Арбузинський район » Агропромисловий комплекс » Новини
Українська | Русский | English
Головна Інформація для учасників АТО та вимушених переселенців Цивільний захист та безпека життєдіяльності населення

 

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ!
 
Спрощено реєстрацію сімейних фермерських господарств
Громадянам, які виявили бажання стати легальними виробниками сільськогосподарської продукції, забезпечено можливість відкриття родинного бізнесу шляхом створення фізичною особою – підприємцем сімейного фермерського господарства на підставі договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства і відображення про це відомостей в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр).
Для забезпечення виконання вимог Закону України «Про фермерське господарство» особи, уповноважені на вчинення нотаріальних дій, та державні реєстратори, до введення в дію оновленого Єдиного державного реєстру, здійснюватимуть реєстрацію ФОП – голів сімейних фермерських господарств згідно з роз’ясненнями Міністерства юстиції України, надісланими листом від 25.11.2019 за підписом Першого заступника Міністра юстиції України Є.Горовця.
Реєстрація ФОП – голів сімейних фермерських господарств надасть можливість економічно активним селянам розвиватись як повноцінним сільськогосподарським товаровиробникам та скористатись податковими пільгами і державними програмами підтримки, передбаченими для сільськогосподарських товаровиробників і, зокрема, для сімейних фермерських господарств.
Проблему, яка актуалізувалась в травні, завдяки плідній взаємодії з Міністерством юстиції та ДПА вирішено!
 

 Довідково: щороку до 45% валової продукції сільського господарства виробляють сільські домогосподарства та невеликі фермерські господарства. При цьому 3,9 млн сільських домогосподарств не є офіційними виробниками сільськогосподарської продукції.

 
Департамент агропромислового розвитку Миколаївської облдержадміністрації
 
 
 
 
  Роз'яснення щодо обов'язкового ліцензування виробництва, збурігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним
Формат: PDF | Добавлен: 23/08/2020 17:03:45
152Kb Скачать скачать
 

ДО УВАГИ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ!

 
 

НЕ ВТРАЧАЙТЕ МОЖЛИВОСТІ ОТРИМАТИ БЮДЖЕТНУ СУБСИДІЮ!

 
 

БЮДЖЕТНА СУБСИДІЯ НА 1 ГЕКТАР

(Постанова КМУ №106 від 07.02.2018 р. із змінами)НАДАЄТЬСЯ:
 
Ø    новоствореним фермерським господарствам у період їх становлення (перші три роки після створення) один раз у розмірі 3000 грн. на 1 га, але не більше 60 000 грн.;
Ø     фермерським господарствам (старше трьох років) у розмірі 12000 грн. з розрахунку на одного члена фермерського господарства, але не більше 40000 грн.
 
Для отримання бюджетної субсидії фермерські господарства подають до Миколаївського відділення Укрдержфондуповний пакет документів, що включає заявку за формою та наступні документи:
 

1)                копію статуту фермерського господарства (для юридичної особи) або копію договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства (для фермерських господарств, що створені без набуття статусу юридичної особи);
Примітка. Копія статуту повинна бути прошита, пронумерована та скріплена печаткою і підписом голови господарства.

 

2)                відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності та/або користування земельною ділянкою (інформаційнудовідку з державного реєстру речових прав на нерухоме майно; дійсна протягом 10 днів);

 

3)                копію фінансового документа, що підтверджує наявність чистого доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік, а фермерським господарствам, які зареєстровані в поточному році, – копію фінансового звіту за останній квартал (копію балансу і звіту про фінансові результати);

4)                довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи,у паперовій або електронній формі(довідка від Державної фіскальної служби,дійсна протягом 10 днів);
 

5)                витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань(дійсний протягом 10 днів);

6)                довідку про банківські реквізити на бланку фермерського господарства;
7)                копію паспорта та копію реєстраційного номера облікової картки платника податків голови господарства;
8)                згоду заявника щодо надання про нього інформації Мінагрополітики, яка містить персональні дані, за формою (заповнюється на місці).
 
 

Документи приймаються за адресою: м. Миколаїв, пр. Миру, буд.34, 7-й поверх, к.712.

 
 

Телефон для довідок: (063) 402-44-44, (050) 287-82-74
Сторінка на facebook: facebook.com/mkfermer/ 

  Бузький Гард
Формат: DOCX | Добавлен: 23/08/2020 17:03:24
253Kb Скачать скачать
  ПАМ’ЯТКА щодо профілактики отруєнь медоносних бджіл
Формат: PDF | Добавлен: 23/08/2020 17:03:25
95Kb Скачать скачать
  Методичні рекомендації з МАПУ
Формат: PDF | Добавлен: 23/08/2020 17:03:25
1945Kb Скачать скачать
  Алгоритм дій
Формат: PPT | Добавлен: 23/08/2020 17:03:27
2718Kb Скачать скачать
Звертаємо увагу, що в області продовжує діяти державна програма відшкодування вартості сільськогосподарської техніки.
Механізм часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва затверджений постановою КМУ від 01.03.2017 № 130 « Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджет для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання, спеціальних вагонів для перевезення зерна, обладнання для виробництва біоетанолу та електроенергії з біомаси, що закуплені у вітчизняних виробників» (зі змінами).
Оплата за техніку і обладнання та її компенсація проводиться через уповноважені банки , які підписали з Мінагрополітики Меморандум про загальні засади співробітництва.
Перелік техніки та обладнання, вартість яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів, сформований Мінекономрозвитку і розміщений на офіційних сайтах Мінекономрозвитку та Мінагрополітики.
Перелік уповноважених банків із реалізації бюджетної програми розміщений на офіційному сайті Мінагрополітики.
Більш детальну інформацію щодо порядку надання фінансової підтримки можна отримати в департаменті агропромислового розвитку Миколаївської облдержадміністрації або за телефонами: (0512)377805, 377402.
 
 
 

 
 
Програма здешевлення вартості
 
сільськогосподарської техніки діє!
 
Шановні аграрії!
Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації запрошує скористатися державною підтримкою через механізм здешевлення сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва. Придбавайте сучасну аграрну техніку та звертайтеся до уповноважених банків за фінансовою підтримкою.
З переліком техніки, вартість якої частково компенсується, та переліком уповноважених банків можна ознайомитися в департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації або на офіційному сайті Мінагрополітики в рубриці Підтримка аграріїв за посиланням:
 
http://minagro.gov.ua/uk/support_apk?tid_hierachy=1347
 
Телефон для довідок: (0512)377805, 377829, 377402
 
 
 
 
 
 
 

Державна підтримка часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва

            В поточному році продовжує діяти державна підтримка через механізм часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва.
            Фінансова підтримка здійснюється відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 №130 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва».
 

            Часткова компенсація надається сільськогосподарським товаровиробникам на безповоротній основі за придбану через державні банківські установи техніку та обладнання відповідно до затвердженого Переліку техніки та обладнання, вартість яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів.
            Звертаємо увагу, що для отримання часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки, придбаної у грудні 2018 року, документи подаються до державних банків, через які придбана техніка, до 01 березня 2019 року. 

 

фінансова підтримка розвитку фермерських господарств

Нормативний документ: Постанова Кабінету Міністрів України  від 07.02.2018 № 106 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств» 
Фінансова підтримка надається фермерському господарству, у власності та/або користуванні якого перебуває не більше ніж 500 гектарів земель сільськогосподарського призначення, яке має чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 15,0 млн.грн.
Фінансова підтримка здійснюється за наступними напрямами:
·     Часткова компенсація вартості закупленого у суб’єктів насінництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції;
·     Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва;
·     Здешевлення кредитів.
 
 

Механізм отримання державної підтримки

 
 

Часткова компенсація вартості закупленого у суб’єктів насінництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції

Через державний банк компенсується 80 відсотків вартості насіння (без ПДВ).
Для отримання часткової компенсації вартості закупленого у суб’єктів насінництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції категорій базове, сертифіковане необхідно:
Крок 1. придбати насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції у суб’єктів насінництва, зазначених в Державному реєстрі суб'єктів насінництва та розсадництва. Строк дії їх сертифікатів визначено в Реєстрі сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал. З реєстрами можна ознайомитись на офіційному сайті Мінагрополітики в розділі РЕЄСТРИ АПК http://minagro.gov.ua/uk/ministry?tid_hierachy=1384
Крок 2. сформувати пакет підтверджуючих документів, які включають:
-         копію статуту фермерського господарства;
-          документи, що підтверджують право власності та/або користування земельною ділянкою;
-         копію фінансового документа, що підтверджує чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік;
-         довідку з ДФС, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів;
-         згоду одержувача щодо надання Мінагрополітики інформації про нього, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані, за формою, визначеною державним банком;
-         довідку державного реєстратора про те, що господарство: не має порушеної справи про банкрутство; не перебуває на стадії ліквідації та його не визнано банкрутом.
Крок 3. подати до державного банку заявку, підтверджуючі документи та наступні копії:
-         сертифіката, що засвідчує сортові якості насіння;
-         сертифіката, що засвідчує посівні якості насіння;
-         платіжного доручення про оплату за насіння;
-         накладної (товарно-транспортної накладної) на придбане насіння;
-         акта про висів придбаного насіння. 
Крок 4.  отримати кошти на рахунок в державному банку
 

Документи для отримання часткової компенсації державними банками приймаються до 1 листопада.

 
 

Часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва

Фермерські господарства можуть отримати на безповоротній основі через державний банк компенсацію у розмірі 40 відсотків вартості придбаної техніки та обладнання вітчизняного виробництва:
25 % - за рахунок бюджетної програми КПКВК 2801580 «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва»;
15% - за рахунок бюджетної програми КПКВК 2801230 «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств».
 

Для отримання часткової компенсації необхідно:

 Крок 1. вибрати постачальника техніки чи обладнання, згідно з Переліком вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок коштів державного бюджету, з яким можна ознайомитись на офіційному сайті Мінагрополітики за посиланням http://minagro.gov.ua/uk/support_apk?nid=24338
Крок 2. закупити техніку чи обладнання вітчизняного виробництва
Крок 3. подати до державного банку заявки за двома програмами та такі підтвердні документи:
- копію статуту фермерського господарства;
- документи, що підтверджують право власності та/або користування земельною ділянкою;
- копію фінансового документа, що підтверджує чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік;
- довідку з ДФС, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів;
- згоду одержувача щодо надання Мінагрополітики інформації про нього, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані, за формою, визначеною державним банком;
- довідку державного реєстратора про те, що господарство: не має порушеної справи про банкрутство; не перебуває на стадії ліквідації та його не визнано банкрутом
- копію платіжного доручення, що підтверджує оплату через державний банк
- акт приймання-передачі техніки та обладнання
Крок 4. отримати компенсацію на рахунок в державному банку.
Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 № 130.
 
 

Здешевлення банківських кредитів

Фермерському господарству передбачено компенсацію за нараховані і сплачені у поточному році відсотки за користування кредитами, залученими у національній валюті через державний банк у розмірі 1,5 облікової ставки Національного банку, що діє на дату нарахування відсотків, але не вище розміру, передбаченого кредитним договором, зменшеним на 1 відсотковий пункт.
Термін користування кредитами:
до 1 року, обсяг кредиту – не перевищує 500,0 тис.грн для покриття виробничих витрат;
до 3 років, обсяг кредиту – не перевищує 9,0 млн. грн для придбання основних засобів сільськогосподарського виробництва, здійснення витрат, пов’язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об’єктів сільськогосподарського призначення.
Для отримання часткової компенсації необхідно:
Крок 1. укласти кредитний договір та одержати кредитні кошти для покриття виробничих витрат або витрат, пов’язаних з придбанням основних засобів сільськогосподарського виробництва, здійснення витрат, пов’язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об’єктів сільськогосподарського призначення;
Крок 2. подати до державного банку заявку та підтвердні документи:
- копію статуту фермерського господарства (для юридичної особи) або копія договору про створення сімейного фермерського господарства (для фермерських господарств, що створені без набуття статусу юридичної особи);
- документи, що підтверджують право власності та/або користування земельною ділянкою;
- копію фінансового документа, що підтверджує чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік;
- довідку з ДФС, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів;
- згоду одержувача щодо надання Мінагрополітики інформації про нього, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані, за формою, визначеною державним банком;
- довідку державного реєстратора про те, що господарство: не має порушеної справи про банкрутство; не перебуває на стадії ліквідації та його не визнано банкрутом;
Крок 3.щомісяця отримувати компенсацію за сплачені відсотки за кредитним договором в державному банку.
  
 
 
 
 
 
 
Малі інноваційні гранти для втілення великих рішень
 
В рамках Українського проект бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP), бенефіціаром якого є облдержадміністрація, оголошено про відкриття нової грантової програми - «Малі інноваційні гранти»
«Малі інноваційні гранти» будуть надані виробникам овочів, фруктів, ягід, горіхів, меду, агропідприємствам, які зможуть продемонструвати нові та інноваційні підходи для доступу до нових ринків, ухвалення нових стратегій пошуку/закупівель, підвищення продуктивності обробки та/або післязбиральної доробки, поліпшення логістики, прийняття ефективних комунікаційних/управлінських і/або інформаційних технологій ланцюжка поставок.
 
 
Для кого?
Грант можуть отримати:
жінки - власниці аграрного бізнесу або жінки, які представляють бізнес- групу чи кооператив;
чоловіки - власники аграрного бізнесу, які тісно співпрацюють (мають партнерські відносини) переважно з жінками-виробниками, які працюють у сільській місцевості;
сімейні підприємства.
 
Обов'язкова умова: офіційно зареєстрований бізнес (ФОП 3-ї групи, ТОВ, СОК, ФГ та інше).
 
 
Яка мета грантів?
Сприяти розвитку жіночого підприємництва у сільській місцевості та покращенню умов праці в плодоовочевому секторі. Розширити можливості жінок у напрямку прийняття бізнес-рішень.
 
 
Які очікувані результати?
Реалізація інноваційних ідей, що сприяють сталому розвитку на існуючому ринку або проникненню на новий ринок.
Отримання додаткової вартості, підвищення обсягів виробництва без збільшення масштабів виробництва, зниження фізичних зусиль і часу, що витрачається, збільшення терміну життя продукту.
 
 
На що можна отримати грант? Приклади
На створення умов для доступу до нових ринків (наприклад: експорт, нішеві ринки, канали збути, сертифікація та інше).
На підвищення доданої вартості (наприклад: післяврожайна доробка, агрегування від інших фермерів, особливо дрібних фермерів та інше).
На підвищення врожайності, продуктивності праці/або на розширення виробничих потужностей (наприклад: післязбиральна доробка, логістика холодного ланцюга, холодне зберігання та інше).
На удосконалення ринкових інформаційних систем, технологій та/або комунікацій.
 
 
Розмір грантової допомоги?
До 10 тис. канадських доларів на один проект.
 
 
Як взяти участь у конкурсі грантів?
З 1 вересня 2018 року на сайті uhbdp.org/ua/ слід заповнити форму-ессе (опис свого бізнесу за планом, посилання на форму буде надано в оголошенні). Апліканти, які подали ессе, з 1 жовтня 2018 року на електронну адресу отримують посилання доступу до онлайн тренінгу, який допоможе заповнити грантову онлайн-заявку. Після проходження тренінгу апліканти отримують посилання на заповнення грантової заявки.
 
Який термін подачі заявок на отримання гранту?
З 1 по 15 листопада 2018 року.
 
Хто розглядає заявки?
Всі заявки будуть розглянуті комітетом МЕБА.
 
Коли оголошуватимуть результати грантового конкурсу?

Очікується, що результати конкурсу будуть оголошені на сайті uhbdp.org/ua/ та на сторінці Проекту у Facebook наприкінці 2018 року. 

  Постановою КМУ від 24.10.2018 року №911 внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств
Формат: DOC | Добавлен: 23/08/2020 17:03:43
44Kb Скачать скачать
Міністерство аграрної політики та продовольства України зважаючи на соціальну напругу пов’язану з питаннями закупівлі молока у населення та введенням в дію з 01 липня 2018 року ДСТУ 3662:2015 «Молоко-сировина коров’яче. Технічні умови» інформує. Згідно з Законом України «Про стандартизацію» прийняття, скасування та відновлення дії національних стандартів відноситься до повноважень національного органу стандартизації, функції якого згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.11.2014 № 1163 «Про визначення державного підприємства, яке виконує функції національного органу стандартизації» виконує Державне підприємство «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» (далі - ДП «УкрНДНЦ»).
Наказом ДП «УкрНДНЦ» від 27.06.2018 № 188 «Про прийняття та скасування національного нормативного документа; про внесення зміни до наказу від 18 грудня 2017 р. № 420», визначено: прийняти національний нормативний документ з наданням чинності з
01 січня 2019 року ДСТУ 3662:2018 Молоко-сировина коров’яче. Технічні умови
на заміну ДСТУ 3662:2015; 
скасувати національний нормативний документ з 01 липня 2018 року ДСТУ 3662:2015 Молоко-сировина коров’яче. Технічні умови; скасувати національний нормативний документ ДСТУ 3662-97 «Молоко коров’яче незбиране. Вимоги при закупівлі» в частині вимог до молока екстра, вищого та першого ґатунків з 01 січня 2019 року; скасувати національний нормативний документ ДСТУ 3662-97 «Молоко коров’яче незбиране. Вимоги при закупівлі» в частині вимог до молока другого ґатунку з 01 січня 2020 року.
Детальна інформація щодо наказу розміщена на офіційному сайті
 
 
 
Державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» у розділі «Стандартизація». Наразі вимоги до молока регулюються Національним стандартом ДСТУ 3662-97 «Молоко коров’яче незбиране. Вимоги при закупівлі». Положення даного стандарту поширюються на незбиране сире коров’яче молоко, яке закуповується у суб’єктів господарювання незалежно від форм власності, підприємствами з перероблення молока, підприємствами-покупцями молока, приватними підприємцями для переробки на молочні продукти. Разом з цим, з метою підвищення якості молока та встановлення єдиних, адаптованих до норм ЄС вимог щодо безпечності, якості та гігієни при виробництві та введенні в обіг молока, молозива та молочних продуктів, Мінагрополітики розроблено проект наказу «Про затвердження Вимог до безпечності та якості молока і молочних продуктів» (далі - проект наказу). Вказані вимоги запроваджують належну виробничу практику виробництва, переробки, введення в обіг молока та молочних продуктів. Проектом наказу передбачено встановлення вимог до молока і молочних продуктів, їх виробництва, до доїльного обладнання та гігієни у господарствах,  які виробляють молоко та молозиво, до доїння і збору молока, молозива і молочної сировини, до гігієни персоналу. Крім того, оператори ринку повинні будуть гарантувати відповідність молока вимогам законодавства України та певним критеріям вмісту мікроорганізмів та кількості соматичних клітин у сирому молоці від корів, що йде на промислову переробку для виготовлення харчових продуктів. Для виконання цих критеріїв проектом наказу встановлено перехідний період з 1 січня 2020 року до 1 січня 2022 року.
 
 
 
 
 
 
 З метою безперебійного забезпечення мешканців області хлібом та хлібобулочними виробами, провідне підприємство регіону ТОВ «Миколаївський хлібзавод №1» зацікавлене у придбанні продовольчої пшениці 2 та 3 класу врожаю 2018 року.
Закупівлю продовольчого зерна здійснюватиме ПрАТ «за сільське ХПП» за закупівельними цінами, які складатимуться на терміналі ТОВ СП «Нібулон» м. Миколаїв.
 

 
Для отримання більш детальної інформації звертатись за контактним телефоном 0503942108 – Аркадій.