Арбузинський район » Культура » Архів новин 2017
Українська | Русский | English
Головна Інформація для учасників АТО та вимушених переселенців Цивільний захист та безпека життєдіяльності населення

Святий Миколай до нас завітав!

Святий отче Миколай!

Нашу хату не минай!

Подаруй усім потіху

І торбинку повну сміху,

І здоров'я для родини

Гарну долю для Вкраїни.

Миколай мандрує світом. Немає на нашій землі жодної християнської хати, де не було б образа святого Миколая. Немає душі, котра б не горнулася до цього святителя, не зверталася до нього зі своїми потребами, бо кожен знає, що він колись, за свого життя, був добродієм і помічником для християн, отож і сьогодні він може подати нам руку допомоги. Всі діти України з нетерпінням чекають, коли ж нарешті прийде святий Миколай, вони вивчають віршики, малюють малюнки, співають пісеньки, стараються вести себе якнайкраще, бути слухняними, загадують бажання, котрі має виконати святий Миколай. Він своїм прикладом заохочує нас чинити добро для ближніх і дуже радіє, коли ми йому в цьому допомагаємо. Його знають і шанують в цілому світі, до нього моляться і просять про опіку, його запрошують у гості! Бо він – святий Миколай Чудотворець.

Дітлахи з нетерпінням чекають на подарунки від Святого Миколая та на чудове і загадкове свято, яке подарує їм Арбузинська районна бібліотека для дітей та районний Будинок культури. І ось, нарешті, 14 грудня відбулося це яскраве, казкове свято, котре присвячене дню Святого Миколая – розважальна програма «Із неба в український край йде зимовий Миколай». В бібліотеці зібралося багато діток в передчутті казкового дійства – це діти з інвалідністю та талановиті діти.

Свято відкрили бібліотекарі Середенко А.В. та Ляпало С.М. Затамувавши подих, діти та дорослі  слухали легенду та перекази про Миколая, історію його дитинства та життя. А потім діти прийняли участь у вікторині про Миколая-Чудотворця, виразно читали вірші про нього.

А далі разом з ведучими продовжили свято літературні герої чортик Антипко (Кашин Давид), Білосніжка (Доронченко Інна) та чарівниця Фея (Галата Маргарита).

Бурхливими оплесками зустріли глядачі маленьких танцюристів Злобу С., Севастьянову Є., Онищенко Д., Шуваєва Р., Дроботун А., Руснак М., Петренко В., Трофимчук Ю., Козаченко Т. – це хореографічний колектив (художній керівник Дроботун А.), які виконали танок «Долоньки».

В цій затишній, святковій атмосфері з уст учасників дитячих вокальних ансамблів під керівництвом Кожевнікової Т., Артюх Р., Тищенко Л. лунали пісні. Ось імена артистів – Бартош Н., Ігнатенко Ю., Шевченко В., Бацуца Ж., Дроботун В., Артюх С., Ночевкіна А., Кащина І., Павлов В., Бородавко К., Алєйнікова А.

Впродовж свята діти та їхні батьки відгадували загадки, вікторини та приймали участь у різноманітних іграх. В кінці свята учасники та гості всі разом заспівали пісню «Ой, хто, хто Миколая любить».

А солодкою винагородою для присутніх стали цукерки. Про ці гарні подарунки до свята подбали Михайло Гірняк – настоятель Храму Різдва святої Богородиці Української Православної церкви та отець Андрій (Мазуренко).

У нашій книгозбірні напередодні свята організована викладка літератури «Йде світом Миколай». Тут можна взяти книжечки про добрі справи святого Миколая, легенди, віршики, пісні та багато цікавого про зимові свята.

Бібліотечне свято завершилось, а наші маленькі гості з позитивними емоціями розійшлися по домівках, щоб залишити під своєю подушкою лист до Святого Миколая із проханням про бажаний подарунок.

Хай кожне зимове свято приносить дітям радість, задоволення, пізнання нового. Бажаємо усім читачам та їх родинам веселих свят, щастя, миру  і здоров’я !

 

 

Добро лікує душу

Криниця без джерела – це не криниця,

І колос – це не колос без зерна

Без доброти душа – то є безкрила птиця,

Не заспіває жайвором вона.

На календарі грудень, і в перші дні зими вся країна відзначає Міжнародний день інвалідів. Це справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов’язок перед людьми з інвалідністю, що потребують захисту та підтримки. Люди з особливими потребами – це не просто категорія людей. Це окремі життя, окремі трагедії, окремі людські надії. На щастя, поряд з ними є ті, хто хоче допомогти, і хто допомагає.

1 грудня до стаціонарного відділення для постійного або тимчасового проживання осіб похилого віку та інвалідів завітали працівники Арбузинської районної бібліотеки для дітей разом з учнями 4-Б класу НВК «Пролісок» ( класний керівник Єсауленко І.М.) на свято доброти «Тепло сердець даруємо вам», щоб віддати свою шану і повагу людям, за спиною у яких великий віковий і життєвий шлях.

З теплими словами до присутніх звернулися бібліотекарі Середенко А. та Ляпало С. Вони щиро зичили всім і кожному міцного здоров’я, тепла, любові й поваги. Для підопічних з концертною програмою виступили школярі, які подарували свою любов через поетичну  творчість. Готуючись до свята, діти намалювали малюнки та виготовили паперових Янголів Добра, яких подарували мешканцям відділення під час свята.

Після таких заходів чітко усвідомлюєш, що не єдиним хлібом живе людина! І що добра посмішка, лагідне слово відігріває серця підопічних і подібне спілкування необхідне у їхньому непростому повсякденні.

 

Життя гідне того,щоб жити

Здоров'я – одне з основних джерел радості, щасливого та повноцінного життя. Здоров'я – це стан життя і діяльності людини за умови відсутності хвороб, фізичних дефектів, психологічне, соціальне і духовне благополуччя.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом, який відзначається 1 грудня, – це попередження всім про болючу рану суспільства – СНІД, який виник на прикінці ХХ сторіччя. І прикро те, що ми, як і багато років тому, не хочемо повірити, що проблема СНІДу і його наслідків безпосередньо стосується кожного.

Саме напередодні цього дня працівники Арбузинської центральної районної бібліотеки завітали до Арбузинської опорної ЗОШ №2 ім.Т.Шевченко та провели для учнів 8–10класів годину – застереження«ВІЛ/СНІД: не залишаймося байдужими».

Бібліотекарі Середенко А.В. та Онищенко К.А.розповіли присутнім про історію виявлення вірусу імунодефіциту людини, який уражає імунну систему людини та призводить до захворювання  на СНІД, про шляхи його поширення та наголосили  на тому, що зараз, як ніколи, необхідно бути відповідальним за свою поведінку і вести здоровий спосіб життя, а також, толерантне ставлення до ВІЛ–інфікованихлюдей.

На зустріч була запрошена медична сестра терапевтичного відділення  районної лікарні Токмакова Ю.О. Вона розповіла про СНІД як жахливе явище в історії людства, про особливості цього вірусу, шляхи зараження ВІЛ, симптоми і протікання захворювання, лікування та профілактику СНІДу, групи ризику, ставлення до хворих тощо.

За допомогою мультимедійної презентації учні 8–10класів переглянули відеоролик «СНІД не спить», з якого дізналися про способи зараження, наочно побачили як розповсюджується ВІЧ в організмі людини та познайомилися з простими правилами безпеки.

Присутні мали можливість переглянути книги, представлені на тематичній книжковій викладці«СНІД наступає:остерігайся!».

Для ефективного засвоєння почутого матеріалу старшокласникам було запропоновано гру « Ситуація», в ході якої юнаки мали визначити способи, якими ВІЛ передається.Також підліткам були роздані інформаційні буклети по темі.

 

Україна – країна нескорених !

21 листопада вся українська спільнота відзначила одне з нових, але знакових свят в історії України – День Гідності та Свободи.

З метою збереження належної шани патріотизму й мужності громадян, які постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів української держави та її європейського вибору, в Арбузинському професійному аграрному ліцеї відбувся вечір історичної памяті: « Памятай протих, кого прийняли небеса », який спільно підготували та провели працівники Арбузинської центральної районної бібліотеки та районного Будинку культури.

З Днем Гідності та Свободи присутніх привітала заступник голови Арбузинської районної державної адміністрації Алла Олександрівна Василенко.

Яскравим виявом національно – патріотичних почуттів стало виконання всіма присутніми на початку заходу національного Гімну України.

Захід продовжили ведучі, бібліотекарі Онищенко К. та Середенко А., які ознайомили з історичними подіями, що змінили політичне обличчя України, поняттями « гідність » та « свобода », простежили хронологію двух революцій – Майдану 2004-го року, який був святом Свободи та Революції Гідності ( листопад 2013 р., лютий  2014 р. ).

На святі лунали вірші, присвячені героям України, нашим співвітчизникам, які боролися та борються за майбутнє нашої Батьківщини.

Під звуки мелодії « Пливе кача » пом'янули хвилиною мовчання Героїв Майдану і Небесну Сотню та земляків – воїнів АТО, які віддали своє життя за Незалежну Європейську Державу. Імена героїв патріотів назавжди закарбує історія, бо герої не вмирають, вони житимуть в нашій пам’яті вічно.

Працівники бібліотеки привернули увагу до оформленої в залі книжково – ілюстративної виставки « Герої не вмирають ». Під час проведення вечора демонструвався  відеоролик « Україна – країна нескорених ! »

« Український танок » присутнім заходу презентували учасники хореографічного колективу районного Будинку культури ( керівник Дроботун А. ).  Проникли  до  самого серця та дарували наснагу і надію на щасливе майбутнє пісні у виконанні солістів районного Будинку культури Зайцевої Т., Тищенко Л., Артюх Р.

Минуть роки, відлетять у вічність, але не згасне пам’ять про Небесну Сотню, героїв Майдану, воїнів АТО, які загинули за цілісність, гідність і свободу нашої держави. Ми будемо їх вічно пам`ятати.  Героям України честь і хвала! Слава Україні! Героям Слава!

 

« Мова наша – серце наше »

До Дня української писемності та мови 7 листопада в районній бібліотеці для дітей для учнів 4 – Б класу НВК « Пролісок » ( класний керівник Єсауленко І.М. ) відбувся вечір – імпровізація « Мова наша – серце наше ».

Бібліотекар Ляпало С.М. розповіла учням про історію розвитку української мови з давніх часів й до наших днів, розкрила її роль серед інших слов’янських мов, розповіла про перші українські  словники.

Розділившись на дві команди, діти прийняли участь у мовознавчій вікторині «Найкращий знавець рідного слова». Під час конкурсів « Договори віршика », « Утвори нові слова », « Здійсни пошук », « Ланцюжок », « Вгадай героя », юні мовознавці виконували завдання на створення власних віршів про мову, підбирали епітети до українських слів, розгадували загадки про рідне слово, пригадували прислів’я та приказки, висловлювання про українську мову.

Кращими знатоками українського слова були визнані капітани команд Ігнатьєв Богдан та Воронок Влада. Діти довели, що мова у нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа українського народу. Для користувачів бібліотеки в читальній залі було оформлено викладку « Джерела української мови», яка розкрила факти про витоки нашої мови, її походження та розвиток.

 

Це потрібно живим

Нам не забути днів війни…

У нашій пам`яті вони.

І ті герої незабутні,

Що з нами йдуть в віки майбутні.

Минають роки, відлітають у вічність, але є дати непідвладні часу…

Однією із жахливих сторінок ХХ століття є Друга світова війна 1939 – 1945 рр., яка торкнулася і нашої країни. Саме під час цієї війни розпочалось довге і криваве протистояння наших співвітчизників за визволення нашої держави. Пам’ять про ті події завжди буде жити в наших серцях.

24 жовтня в Арбузинській районній бібліотеці пройшов вечір « Полум’ям подвигу вашого наші горять серця », на який були запрошені учні 9 класу ЗОШ № 1 з класним керівником Дяченко  Євгенієм Михайловичем. Ведучі заходу Середенко Алла та Онищенко Катерина розповіли школярам про воєнні дії на території України в кінці жовтня 1944 року, про людські і матеріальні втрати, які понесла Україна під час Другої світової війни, про мужність і героїзм земляків –арбузинців, які під час війни допомагали солдатам вистояти в запеклих боях.

Під час проведення заходу користувачі мали нагоду подивитись мультимедійну презентацію  « Звільнення України », кадри якої розповіли про тих, хто загинув, виборюючи волю і незалежність України на фронтах, у партизанських загонах, підпіллі, національно – визвольних формуваннях, хто прийняв мученицьку смерть у таборах, гестапівських катівнях.

Разом з бібліотекарями старшокласники перегорнули сторінки історичних подій Другої світової війни, доповнені кадрами воєнної кінохроніки, піснями « Йшов солдат », « Катюша » у виконанні соліста районного Будинку культури Воробйова Миколи та віршами на воєнну і патріотичну тематику, які декламувала Алла Крижня – « Балада про дві душі » Людмили Васильєвої, « Мій перший вірш написаний в окопі » Ліни Костенко.

В своєму виступі Дроботун О.М., голова Арбузинської районної ради організації ветеранів,  наголосив: « Минають десятиліття… народжуються і виростають нові покоління, все менше залишається тих, хто пам’ятає злочини нацистів зі свого трагічного досвіду. Але в пам`яті народній ніколи не погасне подвиг тих, хто боровся і поліг за визволення рідної землі ».

Присутні переглянули експозицію, присвячену участі молодіжної організації « Партизанська іскра » у визволенні України та села Кримка від нацистської навали. Школярам було цікаво не тільки почути, а й побачити портрети Героїв Радянського Союзу – В. Моргуненка, П. Гречаного,  Д. Дяченко. Особливу увагу викликала експозиція « Героям – слава ! », присвячену землякам, котрі загинули в зоні АТО.

Хвилиною мовчання було вшановано пам'ять загиблих в Другій світовій війні та в зоні антитерористичної операції. По закінченню патріотичного вечора всі учасники віднесли квіти до підніжжя Меморіалу загиблим односельцям.

 

У слові – увесь світ

З любові до отчої землі починається все: молодість і чесність, гідність і повага до старших, а відтак – відповідальність за долю України. Наш народ несе з собою у століття велику силу. Ніколи не поблякнуть золоті розсипи творів української поезії.

В роботі Арбузинської районної бібліотеки значне місце займає популяризація творчості поетів і письменників рідного краю. Їхня творча спадщина – це духовний скарб нашого краю. Своєю творчістю вони збагачують наші серця гідністю, честю, життєвою мудрістю, красою та любов'ю до рідного краю.

Саме нестримна жага до слова, поетичного слова, зібрала 19 жовтня учнів старших класів Арбузинської ЗОШ № 1, що завітали до бібліотеки на гостину до відомих майстрів пера, що народились у нашому краї. На  презентації « Письменники рідного краю дарують нам творів розмай » все було чудово – і заповнений зал, і щасливі обличчя школярів та невимушена, по – справжньому святкова атмосфера !.. Не щодня ж можна ось так поспілкуватися з цікавими людьми.

Вели це захоплююче свято бібліотекарі Онищенко Катерина та Середенко Алла. Виступи гостей супроводжувалися створеною працівниками бібліотеки мультимедійною презентацією, яка ілюструвала розповіді. Під час заходу присутні почули короткі біографії митців та уривки з їхніх  нових творів.

Поетичні збірки « Подихом серця » Наталії Катриченко, « Вірую » Віталія Поплавського та « Нам дано Богом світ любити… » Миколи Дзудзела  вміщують роздуми про наше сьогодення й минуле, про святість і нерозривність зв’язку різних поколінь, їх духовну єдність та націленість у щасливе завтрашнє майбутнє. Значне місце займає інтимна лірика, твори, які славлять життя людей з їхніми радощами і печалями, любов’ю і тривогами, великою вірою у щастя і добро.

Зворушливо звучала поезія Наталії Катриченко про події на сході, про воїнів – односельців, про мирних жителів, які стали свідками цих трагічних подій. Поезія надихнула юних відвідувачів  на патріотичний настрій.

В поезіях Віталія Поплавського слухачі відчули його трепетну душу, відчуття добра та зла, любов до своєї малої батьківщини. Майстер слова не тільки збагачує літературу, але й допомагає молодим і зрілим талантам друкувати та видавати свої книги, стимулює до розвитку поетичного слова.

Від Миколи Дзудзела підлітки дізналися,  щоб стати дитячим письменником, потрібно мати не лише талант, але й неповторний багатий внутрішній світ.

З великим задоволенням старшокласники слухали поезію з презентованих авторських збірок у виконанні Дарї Катриченко та Рената Омельченка, учнів 6 класу ЗОШ № 2 ім. Т. Шевченка.

З проведеного бібліотекарями огляду книг « З криниці рідного слова », присутні ознайомилися з новими сторінками творчості літераторів – краян та письменників – ювілярів Миколаївщини.

Такі зустрічі запам’ятовуються надовго, наповнюють наші серця гордістю за наш рідний край, за наших талановитих людей, які творять на благо підростаючого покоління.

Особливо приємно юним користувачам та працівникам бібліотеки було отримати нові доробки поезій з рук авторів з їхніми автографами.

 

Степ та воля – козацька доля

Покрова – християнське свято, надзвичайно шановане у православному світі. В Україні це свято релігійне, національне й родинне.

День захисника Украї́ни – свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва. З 2015 року є державним святом.

Відзначили цей день і в Арбузинській районній бібліотеці для дітей. 12 жовтня для юних читачів, учнів 4 – А класу НВК « Пролісок » ( класний керівник Гнєдаш Н.О. ), був проведений квік – тайм  « Ми роду козацького діти, землі української цвіт ».

Бібліотекарі Середенко А.В. та Ляпало С.М. розповіли присутнім про виникнення свята Покрови, його значення, ознайомили учнів з народними прикметами та історією виникнення українського козацтва, розповіли цікаві факти про життя та будні козацьких ватажків. На свято до дітвори завітав « Гетьман » ( Дроботун Олександр Миколайович, голова Арбузинської районної ради організації ветеранів та учасник художньої самодіяльності районного Будинку культури ), який привітав їх зі святами та дав команду розпочати змагання. Діти розділились на дві команди – курені « Дзвіночок » і « Берегиня ».

Захід пройшов жваво та весело, активними були і козаки, і маленькі козачки. Хлопцям та дівчатам були запропоновані інтелектуально – патріотичні конкурси: ерудит – лото « Козацька кмітливість », « Січові порядки », « Козацькі повір’я та звичаї ». Особливо цікаві завдання чекали учнів під час конкурсів « Обернення на козаків », « Поїзд », « Повзунець », « Хто сильніший », « Вишиванка », « Загадкова скринька », « Винеси пораненого », які дозволили зануритись в неймовірну атмосферу славних героїчних часів козацької доби.

За підсумками результатів змагань перемогла дружба. Наприкінці заходу Гетьман нагородив учасників квік – тайму Козацькою Грамотою.

Також діти мали змогу ознайомитися з матеріалами книжково – ілюстративної виставки « Де козак, там і слава » про славне минуле та героїчне сьогодення захисників України. В Інтернет – центрі книгозбірні всім бажаючим був запропонований мультпоказ « Їхав козак за Дунай…», під час якого демонструвалися мультфільми про козаків.

 

Пером, словом, серцем…

На Миколаївщині були і є люди, життя і діяльність яких становлять славу нашої землі. Серед них гідне місце посідають письменники. Творчість письменників – це духовний скарб нашого краю. Вони збагачують наші серця гідністю, життєвою мудрістю, красою та любов'ю до рідного краю.

11 жовтня в Арбузинській центральній районній бібліотеці на форум літераторів « Пером, словом, серцем… », проведений в рамках відзначення в 2017 році на Миколаївщині Року ювілярів літераторів – краян, зібралися місцеві поети літературного об’єднання « ДАР ». Глядачами заходу стали учні Арбузинського професійного аграрного ліцею та запрошені на зустріч з літературним словом учні 56класів Новоселівської ЗОШ.

Спочатку ведучі заходу А.В. Середенко та К.А. Онищенко представили глядацькій аудиторії на мультимедійному екрані літераторів – краян Миколаївщини ювілярів 2017 року А.Л. Качана, В.Т. Качуріна, П.П. Глазового, Л.Я. Вороніна, О.В. Зиму, Слободянюка Б.Й. та ін. Зосередили увагу на творчості  дитячого письменника Анатолія  Качана та інших письменників, в літературних доробках яких є і твори для дітей, зокрема В'ячеслава Качуріна, Павла Глазового, Олександра Зими.

Друга частина заходу розпочалася віршом « Моя Арбузинка » у виконанні автора  В.Г. Поплавського на фоні відео. Віталій Григорович, як голова  районного літературного об’єднання « ДАР », познайомив присутніх з історією створення об’єднання, завданнями, його складом в різні роки. Звернув увагу, що в їхньому творчому колі теж є поети – ювіляри Г.Є. Кислиця та М.О. Дзудзело, які в цьому році відзначили свої 75-річні ювілеї, побажав їм міцного здоров'я та творчого натхнення на літературній ниві. А потім присутні « дарівці » Н.М. Ткаченко, М.О. Дзудзело, Г.Є. Кислиця, О.В. Петренко та  Л.І. Ніколайко поділилися з присутніми своїми новими літературними пробами пера під мультимедійний супровід світлин авторів та  збірок їх творів.

У ході форуму відбувалося невимушене спілкування митців пера з глядачами про їх мрії, думки та творчі плани.

У виконанні М.О. Воробйова, соліста районного Будинку культури прозвучала пісня « Про Арбузинку » на слова О.В. Петренка, а учениця Новоселівської ЗОШ Анастасія Морозова зачитала вірш Олександра Вікторовича « Рідна мова », за що поет подарував їй  свою останню збірку « Вибране ». До уваги присутніх була представлена книжкова вітрина творів миколаївських та місцевих літераторів « На хвилях творчості ».

На кінець заходу всі присутні вшанували хвилиною мовчання і увінчали пам’яттю корифеїв літературної спадщини Миколаївщини та Арбузинщини, яких вже немає з нами.

Головна мета таких зустрічей: для письменників – підведення своїх творчих підсумків, поштовх для натхнення, для дітей та молоді – спілкування з письменниками – земляками, знайомство з їхніми новими творами, залучення до читання та книги.

 

В руках майстринь народжується диво

Учись дитино, гарно вишивити –

Це творчість і поезія душі.

У вишивці закладено багато...

Від неї відцуратись не спіши.

У ній краса, билина, дума й казка,

В ній подих вітру, шепіт квітів й трав,

Любов, турбота, ніжність мами, ласка,

Чарівність й диво сонячних заграв.

Учись, дитино, гарно вишивати,

У вишиваночку вдягнеш колись дитя

І будеш колискової співати.

Усе повториться, таке воно – життя.

                                                                 Н. Красоткіна.

Сьогодні, в час духовного відродження України, значно збільшився інтерес читачів до її історичного минулого, зростає роль краєзнавства, зокрема його культурно–мистецьких, літературних напрямів. Саме бібліотека формує особистість на ґрунті історії, культури, традицій народу.

28 вересня,  в Арбузинській центральній районній бібліотеці в рамках краєзнавчого проекту « Бібліотека – територія мистецтва та творчості » відбулася творча зустріч майстринь селищ Арбузинки та Костянтинівки з учнями 10-го класу Арбузинської ЗОШ №2 «В руках майстринь народжується диво».

Вишивати нескладно і кожен може навчитися, якщо захоче. Лише треба прикласти трішечки зусиль, натхнення, любові та мати велике бажання і тоді все вийде чудово! Ведучі заходу Середенко А.В. та Онищенко К.А. розповіли підліткам легенду «Звідки з'явилися вишиванки», про захоплення жінок вишивкою, яке вже стало їхньою потребою і для душі, і для серця, зачитали вірші про вишивку.

Майстрині, поділившись своїм умінням, залюбки провели майстер – класдля молоді з вишивки в різних техніках виконання - бісером, хрестиком, стрічками. Учні із цікавістю переглянути виставку їхніх робіт.

Запрошена на захід місцева поетеса Надія Ткаченко порадувала присутніх своїми новими літературними доробками.

Напередодні світлого християнського свята - дня Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, ведучі привітали іменинниць, учасників зустрічі, з Днем ангела і побажали їм віри, надії, любові і мудрості та подарували букетики квітів. Спілкування, обмін узорами вишивки, творчими ідеями, досвідом продовжились за чашкою чаю у теплій та невимушеній обстановці.

 

Добром зігріте серце

Піклування про людей похилого віку – справа всього суспільства, адже саме старші люди зберегли для нас найкращі національні традиції, навчили долати труднощі та бути достойними своєї землі. Щороку в усьому світі 1 – го жовтня відзначається Міжнародний день людей похилого віку.

Напередодні свята вшанування людей похилого віку Арбузинська районна бібліотека для дітей разом з учнями 4 – А класу НВК « Пролісок » ( клас. керівник Гнєдаш  Н.О. ) завітали до відділення стаціонарного догляду для людей похилого віку та інвалідів ТЦСО на свято доброти « Добром зігріте серце », де їх гостинно зустріла  в.о. завідуючої відділенням Філіпцова Н.В. та заст. директора ТЦСО Опалюк Н.В.

Бібліотекарі  Ляпало С. М. та Середенко А.В. розповіли про значення цього свята, шанобливе ставлення до людей похилого віку. Присутні і діти із шаною згадували своїх бабусь та дідусів, розповідали  про свої почуття до них, про бажання бути співчутливими та допомагати їм у всьому. У виконані Кущанської Анжели прозвучав вірш « Якщо людина добра », а потімдіти подарували підопічним відділення власноруч виготовлених паперових голубів та листівки з побажаннями здоров’я, довголіття, добра та миру.

 

До Всеукраїнського дня бібліотек

Всеукраїнский день бібліотек – це нагода відзначити роль книгозбірень у житті кожного українця, можливість привернути увагу суспільства до ролі й високої місії бібліотекаря – інформувати та просвіщати, організовувати безперешкодний доступ до інформації та ресурсів для всіх громадян, допомагати і навчати орієнтуватися у потоці інформації, сприяти оволодінню навичками пошуку та використання ресурсів на різних носіях.

Напередодні Всеукраїнського Дня бібліотек на День відкритих дверей « Бібліотека – світ  нових можливостей» до Арбузинської центральної районної бібліотеки були запрошені учні 9–10 класів Арбузинської ЗОШ№1.

Молодь мала нагоду познайомитися з роботою бібліотеки, її відділами, послугами для громади, дізналася багато цікавих фактів про книги. Бібліотекарі познайомили гостей з новинками сучасної української літератури, а ті в свою чергу розповіли про книги, які прочитали останнім часом і хотіли б порадити їх іншим.

Також учні прийняли участь у літературній вікторині «Я з книгою відкриваю світ», конкурсі « Скоромовка язика ламає та вимови навчає » та побажали районній бібліотеці вдячних читачів, нових книжкових фондів,бібліотекарям здоров’я, витримки та творчого натхнення. По закінченню заходу всі присутні взяли участь у флеш – мобі«Бібліотек@– твоє вікно у світ».

В ці святкові для бібліотеки дні, бібліотечні працівники центральної районної бібліотеки Степанченко С.В. та Онищенко К.А. побували в гостях у колеги, бібліотекаря професійного аграрного ліцею Горби В.В., де  прийняли участь у святі книги «Зкнигою жити, з добром дружити!», проведеному для учнів ліцею.

До Арбузинської районної бібліотеки для дітей на день відкритих дверей « Бібліотека – чудо, бібліотека – клас, вона завжди чекає на нас » завітали дітки з молодшої та середньої груп ДНЗ «Пролісок», майбутні користувачі бібліотеки.

Бібліотекарі Середенко А.В. та Ляпало С.М. провели для малечі екскурсію дитячою книгозбірнею. Знайомство було незвичайним, загадковим і казковим. Діти дізналися про книжки кожного відділу бібліотеки, переглянули дитячі журнали та газети, які передплачує бібліотека, в Центрі вільного доступу до мережі Інтернет мали змогу переглянути найулюбленіші мультфільми, літературний калейдоскоп під назвою «Казка в гості поспішає» допоміг пригадати дітворі добрі та мудрі казки та їх героїв, а на сам кінець настільний ляльковий театр запросив дітей до перегляду казки «Колобок».

Учні 2 – А класу НВК «Пролісок» з класним керівником Тищенко Л.М., завітавши до бібліотеки, прийняли участь у літературній вікторині «Чи знаєте ви казки та їх героїв?» Розділившись на дві команди «Знайки» та « Всезнайки», юні користувачі згадали українські народні казки «Коза – дереза», «Солом’яний бичок», «Котик і півник», «Лисичка – сестричка» та ін. Відповідаючи на питання казкової вікторини, діти показали добрі знання казок, ерудованість, увагу, творчу уяву,  пізнавальний інтерес, пам’ять, цікавість, любов до книги. Кращих знавців казок було нагороджено призами – книгами.  У читальній  залі бібліотеки для юних користувачів було оформлено книжкову викладку «Казка + Пригода = читаю з насолодою».

У Костянтинівській міській бібліотеці – філії бібліотекарем Прокопенко О.М. для дітей було проведено усний журнал «Диво, ім’я якому – книга», а для  дорослих користувачів – бібліотечний мікс новинок «Сучасну українську літературу–накнижкову полицю».

Агрономійською сільською бібліотекою–філієюз метою привернення уваги громади до читання та бібліотеки учнями Агрономійської ЗОШ була проведена акція поза межами бібліотеки « Святкуйте з нами! Читайте у нас!» під гаслом «Бібліотека – мудрість книг і щедрість серця».

Користувачі Іванівської бібліотеки–філіїз нагоди свята прийняли участь у флеш–мобі під назвою «Бібліотека: знай, мрій, твори!», який є девізом Української бібліотечної асоціації 2017 року.

Тож читаймо книги, адже спілкування з друкованою книгою викликає особливе відчуття, ніби спілкуєшся з живою людиною. Як влучно пише І. Франко:

Книги – морська глибина,

Хто в них пірне аж до дна,

Той, хоч і труду мав досить,

Дивнії перли виносить.

 

До Міжнародного дня миру

Мир на землі — це затишок і тиша,

Це сміх дитячий і душі політ,

Коли поет чарівні вірші пише

Про незвичайний, дивовижний світ.

Щороку в Міжнародний день миру 21 вересня люди в усьому світі збираються, щоб вшанувати пам’ять жертв непорозумінь і конфліктів, а також заявити про власну готовність присвятити себе втіленню в життя  мрії людства. Це – побудова безпечного, справедливого світу та миру.

З нагоди цього свята 20 вересня для учнів 4-го класу НВК « Пролісок» в Арбузинській районній бібліотеці для дітей відбулося свято миру «Хай буде мир. Веселі будуть діти!»

Бібліотекарі Середенко А.В. та Ляпало С.М. ознайомили присутніх з історією свята, намагались розвинути в дітях почуття патріотизму, громадянськість, прагнення до миру. Діти мали змогу висловити свої побажання миру через малюнки, виконували завдання продовжити прислів’я про мир, взяли активну участь в іграх «Ланцюжок побажань», «Знайди собі подібного», показавши свої знання, ерудованість та начитаність. На сам кінець заходу всі присутні приєдналися до флеш–мобу« Ми за мир», організованому бібліотекою.

 

 

Сучасні послуги в сучасній бібліотеці

Сьогодні неможливо уявити своє життя без комп'ютера, адже він створений для задоволення інформаційних потреб, які потрібні сучасній людині. Люди поважного віку теж хочуть йти у ногу з часом.

Вже другий рік поспіль Арбузинська центральна районна бібліотека надає можливість безкоштовного навчання основам комп’ютерної грамотності для пенсіонерів селища.

19 вересня в приміщенні бібліотеки відбулося урочисте відкриття нового навчального року для слухачів факультету «Інформаційні технології» Університету третього віку Територіального  центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Арбузинського району.

Розділити радісні хвилини свята завітали Ніколаєнко О.В., начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації, Резніченко А.М., директор ТЦСО (надання соціальних послуг) Арбузинського району, Арбуз І.Л., завідуюча відділенням денного перебування ТЦСО, Дроботун О.М., голова ветеранської організації району, Рудик О.П., соціальний працівник, керівник групи слухачів факультету «Інформаційні технології» Університету третього віку, які привітали студентів з новим навчальним роком, побажали їм успіхів у набутті нових знань, наполегливості, натхнення та життєвої енергії.

Ведучі заходу Онищенко К.А. та Середенко А.В. познайомили присутніх з програмою, графіком проведення занять. Навчатимуть студентів працівники центральної районної бібліотеки, викладачі – волонтери: Онищенко Катерина та Григорашев Михайло, які є партнерами територіального центру у наданні соціально – педагогічних послуг.

Святковий настрій свята допомогли створити працівники районного Будинку культури.

Відразу після урочистої частини відбулося вступне заняття для слухачів факультету за темою «Знайомство з Центром вільного доступу до мережі Інтернет Арбузинської ЦРБ. Історія виникнення комп’ютера».

 
 

 

Бібліовізит колег

26 вересня поточного року делегація фахівців Веселинівськоі ЦБС та КЗ "Публічна бібліотека "Веселинівської селищної ради завітала з бібліовізитом до Арбузинської центральної районної бібліотеки та Костянтинівської міської бібліотеки – філії, щоб обмінятися досвідом роботи, обговорити бібліотечні проблеми  та плани на майбутнє.

У рамках візиту працівники Арбузинської центральної бібліотеки ознайомили гостей із роботою  відділів бібліотеки.

Директор Арбузинської ЦБС Долінська С.М., заступник директора по роботі з дітьми Бугай А.І. та методист Білик Л.В. виступили з презентаціями про діяльність бібліотек системи.

Гості мали можливість ближче поспілкуватися з колегами, обговорити ряд проблемних питань.

Святковий настрій зустрічі допомогли створити працівники районного Будинку культури та вихованці НВК « Пролісок ».

 

Цей день в історії України: 22 вересня – День партизанської слави

З метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у Другій світовій війні (період 1941–1945рр.) в Україні  щорічно відзначають День партизанської слави. У пам'ять про них 18 вересня в Арбузинській районній бібліотеці для дітей пройшов вечір – спогад  « Стежками партизанської слави». На захід були запрошені Слівінський Леонід Гаврилович, учасник Другої світової війни та учні 4–Бкласу НВК « Пролісок» з класним керівником Єсауленко І.М.

Ведучі заходу Середенко А.В. та Ляпало С.М. ознайомили дітей з історією підпільно – партизанського руху на Україні, згадали  його учасників, які боролися з нацистами, тих, хто загинув у цій страшній війні.

Своїми спогадами про різні епізоди війни поділився Слівінський Леонід Гаврилович, який  теж зробив свій внесок у визволення селища Арбузинка від нацистських окупантів. Діти слухали розповідь, уважно сприймаючи кожне його слово.

У виконанні працівників районного Будинку культури Воробйова М.О. та Телєгіна О.А.  прозвучали патріотичні пісні про лихоліття війни та довгоочікувану Перемогу. У читальній залі бібліотеки оформлена книжкова викладка «Дорогами партизанської слави», де представлені книги, які розповідають про нелегкі військові будні партизан, про їхню запеклу боротьбу з ворогом,  про підпільників, які віддали своє життя за свободу України. Вшановуючи пам'ять про загиблих, всіма учасниками заходу були покладені квіти до меморіалу загиблим воїнам.

 

Святкуємо День Державного Прапора та день Незалежності України

23 серпня з нагоди Дня Державного Прапора та 26-ї річниці Незалежності України на стадіоні « Колос » смтАрбузинка відбулися районні урочисті заходи, в яких прийняла участь Арбузинська центральна районна бібліотека, організувавши книжкову виставку «В моїм серці – Україна». До уваги громади були представлені книги, які висвітлюють найважливіші періоди, події і факти історії України, великий історичний шлях українського народу в боротьбі за свою свободу і незалежність,  розповідають про розвиток економіки, науки, освіти, культуру нашого народу та запропоновано найкращі твори класичної і сучасної української літератури.


Для дітей та підлітків бібліотекарем районної бібліотеки для дітей Ляпало С.М. було проведено гру – вікторину « Я і Україна », в ході якої юні патріоти поринули в історію українського державотворення, ще раз пригадали національні  та народні символи, державні свята, героїв минулого та сьогодення України.


Конституція України в моєму житті

28 червня наша країна відзначатиме  День Конституції. Саме 21 рік тому в Україні було прийнято Основний Закон держави. Цей акт закріпив незалежність українського народу, зробив його справжнім володарем суверенітету.

15 червня в Арбузинській центральній районній бібліотеці відбулося літературно-музичне свято «Особисті права і свободи людини, визначені  Конституцією України», на яке були запрошені майстрині-вишивальниці із селищ Арбузинки і Костянтинівки та вихованці пришкільного літнього оздоровчого табору НВК «Пролісок».Основна мета заходу  - зміцнення патріотичних почуттів у дітей, молоді та старшого покоління.

 Ведучі заходу Середенко Алла і Онищенко Катерина  ознайомили присутніх з історичними передумовами прийняття Основного Закону України, прослідкували шлях, пройдений нашою державою від Конституції Пилипа Орлика до прийняття нової Конституції України.

 Як діти, так і дорослі  активно відповідали на питання бліц-вікторини  «Конституція – основний закон держави».  Змагаючись в турах, присутні прийшли до єдиної думки - треба уміло і правильно користуватись своїми правами і добре виконувати свої обов'язки, не порушуючи прав і законних інтересів інших.

 У виконанні маленьких артистів звучали вірші про Україну М.Сингаївського,П. Осадчука,О. Василенко,В Сосюри та М. Верещака. Власного вірша  про Україну та рідний край прочитала місцева поетеса Ткаченко Надія.

 

 До уваги присутніх в читальній залі бібліотеки  оформлена  експрес-викладка «Оберіг нашої державності», яка  дає можливість зрозуміти, яким важливим і важким був процес створення власної Конституції та відображає найважливіші шляхи становлення українського конституціоналізму.

 І вже, як завжди, бібліотекарями і майстринями –вишивальницями  була організована творча майстерня. Цього разу умільці голки, спиць і гачка вчили малюків вишивати хрестиком, бісером, в'язати гачком і спицями прекрасні обереги нашої духовної спадщини.

 Діти з великим задоволенням та ентузіазмом переглянули виставку декоративно-ужиткового мистецтва «Фольклорні обереги».

 У виконанні солістів районного Будинку культури на святі звучали пісні про нашу рідну Україну.

Відзначаючи державне свято – День Конституції України, в бібліотеках району пройшли: правові  читання   « Права  свої  знай, обов'язки  не  забувай»  ( Агрономійська  б/ф ), правова  абетка  «  Конституція  -  наш  спільний  крок  до  майбутнього»  (Іванівська  б/ф ), година    роздумів «  Є  Конституція   -  є  міцна   незалежна Держава»  (Новоселівська  б/ф ), година  спілкування «Конституція  -  основний   закон    моєї   держави»  ( Новокрасненська б/ф ), історична година  «Конституція  України: від   гетьмана до   Президента   України»  (  Арбузинська  б/ф ).

Урок громадянства «Маленьким громадянам – великі права»  для користувачів молодшого та середнього шкільного віку провела Костянтинівська міська бібліотека-філія.  Діти взяли участь в обговоренні правових ситуацій та конкурсі «Я – громадянин», читали вірші про Батьківщину, переглядали розділи Конституції України, активно відповідали на питання бліц – розминки «Моя країна – Україна!».

В читальній залі бібліотеки оформлено розгорнуту книжкову експрес – викладку  «Конституцію пам’ятаємо, поважаємо, вивчаємо», де читачам була запропонована правознавча та історично – довідкова література.

На правову абетку «Я громадянин України» запросила вихованців пришкільного літнього оздоровчого табору «Сонечко» Кавунівська бібліотека-філія. Бібліотекар пояснила, що Конституція надає дітям рівні права та не допускає жодного насилля над дитиною, розповіла, як «народжуються» закони.  Діти взяли участь в обговоренні правових ситуацій та конкурсі «Юнь осягає закони», переглянули мультимедійну презентацію «Права дитини ».

 

Не померкне слава тих воєнних літ

Війну не забалакать, не забути,

Була війна.Священная війна.

До неї спогади прикуто,

Застигла в моїй пам’яті вона.

20 червня до Дня скорботи та  вшанування   пам'яті  жертв  війни   в   Україні Арбузинською районною бібліотекою для дітей проведено вечір – вшанування «Пам'ять про вас в нашім серці жива», на який були запрошені діти з літнього оздоровчого табору «Бригантина» ЗОШ №2 ім.Т.Г. Шевченко.

Бібліотекарі Середенко Алла та Ляпало Світлана розповіли дітям про початок німецько – радянської війни між Німеччиною та колишнім СРСР, яка розпочалася рівно в 4 години ранку 22 червня 1941 року, згадали події війни, що не перестає  вражати своєю силою народного духу, величчю подвигу наших односельців, що піднялися на захист Батьківщини, своїх осель і родин. Усвідомлюючи жахливу небезпеку, яка нависла над країною, наші земляки Степан Орел з Благодатного, Володимир  Величко з Новокрасного, Іван Торжинський з Арбузинки, проявили мужність і героїзм, за що були удостоєні високого звання Героя Радянського Союзу.

На протязі заходу звучали вірші нашого земляка Івана Брашевана «Ромашка», «Полеглих друзів голоси», «Обеліск»,  «Бережіть Україну». Школярі переглянули презентацію  «Герої рідної землі», вшанували хвилиною мовчання Героїв, які загинули у другій Світовій війні  і які зараз гинуть на сході України.

В читальній залі бібліотеки оформлено книжково – ілюстративну виставку  «Безсмертна слава у віках».

Дозвілля з користю

Літо – це особливий період у роботі бібліотек з дитячою аудиторією. В цей час дуже важливо підтримати у дітей бажання читати, розширити їх пізнавальні інтереси та творчі здібності. Книгозбірні району під час роботи літніх пришкільних оздоровчих таборів надають можливість корисно і приємно провести дітям свій вільний час та організовують екскурсії до бібліотек, літературні свята, лялькові вистави, конкурси, вікторини, ерудит – шоу, пізнавальні екотури, ігри – мандрівки, розважальні каруселі, казкові диліжанси.

Завдяки живому куточку, який діє в Костянтинівській міській бібліотеці, привернути до себе увагу маленьких користувачів бібліотеки значно легше. На черговому літньому засіданні клубу « Зелений смайлик », живим створінням, який привернув увагу, став хвилястий папуга Жорик. На протязі заходу, мета якого – виховання любові до домашніх пташок, Жорик був  живим айс – стопером. Діти були просто в захваті – ділились історіями про своїх пернатих друзів, презентували малюнки та іграшки – поробки, зроблені власноруч.

Популяризуючи змістовне дозвілля дітей, бібліотеки не обмежується бібліотечним приміщенням, а виходять до своїх читачів у паркову зону на зелені галявини,  ігрові майданчики, бібліопікніки,  бібліолавочки та бібліорибалки.

Кавунівськю сільською бібліотекою проведено годину народознавства про символ добра і надії – український віночок: « Дівочий віночок – краса і оберіг ». Такі заходи пробуджують інтерес  до історії свого народу, збагачують знання дітей про чудодійні обереги нашого життя, сприяють вихованню глибокого почуття любові до маминої пісні, рідного краю, батьків, бажання примножувати родинні традиції,  українські обряди, до яких належав і обряд плетіння вінків.


До сімейного туристичного походу «Про здоров’я дбаємо, разом в похід рушаємо», проведеного бібліотекою  в рамках проекту «Стежина здоров’я»,  долучилося 8 сімей – читачів Іванівської сільської бібліотеки.

На маршруті туристів чекали несподівані схованки – завдання з наступним місцем зупинки. Спортивні естафети та пізнавальні конкурси були цікавими як для дітей, так і для їх батьків. В спортивних змаганнях «Тато, мама, я – спортивна, здорова та дружня сім’я» перемогла дружба, сімейна згуртованість та веселий настрій.   А на привалі готували смачну кашу, читали книжки та  відпочивали. На останок всі учасники походу з метою популяризації здорового способу життя взяли участь у флеш – мобі «Бути здоровим – модно, стильно, здорово». Стомлені та щасливі від спільно проведеного часу поверталися всі додому.

 

 Свято дитинства "Нехай же стане днем дитини у всьому світі кожен день"

1 червня, у Міжнародний день захисту дітей гостинно відчинила двері для малечі Арбузинська районна бібліотека для дітей, запросивши в гості підопічних районного реабілітаційного центру для дітей – інвалідів.

Спочатку ведучі заходу Середенко Алла та Онищенко Катерина в урочистій частині розповіли дітям історію свята. Віршовану композицію, приурочену Дню захисту дітей, представили учні загальноосвітніх шкіл селища та НВК «Пролісок».

Почесні гості Деменко Ірина Леонідівна, начальник служби у справах дітей РДА та Шевчук Юлія Володимирівна, директор районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді побажали всім діткам міцного здоров’я, гарного настрою, побільше сміху, радості. Вручили дітворі подарунки та  запропонували пригоститися солодощами, люб’язно наданими районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Дзудзело Микола Олексійович, голова  районного товариства інвалідів привітав маленьких гостей свята  з Днем захисту дітей та відзначив Дипломом та подарунком  за участь у літературно – пісенному фестивалі для людей з особливими потребами «Самоцвіти Арбузинщини» Россола Андрія. Долінська Світлана Михайлівна, директор Арбузинської централізованої бібліотечної системи нагородила Дипломом та подарунком Коваленка Дмитра за активну участь у Всеукраїнському сімейному конкурсі  «Книга пам’яті мого роду».

А далі на дітей чекав сюрприз – до них в гості завітали «мультяшні» герої із популярного серед дітвори мультика «Маша та Ведмідь». Цього дня  Маша (Воронок Влада) була чемна, турботлива, «лікувала» дітей цукерками, допомагала Ведмедю (Середенко Алла)  проводити для дітвори веселі ігри, конкурси та забави: «Бажалки», «Спіймай рибку»,  « Веселі перегони», «Золоте яєчко», «Зірковий автограф»,  разом співали пісень. Потім всі, ставши в коло, через долоньки передавали один одному добро, зробивши висновок: будеш творити добро – будеш щасливим! Найактивніші читачі бібліотеки подарували вихованцям реабілітаційного центру власноруч зроблені поробки на пам'ять.

Гарний настрій маленьким глядачам заходу подарували дитячі колективи та учасники художньої самодіяльності районного Будинку культури: ансамбль ложкарів «Стукотки», вокальний ансамбль «Промінчик»,  а Сідень Настя  прочитала  жартівливу гумореску.

Сподіваємося, що дітвора отримала заряд бадьорості, позитивної енергії та веселого настрою на все літо. Гарного всім відпочинку!

На час літніх канікул, які тільки розпочинаються, Арбузинська районна бібліотека для дітей підготувала для користувачів багато цікавого. На дітей чекають нові пригодницькі і фантастичні книги, казки, цікаві  дитячі журнали та газети. Тут можна поринути у віртуальний світ Інтернет та світ онлайн – ігор, переглянути мультфільми, зайнятись творчістю в майстер – классах,   взяти участь в конкурсах та розвагах. Запрошуємо до бібліотеки!

 

« Самоцвіти Арбузинщини »

Вже шостий рік поспіль в стінах районної книгозбірні для дітей проходить літературно – пісенний фестиваль для людей із обмеженими фізичними можливостями « Самоцвіти Арбузинщини ». 30 травня з різних куточків співучої, багатої талантами Арбузинщини прибули сюди молоді обдарування та поважні виконавці, щоб показати свої здібності.

Підтримати учасників фестивалю на захід завітали: Воронок А.В., депутат обласної ради; Кошмір Л.М., заступник голови Арбузинської районної ради, Бобова С.В., завідуюча сектором з питань обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці УСЗН; Опалюк Н.В., заступник директора територіального центру соціального обслуговування ( надання соціальних послуг ) Арбузинського району; Калайда Н.М., секретар селищної ради; Щербак Є.І., лікар діагностичного відділення ЦРЛ; Поплавський В.Г., голова районного літературного об’єднання « Дар », Ткаченко Н.М., поетеса, член літературного об’єднання « Дар »; Кокошенко Г.І., журналіст районної газети « Нове життя ».

Зі словами привітання, побажання успіхів та творчого натхнення звернувся до учасників творчого конкурсу Дзудзело Микола Олексійович, голова районного товариства інвалідів.

Спочатку у вокальному мистецтві та художньому слові змагалися юні таланти: Петренко Настя, Ніколаєнко Даринка, Петрова Юлія, Галань Володимир, брати – близнятка Андрійко та Євген Россоли. Дуже вразила всіх гостей літературно – музична композиція « Передай добро по колу » у виконанні підопічних районного реабілітаційного центру Проки Федіра, Мамаєва Володимира, Крижанівської Іринки та дівчаток – танцюристок. А потім до виступів було запрошено учасників поважного віку, неодноразових лауреатів обласних пісенно – літературних конкурсів « Перлини Півдня » – Кислицю Г.Є., Дзудзело М.О, Пагер А.О., Нечаєва В.Т. – лауреата Всеукраїнського музичного фестивалю « Грай, гармошка ! ».

Теплу і доброзичливу атмосферу створювали ведучі Середенко Алла та Бугай Аліна, працівники районної бібліотеки для дітей. Всі виступи були надзвичайно щирими та душевними, а, головне, приносили неабияку радість як виконавцям, так і глядачам, які з оплесками зустрічали кожен номер. Поки журі радилося, перед гостями дійства виступили солісти районного Будинку культури Петренко Олександр та Тищенко Лариса.

Церемонію нагородження провели Воронок Анна Вадимівна, спонсор фестивалю та Поплавський Віталій Григорович, голова журі: в номінації « Пісня » І місце зайняв Пагер А.О. ( смт. Арбузинка ), ІІ місце – Петренко Настя ( с. Іванівка ), ІІІ місце – Прока Федір ( смт. Арбузинка ), в номінації  « Художнє слово » – І місце – Кислиця Г.Є., ІІ місце – Петрова Юля ( смт. Арбузинка ), ІІІ місце – Ніколаєнко Дарина ( смт. Арбузинка ). Учасники фестивалю були також нагороджені Дипломами та солодощами від спонсорів та організаторів заходу. Всі залишилися дуже задоволеними і розходилися та роз'їжджалися з бажанням зустрітися знову у наступному році.

 

Бібліотечні сутінки

Учасниками бібліотечних сутінок « Парад вишиванок » в Новокрасненській бібліотеці – філії стали учні загальноосвітньої школи. Вся атмосфера заходу була пронизана українськими піснями, діти декламували вірші про Україну, відгадували загадки та танцювали українські танці.

В рамках цієї ж акції в Агрономійську сільську бібліотеку завітали найактивніші читачі, щоб взяти участь в країнознавчих посиденьках « Країна вранішнього сонця », присвячених року Японії в Україні. Бібліотекар ознайомила читачів з національними традиціями та культурною спадщиною Японії. Присутні мали змогу переглянути відео – презентацію « Цікаві факти про Японію », дізналися, як здійснюється чайна церемонія в цій країні, прослухати і почитати японську поезію.


На бібліоніч в Новоселівську бібліотеку завітали вихованці Будинку сімейного типу « Куценків », сім’я Кузьмінських, Андронатій, Бочкарьових. Бібліотекар Шаповалова Л.М. в ролі бібліомагістра, зустріла запрошених гостей. В цікавій невимушеній атмосфері пройшла кава – батл, під час якої дорослі читачі декламували вірші відомих поетів. Репях Марія Станіславівна прочитала  свої власні гуморески. Дуже цікаво пройшли реп – читанняуривків із дитячих книг, які виконували Васьковський Саша, Бочкарьов Андрій та Олар Андрій. 

Запрошені з цікавістю прийняли участь у вікторинах « Знавець українських народних пісень », « Кошик цікавих загадок ». Потім  бібліотекар  Шаповалова Л.М.  разом із дітьми відправилась у тривале кругосвітнє плавання по океану Розваг. Юні читачі по черзі сідали на « Трон знань та  бажань », поповнюючи свої знання різними цікавинками.

Усі присутні мали можливість ознайомитися з книжковими виставками « Спокушаючи книгою… » ( для дорослих чит. ) та « Вибух наднової літератури » ( для читачів – дітей ), де були представлені книжкові видання, які надійшли до нашої бібліотеки за останній час. Бібліоніч завершилася це була сама цікава і неспокійна ніч для наших читачів. Бібліотека ще раз довела, що вона є центром дозвілля для громади, як для самих менших так і для найстарших, в якому кожен знайде для себе щось цікаве і корисне.

В рамках регіональної акції « Бібліотечні сутінки » Іванівська б/ф провела гру – змагання « Цікавий світ читання ». Учасники відгадували фото відомих українських та зарубіжних письменників; шукали відповідність між авторами та їх творами; складали асоціативний ряд на заданий твір, а суперники відгадували його назву; гралися в гру « Кому належать ці слова ? ».

Приймаючи активну участь у конкурсах, молодь довела, що читати це не тільки цікаво та корисно, а й ще весело. А за чашкою смачного чаю обмінювалися враженнями про прочитані книги.

В Кавунівській бібліотеці – філії відбулася креатив – майстерня « Бібліотека –територіятворчих ідей », приурочена до року Японії в Україні.

 Бібліотекар розповіла дітям про сонячну країну сходу, про життя та культуру японців. Діти передивиль слайдову презентацію: « Культура Японії », ознайомилися з книжковою виставкою: « Японська культура – прикладдля натхнення », бібліотекар провела майстер клас по орігамі. На сьогоднішній день орігамі традиційно використовується в Японії.

В кожному будинку знають, як створювати красиві і неповторні вироби, що розкривають історію та культуру країни.

Таким чином, складання фігур з орігамі є нескладним і доступним кожній людині, незалежно від його національності і знання мов. Пристні із задоволенням вчилися мистецтву орігамі.

 

Бібліотечне асорті « Читайте і відпочивайте разом з нами »

25 травня, підтримуючи регіональну акцію « Бібліотечні сутінки », у вечірню районну книгозбірню для дітей на бібліотечне асорті « Читайте і відпочивайте разом з нами » завітали юнаки і дівчата, учні 6 – 9 класів загальноосвітніх шкіл селища ( кл. керівники Панкова А.Ю., Коробко О.В., Лаврик Л.І. ).

Безліч цікавинок і інтриг чекало на гостей. Спочатку, щоб потрапити до « книжкового королівства », Гном ( Ляпало С.М. ) запросив дітей взяти участь у випробуваннях – відгадати букви паролю і знайти ключ від дверей королівства. За вказаним маршрутом діти з гідністю пройшли всі завдання, і відгадавши пароль « Ми любимо читати ! », потрапили до бібліотеки, де на них чекала « Книжкова королева » ( Середенко А.В. ), запросивши гостей добре відпочити, розважитися та поповнити свій багаж знань.

Свою начитаність, ерудованість та кмітливість діти проявили, взявши участь у різноманітних конкурсах та завданнях, пов’язаних з книгою і бібліотекою: « Поле чудес », « Літературний редактор », « Казковий алфавіт », « Найрозумніший », « Що ? Де ? Коли ? », « Загадковий лабіринт ». Найактивнішими учасниками конкурсів стали Тіхонова Ксенія, Завадський Максим, Жардан Євген та Корабльов Владислав. Також всі бажаючі взяли участь у майстер – класі « Умілі ручки » із виготовлення аплікацій з вовняних ниток, які на 1 червня до Міжнародного дня захисту дітей будуть подаровані дітям – інвалідам з районного реабілітаційного центру.

Час для підлітків пролетів непомітно, залишивши в їх душах лише приємні спогади, веселий настрій, відчуття прилучення до прекрасного, пізнавального, корисного, і насамперед, до книги.

 

Вражень, емоцій, інформації вистачило для всіх !

Зупинись! Дай відповідь на запитання: «Де і як ти проводиш своє дозвілля?». Користувачі Арбузинської центральної районної бібліотеки без вагань відповідають: «В бібліотеці!». Адже саме тут на них чекають цікаві несподіванки та сюрпризи.

25 травня 2017 року в Арбузинській центральній районній бібліотеці в рамках регіональної акції «Бібліотечні сутінки» було проведено бібліотечний квест «Скарби– таємниціна книжковій полиці», на який були запрошені найактивніші користувачі бібліотеки, учні ЗОШ № 1 і №2 разом із вчителем Панковою А.Ю.

Молодь не сиділа без діла: активно брала участь в грі, знаходячи відповідь, переходила до нових поставлених завдань бібліотекаря, знайомилася з правилами роботи книгозбірні, дізнаваючись про її можливості і послуги. Бажаючі мали змогу відвідати потаємні куточки бібліотеки, подорожували відділами зазвичай не доступними для читачів, а ті, хто мав бажання залишити згадку на пам'ять про участь у незвичайній акції– проводилифото – сесії.

Книгомани отримали персональні консультації щодо читання біля книжкової виставки « Бібліотечка українця», занурилися в книжковий дайвінг « Три причини прочитати: корисно, цікаво, потрібно», де на них чекали книжкові новинки, літературні гадання, віночок книжкових передбачень, молодіжні ігри – тренінги та стали справжніми учасниками « бібліотечної ночі по- українські».

Проведений бібліотекарями бібліокешинг «Мій  book – lend» теж знайшов своїх шанувальників–знавцівукраїнської та зарубіжної літератури. Свої рукотворні таланти молодь продемонструвала на виставці поробок « Хобі – шоп». А в Центрі вільного доступу до мережі Інтернет вони здійснили незабутній Book – вояж – « Європа: зблизька і здалека», також мали змогу переглянути відео – фільм з профорієнтації: « Сьогодні учень, завтра – професіонал ».

Вражень, емоцій, інформації вистачило для всіх!

 

« Скарби моєї родини »

25 травня з нагоди Міжнародного дня сім’ї до Арбузинської районної бібліотеки для дітей на сімейне свято « Скарби моєї родини » було запрошено родину Куценко з села Новоселівки. Познайомитися з багатодітною родиною завітали учні 5 класу Арбузинської ЗОШ №1, також в заході взяли участь директор Арбузинської централізованої бібліотечної системи Долінська С.М., директор районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Шевчук Ю.В. та фахівець з соціальної роботи Дроботун Л.М.

Сім’я Василя Івановича та Людмили Інокентіївни виховує четверо власних та п’ятеро прийомних дітей, є вже і маленька онука. Це родина, де легко вирішуються побутові та життєві проблеми, де для кожного з її членів домашні обов’язки – це радість і задоволення, де батьки вчать дітей доглядати за будинком, речами, готувати, шити, в'язати, працювати в полі та на домашньому городі. Спочатку ведучі заходу Середенко Алла та Ляпало Світлана познайомили присутніх із всіма членами родини, розказали про вподобання кожного. А потім маленькі артисти порадували присутніх своїми талантами: декламували вірші, співали, танцювали, показали  уривок з казки про царівну на новий лад. Спільна творчість допомагає згуртувати родину, в якій панує повага, взаєморозуміння і любов. Скільки гарних і теплих слів діти присвятили своїй родині, татові, мамі, її невтомним, ніжним і працьовитим рукам. Дзвінкими оплесками нагородили глядачі юних талантів.

Тільки любляча людина здатна взяти на виховання дітей, які залишилися без батьківської турботи і ласки. Світланою Михайлівною від районної бібліотеки було вручено подяку прийомній мамі Людмили Інокентіївні за виховання дітей, активну громадську позицію, участь у заході та з нагоди Міжнародного дня сім’ї. Фахівці районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді зі словами щирої вдячності подякували прийомним батькам за взяту на себе відповідальність виховувати прийомних дітей, за їх турботу, побажали і батькам, і дітям, міцного здоров'я, добра, сімейного затишку та нагородили родину пам'ятними подарунками.

 

Відзначаємо День Європи разом

Бібліотеки Арбузинської ЦБС активно долучилися до святкування Дня Європи в Україні.

Відкриваємо Європу разом

14 травня цього року в Арбузинській центральній районній бібліотеці був оформлений Євромайданчик, де було розміщено прапори України і Євросоюзу, стенд «Країни Євросоюзу», книжкову виставку «Українські барви Європи», інформаційну викладку «Без віз».

В ході свята було проведено відео – круїз« Відкриваємо Європу разом ».На захід були запрошені  вчителі та учні загальноосвітніх шкіл селища, викладачі, ліцеїсти професійного аграрного ліцею,  представники громади.

На початку всі присутні разом із учасником художньої самодіяльності Дроботуном О.М. заспівали гімн України, а під музику Людвіга Ван Бетховена, вчитель німецької мови Кучмаренко Л.Д. виконала мовою оригіналу (німецькою мовою ) Гімн Євросоюзу, що прозвучало дуже гармонійно, співзвучно.

Ведучі заходу Степанченко Світлана та Середенко Алла розповіли присутнім багато цікавих матеріалів про історію, етапи розвитку, основні інституції Євросоюзу, про особливості відносин і майбутній вступ України до ЄС.

Для учасників було проведено інформину «Знай про Європу більше», бібліомікс «Україна – країна європейських цінностей» та гру – подорож«Що найцікавіше у Європі», яка складалася з різних зупинок: «Літературна», «Географічна», «Музична», «Кулінарна» і супроводжувалась мультимедійною презентацією.

Присутні із задоволенням відповідали на численні  цікаві та несподівані  запитання стосовно ЄС та Європи, шукаючи відповіді на сайтах в Центрі вільного доступу до мережі Інтернет.

Фінальним акордом свята став флеш–моб«Європа – наш спільний дім».


Багаторічній досвід організації Дня Європи в Україні вказує на те, що цей День поступово стає справою державного значення і відіграє непересічну роль у формуванні громадської думки в Україні про майбутнє нашої держави в європейській сім’ї народів.

День Європи в Арбузинці, не дивлячись на дощ, видався напрочуд світлим, святковим і книжковим.

 

Заочна подорож « Мандруємо Європою ».

Читачі Іванівської бібліотеки – філії здійснили заочну подорож європейськими країнами, під час якої отримали інформацію про найбільші країни Європи, їх звичаї та традиції. А найдопитливіші відвідувачі підготували цікаві факти про ці країни. Всіх присутніх зацікавила гра « Знайди пару », в якій необхідно було поєднати країну та її символ для  розгадування  кросворду « Столиці європейських країн » . В кінці заходу всі учасники відповідали на питання вікторини « Що ? Де ? Коли ? ».


 

До Європи – через книгу

Так називалася книжкова викладка, оформлена до Дня Європи в Кавунівській сільській бібліотеці, переглянувши яку користувачі мали змогу ознайомитись з літературою європейських письменників, перегорнути сторінки творів відомих класиків, якими захоплюються читачі не тільки європейських країн, а і всього світу.


Багато цікавого, невідомого, загадкового, що таїть в собі Європа, дізналися  учні 7 – 9 класів Кавунівської ЗОШ під час віртуальної екскурсії « Знайомтесь: Європейський Союз ». Учасники екскурсії здійснили подорож в невідомий для них світ сьогодення країн Європейського Союзу, ознайомились з устроєм, традиціями та обрядами народів цих країн.

Під час проведення інформаційного калейдоскопу «Європейський Союз», присутні ознайомилися з символікою та основними принципами державного устрою країн Європейського Союзу.

Казковий світ Європи

Новокрасненська сільська бібліотека запросила учнів 5 класу на літературну вечірку « Казковий світ Європи», де бібліотекар та самі учасники презентували твори відомих казкарів  Європи, відповідали на запитання літературної вікторини, переглянули книжкову викладку «Казковий вернісаж країн Європи».

 

« Європа на твоїй долоні »

В рамках відзначення Дня Європи та з метою розширення знань з питань європейської інтеграції в Новоселівській бібліотеці – філії відбувся  інформаційний гід « Європа на твоїй долоні », учасниками якого стали учні 8 – 9 класів. Бібліотекар Шаповалова Л.М. підготувала для присутніх  цікаву розповідь про історію виникнення Європейського Союзу, про країни, які входять до ЄС, про загальноєвропейські цінності та стандарти якості життя, про культуру, мови, традиції та звичаї народів Європи. Також увазі читачів було запропоновано палаццо книг « Літературний парад європейських країн ». Свої знання користувачі закріпили у вікторині « Європа і Ти ».


 

Бібліотечна мандрівка « Будьмо знайомі – Європа »

В Агрономійській бібліотеці – філії разом з учнями 8 класу Агрономійської ЗОШ було організовано та проведено бібліотечну мандрівку « Будьмо знайомі – Європа ». Захід пройшов  під гаслом « Україна – серце Європи ». Головна мета заходу: розширення знань про Європу та країни, що входять до складу ЄС; виховання підростаючого покоління на європейських цінностях,  відповідальності за спільне майбутнє європейського простору та поваги до національних, культурних надбань європейських народів.

На заході учні дізналися історію створення Європейського Союзу та взяли участь у вікторині « Європейські перегони », тим самим зміцнюючи свої знання про країни Європи. Особливий азарт відчувався під час проведення гри « Галопом по Європі », учасники якої за трьома підказками відгадували назви міст різних країн та дізнавалися багато цікавих фактів про них. Учні зрозуміли, що Європа є історично сталим регіоном миру, а  українська держава, маючи великий природний, економічний, культурний, інтелектуальний потенціал, спроможна посісти належне місце серед народів Європи і світу.

 

Європейський калейдоскоп

 В Костянтинівській міській бібліотеці – філії з метою поглиблення знань щодо Європейської інтеграції України, а також з нагоди відзначення Дня Європи,було проведено країнознавчу вікторину « Європейський калейдоскоп ». На заході користувачі були ознайомлені з цікавими фактами про країни Європи. Учні із задоволенням мандрували європейськими державами, дізнавалися про особливості і цікавинки тієї чи іншої країни. В бібліотеці оформлена книжкова виставка « Шедеври європейських письменників в українських перекладах ».


 

« Без віз »

В рамках проведення загальнонаціональної інформаційної кампанії про набуття Україною безвізового режиму, який дозволить громадянам України вільно перетинати міждержавні  кордони країн Європейського Союзу без попереднього дозволу в Арбузинській центральній районній бібліотеці на стенді розміщена тематична друкована реклама «Без віз», в читальній залі бібліотеки оформлена викладка «Без віз» та  розміщена інформація на сайті Арбузинської ЦБС.

 

В Європу з Україною у серці

Європа – наш великий дім !

Європа – наш – найкращий дім !

Європа – це наш спільний дім !

І ми господарі у нім !

9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості ( основи нарощування військової техніки ) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало « наріжним каменем європейської федерації ». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.

Традиційно кожного року в травні місяці в Україні проходить День Європи. Цей день жителі України відзначають як день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту, спільної культури та, щонайважливіше, спільного майбутнього. Цей день став символом нового початку, вільного та успішного шляху.


З метою забезпечення підтримки державної політики і реалізації стратегії європейської інтеграції, відповідно до сучасного етапу взаємовідносин України з Європейським Союзом в Арбузинській центральній районній бібліотеці та Арбузинській районній бібліотеці для дітей до  Дня Європи відбулася низка цікавих заходів.


12 травня до районної книгозбірні були запрошені учні 9 – 11 класів Арбузинської ЗОШ №1 на віртуальну літературно – мистецьку подорож « Бібліо – стоп по Євросоюзу ».


Від бібліотекарів Середенко Алли і Онищенко Катерини учні дізналися про найцікавіше в Європі, Європейський Союз. Під час заходу присутні гордо співали Гімн України, з цікавістю прослухали гімн Євросоюзу « Ода радості » з 9-ої симфонії Бетховена, запам’ятали офіційний девіз « Згода в різноманітті ».


Ведучі заходу запропонували безліч цікавих фактів про такі країни як: Франція, Італія  Норвегія, Велика Британія, Швейцарія, Ісландія, Рим, Лондон та доповнювали їх мультимедійною презентацією. Старшокласники дізналися про особливості і цікавинки тієї чи іншої країни. Наприклад: Тріумфальна арка, Ейфелева вежа, Лувр в Парижі, Колізей ( Рим ), Тауер ( Лондон ), ЕльПрадо ( Мадрид ), Єлисейські поля ( Франція ). Голландія славетна голландським сиром, багаточисленними вітряками, портами. Туристів з усього світу приваблюють сюди численні музеї, архітектура, що чудово збереглася, один із найбільших у світі портів, але найріднішими, звісно ж, вони визнали краєвиди нашої України.

 У світі багато нестандартних, креативних побудов, які відображають творчу фантазію архітектора. Це « танцююча парочка » в Празі, готель-парус в Дубаї, будинок – вулик в Австралії, будинок – корабель в Малайзії, кубічні будиночки в Роттердамі. Учасникам заходу було запропоновано теж збудувати із кубиків будинки майбутнього.


У конкурсі « Літературний » школярі називали письменників та художні твори, згодом « скуштували » страви національних кухонь європейських країн.  Було цікаво, весело, пізнавально і корисно.

Учні дізналися про історію Євробачення, учасників від нашої країни, логотип та гасло конкурсу – 2017 року. Починаючи від 2003 року, Україна щорічно бере участь у конкурсі. Відтоді ми завоювали два « золота », два « срібла » і « бронзу ». Українські виконавці чотири рази потрапляли до трійки лідерів, два виступи стали переможними.

Своїми голосами зачарували присутніх солісти районного Будинку культури.


Протягом тижня у бібліотеці експонується книжково – ілюстративна виставка « Україна – Європа: діалог крізь роки та кордони ».

« День Європи » в черговий раз нагадує нам, що Європа починається не за кордоном України, вона починається у серці кожного українця.


 

Відзначення 100-річчя подій Української революції ( 1917 – 1921 рр. )

З метою вшанування боротьби за незалежність України та в рамках проголошеного Указом Президента України 2017-го року « Роком Української революції 1917 – 1921 рр. » в читальній залі Арбузинської центральної районної бібліотеки оформлено виставку – панораму: « 100 років боротьби – українська революція 1917 – 1921 років », яка складається з патріотичної абетки і висвітлює найвизначніші події та постаті, пов’язані з подіями Української революції 1917 – 1921 рр., а також містить книги, які дають змогу користувачам детально познайомитися з деякими історичними постатями та їхніми працями.

На основі даної експозиції протягом 2017 року будуть проводитись презентації, історичні уроки, перегляди літератури, години пам’яті, історичні вікторини тощо.

В Арбузинській районній бібліотеці для дітей оформлено тематичну книжково – ілюстративну викладку літератури « 100 років боротьби: Українська революція 1917 – 1921 ». Представлена на викладці література дає можливість користувачам книгозбірні глибше пізнати історію Української революції 1917 – 1921 років та етапи визвольної боротьби від минулих століть і до сьогодення, ознайомитися з історичними особами, які вклали величезний внесок у становленні української державності на початку XX століття.

Також оформлено тематичні викладки літератури « 100 років боротьби: Українська революція 1917 – 1921 » в  сільських бібліотеках – філіях.

Відзначення Дня пам'яті та примирення, 72-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

 З нагоди відзначення Дня пам'яті та примирення та 72-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в бібліотеках системи були оформлені книжкові виставки та тематичні викладки літератури.

В читальній залі Арбузинської центральної районної бібліотеки користувачі мали змогу ознайомитися з книжковою викладкою « Роки війни – століття пам’яті », яка висвітлює події років війни та містить фотоальбом присвячений тим жахливим подіям, переглянули світлини ветеранів війни селища.


В Арбузинській районній бібліотеці для дітей для учнів 7 класу ЗОШ №1 ( кл. керівник Живанова Г.О. ) 4 травня відбувся вечір – зустріч « Війна… А більше слів не треба ».


Під час заходу бібліотекарі ознайомили школярів зі сторінками історії періоду Другої світової війни та роками окупації в Україні, героїчними подвигами наших дідів та прадідів.

Запрошені гості Алефіренко Р.Я., голова Арбузинської районної ради організації ветеранів та учасники Другої світової війни Калайда І.Д. та Слівінський Л.Г. розповіли семикласникам про стійкість, мужність і самовідданість їхнього покоління на полях битв і на трудовому фронті в ім'я перемоги над нацизмом, про антигуманну сутність тоталітарних режимів та важливість не повторення їхніх злочинів у ХХІ ст.

 На заході згадали й бійців АТО, які загинули при виконанні військового обов’язку, захищаючи рубежі нашої держави. Вшанували хвилиною мовчання тих, хто звеличив нашу землю, тих, завдяки кому наше життя зігріте сонячним сяйвом і безхмарною, мирною блакиттю небес.

Також присутні мали змогу переглянути тематичну книжково – ілюстративну викладку « Вогонь війни у пам’яті народній », матеріали якої розповідають про тих, хто загинув за мир, свободу і спокій нашої держави.


Захід супроводжували музичні номери воєнної тематики у виконанні працівників районного Будинку культури.

Закінчилось вшанування традиційним покладанням квітів до Меморіалу загиблим односельцям.


Арбузинська міська бібліотека – філія провела інформаційну годину « Тих днів не змовкне слава ».


Кавунівською сільською бібліотекою спільно із сільською радою, клубом та за участю учнів Кавунівської ЗОШ, представників організацій проведено меморіальну годину: « І пам'ять, і шана, і слава усім, хто Перемогу приніс ». На захід були запрошені ветерани Великої Вітчизняної війни Ізбаш Іван Іванович, Платонов Михайло Андрійович та воїни АТО. Присутніми було вшановано пам'ять загиблих у війні покладенням квітів до пам'ятнику. В бібліотеці оформлена тематична викладка літератури « Безсмертна слава у віках ».

Чорнобиль: подвиг і трагедія

Чорнобиль – коднаціональної трагедії і, разом з тим, безмежної мужності і людської гідності. Вже тридцять один рік живуть люди з присмаком полинової гіркоти, здригаються, вдивляючись і прислухаючись до новин, пов’язаних з «мирним атомом». Випробування,  довжиною в 31 рік, долає вже друге покоління.

27 квітня в Арбузинській районній бібліотеці для дітей для учнів 4 класів НВК «Пролісок» відбувся вечір–реквієм «І лине Чорнобильський дзвін», присвячений 31-й річниці  Чорнобильської катастрофи.

Бібліотекарі Середенко Алла та Ляпало Світлана розповіли присутнім про події того чорного дня та відвагу простих людей, які в екстремальних умовах стали героями. Познайомили присутніх з життєвими історіями односельців–ліквідаторівОлександра Галати, Олександра Левченка та Івана Онищенка, яких, на жаль, вже немає в живих. Ризикуючи життям та здоров'ям, вони героїчно виконували свій обов'язок – захищалилюдство від подальшого розповсюдження радіації.

Діти переглянули мультимедійну презентацію«Чорнобиль – рананезагоїна» про своїх односельчан–ліквідаторівтрагедії на ЧАЕС. До уваги присутніх була представлена тематична викладка літератури «Чорна трагедія на кольоровій землі». Героям Чорнобиля були присвячені вірші, які звучали у виконані ведучих та школярів.

Пам'ять  загиблих у Чорнобильській трагедії присутні вшанували хвилиною мовчання. Про ці події ми не маємо права забувати ніколи.

 

День фахівця « Сучасна бібліотека – точка відліку для нових ідей і знань »

27 квітня 2017 року в Арбузинській центральній районній бібліотеці для бібліотечних працівників ЦБС був проведений День фахівця « Сучасна бібліотека – точка відліку для нових ідей і знань ».

Перед учасниками заходу виступила начальник відділу культури, національностей та релігій В.П. Іваненко.

Директор ЦБС С.М. Долінська ознайомила присутніх з матеріалами обласного тренінгу « Публічна бібліотека: сучасні виклики та орієнтири розвитку ».

Фахівці центральної районної бібліотеки надали працівникам бібліотек – філій консультації та методичні поради: « Сільська бібліотека у форматі сучасності » ( Л.В. Білик, методист ЦБС ), « Інноваційні методики в роботі з молоддю » ( С.В. Степанченко, завідуюча відділом обслуговування ЦРБ ).

Бібліотекарі переглянули бліц – презентації за темою « Бібліотека для дітей: у пошуках нових ідей і рішень » ( А.І. Бугай, заступник директора по роботі з дітьми ), ознайомилися з новими книгами поетів – краян Арбузинщини ( Н.А. Солдатова, бібліограф ЦБС ), стали учасниками професійного діалогу « Спілкуємося. Вчимося. Працюємо по – новому ».

Директор ЦБС підвела підсумки роботи. Бібліотекарі системи одержали домашнє завдання: взяти участь в районному конкурсі професійної майстерності на кращий сценарій патріотичного спрямування.

 

« Чорнобиль – чорний біль України »

В історії нашого народу є чимало скорботних дат, спогадів, які пронизують серце гострим болем. Одна з них – аварія на Чорнобильській АЕС. 26 квітня 2017 року виповнюється тридцять один рік від дня Чорнобильської катастрофи.

27 квітня в Арбузинській центральній районній бібліотеці відбувся вечір – спогад « Чорнобиль – чорний біль України », на який було запрошено учнів Арбузинського професійного аграрного ліцею. Під час заходу присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих односельців–ліквідаторіваварії та запалили свічку пам’яті, переглянули мультимедійну – презентацію«Чорнобиль: яким його побачив світ», ознайомились з викладкою — застереженням « Чорнобиль…Трагедія… Пам'ять», на якій були представлені література та фото про ті трагічні подї.

 

 

« Читаємо твори В.Г. Рутківського »

18 квітня Арбузинська районна бібліотека для дітей взяла участь в обласній літературній акції « День читання « Читаємо твори В.Г. Рутківського » » до 80-річчя з дня народження письменника, провівши вечір-портрет « Володимир Рутківський: файли долі та творчості ».

Запрошені на захід учні 5 – 6 класів Арбузинської ЗОШ №1 дізналися про нелегкий життєвий і творчий шлях до визнання українського поета, прозаїка, журналіста та дитячого письменника Володимира Григоровича Рутківського. Тільки в 70 років до нього прийшла слава, хоча пише він вже більше, ніж півстоліття.

Бібліотекар Ляпало Світлана ознайомила учнів з творами письменника для дітей, а особливу увагу звернула на історичну тетралогію письменника про джур, перша книга якої « Джури Козака Швайки » вивчається в 6 класах в рамках шкільної програми з української літератури.

В мережі Інтернет діти мали змогу переглянути мультимедійну презентацію по творчості письменника « Володимир Рутківський « Джури козака Швайки » » та буктрейлер до цієї книги.

В читальній залі до уваги користувачів бібліотеки оформлено тематичну викладку творів письменника « Краплини сонця Володимира Рутківського », серед яких його історичні твори дійсно є чистими промінцями віри письменника в чесність, сміливість, відвагу українців, повертають нас до витоків, закликають любити Україну, її історію, вірити в невмирущий дух українського народу.

Тож, Володимире Григоровичу, зичимо Вам здоров'я, натхнення, творчих здобутків на довгії – довгії літа !

 

Книжкова планета дитинства

У Новоселівській бібліотеці Всеукраїнський тиждень дитячого читання розпочався Днем відкритих дверей « Книжкова планета дитинства ».

Бібліотекар влаштувала для дітей справжнє дійство. В першу чергу ознайомила користувачів із новинками літератури, книжковими виставками « З книгою по дорогам дитинства », « Тут хтось чекає казку і вірить в чудеса », з виставкою дитячих творчих робіт « Руками створена краса » ( на ній розміщені роботи членів клубу « Золоті Перлинки » ) та виставкою дитячої періодики « У світі дитячих журналів ».

Потім головна героїня свята « Книга » та бібліотекар Шаповалова Людмила повели юних читачів у захоплюючу подорож по різним бібліотечним зупинкам, на кожній з яких їх зустрічала господиня зупинки. На першій зупинці « Острів Загадок » ( господиня « Загадка Загадківна » ) діти із захопленням відгадували дотепні загадки. На другій « Гора Казок » ( господиня « Казкарка » ) діти із задоволенням брали участь у казковій та музичній вікторинах « Відгадай назву казки та казкових героїв ». На зупинці « Бережна » ( господиня « Бережинка » ) діти дізналися про головні правила поводження з книгою. Насамкінець учасники свята шанували віршами та піснями її Величність – « Книгу ».

Всі запрошені із гарним настроєм брали участь у вікторинах, відгадували загадки та розгадували кросворди.  А призами для дітей за участь у конкурсах стали смачні солодощі.

В день казки до юних читачів Кавунівської бібліотеки завітали казкові персонажі Ведмедик і Зайчик. Діти впізнали їх і весело відгадували казки, в яких є ці герої. А ще всі пограли в гру з м’ячиком « Назви казку »: той, хто зловить м’ячик – називає казку, яку він прочитав.

Народну казку шанували читачі молодших класів, завітавши до Агрономійської бібліотеки і здійснивши мандрівку у світ народних казок під назвою « У світі мрій, добра та пригод ». Діти взяли участь в різноманітних конкурсах: « З якої казки рядки »; « В яких казках живуть звірі »; « Назвіть казку на кожну літеру алфавіту ».

В  День поезії « Скарбниця талантів Арбузинщини » в Кавунівській бібліотеці відбулася зустріч з головою Арбузинського районного літературного об’єднання « Дар », письменником рідного краю Віталієм Григоровичем Поплавським. Діти з неприхованим інтересом слухали уривки з його нових віршованих творів, в невимушеній атмосфері спілкувались з поетом. Віталій Григорович познайомив присутніх із своєю біографією, творчими планами, цитував рядки улюблених творів, які найбільше припали до душі юним читачам, подарив бібліотеці нову збірку « Вірую ».

Для гостей районної бібліотеки для дітей ( гуртківців « Літературного краєзнавства » Садівської ЗОШ на чолі з керівником Кущовою В.І. ) відбувся творчий вечір – зустріч з Арбузинською поетесою – аматоркою Лапчук С.Я. « Моя країна – Я ». Світлана Ярославівна розповіла дітям свою біографію, поділилася планами на майбутнє, декламувала свої кращі вірші про Україну, рідний край, українську мову. Є в неї вірші – спогади про дитинство, школу – в минулому вона працювала вчителем української мови і літератури. Її вірші патріотичної тематики закликають любити і берегти рідну землю, шанувати її традиції, звичаї, мову. Один з віршів присвятила вона бібліотеці. Ведучі подякували поетесі за цікаву розмову, побажали нових творчих злетів, здоров'я та благополуччя.

Насиченим пізнавальними і розважальними заходами пройшов Тиждень читання для юних любителів книги Костянтинівської міської бібліотеки. В перший день до них в гості завітав селищний голова Коляда Микола Володимирович, привітав зі святом дитячої книги, подарував нові книжки та солодощі.

Протягом тижня для маленьких відвідувачів була розгорнута викладка нових надходжень « Ці книжечки для вас, малятка ! », всі бажаючі мали змогу взяти участь у виставці дитячого малюнку « В малюнках казка оживає знову », діяла виставка про книги – ювіляри « Ювілейний зорепад – 2017 », до 135-річчя з дня народження Корнія Івановича Чуковського була проведена літературна мандрівка « Калейдоскоп дитячих творів Корнія Чуковського », для дітвори проводились вікторини « Ми добре з книгою проводимо час, чудова розмова триває у нас », бібліотечний компас « Історія створення книги » познайомив дітей з відомостями про книгу, як історичну пам’ятку людства, про її виникнення та розвиток книгодрукування. Незабутні відчуття викликала книга – стародрук «Псалтир», якому більше 140 років. Діти з трепетом тримали її в руках, відчули навіть її запах, в захваті були від стилю написання та деяких ілюстрацій.

Тож, любіть, бережіть, читайте книги – це наші добрі друзі !

 

Віртуальна подорож « Європа в твоїх долонях »

6 квітня, продовжуючи участь у Всеукраїнському Тижні читання та в  рамках проекту « Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах Європейської інформації в бібліотеках України », в  Центрі вільного доступу до мережі Інтернет Арбузинської центральної районної бібліотеки учнями 9-х класів Арбузинської ЗОШ 2 ім. Т.Г. Шевченко було здійснено віртуальну подорож із циклу « Відкриваємо Європу разом ». В ході подорожі юнаки ознайомилися  із  світлинами найвідоміших пам'ятників літературним героям, споруд, визначних місць різних європейських міст.

В читальній залі для них було презентовано виставку Українського інституту національної пам’яті « Люди свободи – гаранти незалежності », присвячену 25 – й річниці відновлення незалежності України.

 

Нині свято читання, Всім на здивування

Із книгою і словом поріднися,

Хай буде книга – твій насущний хліб.

Тож зачерпни із неї і напийся,

Снаги, що в серці залишає слід.

З метою залучення дітей та юнацтва до книги і читання, популяризації творчості кращих письменників української і зарубіжної літератури щорічно в бібліотеках України  проходить  Всеукраїнський Тиждень дитячого та юнацького читання.

В цьому році  Тиждень читання в бібліотеках району проходить з 3 по 8 квітня  під назвою «Нині свято читання, всім на здивування!»

Справжнє свято дитячої книги, читання, гарного настрою та позитивних емоцій відбулося під час відкриття Тижня в Арбузинській районній бібліотеці для дітей 3 квітня. Спочатку бібліотекарі Середенко Алла та Ляпало Світлана зробили короткий екскурс в історію створення перших книг, розповіли про їх значення для розвитку людства. Книгу як основне джерело знань юні книголюби шанували в прислів’ях, приказках, віршах, загадках. Слово «книга» стало ключовим словом кросворду, розв'язаного дітьми.

Добра, мудра, чарівна казка завжди була у пошані. Тому в  гості до дітвори, учнів 4 класу НВК «Пролісок» (кл. керівник Фоменко Т.В.) на театралізоване дійство «Жила-була казка» завітали казкові герої Ведмідь, Зайченята, Вовк,  Совеня, Лисичка, Іжачок, Білочка та Дятлик (діти-артисти Мар'ян Сергій, Шевченко Віка, Бабюк Ірина, Казаков Максим, Ілеску Валерія,Петров Вадим, Кушанська Анжела). Кожний з героїв розповідав про себе, а діти відгадували, з  яких  вони казок. Пригадали на святі героїв кращих українських народних казок,  відомих дитячих письменників- казкарів Г.Х.Андерсена, братів Грим, Ш.Перро.

Також  під час свята відбувся фінальний тур та підведення підсумків читацьких перегонів « Прочитай 50 книжок- за 100 днів» (впровадження  «купленої»  ідеї  Голопристанської   РДБ Херсонської області), який проходив в бібліотеці  з 19 грудня 2016 року по 29 березеня 2017 року. Переможцями конкурсу стали Кушанська Анжела (3- А кл) та  Петров Вадим (4кл). Спільними зусиллями друзів переможці конкурсу показали  театралізований уривок з  оповідання Всеволода Нестайка «Нові пригоди в лісовій школі».

В Арбузинській центральній районній бібліотеці  Тиждень читання для юнацтва розпочався 4 квітня днем відкритих дверей   « Усіх часів, народів, книгозбірня – бездонний скарб досягнень та ідей »,  на який було запрошено ліцеїстів  Арбузинського професійного аграрного ліцею.

Бібліотекарі Степанченко Світлана  та Онищенко Катерина провели екскурсію по бібліотеці  «Бібліотека – це модно, престижно, романтично!»,  розповідаючи про можливості та послуги бібліотеки, її відділи. Завдяки проведеній в цей день акції «Стань читачем бібліотеки сьогодні», до бібліотеки було записано нових  читачів.

Присутні ознайомилися з новими надходженнями книг « Слався, величайся, зіркою гори, українською книгою - живи!», взяли участь у пізнавальній вікторині «Книга – міст у світ знань», згадали перші прочитані самостійно книжки, висловили свої власні думки, прийнявши участь в міні-опитуванні « Читання  для мене – це …».

І хоча інформаційними лідерами для молоді є комп’ютери і телевізори, проте книга була і залишається головним джерелом інформації та знань і життя без неї важко уявити.

Смійтеся на здоров'я

До Дня сміху Іванівська бібліотекафіліяпровела конкурс на краще читання байок Л.Глібова та гуморесок П. Глазового « Смійтеся на здоров'я» .

Насамперед присутні познайомилися із життєвим та творчим надбанням великого українського байкаря Леоніда Глібова . Його твори – сплав народної мудрості з поетичною майстерністю якості визначили місце Глібова серед найвидатніших байкарів світової літератури та підкорили літературні смаки юних читачів. Учасники конкурсу читали байки «Коникстрибунець», «Ґава та лисиця», «Гадюка і ягня».

А далі присутні  познайомилися з  творчістю Павла Глазового – одного з найпопулярніших українських гумористів. Різноманітні  теми гуморесок Павла Прокоповича Глазового про школу і про село, про вчителів, про студентів, про жінок у виконанні учасників конкурсу, донесені до слухачів  в гумористичній формі, передали їм притаманні поету любов до рідної землі, до свого народу, вболівання за українську мову, українське мистецтво.

Перможцями конкурсу стали Батрак Валерія, Бузак Дмитро та Штембер Софія.

Час для розваг

Весело і в той же час пізнавально провели вільний час в районній бібліотеці для дітей діти – інваліди з районного реабілітаційного центру та діти – артисти – активні читачі та помічники бібліотеки. Для них було підготовлено гру – квест « В гостях у фіксиків » з циклу заходів « Все знайдете, друзі вірні, у дитячій книгозбірні » з різними розважальними, розвиваючими та рухливими завданнями: розмалювати мультяшних героїв « фіксиків », полагодити іграшковий автомобіль та прийняти участь у автоперегонах, відгадати загадки про побутові електричні прилади, вправно наносити води в ложці, скласти пазли. А допомагала їм в цьому найулюбленіша дітьми героїня мультиків про фіксиків « Сімка » ( Арбуз Аріна ).

Між завданнями діти переглядали найцікавіші серії мультсеріалу. Весняний настрій всім присутнім підняв виступ дитячого ансамблю ложкарів районного Будинку культури « Стукотки ». Призами для дітвори стали солодощі, якими вони залюбки ласували.

Виставка українського інституту національної пам’яті « Люди свободи – гаранти незалежності »

4  квітня 2017 року в читальній залі Арбузинської центральної районної бібліотеки відвідали виставку українського інституту національної пам’яті « Люди свободи – гаранти незалежності », присвячену річниці незалежності України учні Аграрного професійного ліцею, які переглянули ілюстративні матеріали отримали інформацію про українців, що боролися за свободу народу.

Ознайомилися з виставкою і учні 3 – 4 класів Садівської ЗОШ з класними керівниками Потудінською В.В. та Личкань Т.А.

 

Про бібліотеку знають, про бібліотеку чують, з нами працюють…

10 березня Арбузинська центральна районна бібліотека та районна бібліотека для дітей провели  звіт перед громадою « Про бібліотеку знають, про бібліотеку чують, з нами працюють…». На заході були присутні представники влади Кошмір Л.М., заступник голови Арбузинської районної ради; Калайда Н.М., секретар Арбузинської селищної ради; Іваненко В.П., начальник відділу культури, національностей та релігій райдержадміністрації; Воронок А.В., депутат обласної ради; Алефіренко Р.Я., голова районної ради організації ветеранів; Петренко Л.М., директор професійного аграрного ліцею; Фесенко А.Г., вихователь-методист, в.о. заступника директора з дошкільного виховання НВК «Пролісок»; Опалюк Н.В., заступник директора територіального центру соціального обслуговування Арбузинського району; представники організацій та установ селища, слухачі Університету третього віку ТЦСО, кращі читачі бібліотеки.

Бібліотека звітувала про свою роботу за минулий 2016 рік. До уваги присутніх була представлена мультимедійна презентація «Бібліотека: інформація, знання, успіх», під час якої гості ознайомилися з найцікавішими подіями та заходами, інноваційними проектами, послугами для громади районної книгозбірні.

Працівники бібліотеки висловили подяки партнерам, друзям та кращим читачам. В свою чергу партнери відзначили роботу районної бібліотеки, її досягнення, значення книги та бібліотеки в житті громади. Музичні вітання прозвучали у виконанні працівників районного Будинку культури.

 

За честь, за славу, за народ !

Не плачте, мамо, я іще живий,

Хоча й лежу із кулею у грудях…

А наді мною, юним, молодим

Схилилися в скорботі люди…

Я не помру, ніколи не помру,

Мені в віках залишене безсмертя,

Хоча і вас тепер не обійму

Та я живу у всенароднім серці…

Є пам’ятні дати в житті людини, родини, суспільства, держави, які несуть у собі не просто пам’ять, трепет і хвилювання, але й великі зміни в історії. Власне таким став період з листопада 2013 по лютий 2014 року для України

Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень до європейських цінностей. І за цю боротьбу, за нашу свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі. І більшість з них – молодь, ті, що тільки почали жити. В історію України вони увійшли як Небесна Сотня.

21 лютого до Дня пам` яті Героїв Небесної Сотні  Арбузинська центральна районна бібліотека  та районна бібліотека для дітей провели вечір–присвяту«Найкраща Сотня в небо йде». На захід  були запрошені Василенко Алла Олександрівна, заступник голови Арбузинської районної державної адміністрації; Кошмір Лариса Миколаївна, заступник голови Арбузинської районної ради; Іваненко Валентина Петрівна, начальник відділу культури, національностей і релігій райдержадміністрації; Бугай Наталія Петрівна, головний спеціаліст сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадскістю апарату райдержадміністрації; Шарата Галина  Олексіївна, мама загиблого воїна АТО Закерничного Олександра Вікторовича; Петренко Людмила Миколаївна, директор Арбузинського професійно аграрного ліцею; Катриченко Наталія Олександрівна, поетеса, член літературного об'єднання «ДАР», Петренко Станіслав, учень ЗОШ № 2 ім. Т. Шевченко, вчителі та учні 9-11 класів Арбузинських ЗОШ №1 та № 2, викладачі і  ліцеїсти Арбузинського професійного аграрного ліцею, представники ЗМІ.

Ведучі заходу Середенко А.В. та Онищенко К.А. на фоні мультимедійної презентації відновили хронологію подій, що відбувалися на Майдані Незалежності в Києві у 2013–2014роках.

Але, на превеликий жаль, Небесною Сотнею не закінчився біль і страждання України. Сьогодні на сході точаться криваві бої. Там вирішується доля і майбутнє України. Саме за це зараз в АТО воюють сини – герої. У результаті бойових дій на сході України загинув наш односелець Закерничний Олександр. З села Новокрасне Атоян Альберт, Шакула Андрій із Любоіванівки, Плахотнюк Денис з Благодатного – мужнівоїни, сильні люди, героїчно загинули у Донецькій області, захищаючи рідну Україну.

Виступаючи перед присутніми, Василенко А.О. та Кошмір Л.М. нагадали, що 20 лютого – третя річниця розстрілів на Майдані, річниця дати, коли знищували цвіт української нації. Звертаючись до присутньої молоді, Алла Олександрівна нагадала, що українці не повинні жодними своїми діями зганьбити пам’ять тих, хто поклав своє життя за Україну. Адже вони зробили той перший важкий крок, котрий вже став знаковим в новітній історії України. На вечорі – шанибула присутня Шарата Галина Олексіївна, мама Героя – ЗакерничногоОлександра  Вікторовича, якого 22 вересня Указом Президента України посмертно нагороджено орденом  Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

Ведучі заходу дарували сердечні слова Галині Олексіївні, яка виховала достойного сина — захисника.Переглядом відео-фільму, присвяченому пам'яті Олександра Закерничного,  підготовленого працівниками ліцею, згадали мужнього воїна. Зі словами вдячності звернулась до мами Героя Петренко Людмила Миколаївна, директор ліцею, відзначивши, що за той короткий час, який пропрацював Олександр Вікторович в аграрному ліцеї, проявив себе, як високваліфікований спеціаліст, був душею колективу, його любили учні. Колектив ліцею створив альбом світлин про коротке, але таке героїчне життя Олександра і на згадку подарував його мамі.

Директор Арбузинської централізованої бібліотечної системи Долінська С.М. зі словами вдячності за виховання сина подарувала Галині Олексіївні квіти та буклет «Хоробрі серця» на згадку про захід.

Хвилиною мовчання вшанували Героїв України, як далекого історичного минулого, так і сьогодення, хто загинув у жорстокому коловороті революцій та війн. Спільне виконання Державного Гімну України прозвучало як молитва за долю України.

У виконанні солістів районного Будинку культури Гордійчук Л., Пагер С., Скок О. пролунали патріотичні пісні «Україна –мати!» та «Повертайся живим».

Свій вірш– присвяту« Здрастуй, синочку! » виконала Катриченко Наталія разом із  Петренком  Станіславом.

Учні ЗОШ№1 Коваль Катерина та Тіхонова Ксенія декламували патріотичні вірші, присвячені подіям того часу, про долі Героїв, які в мирний час віддали своє життя за вільну, незалежну, європейську державу.

До уваги присутніх була представлена книжкова виставка – реквієм« Сотня Небесна хай в небо злетить », яка висвітлила причини виникнення революції, прагнення та цілі людей, що не пошкодували свого життя заради Батьківщини.

Читачі різних вікових категорій ознайомилися зі статтями, документальними фотоматеріалами, публікаціями із мережі Інтернет, патріотичними віршами, в яких висвітлюється сила духу і стійкість громадян, що віддали своє життя за демократію і європейське майбутнє України.

Після заходу делегація від райдержадміністрації, районної бібліотеки, вчителів та учнів  разом з Галиною Олексіївною  возложили квіти до  могили  Олександра на селищному кладовищі.

Темні часи пройдуть. Буде колоситись хліб. Будуть сміятись діти. Буде жити Україна. Але віднині небесне воїнство поповнилось ще однією сотнею – НебесноюСотнею. Імена героїв навіки залишаться в новітній історії нашої держави. Герої не вмирають, а роблять кожного із нас сильнішими.

 

«Ти наше диво калинове, кохана материнська мова »

21-го лютого всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови. І кожен громадянин будь-якої країни відчуває свою приналежність до свого народу, народності, нації.

20 лютого в Арбузинській районній бібліотеці для дітей до Міжнародного дня рідної мови відбулося свято мови « Ти наше диво калинове, кохана материнська мова », на яке завітали гуртківці « Літературного краєзнавства » Садівської ЗОШ з керівником Кущовою В.І. Глядачами заходу стали учні 4-А класу НВК « Пролісок » з класним керівником Фоменко Т.В. та методист районного відділу освіти Старченко Н.І.

Спочатку бібліотекарі Середенко Алла та Ляпало Світлана у вступному слові розповіли учням про значення рідної мови та українського слова в житті кожної людини. А потім гуртківці показали літературно-музичну композицію, присвячену нашій рідній українській мові. У їх виконанні звучали вірші та пісні про українську мову та Україну. Допомагала учням співати Кобець Леся, директор Садівського сільського Будинку культури. На кінець свята дівчатка виконали український танок. Ведучі та всі виступаючі були вдягнені в гарні вишиті українські костюми. Для користувачів бібліотеки в  читальній залі оформлено тематичну викладку « Мова – то серце народу ».

 

Вічна казка кохання

Минуще все, любов лиш вічна.

Міліють ріки, душі і слова.

І лиш вона пронизує сторіччя,

Перецвітає й знову оживає.

День Святого Валентина ще іменують Днем усіх закоханих. Свято неофіційне і не є вихідним, проте активно відзначається молоддю щорічно14 лютого.  Кохання! Це почуття подарувало нам велику кількість пісень, балад, поем, трагедій, а також імен: Беатріче, Лаура,Тетяна Ларіна, Шагане. Ми не знали б їх ніколи, якби не чудові вірші, створені на їхню честь. Кохання оспівано композиторами, художниками, поетами. Воно пронизує поезії Володимира Сосюри, та Івана Франка, Пушкіна і Лермонтова, Шекспіра і Петрарки, Лесі Українки та Олександра Олеся. Так, кохання буває різним, але життя без нього неможливе.

У найромантичніший день у році, коли, здається, кохання витає у повітрі, Арбузинською   центральною районною бібліотекою  та районною бібліотекою для дітей  проведено вечір – кураж  «Всесильна епідемія кохання», на який зібралися старшокласники ЗОШ №1 та №2.

З нагоди цього романтичного свята у бібліотеці вирувала гарна, романтична атмосфера. Спочатку ведучі вечора Онищенко Катерина та Середенко Алла розповіли історію походження Дня  св. Валентина, традиції його святкування в різних країнах світу. Ознайомили старшокласників з  маловідомими фактами про св. Валентина, про традиції дарувати «валентинки», і повідомили присутнім, що однією з перших валентинок була картка, надіслана в 1415 році Чарльзом, герцогом Орлеанським своїй дружині з в'язниці Тауер, де він був в ув'язненні. Картка досі зберігається в Британському музеї.

В ході заходу були проведені цікаві конкурси « Сердечне гадання», «Підпиши валентинку»,   «Ти без мене – не ти, я без тебе – не я!», які не залишили байдужим жодного з присутніх. Найактивніші учасники отримали подарунки.

На тему  кохання звучали поетичні  твори у виконанні Ємельяненко  Яни та Тіхонової  Оксани (ЗОШ№1, 9 клас). Родзинкою заходу стали романтичні пісні у виконанні солістів районного Будинку культури Скок Олени та Гордійчук Лариси.

В читальній залі було представлено книжково-ілюстративну виставку-натхнення «Кохання ніжні звуки», на якій представлено збірки відомих поетів – ліриків.

Прийняли участь у конкурсах і учні  молодших класів. Вони пригадували народні прислів’я та приказки, пісні про кохання та легенди і бувальщини, пов’язані з Днем Святого Валентина, хлопчики робили дівчаткам компліменти, «полювали» із зав’язаними очима на «щасливі сердечка». Малюки  зізнавалися в коханні не тільки одноліткам, а і  бібліотеці.  А бібліотекарі, в свою чергу, вітали відвідувачів солодкими подарунками.

Кожен, хто завітав цього романтичного дня до бібліотеки, зміг виготовити власними руками валентинку і адресувати її об'єкту своїх симпатій.

 

Афганські сторінки – війна без прикрас

Минають дні, ідуть роки.

Життя листки перегортає.

А біль Афгану – навіки,

В душі чомусь не замовкає.

З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, Арбузинською центральною районною бібліотекою та районною бібліотекою для дітей для учнів 9-11 класів ЗОШ № 1 проведено вечір пам’яті « А мені учора знов Афган наснився ».

На захід були запрошені  почесні гості, воїни – інтернаціоналісти – Михайленко Анатолій Григорович, офіцер запасу, учасник бойових дій у Афганістані та Мудрий Володимир Леонідович, який під час проходження строкової служби потрапив у Єгипет, де прослужив з травня 1970 року по серпень 1972 року, закінчивши службу старшим прапорщиком.

У вступному слові бібліотекарі районної книгозбірні Онищенко Катерина та Середенко Алла надали присутнім історичну довідку, чому зав’язався збройний конфлікт в Афганістані, розповіли про причини участі радянських військ в афганській війні, чому війна називалась інтернаціональною. Повідали підліткам про героїчні вчинки радянських воїнів, надали трагічні цифри загиблих, поранених та зниклих без вісті радянських солдат. У числі тих, хто не повернувся з афганської війни, є імена і наших земляків – Дяченко Василь Іванович, Кисельов Сергій Анатолійович та Капацина Віктор Васильович.

Під час розповіді учасників бойових дій в учнів виникали питання, зокрема, як корінний народ відносився до наших військових, чи навчалися діти в школах ?. Воїни – інтернаціоналісти розповіли дітям про виконання свого військового обов'язку, про взаємовідносини з місцевими жителями, про природу та культуру країн, ознайомили з газетними та фотоматеріалами. Також гості багато говорили про бойових побратимів, дружба з якими розпочалась на війні і, витримавши перевірку часом, триває до цих пір. Розповідали чоловіки і про поїздки по місцям бойової слави, все зараз там не так, але серцю згадувати не заборониш…

У виконанні учнів прозвучали вірші « Хто відповість » М. Малиновського, « Важко змиритись » В. Фабрика, « Балада про афганця » І. Житника, « Заплакало небо дощами… » Є. Сохацької, « Пам'ять » А. Якименко.

На мультимедійному екрані присутні мали змогу передивитися електронні презентації про афганську війну « Афганістан – 20 років по тому » та « Воїни – інтернаціоналісти Арбузинщини », представлені автором – Михайленком А.Г. До речі, Анатолій Григорович зберіг і ознайомив дітей зі світлинами 30 – річної давнини.

Віддаючи шану загиблим під час виконання інтернаціонального обов'язку, учасники вечора пам’яті схилили голови у скорботному мовчанні перед світлою пам’яттю тих, хто не повернувся додому з далекої Афганської війни та перед пам’яттю людей, яких було вбито у мирний, цивілізований час ХХІ століття – героїв, які загинули в зоні АТО, і згадали тих, хто захищає кордони нашої держави сьогодні.

У виконанні солістів районного Будинку культури прозвучали патріотичні пісні « Повертайся живим » ( виконали Гордійчук Л.,Тищенко Л., Скок О. ), « Кукушка » ( виконавець Воробйов М. ).

На згадку про зустріч гостям було подаровано альбоми для світлин. А ті, в свою чергу, побажали юним патріотам берегти Батьківщину, слухатись батьків та гарно вчитись. Володимир Леонідович подарував книгозбірні збірку художніх творів О. Проханова « Афган. Лучшая проза о девятилетней войне ». До уваги присутніх в читальній залі оформлено тематичну викладку літератури « Болюча пам'ять Афганістану ».

Ми не повинні забувати жертв Афганістану, як і всіх інших жертв, які поніс наш народ. Це потрібно для того, щоб нові « Афганістани » не виникли більше на нашій Землі.

 

Поезія – покликання душі

« Поезія…Вона покликана хвилювати, давати насолоду, плекати високі почуття, збагачувати духовність ».

 

Ліна Костенко

Благословенна українська земля завжди була щедра на таланти…В роботі Арбузинської районної бібліотеки для дітей значне місце займає популяризація творчості поетів і письменників рідного краю. Завдяки своєму таланту вони збагачують наші серця гідністю, честю, життєвою мудрістю, красою та любов'ю до рідного краю.

В рамках комплексної програми « Відкриємо книгу дітям » та проекту « Замовляй письменника » 6 лютого в бібліотеці відбувся літературний зорепад « Поезія – покликання душі », на який були запрошені поети – краяни – Ткаченко Надія Миколаївна, Дзудзело Микола Олексійович та члени краєзнавчого гуртка « Літературне краєзнавство » Садівської ЗОШ ( керівник Кущова Валентина Іванівна ).

Під час заходу ведучі Середенко Алла та Ляпало Світлана познайомили присутніх з біографією поетів, зачитали уривки з їх творів. Поезія — це стан їхньої душі, пісня, яка лине із самого серця. Кожен вірш — це сповідь поета, неповторний барвистий опис життєвоважливихцінностей, переживань, почуттів, емоцій. В цьому сповна переконалися учасники заходу, почувши різножанрову поезію, що звучала з уст самих поетів. Діти дізналися– щобстати письменником, потрібно мати не лише талант, але й багатий внутрішній світ.

До уваги присутніх бібліотекарі підготували мультимедійну презентацію « Поети нашого краю », ознайомили присутніх з краєзнавчим дайджестом « Видатні земляки », присвяченим творчості Надії Ткаченко, Миколи Дзудзела, Івана Брашевана, Лідії Хілівнюк, Григорія Кислиці, Віталія Поплавського.

Для бібліотеки та гуртківців поети подарували свої останні збірки віршів, Надія Миколаївна – « Промінь Надії », Микола Олексійович – « Дано Богом світ любити ».

Зустріч пройшла в теплих барвах спілкування, що живим вогником ще довго буде гріти  душі і тішити серця…

 

Згадаємо юність, що згоріла у Крутах

Любіть Україну, як вірні сини,

Віддати життя їй готовіє,

Як юні сини, що життя віддали

Під Крутами всі, як Герої…

29 січня річниця бою під Крутами – подія, яка набула для українського народу символічного значення. Крути стали легендою, символом героїзму молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.

 До цієї події Арбузинська центральна районна бібліотека та районна бібліотека для дітей  провели  вечір шани « Крути – символ національної пам’яті ». В бібліотеці зібралися вчителі та учні 9 – 11 класів Арбузинської ЗОШ І – ІІІ ст. №1, яким не байдужа пам'ять про полеглих героїв Крут.

Ведучі заходу Середенко А. та Ляпало С. розповіли присутнім про бій під Крутами, наголосивши на тому, що 29 січня 1918 року — це не лише день скорботи за українською молоддю, а й день величі духу української нації, жертовності та героїзму.

Лейтмотивом заходу було проведення паралелі між подвигом героїв Крут та героями АТО, говорилося про необхідність єдності народу України та підкреслювалося, що саме це дозволить сьогодні перемогти агресора. Сьогодні, коли вирішується доля України, молодь, як і колись, у далекому 1918-му, перебуває в перших рядах боротьби. У цій борні їх надихають слова великого Кобзаря: « Борітеся — поборете, вам Бог помагає ! За вас правда, за вас слава і воля святая ! ».

 Учасники заходу читали патріотичні твори, присвячені героям АТО та героям Крут: « На Аскольдовій могилі… » П. Тичини, « На могилах » О. Тарнавського, « Крути » М. Лавренка та ін.   Пам’ять полеглих Героїв вшанували хвилиною мовчання. Всі учасники вечора шани разом з солістами районного Будинку культури Черешнею І., Гордійчук Л., Тищенко Л. та Пагер С.  виконали гімн « Ще не вмерла Україна ».

Наприкінці заходу відбувся перегляд документальних фільмів: « Бій під Крутами », « Невідома Україна », « Лист без конверта ».

До уваги користувачів книгозбірні оформлено тематичну поличку « Під Крутами пішли в безсмертя ».

Трагедія Крут – це привід для всіх нас замислитися над тим, чим може обернутися розділення народу, політичне суперництво, жорстока боротьба за владу. Пам’ять про героїв закликає нас утверджувати українську державність, зміцнювати її, шукати відповіді на складні питання сучасного світу. Тож, згадуючи про захисників Крут, ми повинні бути гідними їх пам’яті !

 

В районі розпочалися творчі звіти бібліотек перед громадою

Щорічно на початку року бібліотеки району звітують про свою роботу перед громадою.Саме тому 20 січня відзвітувала про роботу за 2016 рік Новоселівська сільська бібліотека – філія.

На підведення підсумків діяльності книгозбірні були запрошені представники Новоселівської сільської ради  – заступник сільського голови Бочкарьова А.М., головний бугалтер – Беззубцева М.А., депутати – Цимбаліст Л.Б., Абросімова Н.В., працівники ТОВ « Вісла » Божко О.С. та Гренна В.П., а також читачі бібліотеки та мешканці громади.

Відбулося  тепле спілкування бібліотекаря з користувачами та партнерами. В першій частині заходу бібліотекар Шаповалова Людмила Миколаївна розповіла присутнім про найяскравіші моменти в житті бібліотеки за минулий рік, здобутки, перемоги, поділилася планами на майбутнє.

У другій частині бібліотекар запросила всіх присутніх взяти участь фольклорному святі « Звеселіла наша хата – надійшли зимові свята ». Спочатку розповіла про історію зимових свят українського народу, починаючи від Різдва Христового до Водохреща. А потім члени клубу « Золоті Перлинки », що діє при бібліотеці, колядками, щедрівками та засівалками долучили до участі у заході інших гостей. До уваги присутніх було оформлено виставку вишитих рушників місцевих майстринь « Сузір’я талантів Новоселівського краю ».

З теплими словами підтримки бібліотеці виступила заступник голови Новоселівської сільської ради – Бочкарьова А.М., відзначивши Людмилу Миколаївну грамотою за активну життєву позицію в житті Новоселівської сільської громади. Присутні висловили одностайну думку про важливість бібліотеки, яка на селі є місцем спілкування, відпочинку та отримання інформації.

 

До Дня Соборності України

20 січня в залі засідань Арбузинської районної ради для громади селища відбулися урочистості з нагоди відзначення Дня Соборності України, до якого долучилась і Арбузинська центральна районна бібліотека, організувавши книжкову викладку « В моєму серці – Україна ! ».

Увазі присутніх були представлені матеріали історичної, наукової та довідкової літератури, в якій відображено віхи розвитку і становлення української державності, прагнення нашого народу до творення Самостійної Соборної Держави, а також дитячі видання з історії становлення Незалежної України.

Соборність рідної землі – основа нації й народу

Останні дні січня насичені пам’ятними історичними датами.  День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності України. Спочатку ведучі заходу Степанченко С.В. та Онищенко К.А. роз’яснили присутнім, що означає слово « соборність » – воно включає в себе єдність і згуртованість. У ньому ми чуємо слово « собор », адже собор душі є у кожного із нас. Берегти його означає слідкувати за своїми думками, діями, вчинками. Одним із головних завдань собору душі є знати і пам’ятати свою історію.

Виконуючи це завдання, 18 січня користувачі Центру вільного доступу до мережі Інтернет  Арбузинської центральної районної бібліотеки здійснили екскурс в історію « Соборність України: від ідеї до сьогодення » – познайомилися з документальними джерелами бібліотеки про цю історичну подію з книжкової виставки « Велич України в її  соборності », а потім, щоб перевірити й поповнити свої знання, прийняли участь в історичній вікторині « Єдина, неподільна, об’єднана від Заходу до Сходу » та зробили висновок, що День Соборності України повинен виявляти у кожного українця найщиріші почуття любові та поваги до своєї держави, адже ми хочемо і будемо жити в єдиній, неподільній, свободній і незалежній Україні !


Цього ж дня Арбузинська районна бібліотека для дітей запросила на історичний часопис « Повернення до витоків Соборності », присвячений Дню Соборності України, учнів 9 класу Арбузинської ЗОШ №1 разом з класним керівником Коробко О.В.

Бібліотекарі Середенко А.В. та Ляпало С.М. розповіли старшокласникам про витоки утворення цієї дати, історичний шлях українського народу до незалежної соборної держави, Акт Злуки, який був глибоко історично мотивований і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну, національну державу. Учням було запропоновано переглянути слайд – презентацію « Україна – день Соборності і Свободи » та відеофільм про видатного політичного діяча – Івана Мазепу, який все своє життя мріяв про створення незалежної української держави.

Під час заходу присутні ознайомилися з історико – літературною книжковою виставкою « Україна крізь віки ». Матеріали, представлені на ній, акцентували увагу на історичних фактах, що передували злуці, об’єднавчому русі, який наприкінці 1918 – початку 1919 років охопив майже всю Україну.

Сьогоднішня війна на Донбасі знову протиставила українців зі сходу українцям інших областей. 159 хлопців з Арбузинського району було призвано в зону АТО — захищати східний кордон України від окупантів. Хвилиною мовчання всі присутні вшанували невмирущу пам'ять про загиблих героїв – односельців. День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель, єдності українського народу, єдності територіальній. Тому патріотичним акордом заходу стала створена учнями композиція « Разом ми сила ! ».

У виконанні працівників районного Будинку культури Гордійчук Л., Скок О., Пагер С. та учениці 9 класу ЗОШ № 1 Крошко В. звучали патріотичні пісні, а школярі декламували  вірші про Україну Володимира Сосюри, Павла Тичини, Марії Познанської та Ліни Костенко.  

Відзначення Дня Соборності, вшанування творців Акту Злуки це не тільки зовнішня суспільна потреба, а й наш моральний обов’язок берегти світлу пам'ять незліченних жертв, принесених українським народом на вівтар незалежності, соборності та  державності.

 

Вишивана моя Україна

Дуже велику та почесну справу, підтримуючи національні традиції, започаткували фахівці Державного Казначейства України, організувавши Всеукраїнську казначейську акцію « Вишивана моя Україна », присвячену 25-й річниці Незалежності України. Розпочалася акція ще в серпні 2016 року з простого білого полотна, з нанесеним на нього контуром мапи нашої держави. Ідея народилася на Донеччині, а вже потім колеги з інших територіальних органів казначейства підтримали її, своїми руками вишиваючи карту нашої Батьківщини притаманними для кожного регіону орнаментами, створивши витвір мистецтва – вишиванку географічної мапи України, яка  стала справжнім казначейським оберегом, символом єднання, злагоди  та любові до Батьківщини.

3 січня 2017 року долучилися до акції і працівники управління державного казначейства України в Арбузинському районі проведенням разом з Арбузинською центральною районною бібліотекою презентації вишитої мапи України та передачі естафети. У святково прикрашеній  читальній залі бібліотеки зібралися почесні гості: Ніколаєнко Є.А, заступник Арбузинського селищного голови, працівники районного казначейства, відділу культури, національностей та релігій, працівники бібліотеки, учні загальноосвітніх шкіл селища № 1 та № 2, читачі бібліотеки, казначеї з міста Южноукраїнська.

Ведучі заходу, бібліотекарі Середенко Алла та Онищенко Катерина, розповіли присутнім про основні завдання та обов’язки, які покладено державою на фахівців даного органу, історію та мету створення вишитого оберегу.

І ось, нарешті, казначейський рукотворний оберіг мандрує територією Миколаївщини – з Братського району до Арбузинки. За традицією гостей вітали запашним короваєм. Арбузяни урочисто передали вишиваний оберіг до міста Южноукраїнська. Також із рукотворним оберегом  була представлена книга – літопис « Вишивана моя Україна », в якій працівники органів казначейства зі всієї країни писали свої побажання рідній державі – поетичні твори, приурочені ювілею Незалежності України.

Під час презентації звучали вірші про Україну у виконанні учнів Арбузинських ЗОШ №1 та №2: Коваль Катерини, Арбуз Євгена, Арбуз Аріни, Сідень Насті, Тхір Романа, Катріченко Катерини, Онищенка Данилки, якому майже 4 рочки. А зачарували всіх українською піснею Крошко Валерія, учениця ЗОШ №1 та Скок Олена, солістка районного Будинку культури. В читальній залі районної книгозбірні було оформлено книжково – ілюстративну виставку « В моєму серці Україна ».

Завершився захід виступом Ковальського В.М., начальника управління державного казначейства України в Арбузинському районні Миколаївської області, який побажав всім присутнім нестримного руху вперед, миру, злагоди, добробуту і єдності України.

Акція « Вишивана моя Україна » ще раз засвідчила високий дух патріотизму, притаманний українцям, поєднала всіх казначеїв незримою ниткою любові до рідної землі.