Арбузинський район » Арбузинське відділення поліції
Українська | Русский | English
Головна Інформація для учасників АТО та вимушених переселенців Цивільний захист та безпека життєдіяльності населення


Дільничні офіцери поліції

 

 

 

 «Попередження правопорушень відносно осіб похилого віку»
 
Згідно офіційної статистики майже третина громадян країни є пенсіонерами. Тому одним із основних обов’язків державних органів, у тому числі і правоохоронних, є створення прийнятних умов життя для осіб похилого віку, а також забезпечення їх безпеки та захисту від злочинних проявів.
Практика показує, що відносно літніх людей найчастіше вчиняються такі злочини, як крадіжки, що становлять абсолютну більшість злочинів учинених відносно даної категорії громадян, а також шахрайства, пограбування та розбої. Тобто, особи похилого віку у більшості випадків стають жертвами корисливих злочинів, метою яких є заволодіння їх майном або грошима.
При цьому, незважаючи на те, що згідно статті 67 Кримінального кодексу України вчинення злочину щодо особи похилого віку є обставиною, яка обтяжує покарання, саме похилий вік особи подекуди стає одним з вирішальних аргументів при виборі вчиняти злочин чи ні, адже у формуванні мотивації таких діянь першочергове значення відіграє усвідомлення легкого способу поживитися. Вказане говорить про те, що такі злочини характеризуються підвищеним ступенем суспільної небезпеки.
 
 

КРАДІЖКИ

 
Як вже зазначалось більшість кримінальних правопорушень, вчинених відносно осіб похилого віку, становлять крадіжки. При цьому, способи проникнення до житла є досить різноманітними. Одні грубо зламують замки від вхідних дверей, інші ж стараються проникнути до оселі через вікно чи балконні двері. Як правило, спочатку злодій вивчає хто саме живе в квартирі, яку планує обікрасти, коли її мешканці покидають своє житло. З цією метою вони самі стежать за майбутньою жертвою, або ж випитують необхідну інформацію у балакучих сусідів. Є злодії, які з метою прискорення цього процесу, тобто здійснення крадіжки з квартири, стараються різними способами виманити мешканців з квартири на тривалий час, щоб потім вільно і безпечно «погосподарювати» в помешканні. Наприклад, злодій може зателефонувати та повідомити про те, що мешканцю квартири необхідно терміново з’явитися у визначений час до банківської установи або поштового відділення для отримання грошового переказу, посилки чи телеграми.
Зрозуміло, що убезпечити себе від «домушників» на всі сто відсотків неможливо. Але дотримуючись елементарних правил Ви можете захистити себе та своє майно. Тому виходячи з дому зачиняйте вікна помешкання, особливо, якщо мешкаєте на першому поверсі або в квартирі, розміщеній поблизу пожежних драбин, козирків. Не залишайте ключі від оселі у доступних місцях (під килимком, у поштовій скриньці тощо), а у разі втрати хоча б одного з ключів, терміново міняйте замок або циліндровий механізм. По можливості обладнайте житло охоронною сигналізацією.
Не слід ховати грошові кошти в шафах з білизною, сервантах, одязі, книгах чи під матрацом, щоб виключити можливість їх виявлення сторонніми особами при біглому огляді помешкання. Також не зберігайте значні суми грошей чи ювелірні вироби в одному місці. Обмежте коло осіб, яким відомо про цінності, що зберігаються у вас.
Злочинці можуть застосувати і такий простий спосіб виманювання хазяїнів із квартири, як викручування пробок електрощита в парадному. У далеко не кращий момент у вас гасне світло і Ви виходите з темної квартири, але відразу одержуєте удар по голові. Щоб уникнути цього, якщо є можливість, об'єднаєтеся із сусідами і зробити ще одні металеві двері в загальному коридорі.
Досить часто, з метою проникнення до житла та заволодіння грошима громадян, правопорушники представляються працівниками різних установ, у тому числі комунальних служб (слюсарями, сантехніками, водопровідниками), органів соціального захисту тощо. Мета візиту може бути досить різною від розносу соціальними працівниками грошових дотацій, адресної допомоги до необхідності перевірки газового обладнання, показів лічильників.
Не слід поспішати відчиняти двері незнайомим людям. Обзаведіться на дверях міцним ланцюжком та спілкуйтеся із візитерами через відкритий на величину ланцюжка простір. В будь-якому випадку не треба соромитись та слід попросити пред’явити документи. Роздивившись посвідчення по можливості слід перевірити повноваження співробітника подзвонивши в організацію, яка його надіслала, навіть якщо незнайомець ввічливий і називає вас по-батькові.  Таке скрупульозне відношення до відвідувачів, швидше за все, відлякає шахраїв.
Тому, рекомендується зробити для себе список всіх екстрених телефонів, вписати туди номери поліції, пенсійного фонду, газової, соціальної, медичної служби, а також телефон лікаря, дільничного офіцера, майстра ЖЕКу. Такий список краще зберігати на видному місці, тоді Ви зможете швидко набрати потрібний номер і з'ясувати необхідну інформацію або звернутися за допомогою.
У разі, якщо двері вже було відчинено, не слід впускати незнайомих осіб далі прихожої. При цьому, бажано постійно знаходьтесь поряд з ними та, по можливості, не зачиняйте вхідні двері, щоб у разі необхідності можна було покликати на допомогу.
Не виключено, що Вас можуть попросити принести попити води чи розміняти грошову купюру великого номіналу, але це може стати лише приводом для того, щоб відволікти Вашу увагу та дізнатися про місце, де Ви зберігаєте заощадження, отримати час для пошуку у кімнаті матеріальних цінностей.
 
 

ШАХРАЙСТВА

 
Поширеними є випадки, коли особи представляючись працівниками газової служби беруть у потерпілих кошти для ремонту газової колонки, але відповідну роботу не проводять. Так, інколи після отримання коштів, а також зняття із газової колонки певних деталей, псевдомайстер покидає квартиру, мотивуючи це тим, що необхідно провести ремонт даних деталей в майстерні або придбати нові. Назад останній вже не повертається.
Подібним чином заволодівають збереженнями громадян і шахраї, які пропонують громадянам за невисоку ціну встановити нові металопластикові вікна. Зробивши у присутності потерпілого відповідні заміри та отримавши кошти на виготовлення вікон порушник щезає, так і не виконавши обіцяного.
Інколи шахраї пропонують придбати товари за заниженими цінами. Це можуть бути продукти харчування, ліки чи будівельні матеріали. Наприклад, винахідливі шахраї ходять по дворах багатоповерхових будинків, вулицях сіл і пропонують людям, що сидять на лавках, придбати за відверто низькими цінами скажімо муку, цукор чи мед. Шахраї входять до громадян у довіру, завіряють в порядності своїх намірів. При укладенні усної угоди однією з необхідних умов є передача грошей відразу ж на місці. Товар же обіцяють підвезти увечері на автомобілі.
Довірливі пенсіонери дуже радіють таким пропозиціям і відразу ж віддають гроші. Коли ж настає час домовленості, люди виходять на вулицю і протягом кількох годин «виглядають» машину з товаром. Тільки після тривалого очікування вони розуміють, що стали жертвами обману. Тому до таких пропозицій необхідно ставитись з обережністю. Гроші слід віддавати лише після отримання товару та перевірки його якості.
Подекуди шахраї пропонують придбати дешеві ліки, які здатні допомогти у лікуванні тієї чи іншої хвороби або недугу. Тут слід пам’ятати, що на території України ліки можна продавати виключно в аптечних закладах (аптеках, аптечних пунктах, аптечних кіосках). Не виключено, що Вам можуть продати фальсифікований товар, вживання якого не лише не допоможе покращити Ваш стан здоров’я, але й може спричинити нові захворювання.
Не нехтують шахраї і такими вигадками, як нібито проведення у державі грошової реформи, коли громадянам похилого віку пропонується обміняти свої заощадження на грошові купюри нового зразка.
Досить поширеним на сьогодні залишається телефонне шахрайство, коли злочинці телефонують на випадкові номери, як правило у вечері або вночі, та повідомляють громадянам, що їхній родич потрапив до органів поліції та для його звільнення від кримінальної відповідальності чи відшкодування наслідків спричиненого ним ДТП необхідні гроші, які жертва шахрайства добросовісно переводять на банківську картку або сім-карту, номер якої надають правопорушники.
Дана схема шахрайських дій є досить простою, але вирішальними тут є фактори несподіванки та гра на емоціях потерпілого. Томув жодному разі не слід панікувати та необхідно «взяти себе в руки». Ніколи не називайте своїх близьких на ім’я, а попросіть незнайомців назвати прізвище, ім'я, по батькові і дату народження затриманого родича, адже такою інформацією злочинці навряд чи володіють, а номер набрали шляхом випадкового набору. Спробуйте негайно передзвонити нібито затриманому родичеві та з’ясувати чи з ним все гаразд. При цьому слід врахувати, що інколи передбачливі шахраї можуть попросити не відключати телефон, щоб позбавити вас такої можливості, або змінити голос і представитись затриманим родичем.
Також не забувайте, що якщо Ви намагаєтеся виручити своїх близьких за допомогою хабара, то самі стаєте винними у злочині, передбаченому ст. 369 Кримінального кодексу України «Пропозиція або надання неправомірної вигоди службовій особі».
Прогрес не стоїть на місці і зараз вже майже кожен громадянин користується послугами банку, а відтак має свою банківську картку. Однак, разом з полегшенням життя банківські картки несуть в собі потенційну загрозу викрадення коштів з вашого рахунку. Тому нікому і ні під яким приводом не повідомляйте ПІН-код банківської картки, номер картки та CV-код, навіть якщо по телефону вам представляються працівниками банку. Крім того, користуючись банкоматом, перевірте, чи немає на ньому накладок вабо сторонніх предметів, які можуть зчитувати інформацію з картки.
Популярними є пропозиції, особливо від осіб ромської народності, зняти порчу, яку нібито наклали на Вас недоброзичливці. Зазвичай злочинці знаходять потенційних жертв на вулиці, підходять до неї і заводять розмову про те, що володіють надприродними здібностями, здатні вгледіти «наведену порчу», яку необхідно терміново зняти, щоб не настали непоправні наслідки. «Лікувальну» дію також надають на вулиці, оскільки вони не терплять зволікань. Шляхом навіювання, шахраї переконують громадян у необхідності віддати їм всі цінні речі та гроші. Інколи «врятовані» громадяни, у яких при собі не виявилось потрібної суми грошей, поспішають віддати ювелірні вироби, або взагалі ведуть ворожок до себе додому, де «оплачують» послуги, виносячи усе майно, що має матеріальну цінність. І тільки згодом людина починає розуміти, що відбулося насправді.
Тому не треба відгукуватися на звернення, прохання або питання вуличних ворожок і цілителів, просто проходьте повз. Адже разом із «зняттям порчі», Ви можете зняти з себе золоті прикраси, та ще й винести з домівки всі заощадження.
 
 

ВУЛИЧНІ ЗЛОЧИНИ

 
Часто громадяни, особливо похилого віку, стають також жертвами вуличних грабіжників. Тому, якщо Ви пізно повертаєтесь додому попросіть, щоб Вас провели, або зателефонуйте рідним чи знайомим, щоб вони зустріли Вас у під’їзді, поблизу будинку чи на зупинці. Уникайте неосвітлених та безлюдних місць (темних провулків, прохідних дворів, пустинних парків).
В дні отримання пенсії відвідуйте поштове відділення, банківську установу чи йдіть до банкомату разом із своїми родичами або людьми, яким довіряєте. Не перераховуйте отримані гроші на вулиці.
З обережністю ставтесь до прохань дати незнайомцю мобільний телефон для того, щоб здійснити терміновий дзвінок, або розміняти гроші. Адже вихопивши їх грабіжник може просто накивати п’ятами.
 

У випадку, якщо відносно Вас все ж таки було вчинено протиправні дії, не зволікайте, негайно звертайтеся за допомогою до поліції. Чим швидше Ви це зробите, тим більше шансів затримати кривдника.
    

            Дільничними офіцерами поліції Арбузинського відділення поліції Братського відділу поліції головного управління Національної поліції протягом 6 місяців особисто розкрито 20 злочинів також за участю дільничних було розкрито 29 злочинів. Протягом звітнього періоду дільничними офіцерами складено 406 протоколів та постанов про адміністративні правопорушення, за такими статтями Кодексу України про адміністративні правопорушення.
  44 протоколів (за порушення правил адміністративного нагляду) по статті 187 КУпАП.
 7 протоколів (за вчинення домашнього насильства) складено по статті 173-2 КУпАП.
175 постанов ( за розпиття спиртних напоїв, або перебування в п’яному вигляді в громадському місці) складено по статті 178 КУпАП.
 175 постанов ( за куріння в забороненому законом місці) складено по статті 175-1 КУпАП.
 5 постанов ( за порушення зберігання, та перереєстрації зброї) складено по статті 191-192 КУпАП.           
Відносно 3 осіб які перебувають на обліку в Арбузинському ВП було встановлено адміністративний нагляд.
 
 
 
ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО – КУДИ ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ?
 
Нажаль на сьогодні домашнє насильство є однією з найпоширеніших форм порушення прав людини. При цьому, більшість сімейно-побутових конфліктів залишаються латентними аж до моменту скоєння злочину, тобто потерпілі не бажають, а найчастіше соромляться повідомляти про такі факти не вірячи у можливість реальної допомоги, або ж намагаються просто змиритися з даною проблемою вважаючи її своїм особистим болем. Однак, замовчування може лише ускладнити ситуацію, оскільки порушник уникнувши відповідальності за свої протиправні дії продовжить їх чинити і надалі.
У разі вчинення домашнього насильства або реальної його загрози необхідно обов’язково звернутися до Національної поліції. Це можна зробити зателефонувавши на телефон чергової служби відповідного територіального підрозділу, спецлінію «102», або відвідавши відділ (відділення) поліції особисто.
При отриманні заяви чи повідомлення про випадок домашнього насильства  правоохоронцями будуть вжиті невідкладні заходи щодо його припинення, а також притягнення кривдника до передбаченої законом відповідальності.
З метою запобігання неправомірним діям у подальшому особа, яка вчинила домашнє насильство, береться на профілактичний облік та з нею проводиться індивідуально-профілактична робота.
Крім того, у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров’ю постраждалої особи з метою негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення поліція може винести кривднику терміновий заборонний припис, яким кривдника може бути зобов’язано залишити місце проживання постраждалої особи, а також заборонено йому в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.
Постраждала від домашнього насильства особа може також звернутися до структурного підрозділу з питань сім’ї місцевої державної адміністрації або виконавчого органу з питань сім’ї сільської, селищної, міської ради, до повноважень яких належить здійснення координації діяльності суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.
У свою чергу, з метою отримання соціальних послуг, інформаційної, медичної, соціальної, психологічної допомоги на безоплатній основі, а також тимчасового притулку, потерпіла особа може звернутися до центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Зазначеними центрами проводиться  соціальне  інспектування  сімей,  у яких мають місце випадки вчинення  насильства, а також їх соціальний супровід.
У разі ж вчинення домашнього насильства відносно дитини, доцільно звернутися до органу опіки та піклування або служби у справах дітей, якими в  межах повноважень будуть вжиті заходи щодо захисту її прав.
Для винесення обмежувального припису кривднику, постраждала особа або її представник можуть звернутися з відповідною заявою до суду. При цьому слід зазначити, що судовий збір у такому випадку не сплачується.
У свою чергу, для отримання безкоштовної правової допомоги, на яку мають право усі постраждалі від домашнього насильства особи, необхідно звертатися до центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. В Україні діє єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103.
Безкоштовну консультацію з приводу домашнього насильства можна отримати також зателефонувавши на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації  за телефоном 0-800-500-335 або 116 123 (для дзвінків з мобільного).
 
 
ЯК УБЕРЕГТИСЬ ВІД ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА
(ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ)
 
  • З початку стосунків не дозволяйте себе ображати чи принижувати, а також вчиняти стосовно Вас дії, які можуть привести до насильства.
  • Коли Ви бачите, що член сім’ї перебуває у стані сп’яніння, не з’ясовуйте з ним стосунків та не реагуйте на провокації. Спробуйте його заспокоїти, але не робіть при цьому різких зауважень.
  • Намагайтеся говорити з кривдником максимально спокійно, зрозуміло, чітко передаючи свої почуття і переживання. Ваші жести та міміка не повинні викликати агресії з його боку.
  • Не провокуйте конфліктів. Якщо Ви бажаєте примусити члена сім’ї ревнувати чи злитися, Ви можете спровокувати негативне ставлення до Вас і, як наслідок, виникнення конфлікту.
  • Уникайте суперечок у ванній кімнаті чи на кухні, де є гострі та ріжучі предмети.
  • Якщо зупинити конфлікт не вдається, спробуйте залишити приміщення та вийдіть на вулицю. На людях конфлікт, як правило, стає менш напруженим.
  • Зіткнувшись з першими проявами насильства подумайте про власну безпеку та безпеку своїх дітей. Уявіть найгірший розвиток подій та продумайте свої дії у такій ситуації.
  • Домовтесь з сусідами, щоб вони викликали поліцію, якщо почують галас і крики з вашої оселі.
  • Якщо Вами отримано тілесні ушкодження, обов’язково зверніться до медичного закладу. Ви не лише отримаєте медичну допомогу, але й лікарську довідку, яка буде важливим доказом в суді.
  • У безпечному але доступному місці заздалегідь заховайте невеликий пакет з найважливішими речами (одяг, гроші, ліки, ключі, особисті документи, а також документи, які підтверджують право власності), продумайте маршрут Вашої втечі та визначте декілька місць, де Ви могли б переховуватись деякий час.
  • Зробіть все можливе, щоб кривдник не знайшов Вас, сховайте або знищить всі свої записи та адреси, які б допомогли кривднику знайти Вас (записні книжки, конверти з адресами тощо).
  • Заздалегідь обдумайте можливі варіанти вирішення питань розподілу  майна (квартири, машини), стягнення аліментів, визначення місця подальшого проживання. Краще за все звернутись до кваліфікованих юристів соціальних служб або громадських організацій, чиї послуги є безкоштовними.
  • Продумайте, як обмежити спілкування з домашнім кривдником після розлучення і зберегти від нього дітей. Наприклад, попросіть колег поцікавитись, хто вам телефонує, попередьте співробітників дитячого садочка, хто може забирати дитину додому, ходіть до інших магазинів тощо (тобто доцільно змінити звичні маршрути).
  • Тримайте під рукою номери телефонів поліції та інших установ, до яких Ви можете звернутися за допомогою: управління соціального захисту населення; служби у справах дітей; центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді тощо.
  • Не закривайте очі на факти учинення домашнього насильства, навіть якщо Вам страшно або соромно кудись звертатись. Сама собою проблема вирішена не буде.
  • Якщо ситуація критична, залишайте помешкання негайно, навіть якщо не вдалось взяти необхідні речі.
  •  
    У разі потреби, не вагаючись телефонуйте до районного підрозділу поліції, або на номер "102" з метою термінового втручання. Представникам поліції, які приїдуть на виклик, детально опишіть все, що відбулось, покажіть тілесні ушкодження, а також меблі та речі, що були розбиті або поламані домашнім агресором.

УПД ГУНП в Миколаївській області 

Розпочато місячник добровільної здачі зброї
 
        З метою протидії незаконного розповсюдженню зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів, недопущення злочинів з їх використанням, запобігання неконтрольованого обігу з 01 по 31 квітня 2019 року на території Арбузинського району проводиться місячник добровільної здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів.
        
        Щоб уникнути адміністративної та кримінальної відповідальності особам, які мають незареєстровану зброю, спеціальні засоби, боєприпаси, вибухові матеріали необхідно в період проведення цього місячника звернутися в Арбузинський ВП Братського ВП ГУ НП в Миколаївській області для подальшої добровільної здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів.
 
       За роз’яснювальною інформацією Ви можете звернутися до сектору дозвільної системи та дільничних інспекторів Арбузинського ВП Братського ВП ГУ НП в Миколаївській області.
 

 

            Національна поліція України
 
У першій половині лютого 2019 року Головне Управління в Миколаївській області оголошує набір на посаду дільничних офіцерів поліції  з обслуговування території об’єднаних територіальних громад Миколаївської області, просимо бажаючих звертатися за тел. 3-04-34 з 09:00 год. до 18:00 годин

    

    Оголошення !
Шановні громадяни Арбузинського району, Арбузинське ВП Братського ВП ГУНП в Миколаївській області  повідомляє, що здійснення прийому громадян з питань дозвільної системи здійснюється в Братському ВП ГУНП в Миколаївській області за адресою : Миколаївська область Братський район смт. Братське пров. Європейський, №13.

           Дні прийому:

           Вівторок з 09:00 до 18:00 год.

           Четвер з 09:00 до 18:00 год.

            Субота з 09:00 до 12:00 год.
 

Прийом здійснює : інспектор дозвільної системи Братського ВП ГУНП в Миколаївській області старший лейтенант поліції Козиний Анатолій Анатолійович. 

 

Працівники поліції привітали вихованців Арбузинського центру реабілітації дітей-інвалідів зі Святим Миколаєм. Пабажали побажали міцного здоров’я та терпіння і, щоб усі дива, на які чекає дітвора, якнайшвидше відбулись.

 

 

Процівниками поліції було здійснено інформаційно-розяснювальну роботу з громадянами протидія домашнього насилля.

 

ПОНЯТТЯ ТА ВИДИ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА
 
Незважаючи на те, що сім'я є первинним та основним осередком суспільства, тривалий час питання насильства у родині не підлягало широкому обговоренню, а тим більше не йшла мова про необхідність пошуку шляхів вирішення даної проблеми. Цьому сприяв той факт, що сімейні відносини у слов’янській ментальності залишаються, як правило, закритими для суспільного нагляду і втручання та регламентуються здебільшого нормами моралі, звичаями і традиціями.
Подекуди люди звикли вважати насильством лише грубі його форми, які завдають фізичного болю або тілесних ушкоджень. При цьому, більш легкі види насильства (приниження, образи з використанням лайливих слів, обмеження свободи дій і пересування, можливості вільно спілкуватися з родичами і друзями тощо), як насильство інколи не розпізнаються. Як результат, потерпілі не бажають повідомляти про такі випадки вважаючи їх звичними речами.
Так, під домашнім насильством тепер розуміється діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.
Норми нового Закону суттєво розширюють «коло осіб», насильство між якими вважається домашнім насильством. Так, дія закону незалежно від факту спільного проживання поширюється та подружжя, у тому числі колишнє, наречених, осіб, які спільно проживають чи мають спільних дітей, рідних братів і сестер та інших визначених законом осіб.
Виділяють чотири форми домашнього насильства: фізичне, сексуальне, психологічне та економічне.
Фізичне насильство – ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, а також незаконне позбавлення волі, нанесення побоїв, мордування, заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, залишення в небезпеці, ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані, заподіяння смерті, вчинення інших правопорушень насильницького характеру.
Сексуальне насильство – будь-які діяння сексуального характеру, вчинені стосовно повнолітньої особи без її згоди або стосовно дитини незалежно від її згоди, або в присутності дитини, примушування до акту сексуального характеру з третьою особою, а також інші правопорушення проти статевої свободи чи статевої недоторканості особи, у тому числі вчинені стосовно дитини або в її присутності;
Психологічне насильство – словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії або бездіяльність викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров’ю особи;
Економічне насильство – умисне позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів або можливості користуватися ними, залишення без догляду чи піклування, перешкоджання в отриманні необхідних послуг з лікування чи реабілітації, заборону працювати, примушування до праці, заборону навчатися та інші правопорушення економічного характеру.
Слід також зазначити, що особи, які вчинили домашнє насильство, несуть кримінальну, адміністративну чи цивільно-правову відповідальність відповідно до закону.
            У разі вчинення домашнього насильства або реальної його загрози необхідно обов’язково звернутися до Національної поліції. Це можна зробити зателефонувавши на телефон чергової служби відповідного територіального підрозділу, спецлінію «102», або відвідавши відділ (відділення) поліції особисто.
            Крім того, у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров’ю постраждалої особи, з метою негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення, за заявою постраждалої особи або за власною ініціативою працівник поліції може винести терміновий заборонний припис.

    

 Як вже зазначалось більшість кримінальних правопорушень, вчинених відносно осіб похилого віку, становлять крадіжки. При цьому, способи проникнення до житла є досить різноманітними. Одні грубо зламують замки від вхідних дверей, інші ж стараються проникнути до оселі через вікно чи балконні двері. Як правило, спочатку злодій вивчає хто саме живе в квартирі, яку планує обікрасти, коли її мешканці покидають своє житло. З цією метою вони самі стежать за майбутньою жертвою, або ж випитують необхідну інформацію у балакучих сусідів. Є злодії, які з метою прискорення цього процесу, тобто здійснення крадіжки з квартири, стараються різними способами виманити мешканців з квартири на тривалий час, щоб потім вільно і безпечно «погосподарювати» в помешканні. Наприклад, злодій може зателефонувати та повідомити про те, що мешканцю квартири необхідно терміново з’явитися у визначений час до банківської установи або поштового відділення для отримання грошового переказу, посилки чи телеграми.

Зрозуміло, що убезпечити себе від «домушників» на всі сто відсотків неможливо. Але дотримуючись елементарних правил Ви можете захистити себе та своє майно. Тому виходячи з дому зачиняйте вікна помешкання, особливо, якщо мешкаєте на першому поверсі або в квартирі, розміщеній поблизу пожежних драбин, козирків. Не залишайте ключі від оселі у доступних місцях (під килимком, у поштовій скриньці тощо), а у разі втрати хоча б одного з ключів, терміново міняйте замок або циліндровий механізм. По можливості обладнайте житло охоронною сигналізацією.
Не слід ховати грошові кошти в шафах з білизною, сервантах, одязі, книгах чи під матрацом, щоб виключити можливість їх виявлення сторонніми особами при біглому огляді помешкання. Також не зберігайте значні суми грошей чи ювелірні вироби в одному місці. Обмежте коло осіб, яким відомо про цінності, що зберігаються у вас.
Злочинці можуть застосувати і такий простий спосіб виманювання хазяїнів із квартири, як викручування пробок електрощита в парадному. У далеко не кращий момент у вас гасне світло і Ви виходите з темної квартири, але відразу одержуєте удар по голові. Щоб уникнути цього, якщо є можливість, об'єднаєтеся із сусідами і зробити ще одні металеві двері в загальному коридорі.
Досить часто, з метою проникнення до житла та заволодіння грошима громадян, правопорушники представляються працівниками різних установ, у тому числі комунальних служб (слюсарями, сантехніками, водопровідниками), органів соціального захисту тощо. Мета візиту може бути досить різною від розносу соціальними працівниками грошових дотацій, адресної допомоги до необхідності перевірки газового обладнання, показів лічильників.
Не слід поспішати відчиняти двері незнайомим людям. Обзаведіться на дверях міцним ланцюжком та спілкуйтеся із візитерами через відкритий на величину ланцюжка простір. В будь-якому випадку не треба соромитись та слід попросити пред’явити документи. Роздивившись посвідчення по можливості слід перевірити повноваження співробітника подзвонивши в організацію, яка його надіслала, навіть якщо незнайомець ввічливий і називає вас по-батькові.  Таке скрупульозне відношення до відвідувачів, швидше за все, відлякає шахраїв.
Тому, рекомендується зробити для себе список всіх екстрених телефонів, вписати туди номери поліції, пенсійного фонду, газової, соціальної, медичної служби, а також телефон лікаря, дільничного офіцера, майстра ЖЕКу. Такий список краще зберігати на видному місці, тоді Ви зможете швидко набрати потрібний номер і з'ясувати необхідну інформацію або звернутися за допомогою.
У разі, якщо двері вже було відчинено, не слід впускати незнайомих осіб далі прихожої. При цьому, бажано постійно знаходьтесь поряд з ними та, по можливості, не зачиняйте вхідні двері, щоб у разі необхідності можна було покликати на допомогу.
Не виключено, що Вас можуть попросити принести попити води чи розміняти грошову купюру великого номіналу, але це може стати лише приводом для того, щоб відволікти Вашу увагу та дізнатися про місце, де Ви зберігаєте заощадження, отримати час для пошуку у кімнаті матеріальних цінностей.