Головна Інформація для учасників АТО та вимушених переселенців Цивільний захист та безпека життєдіяльності населення

Про виплату державних допомог з липня 2020 року
    
    Відповідно до статті 9 Закону України „Про Державний бюджет України на 2020 рік” встановлено, що у 2020 році рівень забезпечення прожиткового мінімуму для призначення державної соціальної допомоги відповідно до Закону України „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям” у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становить: для працездатних осіб – 25 відсотків; для дітей: з 1 січня 2020 року – 85 відсотків, з 1 липня – 130 відсотків; для осіб, які втратили працездатність, та осіб з інвалідністю – 100 відсотків відповідного прожиткового мінімуму.
    Крім того, 2 червня 2020 року Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення соціальних гарантій для окремих категорій осіб».
   Закон передбачає збільшення розміру допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, яка призначається відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», з 2 до 2,5 прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, а на дітей з інвалідністю - до 3,5 прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
   При визначенні права на призначення допомоги на дітей одиноким матерям відповідно до цього Закону застосовуватимуться умови, встановлені для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.
   Законом розширено коло осіб, які матимуть право на призначення державної соціальної допомоги на догляд відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю », також одинокими особами, які досягли 80-річного віку, та які за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують постійного стороннього догляду і одержують пенсію відповідно до законів України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» або «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Державна соціальна допомога на догляд таким особам призначатиметься у розмірі 40 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, за рахунок коштів Державного бюджету України.
    Законом встановлено допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» на здобуття економічної самостійності малозабезпеченій сім’ї, яка надається у вигляді одноразової безвідсоткової поворотної фінансової допомоги непрацюючій працездатній особі з числа членів малозабезпеченої сім’ї для організації підприємницької діяльності та виведення сім’ї з бідності. Порядок надання такої допомоги, її розмір та умови повернення визначатиме Кабінет Міністрів України.
  Скасовано норми щодо підвищення рівня забезпечення прожиткового мінімуму для кожної дитини, яка входить до складу малозабезпеченої сім´ї на 10 відсотків; для кожної дитини з інвалідністю, та для кожної дитини, яка утримується одинокою матір´ю  та для кожної дитини, в якої один або обоє батьків є особами з інвалідністю І або ІІ групи, - на 20 відсотків; скасовано норми щодо збільшення розміру державної соціальної допомоги на кожну дитину віком до 13 років на 250 гривень, на кожну дитину віком від 13 до 18 років – на 500 гривень.
    При цьому, непрацюючою працездатною особою визнаватиметься особа працездатного віку з числа членів малозабезпеченої сім’ї, яка за станом здоров'я здатна до активної праці і не працює, не служить, не здобуває освіту за денною формою у закладах повної загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти.
   Законом змінено визначення середньомісячного сукупного доходу сім’ї, який застосовується при визначенні розміру допомог відповідно до законів України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».
 

    Також передбачено, що порядок призначення, умови виплати та підстави для припинення виплати державної соціальної допомоги, перелік документів, необхідних для призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям та особам з інвалідністю з дитинства і дітям з інвалідністю, встановлюватиметься Кабінетом Міністрів України.
    

До уваги керівників
закладів торгівлі та інтернет - магазинів.
 
     Постанова Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 р. № 744 «Деякі питання реалізації пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» та розпочато реалізацію даного пілотного проекту по монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» у 2020–2021 роках». Даний проект передбачає:
- грошову компенсаційну виплату замість натуральної допомоги «пакунок малюка» у розмірі 5 тисяч гривень;
- забезпечення із залученням АТ «Комерційний банк «ПриватБанк» відкриття громадянам, у яких народилась дитина, рахунку із спеціальним режимом використання та видати їм спеціальну соціальну картку;
  З метою залучення до реалізації значеного пілотного проекту суб’єктів господарювання на офіційному веб – сайті Мінсоцполітики розміщено алгоритм дій для закладів торгівлі та інтернет – магазинів, які виявили бажання співпрацювати з Мінсоцплітики та додаткову угоду про приєднання до договору (доступ за посиланням https:// www.msp.gov.ua/content/pakunok-malyka.html ) .
Детальнішу інформацію можна отримати в управлінні соціального захисту населення Арбузинської РДА за адесою: смт. Арбузинка, п. Каштановий, 5 , каб. 11 або за тел. 3-01-10 .

  

Про особливості виплати допомоги на дітей фізичним особам – підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку 
 

      З метою захисту прав дітей та надання соціальної підтримки батькам, які доглядають за дітьми до 10 років і не здійснюють підприємницької діяльності через введення карантину на території України, Урядом було схвалено постанову Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020р. № 329 ( зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2020р. № 432 ), якою урегульовано питання отримання допомоги на дітей фізичним особам підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку, з числа осіб, які:

сплатили внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи – підприємця; або
зареєструвалися як фізичні особи – підприємці у січня – березні 2020р.; або
отримують пенсію за віком, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України « Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування », та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу та звільнені від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Допомога на дітей призначається і виплачується також фізичним особам – підприємцям, які до березня 2020 року ( включно ) перейшли на спрощену систему оподаткування та обрали першу або другу групу платників єдиного податку.
Допомога на дітей фізичним особам – підприємцям (зареєстрованим протягом    січня – березня 2020р, пенсіонерам або особам з інвалідністю ) які  звернулися за її призначенням у травні – червні 2020р. призначається та виплачується починаючи з травня 2020р. 
При цьому зазначені особи при зверненні за допомогою на дітей не надають довідку з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7).
Водночас постановою встановлено право звернення за допомогою лише одного з батьків (опікунів), з яким проживає дитина на кожну таку дитину.
 
 
 

  

    Санаторно-курортне лікування учасників АТО

    Управління соціального захисту населення Арбузинської райдержадміністрації інформує про те, що організація оздоровлення та відпочину на базах відпочинку, в санаторно - курортних закладах учасників бойових дій та членів їх сімей у 2020 році здійснюється за рахунок коштів обласного та місцевих бюджетів,  відповідно Закону України «»Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Право на оздоровлення та відпочинок мають:
- учасники бойових дій та члени їх сімей;
- особи з інвалідністю внаслідок війни;
- члени сімей загиблих (померлих)  учасників бойових дій та сім’ї осіб,  які загинули або померли внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших пошкоджень здоров’я , одержаних під час участі у Революції Гідності, а саме:дружини(чоловіки) та їх діти (віком до 18 років) або батьки загиблого  (померлого) учасника бойових дій та їх діти (віком до 18 років) , неповнолітні брати, сестри загиблих учасників бойових дій.
    На підставі довідки про склад сім’ї одинокі особи з інвалідністю внаслідок війни І групи, яким відповідно до висновку лікувально – профілактичного закладу необхідна стороння допомога , мають право прибути до бази відпочинку, санаторно – курортного закладу разом із особою, яка їх супроводжує.
Право на оздоровлення та відпочинок визначається на підставі :
  1. посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни;
  2. паспорта та ідентифікаційного коду учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни;
  3. паспорта та ідентифікаційного коду дружини (чоловіка);
  4. свідоцтво про шлюб;
  5. свідоцтво про народження дитини;
  6. посвідчення члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни та інших документів , що підтверджують родинні зв’язки.
Більш детальну інформацію щодо забезпечення санаторно – курортним лікуванням можна отримати в управління соціального захисту населення  за телефоном 3-01-10.
  ЗВЕРНЕННЯ Організаційного комітету з підготовки та проведення Дня охорони праці в Україні у 2020 році
Формат: DOCX | Добавлен: 23/08/2020 17:03:47
96Kb Скачать скачать
Про особливості здійснення виплати державної допомоги, пенсії та житлової субсидії в період карантину
 
      Верховною Радою України 30.03.2020 прийнято Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)” № 540-IX (далі ‒ Закон), яким, зокрема, внесено зміни до законів України „Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, „Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, „Про державну допомогу сім’ям з дітьми”, „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям” та „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
      На період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, Законом врегульовано, зокрема питання продовження строку виплати державної соціальної допомоги та пенсії, особам яким вона була призначена раніше:
       малозабезпеченим сім’ям без подання необхідних документів, з подальшим проведенням перерахунку розміру виплаченої державної соціальної допомоги на підставі заяви та необхідних документів, поданих після закінчення терміну дії зазначених заходів;
        сім’ям з дітьми протягом встановленого періоду здійснення заходів та один місяць після дати його завершення;
        особам з інвалідністю з дитинства або на дітей з інвалідністю, а також особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, у випадку пропуску строку переогляду МСЕК та ЛКК про встановлення інвалідності, з подальшим проведенням перерахунку розміру виплаченої державної соціальної допомоги / пенсії на підставі заяви та результатів переогляду особи з інвалідністю або дитини з інвалідністю.
       продовжується виплата внутрішньо переміщеним особам соціальних виплат (пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, субсидій та пільг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування), призначених до періоду встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).
       На виконання вищезазначеного Закону, Мінсоцполітики розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України „ Деякі питання надання державної соціальної допомоги ” (далі – проект акта), який дасть можливість на відповідний період, здійснювати, зокрема призначення, перерахунок і виплату щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею, тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
 

     У подальшому буде проведено перерахунок розміру виплаченої допомоги на підставі заяви та результатів переогляду особи з інвалідністю з дитинства або дитини з інвалідністю. Окрім цього, 25 березня Уряд прийняв постанову № 247 «Про особливості надання житлових субсидій». Згідно з цим нормативним актом забороняється припинення під час карантину житлових субсидій, за винятком випадків, коли унеможливлюється їх надання. У травні житлові субсидії на наступний період усім домогосподарствам, які її отримували в опалювальний період 2019-2020 років, призначатимуться без їхніх звернень. До доходу осіб, звільнених з роботи під час карантину та зареєстрованих у службі зайнятості, враховуватиметься допомога по безробіттю замість заробітної плати, яку вони отримали за попереднім місцем роботи. На 50% збільшаться соціальні нормативи користування окремими комунальними послугами в місяцях дії карантину. А також відтерміновується до закінчення карантину зміна базової норми плати за житлово-комунальні послуги отримувачами житлових субсидій з 15% до 20%, яку було передбачено ввести з травня цього року.
  

 
Показники вартості твердого палива та скрапленого газу для надання пільг  і  житлових   субсидій  на  2020 рік
 
Управління соціального захисту населення Арбузинської райдержадміністрації інформує про граничну вартість твердого палива та скрапленого газу для надання населенню пільг та житлових субсидій.
У Державний бюджет України на 2019 рік закладено показники індексу споживчих цін на рівні 105,5  відсотка ( у розрахунок грудень до грудня попереднього року ).  
Таким чином, вартість твердого палива і скрапленого газу при наданні пільг та субсидій населенню у 2020 році становить :
 
тверде паливо – 2746,75 грн. за 1 тонну;
скраплений газ – 274,68 грн. за 1 балон ( 21 кілограм ).
 
Розрахунок розміру пільг для придбання твердого палива і скрапленого газу  громадянам, які мають право на 50 % або 75 % знижку проведено виходячи з величини вартості з урахуванням сотої долі одиниці, а саме :
 
2746, 75 х 50 % = 1373,38 грн. – для придбання твердого палива;
274,68 грн. х 50% = 137,34 грн. – для придбання скрапленого газу;
 
2746,75 х 75 % = 2060,06 грн. – для придбання твердого палива;
274,68 грн. х 75% = 206,01 грн. – для придбання скрапленого газу.
 
 

Більш детальну інформацію ви можете отримати в управлінні соціального захисту населення Арбузинської райдержадміністрації  або за   телефоном : 3 01 10