Арбузинський район » Культура » Архів новин 2019
Українська | Русский | English
Головна Інформація для учасників АТО та вимушених переселенців Цивільний захист та безпека життєдіяльності населення

30.10.2019 року в залі райдержадміністрації відбувся святковий концерт до Дня Соціального працівника. В заході прийняли участь голова районної адміністрації – Лілія Недашківська, голова районної ради – Володимир Кошетар, перший заступник селищного голови – Вікторія Міщенко, начальник управління соціального захисту населення в Арбузинському районні – Ольга Ніколаенко.
        Святковий концерт присутнім подарували: хореографічний колектив ДМШ, В. Каплій, Л. Барабан, гурт «Іванчанка», ансамбль  «Калинонька», Ф. Прока, А. Ночевкіна, О. Дроботун, гумористи: О. Бородавко, С. Подобня та колектив районного Будинку культури.

14.11.2019 році в Арбузинському районному територіальному центрі відбувся захід до Дня сільського господарства та переробної промисловості . В якому прийняли участь хор ветеранів «Джерело», Діана Зайцева, Едуард Тонченко, Ольга Бородавко, Олександр Дроботун.

06.11.2019р. В Арбузинській районній адміністрації відбулася  XI Районна звітно – виборча конференція організації ветеранів. На форумі виступили: хор ветеранів «Джерело» та Алла Крижня.

 

 Марафон Гідності «Мужність, приречена на безсмертя»

З метою збереження належної шани патріотизму й мужності громадян, які постали на захист демократичних цінностей, прав , свобод людини і громадянина в Арбузинській центральній районній бібліотеці 19 листопада відбувся марафон Гідності «Мужність, приречена на безсмертя». На захід були запрошені семикласники Арбузинської ЗОШ №2 імені О. Закерничного, разом з вчителями Л.Коцур та О.Торбою.

Марафон розпочався Гімном України , який так трепетно звучав у виконанні всіх присутніх. Бібліотекарі А.Середенко та С.Степанченко розповіли школярам про події, що сколихнули весь світ і не залишили байдужою жодної душі. Учні поновили в пам'яті  події 2013-2014 рр., початок національної революції та імена її героїв, які виступили на захист демократичних цінностей , не пошкодувавши навіть власного життя ,задля оновлення Української держави.

 Під час заходу діти мали змогу переглянути документальні кадри про страшні події шестирічної давнини. До глибини душі проникливими були патріотичні поезії. Присутні прослухали пісні «Я україночка», «На горі високій», «Ми українці» у виконанні працівників районного Будинку культури Л.Тищенко та  Д.Зайцевої.

Згадали героїв-земляків, які загинули, захищаючи свою країну в зоні ООС і вже ніколи не повернуться на рідні простори Арбузинщини, вшанувавши їх  пам’ять хвилиною мовчання.

Також учням була запропонована книжкова експозиція «Революція Гідності : погляд серцем », на якій широко представлені книги, фотоальбоми, дописи очевидців доленосних подій в Україні.

По закінченню заходу семикласники та вчителі поклали квіти до памятника Воїнам  ООС.

 

 

"Мітинг" 

28.10.2019 року  відбувся мітинг присвячений  вигнанню нацистів з України в якому прийняли участь голова районної державної адміністрації  Недашківська Л.В., заступник голови районної ради Кошмір Л.М., селищний голова Травянко Є.В.,організації райцентру.  Хвилиною мовчання всі присутні згадали героїв, які поклали своє життя за народ, за Україну. На підніжжя меморіалу лягли квіти від вдячних односельців, рідних, близьких та онуків.

 

 

 "Семінар"

24.10.2019 року відбувся семінар з нематеріальної культурної спадщини на тему: «Збереження, популяризація та підвищення в ролі суспільстві на прикладі  Миколаїської області» за участю провідного методиста обласного центру народної творчості та культурно – освітньої роботи Бабуріної С.Г. .
       На семінарі були присутні всі працівники закладів району де розглядалися приклади елементів НКС:
- традиційні ремесла;
- виконавські мистецтва;
- звичаї та обряди;
- господарські та побутові практики.




 "Відбулося обласне свято козацької творчості «На Покрова»"

 

14.10.2019 року з нагоди відзначення Дня Захисника України, Дня Українського козацтва та свята Покрови Пресвятої Богородиці у м. Миколаєві відбулося обласне свято козацької творчості «На Покрова», в якому прийняли участь колектив Арбузинського РБК. На виставці було представлено вироби майстрів декоративно – ужиткового мистецтва. У святковому концерті прийняв участь народний ансамбль « Черемхи».

 

 

"День народження села"

05 жовтня 2019 року жителі села Іванівка святкували день народження села. На бажаючих відпочити чекали: виставка декоративно – ужиткового мистецтва, забави, святковий концерт та привітання. Свято розпочалося з вітання сільського голови та відзначення жителів, активістів та ювілярів. Не оминули увагою жодного присутнього. З радістю вітали Іванівці учасників художньої самодіяльності села та колектив районного Будинку культури, які дарували пісні, гумор,а саме головне настрій.  

 

 

 

 "День Захисника Вітчизни"

11 жовтня 2019 року відбувся святковий концерт до Дня  Захисника України, Дня Українського козацтва та свята Покрови Пресвятої Богородиці. Зі святом всіх чоловіків привітали:  голова районної державної адміністрації - Лілія Недашківська, заступник голови районної ради – Лариси Кошмір, - Наталя Солдатова.
            Хвилиною мовчання всі присутні згадали загиблих  учасників - земляків антитерористичної  операції та вшанували їхню пам'ять покладанням квітів.
             Учасниками художньої самодіяльності та працівниками РБК організовано тематичний концерт. В якому, для захисників  прозвучали пісні у виконанні солістів: Анни Ночевкіної, Анни Алєйнікової, Ярослави Юрчук, ансамблів «Веселі нотки», «Черемхи», «Калинонька», хорового колективу «Джерело», запальний гумор від гумористів Тетяни Кожевнікової, Тетяни Зайцевої, запальної ведучої Анастасії Савченко та любителя музики Олега Зайцева.

 

 

 

"Улюб­ле­не свя­то но­во­се­лів­ців"

11 жов­тня 2019 року, в Новоселівському сіль­сько­му Бу­дин­ку куль­ту­ри відбулося річниця народження села. Жи­те­лів Но­во­се­лів­ки при­ві­та­ла зас­туп­ник го­ло­ви ра­йон­ної ра­ди Ла­ри­са Кош­мір. Во­на щи­ро по­ба­жа­ла се­лу проц­ві­тан­ня, дос­та­тку, бла­го­по­луч­чя та вру­чи­ла гра­мо­ти го­ло­ви ра­йон­ної ра­ди кухарю ди­тя­чо­го сад­ка «Казка» Ок­са­ні Са­зансь­кій та ви­хо­ва­те­лю цього ж закладу На­дії Ва­дан.

Гос­по­ди­ня се­ла Рі­та Цур­кан теж щи­ро привітала од­но­сель­чан, по­ба­жав­ши їм до­бро­го здо­ров­'я та про­ве­ла на­го­род­жен­ня у но­мі­на­ці­ях: най­стар­ші жи­те­лі се­ла, но­во­на­род­же­ні, ру­ко­діль­ни­ці.

При­єм­ною нес­по­ді­ван­кою для ді­тей на по­чат­ку свят­ко­вої прог­ра­ми став вис­туп ані­ма­то­рів з м. Юж­но­ук­ра­їнськ з прог­ра­мою "В гос­тях у мінь­йо­нів".

В хо­лі клу­бу бу­ло пред­став­ле­но вис­тав­ку ро­біт (зши­ті влас­но­руч рюк­за­ки, сум­ки, га­ман­ці)  Ні­ни Ані­сян та в'я­за­ні спи­ця­ми вироби Ок­са­ни Ті­то­вої.

Свої та­лан­ти на сце­ні по­ка­зу­ва­ли : Світ­ла­на По­доб­ня, Анас­та­сія Ам­бро­сі­мо­ва, Світ­ла­на та Дар­'я Ку­цен­ки, Ксе­нія Лі­ва­да­ру, Ка­рі­на Мин­дру, Ель­ві­ра Цим­ба­ліст та чарівні ведучі Роман Севастьянов та Ірина Бартусенко.

Усіх гос­тей піс­ля кон­цер­ту час­ту­ва­ли смач­ним буль­йо­ном та ка­шею. Да­лі свя­то про­дов­жи­лось дис­ко­те­кою під жи­вий му­зич­ний суп­ро­від "Бла­го­дат­ненсь­ко­го ду­е­ту".

 

 

 

 

 

  "В селі Панкратове відбулося день села"

28 вересня 2019 року в селі Панкратове відбулося день села. В святковому заході пролунали привітання від сільського голови Віктора Семенова. Було відзначено кращих працівників та ювілярів села. На святі відпочивали від малого до великого з цікавими атракціонами та смачними пригощаннями. У святковому концерті прийняли участь учасники художньої самодіяльності Панкратівського сільського клубу та колектив районного Будинку культури.

 

 "Казка"

В Арбузинську районну бібліотеку  завітала Казка.  В рамках Дня "Казки" відбулася конкурсно-розважальна программа «Чарівний світ казок» для школярів 1-5  класів Іванівської ЗОШ, які приїхали до нас разом з вчителем початкових класів Долговою Л.М. та шкільним бібліотекарем Шевченко Л.М.

Цікаво та весело було дітям під час проведення казкової програми. Подорожуючи світом казки, діти із задоволенням розгадували кросворд, який підготувала їм бібліотекар Середенко А.В.,  відвідали зупинки «Острів загадок», «Бюро знахідок», «Казковий ерудит».

 Діти з задоволенням слухали казкові історії, зачитали телеграми від казкових героїв та співали пісні голосами казкових персонажів.

     Подолавши всі труднощі  та виконавши всі завдання, діти потрапили в чарівний світ казки.

А на закінчення свята активні учасники одержали медалі «Найкращий знавець казок»

Для нашої бібліотеки є дуже важливим те, щоб кожна зустріч читача з книгою залишила приємні враження, запам’яталась назавжди, виникло бажання відвідувати наш заклад якомога частіше. Зустріч з казкою для малюків була досить цікавою і захопливою, а районна бібліотека для дітей поповнилась ще 20 юними користувачами . Попереду на юних читачів у нашій бібліотеці чекає ще більше різних цікавих заходів. Ми завжди радо зустрічаємо усіх охочих, хто бажає доторкнутись до цього чарівного та безмежного світу під назвою «Книга».

 

 

 

 "Семінар- тренінг «Вектори розвитку бібліотеки на сучасному етапі»"

22 жовтня 2019 року в Арбузинській центральній районній бібліотеці для працівників Арбузинської ЦБС та Благодатненської ОТГ відбувся семінар- тренінг «Вектори розвитку бібліотеки на сучасному етапі»,на який була запрошена головний редактор районної газети «Нове життя» Г. Волошина.

У своєму виступі Ганна Володимирівна повідомила про підсумки конкурсу для бібліотекарів «Розкажи нам!» ,організованого редакцією та приуроченого до Всеукраїнського Дня бібліотек.А також відмітила активність конкурсантів та цікаву тематику їхніх робіт.

Отже, переможцями стали:Олена Прокопенко,бібліотекар Костянтинівської міської бібліотеки (I місце), Лілія Лукіна,завідуюча Благодатненською публічною бібліотекою (II місце),Любов Гридіна, бібліотекар Арбузинської міської бібліотеки – філії.

Ганна Волошина вручила переможцям дипломи та подарунки, подякувала за тісну співпрацю.

Директор ЦБС Світлана Долінська привітала також учасницю обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання» Анастасію Севастьянову,читачку районної бібліотеки для дітей та Світлану Пащенко,учасницю Всеукраїнського дитячого конкурсу «Творчі канікули»,читачку Новоселівської бібліотеки – філії,вручила дипломи за участь в конкурсах та книги в подарунок.

В другій частині заходу бібліотекарі прослухали виступ директора ЦБС С.Долінської «Бібліотека у сучасному форматі:виклики і шляхи подолання»,ознайомилися з презентацією «Соціокультурна діяльність як основний напрямок просвітницької діяльності сільської бібліотеки» (методист ЦБС Л.Білик),взяли участь в практичних заняттях по впровадженню УДК (С.Нікітенко),діловій грі «Реклама бібліотеки в інформаційному просторі»,керованому обговоренні «У пошуках свого обличчя:формування позитивного іміджу сільської бібліотеки».

Директор ЦБС Світлана Долінська підвела підсумки семінару,а бібліотекарі отримали домашнє завдання.

 

 

 

 


 

 

Екскурсія під назвою «Бібліотека-це здорово!»

Сьогодні Арбузинська районна бібліотека для дітей з нетерпінням чекали на третьокласників з Кавунівської ЗОШ на чолі з класним керівником Куракіною Л.В.на пізнавально-оглядову екскурсію під назвою «Бібліотека-це здорово!». На дітей очікувало, розмаїття цікавих, яскравих книг, газет та журналів. Новенькими палітурками книги посміхнулися до малечі та повели їх у чарівний світ принцес та принців, фантастичних пригод та мандрів.
Середенко А.В. розповіла дітям про роль та значення бібліотеки в житті дітей, ознайомила з книжково-ілюстративними виставками, тематичними полицями дитячого фонду, а також проінформувала про нові надходження літератури для дітей. Присутні ознайомилися з фондом бібліотеки, бібліотечними послугами, картотеками, побували в кожному куточку книгозбірні.
Не менш цікавим було знайомство дітей з комп’ютером та вільним доступом до мережі Інтернет, дітей ознайомили з правилами користуванням Інтернет-центром, де діти мали змогу відвідати ряд рекомендаційних сайтів, передивитися мультфільми про Кота Леопольда.
Третьокласники відповідали на запитання вікторини, присвяченої книзі, взяли участь у майстер- класі по виготовленню закладинок у книжки.
Діти, які побували на екскурсіі, мали змогу записатися до бібліотеки і взяти книжки додому. Їм дуже сподобалась цікава та пізнавальна екскурсія, про що свідчили слова вдячності.

 

 

"День козацтва та захисника України"

До Дня українського козацтва та Дня захисника України, що відзначаються в Україні 14 жовтня, працівниками  Арбузинської центральної районної бібліотеки, було проведено патріотичну годину «Є така професія – Батьківщину захищати» , на яку було запрошено  учасника бойових дій ООС Коваленко Геннадія та учнів 7 класу Арбузинської ЗОШ № 2 ім. Т.Г.Шевченка з вчителем Валентиною Миколаївною Крамаренко. Геннадій Анатолійович привітав учнів з святом - Днем Захисника України, розповів про солдатські будні, патріотизм, любов до Батьківщини українських вояків.  

В другій половині заходу діти мали змогу перевірити себе  в готовності захищати Батьківщину. Для них була підготовлена цікава інформаційно-розважальна програма  «Гордість і душа держави, її надія і оберіг – це захисники України»,  під час якої учасники весело змагалися на швидкість в естафетах, конкурсах, розділившись на два козацьких куреня « Сміливі» та «Мужні», проявляючи силу, кмітливість, взаємодопомогу. Наприкінці заходу  присутні ознайомилися з матеріалами виставки Лине слава козацька з далеких віків та зробили загальну світлину на згадку.

 

 

"Зустріч з письменицею"

10 жовтня Арбузинську центральну районну бібліотеку відвідали шановні гості: миколаївська письменниця В.І. Марущак, заступник Миколаївської обласної дитячої бібліотеки ім. В.Лягіна О.Л. Романченко, працівники обласної бібліотеки. Цю зустріч організувала Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім.В.Лягіна у рамках відкритого літературного фестивалю «BOOKIDS FEST» за підтримки українського культурного фонду.
Учні 3-4 класів НВК «Пролісок» ознайомилися з життям та творчістю нашої односельчанки Віри Іванівни Марущак, уважно слухали казки у авторському виконанні, а всі разом фантазували і складали продовження твору письменниці.
А на закінчення зустрічі – автограф – сесія та колективне фото на згадку.
Працівники Арбузинської районної бібліотеки щиро вдячні організаторам та учасникам зустрічі за приємні враження, позитивні емоції та подаровану літературу.


"30 вересня - Всеукраїнський День бібліотек, свято мудрості,книги,вічного слова!"

В цей день Арбузинська центральна районна бібліотека провела акцію « Сьогодні День бібліотек, бібліотеки славне свято», в якій взяли участь учні 3 класу НВК « Пролісок», учні 5 класу Арбузинської ЗОШ №2 ім. Т.Г.Шевченка. На гостей чекали :виступи кращих голосів Арбузинського РБК, майстер-клас"Зроби на згадку книжкову закладку", перегляд ексклюзивної виставки "У храмі книги править мудрий світ".  Запрошені мали можливість зробити оригінальне селфі у фотозоні  «Королівський трон - королю (королеві) книги», залишивши свої побажання бібліотекарям, прийняли  участь у флешмобі "Усмішка і книга нас єднають".  Місцеві поети та аматори сцени : Поплавський В.Г, Ткаченко Н.М, Петренко О.В, Крижня А.М., декламували власні, нові вірші про книгу ,бібліотеку та побажали творчого завзяття, успіхів у праці на теренах розбудови української культури і духовності.

       

Привітати працівників бібліотеки, її користувачів прийшла начальник загальної організаційної роботи Арбузинської ОТГ Наталія Солдатова,яка відмітила роботу центральної бібліотеки, побажала неодмінного зростання читацького попиту на книгу, інформацію, посилення авторитету бібліотечної справи у громаді та вручила солодощі.

 23.08.2019. На стадіоні « Колос» відбувся святковий фестиваль в рамках святкування 28 – ої річниці  Незалежності України «Вінок Україні сплітаю з талантів Арбузинського краю» на якому пролунали виступи кращих колективів та виконавців Арбузинського району. Святковий концерт розпочали народний ансамбль «Черемхи», переможеця обласного конкурсу читців «Барви надії» - Алла Крижня та чарівні ведучі Ірина Рубан та Роман Севастьянов. В концерті прозвучали  пісні учасників художньої самодіяльності Агрономійського СБК- В.Доценко, Н.Ятченко та виступ хореографічного колективу «Сонячні промені». Над арбузинським краєм линули пісні ансамблю «Іванчанка»  та солістів О.Ягніченко , Н.Епіфанцевої - Іванівського СБК. Свої вітання слали молоді виконавці : М.Петренко, А.Алєйнікова, ансамбль «Он лайн», ансамбль «Веселі нотки», А.Ночевкіна, Я.Юрчук, Н.Ковальчук, Ю.Тарасенко, Т.Кутовий, Е.Тонченко, Д.Зайцева, Л.Тищенко, Т.Зайцева, гурт «Калинонька», гумор від Т.Кожевнікової та О.Бородавко, хоровий колектив «Джерело», вокально -  інструментальний ансамбль «АВІА» та якісний звук від О.Зайцева.

 

 

23.08.2019року На центральній площі Арбузинки відбулися урочистості до Дня Державного Прапора України. В заході прийняли участь працівники всіх організацій райцентру та всі бажаючі.
     З нагоди Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України було вшановано загиблих, хто боровся та гинув за свободу, за кращу долю нашої землі  хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятника воїнів антитерористичної операції.

 "Незалежна і єдина будь навіки,Україно!"

                                               Є така країна – Україна.

                                                Вся вона обсаджена калиною.

                                                І пісні, й казки зі всього світу

                                               Тут зібралися вам на радість, діти!

                                                Не питайте, не шукайте: «Де ж це?»

                                                Ось вона прийшла у ваше серце.

 

   З кожним роком розбудови і розвитку нашої держави поглиблюється усвідомлення дати - 24 серпня - і значення її для всієї країни, для кожного з нас, її громадян. І це закономірно: великі події осягаються на відстані, з плином часу.

   З нагоди головних державних свят нашої країни – Дня незалежності України та Дня Державного Прапора в Арбузинській районній бібліотеці відбулося патріотичне рандеву «Всі ми діти твої, Україно!»

   До святкової зали завітали активні користувачі книгозбірні та наймолодші читачі, вихованці дитячого садка НВК «Пролісок» з єдиною метою – привітати нашу країну зі святом. Юні користувачі більше дізналися про свою землю, мову, культуру, власні традиції та неповторні державні символи : прапор, герб та гімн, згадали інші символи країни.

   Лунали українські патріотичні вірші у виконанні Онищенка Данила, Реви Вані, Нікуліна Миколи та братиків Величко Ігоря та Дениса. Як і годиться справжнім українцям, учасники заходу заспівали найголовнішу пісню держави – гімн «Ще не вмерла Україна».

   Юні патріоти перевірили свої знання у вікторині «Чи знаєш ти Україну, свій рідний край?», відгадували загадки, називали українські  народні інструменти…

   Бібліотекар Середенко А.В. ознайомила своїх читачів з тематичною викладкою «Україна – єдина країна»..

   Як прийнято в день народження гості несуть подарунки. Тож наші читачі дарували любій Україні свою любов і повагу, свої малюнки, поробки та щирі побажання у віршах. А ще був проведений конкурс дитячих малюнків «Споконвічна рідна земля – незалежна держава моя».  Роботи були сповнені оптимізму, щирості, бажання жити в мирі і злагоді. зобразили свій рідний край процвітаючим та барвистим.

    Цього дня користувачі книгозбірні мали змогу переглянути слайд-презентацію «Є така країна-Україна» та  дізналися про багатовікову історію українського народу, тяжкий шлях до здобуття незалежності.

   І на закінчення був проведений флещ-моб «Майбутнє України».

 

 «Звязки зі ЗМІ: як робити це сучасним бібліотекам»

20 червня 2019 року на базі Арбузинської центральної районної бібліотеки для бібліотечних працівників системи пройшов практикум за темою : «Звязки зі ЗМІ: як робити це сучасним бібліотекам», в роботі якого взяла участь головний редактор районної газети «Нове життя» Ганна Волошина.

  Методист ЦБС Лариса Білик  ознайомила присутніх з презентацією «Бібліотека та ЗМІ: грані співпраці»,Ганна Волошина розповіла про побудову та підтримку ефективних зв’язків бібліотек з мас медіа.

Цікаво пройшли практичні заняття по написанню прес – релізу. Бібліотекарі працювали в групах, а потім презентували свої роботи, які аналізувала редактор газети.

Учасники заходу дали міні – інтервю про життя своєї громади.

Ганна Володимирівна оголосила конкурс серед сільських бібліотек району на кращий прес – реліз про бібліотечну діяльність.

Методист ЦБС підвела підсумки практикуму, оголосила домашнє завдання для бібліотекарів та висловила сподівання , що набуті ними знання під час навчання будуть використані в подальшій роботі.

 

 

 

 

 

19.06.2019 року в приміщенні Арбузинської РДБ був проведений семінар для працівників сільських клубів та будинків культури Арбузинського району провідними методистами Арбузинського районного будинку культури.

На семінарі основну увагу було приділено питанню нематеріальної культурної спадщини, а саме - вишитим рушникам, техніці вишивання, були розглянуті обряди, в яких використовуються рушники і т.і.

На семінарі була присутня Ярошенко Т.М. – художник, працівник Арбузинського БТШ, яка дуже цікаво на прикладах продемонструвала різні сполучення кольорів, кольорові гами, відтінки.

Також на семінарі були розглянуті інші нагальні питання.

"Мудрість всіх віків, хранителько добра"

        Бібліотека - це великий світ, де людина занурюється в інший вимір життя - світ, де панує творчість, спокій та доброзичливість, де вона може працювати, відпочивати та спілкуватися з друзями.

Районна бібліотека  стала джерелом  отримання корисної та безпечної інформації, місцем відпочинку, спілкування та проведення вільного часу нашої громади.

        19 червня в приміщенні  Арбузинської районної бібліотеки відбувся  інформаційний звіт перед громадою  «Бібліотека: місце традицій , простір інновацій", на який були запрошені представники влади, громадських організації, кращі читачі книгозбірні, майстрині  - вишивальниці, поети- краяни, колеги та актив бібліотеки. Всіх тих, з ким співпрацювала бібліотека протягом року, котрі, попри усі намагання новітніх технологій, залишаються вірними нашій улюблений бібліотеці, книзі та читанню.

      Яке цікаве,багатогранне і динамічне життя нашої бібліотеки: нові технології, нові ідеї, нові плани! І все це - заради  наших читачів. Чим жила бібліотека весь минулий рік? Що нового вона пропонувала читачам? Які цікаві події проходили в її стінах? Про все це бібліотекарі інформували громаду.

      Виконання завдань та планів  книгозбірні не було б можливо без допомоги та підтримки органів державної влади та місцевого самоврядування, без підтримки меценатів, волонтерів, друзів бібліотеки.

         До уваги присутніх була представлена мультимедійна презентація « Бібліотека: місце традицій , простір інновацій», під час якої гості ознайомилися з найцікавішими подіями та заходами, інноваційними проектами, послугами для громади районної книгозбірні.

          У своїх промовах Лілія Недашківська  та Лариса Кошмір зазначили, що книга в житті кожної людини відіграє важливу роль, тому бібліотеки, як ніколи, потрібні нашій громаді і подякували  бібліотечним працівникам за плідну роботу. Бажали  всім учасникам заходу  яскравих виступів, відкритої та дружньої атмосфери спілкування, доброго настрою, які стануть імпульсом для нових здобутків і звершень.

           Євгеній Травянко в своєму виступі  згадав за подію 2012 року, коли бібліотека, вигравши гранд програми « Бібліоміст» одержала безкоштовно комп’ютери та обладнання, почала працювати по новому, по інноваційному. І хоч, на сьогодні, колектив  бібліотеки маленький, але працюють  дійсно професіонали своєї справи. А ще зазначив, що коли для нашої громади потрібно провести тренінги, зустріти зарубіжних гостей ,то бібліотека завжди гостинно відчиняє свої двері.

           Слова подяки прозвучали від спеціаліста Арбузинської районної державної адміністрації Невертій Олени, що проводячи заходи в бібліотеці в тісній співпраці з юристами, працівниками правоохоронних  органів, спеціалістами центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді ми підвищуємо рівень правової культури, формуємо чітку громадянську позицію школярів.

Теплі слова подяки та визнання професіоналізму  лунали на адресу бібліотеки від виступаючих: Опалюк Наталії ,Фоменко Андрія , Єкушенко Світлани .

Свої нові вірші про Храм науки  - бібліотеку презентували поети – краяни : Поплавський Віталій, Ткаченко Надія та Петренко Олександр.

        Рябуха Олександра та Антоненко Ольга  висловили свою думку, своє побажання, що до роботи  районної  бібліотеки, подякували за теплі незабутні зустрічі майстринь- вишивальниць з молодим підростаючим поколінням.

       Активними учасниками та незмінними партнерами бібліотеки є районний Будинок культури. Спільно   проводились та проводяться  безліч масових заходів.  Подарували хвилини задоволення під час виконання пісень та поетичних творів  Зайцеві Тетяна та Діана,  Крижня Алла , Телегін Олександр.

Методист Арбузинської ЦБС Білик Лариса вручила подяки  кращим читачам Пагеру Анатолію та  Севастьяновій Анастасії та  подякувала всім присутнім за розуміння, підтримку, допомогу, побажала гарних вражень, цікавих зустрічей у стінах бібліотеки.

Головний спеціаліст відділу культури, національностей та релігій Арбузинської районної державної адміністрації Лозіцька Ольга нагородила колектив бібліотеки грамотою за високу професійну майстерність, активне впровадження сучасних бібліотечних проектів, організацію культурних і соціальних акцій, просування нових ідей та нестандартних рішень.

По закінченню заходу Ткаченко Надія зачитала вірш – присвяту бібліотечним фахівцям :

Щиро вдячні усім, хто нас тут зустрічає

                    І любов’ю  до всіх – ваше серце палає.

        Всім низький Вам уклін – за ту радісну мить

     Що даруєте нам – старість геть відлетить!!!

 

 

«Свята Трійця надихає, єднає, береже» 

Від того, як ми шануватимемо своїх предків,

свої кращі традиції, залежатиме наша духовність,

наша цивілізованість і майбутнє нашої України...

Василь Скуратівський

 

        16  червня християни відзначають День Святої Трійці – одне з найбільших християнських свят, яке припадає на 50-й день від Великодня. У народі свято Трійці називають «зеленим» літнім святом. В цей день прийнято прикрашати храми і будинки гілками з дерев, луговими травами, квітами, це прийшло ще з дохристиянських часів. За народними традиціями на Трійцю проводилися гуляння, ворожіння, дівчата пускали по воді вінки.

До цього свята в Арбузинській центральній районній бібліотеці оформлено книжкову виставку «Свята Трійця надихає, єднає, береже». На виставці  представлені різні літературні жанри, що ознайомлять Вас з історією і традиціями святкувань Трійці: витоки, звичаї та обряди святкування у різних регіонах, символіка, повір'я, атрибутика.

 Запрошуємо всіх бажаючих переглянути виставку. Без сумніву вона зацікавить читачів різного віку, особливо тих, кому не байдужа духовна спадщина і культура українського народу.

Читайте, дізнавайтеся, досліджуйте надбання наших предків!

 

 «Бібліотека проти самотності»

В рамках реалізації  проекту «Бібліотека проти самотності» працівники Арбузинської центральної районної бібліотеки  Л.Білик,О.Соломічева,С.Степанченко, С.Нікітенко, К.Онищенко відвідали на дому читачів:Катерину Карпівну Павлух, Анатолія Івановича Зубаря,Марію Дмитрівну Савченко, Ганна Никонівну Сідень, Надію Григорівну Сідень,Катерину Семенівну Довгоп’ят, Валентину Гаврилівну Рубцову та запропонували їм почитати періодичні видання, художню літературу.

Катерина Карпівна полюбляє читати твори українських класиків та журнали по вирощуванню квітів.

А Валентина Гаврилівна любить читати і спілкуватися.Вона - цікавий співрозмовник.З нетерпінням чекає бібліотекарів.

Ганна Никонівна, не зважаючи на свій поважний вік, любить читати сучасну художню літературу.

 

«Спокуси книжкового літа»

Розпочалося літо і Арбузинська районна бібліотека для дітей  з радістю приймає у  себе на гостини діток з пришкільних оздоровчих таборів. З ними проводяться різні розважальні та пізнавальні заходи. Юні читачі можуть добре відпочити: відправитися в захоплюючу подорож  по  сторінках улюблених книг, прочитати яскраві дитячі періодичні видання, отримати потрібну інформацію з мережі Інтернет, пограти в ігри, переглянути улюблені мультфільми, поспівати, помалювати тощо.

 

5 червня до книгозбірні завітав шкільний оздоровчий табір з села Садове на чолі з директором табору Шутко О.П. Діти мандрували  «Казковою країною»  разом з її незвичайними героями. Казкові  конкурси були смішні та трішки заплутані, але малечу вони не збили з пантелику. Таборяни швиденько давали правильні відповіді на доволі непрості запитання бібліотекарів Середенко Алли та Онищенко Каті. Діти відповідали на питання літературної вікторини, приймали участь у грі  «Вірю – не вірю!»,  продовжували прислів’я, складали власні казки, в яких головні герої ставали добрішими і слухнянішими. У грі  «Виправ помилку» команди отримали  картки з уривками відомих казок, в яких допущені помилки виправляли їх, вписуючи правильні слова.

На завершення свята учасники перетворились  на   справжніх художників - малювали  і розфарбовували ілюстрації до улюблених казок.

Для користувачів бібліотеки в читальному залі оформлено розгорнуту книжково- ілюстративну виставку «Планета дитинства».

 

Наступного дня до книгозбірні  завітали справжні книго мани - це  вихованці НВК «Пролісок» разом з вчителями Лівою Л.Ф. та Жарюк О.О. на  літературно-ігровий колаж «Щоб героя відгадати, треба книжку прочитати» . Діти із задоволенням відповідали на запитання вікторини та відгадували загадки із «Чарівної скриньки», змагалися за звання «Кращого знавця творів художньої літератури», виявили свою ерудованість у розв’язуванні кросвордів. Показати свою артистичність змогли таборяни у конкурсі «І знову казка ожива…» та конкурсі «Впізнай мене». Учасники заходу створювали образи літературних персонажів, використовуючи  предмети , які вони «загубили». А ще залюбки вирізали і клеїли казкових героїв для настільного лялькового театру.

Казкове  свято в бібліотеці - це  тріумф книги і читання, в котрий раз переконливо довело, що книга є і залишається справжнім другом сучасної дітвори, а бібліотека – надійним путівником і порадником в книжковому просторі.

 

 

 

Звітний концерт Любоіванівський СК 

28.05.2019р. відбувся звітний концерт Любоіванівський СК. На цьому заході була представлена виставка вишитих рушників та картин. Художні колективи привітали Університет ІІІ покоління з закінченням навчального року.

 

Обласний конкурс вокально-інструментальних ансамблів та естрадних гуртів «Corda» 

20 квітня 2019 року на базі Братського районного будинку культури пройшов  обласний конкурс вокально-інструментальних ансамблів та естрадних гуртів «Corda». Захід спрямований на розвиток і популяризацію вокально-інструментального жанру, відкриття нових талановитих виконавців, композиторів і поетів, поповнення репертуару й обміну досвідом. Цього року участь у конкурсі взяли 14 аматорських колективів естрадно-інструментального жанру: дев’ять вокально-інструментальних ансамблів, два естрадні інструментальні гурти, двоє окремих виконавців-інструменталістів, один рок-гурт.

Від Арбузинського РБК прийняли участь два колективи: від першої категорії (від 9 до 17 років) вокально-інструментальний ансамбль «ДоРеМіФасольки» під керивництвом О.А.Телегіна,які посіли третє місце.

Від другої категорії (від 17 років) вокально-інструментальний ансамбль «АВІА»,до складу якого входять: О. Телегін – барабани, М.Пагер – бас-гітара, А.Телегін – клавіші, Д.Зайцева та Е.Тонченко – вокал.

Ансамбль «АВІА» виконав дві композиції, одна з яких є авторською роботою учасника гурту А.Телегіна. Гурт був нагороджений грамотою за друге зайняте місце у обласному конкурсі «Corda».

 

Обласний фестиваль дитячої творчості «Art – mix 2019р» 

02.06.2019р. відбувся обласний фестиваль дитячої творчості «Artmix 2019р» в Миколаївському академічному художньому російському драматичному театрі.
    Представлялись майже 100 найяскравіших і найталановитіших дітей з усієї Миколаївщини.
    Від Арбузинського РБК прийняла участь наша зірочка Алейнікова Анна та  була нагороджена грамотою лауреата конкурсу «
Artmix 2019».
    Окрім чудових виступів учасників на присутніх чекали різноманітні сюрпризи , майстер – класи з кераміки,  живопису, аквагриму й художнього розпису  пряників.
    Це було чудове мистецьке дійство та шалений вибух позитивних емоцій.

 

Святкова програма «Дитинство щаслива пора» 

04.06.2019р. На порозі Арбузинського РБК відбулася розважальна святкова програма «Дитинство щаслива пора». Глядачами на святі були діти з літнього табору НВК «Пролісок». До дітей завітали гості: Кіт Леопольд, Карлсон, Пеппі  Довга Панчоха та яскравий клоун Боня.
   Діти приймали активну участь в конкурсах та під виступи юних виконавців.
   В кінці заходу відбулася святкова дискотека разом з казковими героями та мильними бульбашками.

"Cвято для вихованців НВК «Пролісок»"

03.06.2019р. працівники ЦДБ спільно з РБК провели свято для вихованців НВК «Пролісок». Спочатку діти приймали активну участь в різноманітних конкурсах. Потім на них чекав святковий концерт від молодших учасників самодіяльності та розважальна дискотека, яка  дуже підняла настрій дітлахам. Всі залишилися задоволені та в святковому піднесеному настрої.

 

 «Свято дитинства, миру, добра»

         Цікаво та весело пройшло свято дитинства в Арбузинській РДБ. Для маленьких читачів була проведена розважально – ігрова програма « Дитинства чисте джерело » .Як завжди в бібліотеці було гамірно та весело.

         

          Бібліотекарі Середенко А та Онищенко К   разом із  казковими персонажами: котом Леопольдом  (Шутко А.), мишенятами (Катриченко Д, Ярошенко Н) та золотою рибкою (Юрчук Я) допомагали малечі змагатися в різноманітних конкурсах, відгадувати загадки, розв’язувати складні завдання, складати пазли, розшифровувати таємниці лабіринту, демонструвати свою спритність та кмітливість.

 

Із задоволення маленькі глядачі подивилися виступ самодіяльних артистів РБК, отримали можливість відпочити, пограти, поспілкуватися,самостійно оглянути читальну залу та взяти з полиці ті книжки та іграшки , які прийшлись до вподоби . Кожна дитина має повне право бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого майбутнього. І сьогодні – це не лише веселе свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, прагнути, щоб усі діти росли щасливими і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.

 «Дитинство - це гомін веселий усюди» 

Новоселівська бібліотека – філія разом із сільським клубом  1 червня для дітей  організували і провели  святково – ігрову програму   «Дитинство - це гомін веселий усюди». За програмою  на дітей чекали вікторини, конкурси, змагання та розваги («Відгадай казкового героя», «Сороконіжка», «Стримай кульку», «Повітряний волейбол»).

  Діти весело, з азартом змагалися, розважалися,  брали участь у флеш  - мобі  «Ми діти твої ,Україно!» ,раділи перемогам та призам. А це створювало піднесену, святкову атмосферу.

 Під час конкурсу дитячого малюнку «Дружать діти на планеті» дітлахи проявили свої художні здібності: малювали сонце, квіти і мир у всьому світі.     На завершення заходу за спонсорської підтримки Новоселівської  сільської ради , підприємця Напалкової В. М. дітям вручили кольорові кульки, призи  та солодощі.

 

 «Незвичаний випуск студентів»

31 травня 2019 р. в Арбузинській центральній районній бібліотеці відбувся випуск студентів Університету ІІІ віку.

     Протягом року 18 студентів поважного  віку отримували знання в «Університеті третього віку» на  факультеті «Основи комп’ютерної грамотності», які проводились у Інтернет центрі Арбузинської центральної районної бібліотеки. За програмою курсу студенти навчилися робити відео-дзвінки по Skype, стали власниками електронних адрес, завели акаунти в популярній соціальній мережі Facebook. А також навчилися комп'ютерної грамотності і тепер з легкістю спілкуються в соціальних мережах зі своїми ровесниками, отримують корисну інформацію, і що не менш важливо, знайшли в Університеті багато нових друзів.

        Бібліотекарі - волонтери Онищенко К.А та Рихлицький Б.Ф постійно «тримали руку на пульсі», вдосконалювали та доповнювали програму, орієнтуючись на потреби своїх «студентів».

 

      А привітати студентів та вручити їм сертифікати про закінчення курсу завітали: начальник управління соціального захисту населення Арбузинської РДА Ніколаєнко О.В.; заступник директора територіального центру соціального обслуговування ( надання соціальних послуг) Арбузинського району Опалюк  Н.В. та начальник відділу загального та організаційного відділу Арбузинської селищної ради Содатова Н.А.

Волонтери Онищенко К.А, Рихлицький Б.Ф та викладач Рудик О.П. були нагородженні подяками.

       Під час заходу випускники поділилися цікавими історіями  навчального року, закріпили свої знання тестами та практичними заняттями та зробили на згадку світлини.

 

 Регіональна акція "Бібліотечні сутінки"

 

 

Арбузинська центральна районна бібліотека прийняла участь у регіональній акції«Бібліотечні сутінки», 

врамках якої були організованітворчий вернісаж «Вишиванкидиво веселкове», 

літературно - музична імпреза «Душа поета – крило любовівона у піснівона у слові…», вільний мікрофон «Люблю співатилюблю читати вірші».

 

    




Учасники заходу - майстрині – вишивальниці, любителі українського слова, самодіяльні артисти, просто мами та бабусі.
Із захопленням всі присутні оглянули виставку робіт майстринь - вишивальниць, які поділилися своїми секретами вишивання, сімейними традиціями та стали глядачами імпровізованого концерту.

 

Бібліотекарі ознайомили гостей з творчістю письменників – краян, прозвучали нові поезії в авторському виконанні Н.Ткаченко та С. Лапчук. Кожен бажаючий мав можливість виступити перед присутніми з гарними побажаннями. А потім всі разом посмакували трав’яним чаєм та власноручно випеченими тістечками.




У Новокрасненській бібліотеці – філії відбувся майстер – клас «Лялька – мотанка – наш оберіг» з Галиною Гриценко. Його учасники, учні 9 класу, виготовляли яскраві, різнобарвні, наповнені духмяними травами ляльки – обереги, ляльки – травнички. В процесі роботи присутні дізналися багато корисного про цілющі трави, якими необхідно наповнити ляльку. Отримали море позитиву, а ще хороший настрій на цілий день, адже лялька ця дарує силу та наповнює здоров’ям. 

 



У Новоселівській бібліотеці - філії пройшли «Бібліосутінки» за темою «А ми чекаємо на вас у незвичний для всіх час...». 
Бібліотека зустріла своїх вечірніх відвідувачів і гостинно відкрила двері у світ книг, захоплень, зустрічей і спілкування.
В програмі були такі заходи: мандрівка в бібліотечну таїну, бібліотечний квест «Знання у книгах, книги у бібліотеках», вільний мікрофон «Бібліотека для мене - це…»



Атмосфера святковості панувала у бібліотеці протягом всього вечора. Цікаво і весело пройшов квест – своєрідне випробування учасників на ерудованість, начитаність та уміння змагатися у команді!


Під час квесту відвідувачі дізналися більше про життя бібліотеки, про її можливості, фонди, відділи. Переможцем стала команда, учасники якої першими пройшли усі «зупинки», виконали завдання бібліотекаря та склали свою частину вислову. За наполегливість та старання кожен учасник квесту отримав солодку винагороду. 
А ще кожен бажаючий мав можливість висловити своє відношення до бібліотеки, книги, читання, взявши участь у вільному мікрофоні «Бібліотека для мене це…»


 

 

 "На крилах натхнення"

 22 травня в Арбузинській районні бібліотеці відбувся літературно-музичний фестиваль «Душу зцілює добро».


Майже десятий рік поспіль фестиваль талантів відкриває та розвиває творчі можливості людей, які наділені широким мистецьким баченням, багатою уявою та оригінальною фантазією, проте позбавлені повноцінних фізичних можливостей. Захід проводиться за двома  напрямками: музичне та літературне мистецтво. Цьогоріч до сонячного свята всі учасники  підійшли з надзвичайним ентузіазмом. Школярі і люди поважного віку ставили захопливі постановки з вокалу  та поезії, демонстрували успішне інструментальне виконання.


Свято розпочали ведучі заходу Онищенко Катя і Середенко Алла, які створили теплу і доброзичливу атмосферу та побажали усім учасникам фестивалю  успіхів та творчого натхнення.


Спочатку у вокальному мистецтві та художньому слові змагалися юні таланти: Ніколаєнко Даринка, Петрова Юлія,Черкас Валерія, Прока Федір і Плохотнюк Сашко.А потім до виступів було запрошено учасників поважного віку, неодноразового  лауреата  обласних пісенно – літературних конкурсів « Перлини Півдня » – Кислицю Григорія разом з дружиною Ніною, учасника Другої світової війни Омельченка Миколу  та Нечаєва Володимира – лауреата Всеукраїнського музичного фестивалю                       «Грай, гармошка!». Крім того, на усіх гостей фестивалю очікували  захоплюючі  виступи солістів районного Будинку культури Зайцевої Тетяни і Тонченко  Єдуарда.  У виконанні  поетеси Ткаченко Надії прозвучав вірш «Мамин оберіг», а Крижня Алла  декламувала «Обережно ступай». На пісенному небосхилі зявилася ще одна зірочка – це Яся Юрчук, у її виконанні звучала пісня «Батьки мої».

 

 

Церемонію нагородження провів Поплавський Віталій , голова журі: в номінації « Пісня » І місце зайняв Кислиця Г (с. Новокрасне),  ІІ місце – Прока Ф. ( смт.Арбузинка) , ІІІ місце – Черкас В.( смт. Арбузинка ), в номінації  « Художнє слово » – І місце розділили Ніколаєнко Д. і Омельченко М.(смт.Арбузинка)– ІІ місце – Петрова Ю. ( смт. Арбузинка ), ІІІ місце Плохотнюк О.(с.Новокрасне).



 

Гран-прі фестивалю одержав Нечаєв В.. Учасники фестивалю були нагороджені Грамотами. Всі залишилися дуже задоволеними і розходилися та роз'їжджалися з бажанням зустрітися знову у наступному році.



 
 

 


 

 

«Україна 1932-1933. Геноцид голодом»

В читальній залі Арбузинської центральної районної бібліотеки  відкрилась виставка  інформаційно-просвітницьких стендів «Україна 1932-1933. Геноцид голодом», наданих Українським інститутом національної пам’яті до 85-тих роковин Голодомору 1932-1933 рр.  

        Протягом тижня з 13 по 18 травня для відвідувачів бібліотеки , а це працівники Арбузинської селищної ради, майстрині -вишивальниці та користувачів книгозбірні  бібліотекар відділу обслуговування Онищенко К. провела  огляд виставки, на якій представлений матеріал  в хронологічному розрізі. Документи  охоплюють майже століття , тобто за 30 років до трагедії і до відродження пам’яті про Голодомор у сучасній Україні. Висвітлено етапи, механізми, хроніку подій, наслідки Голодомору, історії людей, які у скрутний час виявили людське співчуття та взаємодопомогу.

        На сьогодні виставка вже представлена в іноземних посольствах, у приміщенні Верховної Ради у Києві і  заплановано до 24 листопада побуває  у кожному обласному центрі України.

 

 "Звітний концерт аматорів сцени"

17 травня в Новоселівський сільський клуб людей скликали на звітний концерт аматорів сцени «Стелися, доле, україні рушниками».
     Учасники концерту дарували всім глядачам веселий настрій та позитив, програма концерту була насиченою та різноманітною.
      За тією злагодженістю з якою пройшов захід можна з певністю сказати, що цього дня на сцені клубу села Новоселівка була велика, співоча, клубна родина.

     Побажаємо їм  більше творчих колективів та учасників художньої самодіяльності.

 "Звітний концерт Іванівського Будинку культури та Панкратівського сільського клубу"

17 травня відбувся звітний концерт Іванівського Будинку культури та Панкратівського сільського клубу.
       Найперше біля сцени, впадала в очі виставка вишитих рушників. Виграючи веселковими барвами, українські обереги тішили погляд та налаштовували гостей на врочистий лад.  Це майстрині: Козинець Ірини Зінов’ївни, Сіваченко Оксани Володимирівни, Рибак Світлани Миколаївни, Сіваченко Анастасії Василівни.
      Пісенне дійство тривало понад 2 години і подарувало море позитивних вражень та емоцій його глядачам. За цей час на сцені змінився добрий десяток виконавців, гуртів та солістів, танцюристів, кожен із яких демонстрував шанувальникам свої непересічні таланти.
        Це все завдяки працівникам культури Світлані Шумейко та Оксані Семеновій.

 «Вишиванки- свято української душі»

 Під такою назвою в Арбузинській центральній районній бібліотеці відбулося мистецьке свято  «Вишиванки- свято української душі».

 

Хрестиком і гладдю, нитками  і бісером, різними кольорами  і  в монохромі  -  так були  вишиті сорочки,  які одягли наші відвідувачі - майстрині-вишивальниці  Арбузинщини  та учні 2 класу  НВК ЗНЗ І ступеня ДНЗ «Пролісок»(педагог Фоменко Тетяна).

 

Ведучі свята Онищенко Катя  та Середенко Алла  розповіли  присутнім про багатовікову історію вишиванки, її особливості та види, значення узорів та кольорів, про традиції та легенди, пов’язані з вишиванкою. Чудовим доповненням свята став фольклорний виступ працівників районного Будинку культури Зайцевої Тетяни та Телегіна Олександра  . Діти в свою чергу поділились розповідями про свої родинні реліквії та про сучасні  вишиванки. Вони щиро і зворушливо прочитали вірші про українську вишиванку. Танцювали та співали пісні, за що одержали бурхливі оплески від майстринь.

Презентувала глядачам свій  новий вірш «Мамин оберіг» поетеса Надія Ткаченко.

Побачити вишивані  рушники, скатертини, сорочки та плаття, ікони  та чудові картини  можна було на виставці декоративно- ужиткового мистецтва «Часточка душі моєї», яка оформлена в читальній залі книгозбірні. . Свої власноруч вишиті сорочки - обереги вдягли всі запрошені майстрині. Представила  свої роботи Солощенко Людмила - вишите панно та наволочки, рушники та скатертину , Дроздова Зоя та Антоненко Ольга – ікони і картини  Розмаїття красок, узорів та фантазії виплеснулося на неперевершених  роботах Рябухи Олександри, Бєлік Тетяни, Дейнеги Марії . Народні майстрині поділилися своїми секретами вишивки.

 На закінчення мистецького свята  бібліотечні фахівці   побажали дітям, щоб вони любили і берегли свої вишиванки, і де б не були, завжди з гордістю носили їх. Хай ніколи не переривається та золота нитка життя, якою вишивали наші бабусі свою і нашу долю на рушниках та сорочках.

Протягом свята панував гарний настрій,були  яскраві світлини та стільки емоцій!

Долучилася до відзначення Дня вишиванки і Агрономійська бібліотека – філія, організувавши  флешмоб  «Вишиванка – символ Батьківщини, дзеркало народної душі». В заході взяли участь учні молодших, середніх та старших класів Агрономійської ЗОШ.

 

  Дискусія "Я патріот?  Я – патріот!"

 

       16 травня 2019 року в рамках проекту «Ти не один – бібліотека завжди поруч» для клієнтів пробації в приміщенні  Арбузинського районного військового комісаріату спільно з центральною районною бібліотекою був проведений діалог« Я патріот?  Я – патріот!».

  Коваленко Г.А., оператор відділення військового обліку та бронювання сержантів та солдатів запасу та Васильєв А.В , заступник військового комісара, начальник мобільного відділення розповіли про службу в українській армії за контрактом та наголосили  про переваги та перспективи, які мають військовослужбовці, про матеріальне забезпечення, охорону здоров’я, різні види соціальних послуг, воєнні спеціальності. А ще мова йшла про патріотизм , як одну із якостей людського характеру.Кожен учасник заходу мав можливість висловити свою думку про поняття патріотизму та його прояв серед сучасної молоді.

Бібліотекар Онищенко К. наголосила, що патріотизм, подібно до любові, керує людською свідомістю, заставляючи робити великі і малі вчинки в ім’я своєї Батьківщини. Патріотизм, як і честь, виховує великих, сильних людей, які не рахуються з ціною свого життя й здатні пожертвувати ним заради рідної землі.         

Живим прикладом мужності і героїзму є захисники України, що боронили країну в минулому і зараз обороняють нашу державу від російської агресії.
        По закінченні заходу клієнти пробації разом з бібліотекарем поклали квіти загиблим  біля пам’ятника учасників АТО та вшанували пам'ять  хвилиною мовчання.

        

 "Звітний концерт творчих колективів"

11 травня в Агрономійському  сільському Будинку культури відбувся звітний концерт художньої самодіяльності. Звітний концерт творчих колективів подарував Агрономійцям не тільки зустріч із талановитими артистами, а й  впевненість у тому  , що культура процвітає, а духовність і мистецтво єднають представників різних поколінь. Не жалкували аплодисментів вокальному ансамблю «Мрія», фольклорному дитячому колективу « Криниченька»,  хореографічному колективу «Сонячні промені», та солістам художньої самодіяльності.
    Бажаємо їм творчих злетів!

 

 

"Вишиванку одягай – Україну кохай!" 

 

Україна Шевченкова квітне,

 бо вишивана у неї душа.

У невичерпній спадщині духовної культури українського народу є особлива, винятково важлива її частина – вишивка.

Українську вишивку називають «молитвою без слів», а сорочка-вишиванка – є головним оберегом людини.

       16 травня - День вишиванки  в Україні. Це своєрідне  свято, коли українці в звичайний будній день одягають вишиванку на роботу, школу чи садочок. 
Основна мета заходу - це збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді
, населення держави загалом, а суть свята в тому, щоб одягнути вишиванку всім містом, районом чи областю і цим показати свою єдність і солідарність з усім своїм народом. Тож цього дня  майстриня -вишивальниця Солощенко Л.Г. провела мастер- клас для користувачів та працівників Арбузинської  центральної районної бібліотеки  та    районного будинку культури , на якому показала різні способи вишивки- гладдю, хрестиком та стрічками.


        Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід- як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини. По закінченні майстер – класу всі присутні взяли участь у флеш – мобі «Одягнімо, друже, вишиванки!».

 Одягнімо, друже, вишиванки –

Наш чарівний український стрій.

Не для когось, не для забаганки,

А для себе, вірний друже мій.

 

Одягнімо вишиванки, друже,

Як одвічний предків талісман.

Хай не буде серед нас байдужих

І один в нас буде отаман.

 

Одягнімо в свята і неділі,

В будень, за потреби, одягнім

І відчуєм – вороги безсилі

Зруйнувати український дім. 

 

Одягнімо вишиванки, друже,

Хай побачить українців світ –

Молодих, відважних, дужих,

У єднанні на багато літ.

                                   ( Василь  Дерій)

 

"Україна і ЄС – разом у майбутнє!"

 У ці травневі дні все європейське співтовариство відзначає День Європи. Цей день став символом нового початку, вільного та успішного шляху.

    День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.

10 травня в центральній районній  бібліотеці, в рамках діяльності пункту європейської інформації «Все про Європу» , відбувся День Європи «Пізнаємо Європу, рухаємося до Євросоюзу».

      Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи.

       Про це та більш детально про Європейський Союз, його  символи, країни-члени  ЄС, про переваги угоди й можливого вступу України до ЄС розповіли присутнім ведучі заходу Катя Онищенко та Алла Середенко. Присутні познайомились  з культурою і цінностями європейських країн та взнали багато цікавих фактів .

 

        Відзначити День Європи до бібліотеки завітали учні  Арбузинського професійного аграрного ліцею – група № 28 «Повар-кондитер» разом з майстром виробничого навчання Валентиною Левіною.

На заході були показані цікаві відеосюжети про влаштування ЄС, європейську ідею. Всі із захватом прослухали Гімн ЄС «Ода до радості».Бібліотекарі підготували для підлітків  програму, яка включала в себе цікавий екскурс до європейських країн, пояснення їх національних традицій, значень державних символів. Присутні змогли дізнатися багато нового про Європейський Союз, його історію та сьогодення, Учні активно відповідали на запитання вікторини «Що ти знаєш про країни Європи?», брали участь у літературних іграх, розгадували кросворди, відгадували придмети, які знаходились у «чорному ящику». За правильні відповіді глядачі в нагороду отримували «зірочки», із яких  було складено  прапор ЄС.

 

 

Координатор пункту європейської інформації Катя Онищенко розповіла учням  про послуги, які надає пункт всім зацікавленим та  презентувала виставку «Українські  барви Європи» 

 

 

«Пам’ятаємо. Славимо. Вшановуємо…»

Ось вже сімдесят четверта весна вітає всіх тих, хто пережив війну, вітає вона й тих, хто знає про ті події  лише з книг, фільмів чи з розповідей старшого покоління.

   7 травня напередодні Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у Арбузинській  районній бібліотеці  пройшов тематичний вечір  «Свято слави, свято честі, свято Перемоги!», на який були запрошені учні Садівської ЗОШ (вчителі Шутко О. і  Кобець Т.) Бібліотекарі Онищенко К. і Середенко А. познайомили школярів з історією початку та перебігом Другої світової війни, подвигами земляків-визволителів, внеском українців у перемогу над нацизмом. Перемога дісталась нам дуже дорогою ціною. Майже три довгі роки місто Миколаїв було окуповано фашистськими військами. За цей час на території Миколаївщини фашистами спалено сотні населених пунктів, зруйновано багато заводів, підприємств, житлових будинків, історичних пам'ятників. В умовах жорсткого окупаційного режиму росла хвиля опору: виникали підпільні організації, групи, партизанські загони. У віка увійшов подвиг героїв: розвідника Віктора Лягіна; школярів-підпільників Шури Кобера і Віті Хоменко; 68 десантників під командуванням ст. лейтенанта К. Ф. Ольшанського.

     Юні користувачі з уст в уста, від серця і до серця протягли ниточку спогадів про страшне лихоліття : розповідали про своїх рідних, учасників  ІІ Світової війни, у виконанні учні 7Б класу Арбузинської ЗОШ I-III ступенів №2 ім. Т. Г. Шевченка   звучали патріотичні вірші М. Негоди, Б. Олійника,І.Брашевана. Хвилиною мовчання вшанували пам‘ять загиблих воїнів та жертв війни.  

    Під час заходу демонструвався документальний  фільм про ІІ Світову війну та відео про юних героїв В.Хоменко та Ш.Кобера. Діти змогли поглянути на історичні події тих часів очима солдат-визволителів , та дізналися якою ціною дісталася перемога.

На завершення заходу, учням був проведений огляд літератури, представленої на книжковій експозиції «Памятати заради майбутнього ».

 

Не дивлячись на рясний дощ  всі учасники заходу прийняли участь у флеш мобі «Памятаємо.Перемагаємо» і поклали квіти до Вічного вогню  Меморіалу Слави.

 

 

      "17 квітня 2019 року у актовій залі 6 ДПРЧ ГУ ДСУНС відбувся святковий концерт, присвячений професійному святу Дню пожежної охорони України"

          Особовий склад ДПРЧ привітали зі святом та нагородили грамотами та подяками голова Арбузинської РДА Недашківська Л.В., заступник голови Арбузинської районної ради Кошмір Л.М., секретар Арбузинської селищної ради Ніколаєнко Є.А., помічник голови Благодатненської сільської ради Шевченко М.І. та начальник ДПРЧ Петренко Д.С.

            Веселий настрій створювали солістка Петренко Марія, дружина юних пожежників Агрономійської ЗОШ та працівники районного Будинку культури.

 «Стелися, доле, Україні рушниками»

        17 квітня 2019 року у залі дитячої бібліотеки відбулося відкриття виставки «Стелися, доле, Україні рушниками»

     Цей захід присвячено найсвятішому – одвічному оберегу життя, нашій нематеріальній спадщині. Зараз особливий час. Ми звертаємося до джерел народної творчості, до народних традицій. І як радісно усвідомлювати, що сьогодні вони оновлюються, оживають, і , мабуть чим більше ми будемо їх знати, то можливо, життя наше буде більш радісним, духовно багатшим.

      На виставці представлені роботи майстринь - вишивальниць Дейнеги Марії, Потюрило Віри, Антоненко Ольги, Рачунь Надії, Бородавко Ольги, Диби Ганни, Дроздової Зої та найменших учасників Долгої Дарини (писанкарство) та Трофимчука Сергія (лялька - мотанка).

      Виставку відвідали слухачі університету третього віку, учні НВК «Пролісок», вихованці БТШ, працівники бібліотеки та жителі селища.

 

 

 

"Здоров'я – одне з основних джерел радості, щасливого та повноцінного життя"

На день здоров’я «Бути здоровим – круто!» були запрошені старшокласники ЗОШ №1 (вчитель  Коробко О.В.) та лікар акушер-гініколог Єкушенко С.С.Метою заходу стало формування в учнів навичок здорового способу життя, навичок толерантного спілкування; розширення читацького світогляду. Світлана Семенівна, спілкуючись з молоддю,зазначила,  що зовнішня краса юнаків і дівчат тісно пов’язана з їх фізичним і духовним станом; дала вичерпні відповіді на всі запитання учнів.Також від бібліотечних фахівців старшокласники одержали корисну інформацію під час  велнес – тренінгу та познайомились з  книжковою виставкою «З книгою подружиш – здоров’я здобудеш!»; взяли участь у конкурсі загадок, приказок, прислів’їв на тему здоров’я людини, відповідали на запитання «Спортивної вікторини» та весело провели фізкульт-хвилинку.

 

"Світ казковий і прекрасний"

Продовжилось святкування в районній бібліотеці для дітей В  гості до бібліотеки завітали учні 4 класу Арбузинської  ЗОШ №1 та вихованці НВК «Пролісок» старша група. На дітей чекав  бібліошопінг  «Світ казковий і прекрасний», під час якого учасники заходу разом з улюбленими героями книги Юхима Чеповецького -  вірними  друзями  Мициком та Кициком слухали веселі оповідання, роздивлялись яскраві книги автора, фотографувались, дивились театралізацію  «Весела абетка». Юним  акторам та маленьким глядачам  було цікаво та пізнавально!

2019 рік  став ювілейним для генія українського народу Т.Г. Шевченка. « І лине над землею Шевченкове слово» під такою назвою пройшло літературне свято, на яке були запрошені учні 3 класу Арбузинської  ЗОШ №1 та 3Б клас НВК «Пролісок» на чолі з  класним керівник Тищенко Л.М., яка  розповіла юним читачам про життєвий і творчий шлях поета, художника.  А потім  юні артисти  – хто напам’ять, а хтось із книжок, читали ті вірші Шевченка, які вже встигли полюбити попри незначний читацький стаж.

На літературному круїзі   «Веселі пригоди - дітям» бібліотекарі ознайомили школярів 3 класів НВК      « Пролісок" та учнів ЗОШ №1  з життєвим та творчим шляхом письменника- ювіляра Ю.Чеповецького ,  здійснили подорож по сторінках книги «Веселі пригоди Мицика і Кицика» разом з мишенятком  Мициком та котиком Кициком.

А ще діти переглянули і обговорили мультфільм «Кошки-мышки» по книзі «Веселі пригоди Мицика і Кицика».Учні з задоволенням читали вірші письменника, казки, п’єси .Обмінювались враженням..

Напередодні літературного свята, завідуюча відділом обслуговання РДБ Середенко А.В.  провела майстер-клас по виготовленню книжкових закладинок «Кицики і Мицики».В ньому із задоволенням приймали участь маленькі читачі бібліотеки та учні 4-7 класів Арбузинської ЗОШ №2, які  котиків та мишеняток виготовляли з паперу в стилі орігамі, клеїли вушка та чубчики, а потім розмальовували кольоровими фломастерам. Кожен учасник намагався, щоб їхня закладка була найкраща.

Завершилися  заходи  веселим флеш-мобом «Чеповецького читай - пригоди пізнавай!». На згадку про захід діти отримали закладинки в книжки.

 

"Хто багато читає, той багато знає"          

         З 2 по 10 квітняЗ 2 по 10 квітня в Арбузинській районній бібліотеці пройшов Тиждень дитячої та юнацької книги «Під парусом книги до нових відкриттів». Книжчин тиждень  зібрав багато шанувальників книги на веселі читання та книжкові відкриття, зустрічі з цікавими людьми.

Розпочиналось святкування в районній бібліотеці книжковим інфотейнментом «Під парусом книги до нових відкритів». У перекладі з англійської інфотейнмент означає «інформаційні розваги». Для глядачів, а це учні 8-х класів ЗОШ №2 разом  з  директором школи Ікленко В.В. та вчителем Крамаренко В.М.  було   представлено театралізоване дійство, в якому прийняли участь всі працівники книгозбірні. Капітан (Середенко А.) і Боцман (Степанченко С.) бригантини, яку  нарекли «Фантазiя»відійшла від причалу «Бібліотечного» і вирушила  у плавання за незвичайним маршрутом. Під час подорожі  всі  присутні стали  очевидцями і учасниками дивовижних подій, які відбулися  на шляху до Країни Книгограй. Восьмикласники вгадували імена капітанів кораблів та  з яких літературних творів ці капітани, при цьому кожен член команди бригантини  користувався  книжковою виставкою- підказкою. До глядачів завітав неперевершений Вінні-Пух (Онищенко К.), який співав пісні –шлягери … та таємничий Незнайомець у масці та чорному плащу.Відгадуючи загадки Незнайомця юнаки і дівчата розгадали імя гостя -граф Монте-Крісто (Рихлицький Б.).

Було завдання і для «дешифрувальників», які розгадали чудернацькішифрограми – назви літературних творів.

А яке ж свято без мудрої Королеви Книги (Білик Л.)? Королева привітала всіх присутніх зі святом Книги і провела з глядачами інтелектуальну вікторинута ознайомила користувачів з книгами- ювілярами – 2019 року.

 

"День пам`яті  Тараса Григоровича Шевченка" 

               7 березня 2019 року відбулося покладання квітів до погруддя Тараса Гигоровича Шевченка. Вшанувати пам'ять великого поета – патріота прийшли: голова районної державної адміністрації Недашківська Лілія Василівна, заступник голови районної ради Кошмір Лариса Миколаївна та трудові колективи  райцентру.

 "Святковий концерт до Дня 8 березня"

          7 березня 2019 року в сесійній залі  районної ради відбувся святковий концерт до Дня 8 – го Березня. Зі сцени лунали вітання від голови районної державної адміністрації Недашківської Лілії Василівни, заступника голови районної ради Кошмір Лариси Миколаївни, Арбузинського селищного голови Травянка Євгенія Віталійовича та звичайно від чоловіків арбузинщини.  В святковому концерті прийняли участь хореографічний колектив дитячої музичної школи, ансамбль  духових інструментів с. Семенівка,хор ветеранів «Джерело»,  учасники художньої самодіяльності : Алла Крижня, Анастасія Севастьянова, Анна Алейникова, Анна Ночевкіна, Ігнатенко Юрій, Дмитро Тищенко, Костянтин Гутнік, Юрій Торба, Трофимчук Сергій,  Трофимчук Юлія, Ольга Бородавко. Святковий настрій створювали ведучі свята Роман Церуш, Едуард Тонченко, Володимир Соломон та колектив районного Будинку культури.

"Літературні зустрічі в бібліотеці"

        Теплого весняного дня, коли сонце починає свій переможний шлях, коли все оживає і серце наповнюється теплом весняного повітря, протягом десятиліття традиційно у читальній залі Арбузинської районної бібліотеки збирається велике сузір’я талановитих митців слова, щоб відзначити Всесвітній день Поезії. І цьогоріч не стало винятком. 21 березня  на художньо-поетичний вечір «Поезія- це скарб усіх віків, це діамант величиною в слово!» зібрав широке коло поетів Арбузинського краю та шанувальників поетичного слова - учнів Арбузинського професійного аграрного ліцею на чолі з вчителем Бугайом С.М.

        Бібліотечні фахівці Середенко А. та Степанченко С. привітали всіх присутніх зі святом, познайомили учнів з поетами – краянами :Поплавським В., Ткаченко Н., Ніколайко Л., Пічугіною Л., Кислицею Г.

        В читальній залі бібліотеки панувала творча атмосфера. Поети читали свої твори різної тематики, розкриваючи найпотаємніші почуття і думки людини. Схвилювали присутніх своєю відвертістю та емоційним художнім прочитанням  власних вірші.

        Для користувачів бібліотеки оформлено книжково-ілюстративну виставку «На хвилях поезії».

        Зустріч пройшла в теплих і веселкових барвах спілкування, що живим вогником ще довго буде гріти наші Душі і тішити серця...

 

 

"Славетними стежками рідного села"

 Збігають роки, приходять у світ нові покоління. Але не старіє, не зникає пам’ять тих тривожних літ. Вона живе у спогадах бійця і в суворому монументі, як свідок грізних років і переможних боїв, пильно дивиться на нас в залах музеїв і з сторінок книг. Її, мужню і величну, надійно оберігає народ, передаючи, як святиню, у спадщину поколінь.

 З кожним роком поруч із нами все менше тих, хто пережив лихоліття Другої світової війни і пам'ятає вибухи кривавих боїв, тому святий обов'язок кожного громадянина  віддавати належну шану ветеранам, які не шкодували себе задля мирного майбутнього.

 З  метою вшанування  пам'яті всіх українців, які віддали життя, виганяючи нацистських окупантів та 75-річниці визволення Арбузинщини  від нацистських загарбників в Арбузинській районній бібліотеці  пройшла літературно-музична композиція «Безсмертним полум’ям палає у кожнім серці та весна»,  на яку були запрошені учні старших класів ЗОШ № 1 ім.О.Закерничного (вчитель Живанова Г.О.)

 Від бібліотекарів Степанченко С.В. та Середенко А.В.учні дізналися про те, як розпочалася війна для наших односельців; про величезні втрати - як людські, так і матеріальні, яких зазнала Миколаївщина  внаслідок цієї жорстокої, кривавої боротьби.

Почесними гостями заходу були  учасники  Другої світової війни : Омельченко Микола Якович і Калайда Іван Денисович.

Микола Якович поділився спогадами про світлий , березневий день визволення Арбузинки. Розповів  про післявоєнну розбудову села. Добрими словами згадав директора і вчителів середньої школи №1, в якій навчався. Із розповіді  Івана  Денисовича, який родом із Полтавщини  старшокласники дізналися про своїх однолітків, що під час Великої Вітчизняної війни боролися поряд із старшими за звільнення своєї Батьківщини від німецько-фашистських загарбників, про юних героїв, на плечі яких лягла тяжкість знегод, лих, горя військових років.

 Діти з непідробною зацікавленістю слухали спогади  учасників війни, задавали їм питання і ділилися розповідями про своїх дідів і прадідів. Підчас  зустрічі у виконанні поважних гостей звучали вірші Г.Любашевського «Пісня для тьоті Люби», С.Руданського «Добре торгувались».

 Для своїх читачів бібліотекарі підготували тематичну книжково-ілюстративну виставку «У вогні палала рідна сторона».

 Учасники зібрання поклали квіти до Меморіального комплексу воїнам-визволителям і хвилиною мовчання вшанували пам’ять про тих, хто за священну справу боротьби за мир та щастя на землі віддав найдорожче – своє життя.

 

       Такі зустрічі сприяють позитивному доброзичливому взаємозв’язку поколінь, формують в свідомості підлітків патріотичні почуття гордості за старше покоління, виховують глибоку повагу до героїчних подвигів співвітчизників.

Доповненням заходу була книжкова виставка «Літопис тих славетних днів», де експонувалась література про бої, які проходили на Миколаївщині.вщині, вшанували полеглих в роки священної війни.

Учасники усіх бібліотечних заходів хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто визволяв наш край від ворогів в далекому сорок третьому, а також тих героїв, які віддали свої життя, воюючи на Сході, відстоюючи незалежність та суверенітет України в наші дні.

Збігають роки, приходять у світ нові покоління. Але не старіє, не зникає пам’ять тих тривожних літ. Вона живе у спогадах бійця і в суворому монументі, як свідок грізних років і переможних боїв, пильно дивиться на нас в залах музеїв і з сторінок книг. Її, мужню і величну, надійно оберігає народ, передаючи, як святиню, у спадщину поколінь.

                "Вічна пісня барв і кольорів,

                        Неповторна музика натхнення!"

         Народне мистецтво, яке передавалося з покоління в покоління, століттями завжди було і є грунтом для спілкування людей, джерелом пізнання історії, культури, звідти ідуть витоки творчості. Традиційні пісня і танок, легенда і казка, малюнок і художнє ремесло стали основою сучасного народного мистецтва, пов’язаного виготовленням речей, практично необхідних, зручних у користуванні й ошатних за формою та оздобленням.

         Останнім часом Арбузинська районна бібліотека  активно впроваджує  в практику своєї роботи «творчі майстерні», які знайомлять користувачів з різноманітними техніками рукоділля: малюванням, вишивкою, художнім розписом, квілінгом, декупажем тощо. Творчо обдаровані користувачі різного віку та здібностей з радістю беруть участь у різних заходах і майстер-класах, популярність і життєздатність яких визначається насамперед цікавим, творчим, невимушеним спілкуванням.

          27 лютого, незадовго до Міжнародного жіночого свята  до районної книгозбірні були запрошені майстрині – вишивальниці  селища та учні 3Б класу НВК «Пролісок» (класний керівник Тищенко Л.И.) на  майстер-клас «Наші берегині на всі руки майстрині». Запрошені умільці розкрили тонкощі вишивання хрестом, бісером та стрічками і вчили  цьому кожного бажаючого. А бібліотекарі підготували  широкий набір літератури і періодики «Hand made», створили  виставку творчих робіт з декоративно-прикладного мистецтва своїх користувачів.

         У наших серцях прихід весни, усе найкраще і найдорожче - родинне тепло і затишок, безмежна душевна щедрість все пов’язане з жінками- матерями, сестрами, подругами і колегами.

        Тож другою частиною заходу стало поздоровлення  жінок зі святом 8 березня- Міжнародним  днем прав жінок і миру  Розпочали свято ведучі Середенко А.В. і Онищенко К.А. привітаннями, прекрасними поетичними рядками про жінок і для жінок, а ще познайомили  присутніх з різноманітною літературою на дану тематику, яка була представлена на книжковій виставці, організованій до Жіночого свята - «А жінка в світ приходить для ЛЮБОВІ ». Яскраве враження на глядачів справив виступ третьокласників.  Гарні слова побажань почули жінки від дітей, які  читали вірші, в яких звучала найвища любов до мам. А потім школярі  всім присутнім  подарували власноруч виготовлені  сувеніри. Поплавський В.Г. читав вірші - присвяти найкращій половині людства, Ткаченко Н.М. представила  свою творчість віршами «Мамине свято», «Донечці». До привітання приєднались Ніколайко Л.І. та Черевач Л.А., а переможиця обласного  конкурсу читців «Барви надії» (2019 р.) Крижня А.М. декламувала уривок з твору О.Довженка «Мати». Окрасою заходу став музичний номер у виконанні працівника районного Будинку культури Телегіна О.А.

         По закінченню зустрічі всі насолоджувались ажурними блинами з абрикосовим джемом, тістечками і хрусткими вергунами та цукерками. Пили запашний чай, лунав веселий дитячий сміх. І додому ніхто не поспішав. Йшла жвава розмова, майстрині ділилися схемами вишивок, показували свої нові роботи. Солощенко Л.Г. вчила вишивці тонкими стрічками…

"Світ книги"

         В царство   книг Арбузинської районної бібліотеки потрапили діти старших груп  комунального закладу  НВК ДНЗ І ступеня   «Пролісок» Арбузинської селищної ради. Їх радісно та доброзичливо  зустрічали працівники цього закладу.

         Дуже важливо було для бібліотекарів, щоб перші враження майбутніх маленьких читачів  від знайомства з бібліотекою запам'яталися назавжди, зініціювали в них бажання відвідувати наш заклад якомога частіше завдяки своїм батькам, старшим братикам чи сестричкам, аж поки не підростуть до самостійного походу в бібліотеку. А тому, щоб зацікавити малечу бібліотекою всі зустрічі  проводяться в ігровій формі. В цей день майбутні школярі були запрошені на літературне занурення  «Подорож до казкового царства». Малеча здійснила подорож в незвичному автобусі, де були і водій,і  кондуктор, і контролер. До речі на всіх «проданих» білетах були вказані місця (літери алфавіту), тож «контролер» провіряв чи всі пасажири зайняли свої місця. Автобус відправився в подорож. А на зупинках діти відгадували загадки, декламували вірші, грали в подвижні ігри,з кольорових стрічок робили літери. На останній зупинці  маленькі читачі із задоволенням розглядали дитячі книжечки.

          В кінці зустрічі була проведена підсумкова бесіда з дошкільнятами про те що їм сподобалося, що вони побачили, що їх зацікавило. Ми сподіваємося, що наших читачів побільшає в бібліотеці і думаємо що день знайомства пройшов на відмінно.

 

 

"Невмирущі скарби української мови"

21 лютого представники всіх націй і народностей відзначають Міжнародний день рідної мови.

 Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, як народний, улюблений символ українців, її порівнюють зі співом солов'я, бо лине вона, як ніжна пісня співучого соловейка. Мова – одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ.

В читальній залі  Арбузинської районної бібліотеки для дітей 20 лютого пройшло літературне свято мови  «О, слово рідне!України слава».Учасниками заходу стали учні 6-8 класів Садівської ЗОШ, члени літературного гуртка               « Літературне  краєзнавство», разом з вчителем.Шутко В.І.

Ведучі заходу Середенко А.В. і  Онищенко К.А. розповіли дітям про історію виникнення Міжнародного дня рідної мови, запросили усіх на слово щире, на бесіду мудру. Говорили, що слово – це те, що дає змогу передати свої почуття, думки, поділитися ними з іншими. Згадали Шевченкове:

«Ну що б здавалося слова…

Слова та голос – більш нічого.

А серце б’ється – ожива,

Як їх почує…»

Бібліотекарі зазначили, що рідна мова – це той інструмент, який єднає націю, народ в єдине ціле. Це великий скарб, який треба шанувати, берегти і розумно збагачувати.

Н а свято рідної мови були запрошені поетеса, член літературного об’єднання  «Дар» Ткаченко Н.М.  та переможниця конкурсу читців «Сторінками Кобзаря» (2015 – 2016 рр.) та конкурсу «Барви надії»(2017р.) Крижня А.М.

Під час заходу діти поринули у чудовий і прекрасний світ нашої рідної мови, відчули її багатство, мелодійність, красу. Діти з гордістю читали вірші класиків української літератури, скоромовки, прислів’я про мову. Розширили і поглибили свої знання про мову, прийнявши активну участь у мовних іграх «Фразеологічний звіринець», «Мовна плутанина», «Вгадай, що це…», «Словесні конструктори», «Знайди приховані слова», конкурс скоромовок-спотиканок «Хто зможе повторити?», розгадували загадки та кросворди.

 

До школярів звернулась  поетеса Н.М.Ткаченко підкресливши, що мова – це показник існування нації, що поки існує мова, існує народ та зачитала свій вірш про мову «Ода українській мові» із своєї поетичної збірки «З любов’ю до вас».

Крижня А.М.декламувала уривок із поеми Т.Г.Шевченка «Відьма».

В читальній залі книгозбірні оформлено розгорнуту книжково-ілюстративну виставку «Мова-криниця слова і душі», на якій представлено нові книги українських поетів і письменників та кращі зразки вітчизняної літератури.

У залі линув сміх та мелодія українського слова. Все це створювало атмосферу свята та спокою. І на душі ставало неймовірно радісно, що українська мова є.

В умовах, які склалися в нашій країні, українська мова набула особливої ваги – вона стала символом миру і єднання нації. Під час заходу присутні прийшли до висновку, що народ, держава, мова – це поняття не роздільні. Без мови немає народу, і , навпаки, без народу не існує мови.

 

 

"Ріка нашої памяті"

        Пятий  рік поспіль  в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні, вшановуючи подвиг учасників революції Гідності та віддаючи належну шану тим, хто загинув протягом кривавих січневих та  лютневих днів 2014 року.

       19 лютого в приміщенні Арбузинської районної бібліотеки, за участю учнів старших класів Арбузинської ЗОШ № 1 на чолі із вчителем Церуш С.М. ім.О.Закерничного, відбувся вечір пам’яті героїв Небесної сотні, який пройшов в атмосфері духовного піднесення та глибокого патріотизму. Розпочали вечір -спогад «Україна - муза болю, гніву, боротьби…» ведучі заходу  бібліотекарі Середенко А.В. та Онищенко К, які  відновили хронологію подій, що відбувалися на Майдані Незалежності в Києві у 2013-2014 роках, згадали поіменно Героїв Небесної Сотні.

        Значущим доповненням до заходу стала книжково-ілюстративна виставка « Ви першими стали за гідність,за волю ».

        Хвилиною мовчання учасники й присутні  вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні, котрі загинули від куль снайперів під час революції Гідності, захищаючи високі демократичні принципи, європейське майбутнє нашої держави, права і свободи людини.

        Увагу присутніх привернули виконавці  Л.Тищенко, А.Ночевкіна, Т.  Зайцева  щирими й щемливими піснями «Журавлі» та  «Я хочу жити без війні», «Україна».  Патріотичні вірші читала А.Крижня

        Пригадати пам’ятні події, опинитися в атмосфері Майдану учні мали змогу завдяки презентації «Прийняло небо, лишивши списки…». Старшокласники зі сльозами на очах вдивлялися в обличчя героїв на екрані.

         Минуло чимало часу, а спалахи вогнів Майдану й досі постають у пам’яті, ніби ще вчора стояли рятівні барикади на головній площі столиці. І згадується, як горіли вогнища нашої надії у металевих бочках, як звучали у повітрі голоси тисяч революціонерів, зливаючись в єдиний голос України. І хоч не було впевненості в завтрашньому успіху, але було найголовніше – впевненість одне в одному.

       Наші герої, наші брати та сестри, які жили й загинули в ім’я України, ніколи не будуть забуті. І зараз, у момент, коли боротьба за свободу країни триває і забирає людські життя на війні з російським агресором, ми маємо відтворити у власній пам’яті початок – все те, чим жив той Майдан, що давало йому силу існувати.

 

 « Стріла Амура»

День Святого Валентина, або День всіх закоханих - свято неофіційне і не є вихідним, та активно відзначається молоддю щорічно 14 лютого. Свято прийшло до нас із-за кордону і стало одним із найпопулярніших. Саме цього Дня  всіх закоханих, кожен може наважитись відкрити своє серце такому ніжному і трепетному почуттю як кохання, подарувати валентинку, квіти, іграшку чи зізнання в своїх щирих почуттях.   

З нагоди цього романтичного свята, 14 лютого в Арбузинській районній бібліотеці  вирувала гарна атмосфера, оскільки вона була прикрашена різноманітними символами кохання: сердечками, янголами, квітами, повітряними кульками, які створювали гарний настрій усім читачам нашої книгозбірні. На святкове літературне частування  «Дотепні серцеїди» були запрошені учні старших класів ЗОШ №1 ім.О.Закерничного разом з вчителями Живановою Г.О. та Гречишніковою О.В.

На початку заходу бібліотекарі познайомила присутніх з історією виникнення одного з найулюбленіших свят дорослих і дітей, про традиції його святкування в різних країнах світу та в Україні.

Для учнів також були проведені різноманітні конкурси, які зацікавлювали всіх присутніх : «Обери половинку», «Дивовижне почуття – кохання», в якому  кожній парі надано можливість спробувати свої сили в поетичних змаганнях. Конкурсанти  змагались в інтелектуальному конкурсі «Питання на засипку», вражали своєю майстерністю виконання танцю    та  дарували компліменти своїм половинкам. А також проводилися конкурси для болільників,  які активно приймали участь, щоб допомогти своїй парі отримати найбільше балів. Свято пройшло цікаво і весело.

Журі обрало пару-переможця: Кащина Іллона та Церуш Роман, які і отримали головний приз - безкоштовні квитки на дискотеку до молодіжного кафе «Центр», за який ми вдячні Дроботун Оксані Анатоліївні.

У день Святого Валентина бібліотекарі  підібрали  найкращі книжки про кохання на книжково-ілюстративну  виставку «Так ніхто не кохав, через тисячу літ лиш приходить подібне кохання…»   та ознайомили юнаків і дівчат  з красивими  життєвими історіями видатних поетів та письменників різних епох та сучасності.Тому для багатьох  це було  незабутнє  книжкове  побачення де вони обрали книги за вподобаннями.

Загалом всі мали чудовий настрій.  День був переповнений позитивними емоціями!!! По закінченні свята школярі склали з букв зізнання у любові до своєї бібліотеки. Дякуємо усім, хто зізнавався нам у своїх почуттях. Знайте, що вони взаємні.

 

 

 

 

 

 

"Ті спогади, то вічний серця біль"

Афганістан… У нашій свідомості це слово стало синонімом справжнього людського лиха, справжнього пекла. Афганська війна безжально перекреслила тисячі молодих життів, понівечила долі. Уже 30 років в ці пам’ятні лютневі дні в  Арбузинській районній бібліотеці вшановують воїнів –афганців, пам’ятають кожного зі   своїх земляків, воїнів, які не повернулися додому.

      13 лютого до районної книгозбірні  на вечір - вшанування  «Афганістан : героїзм крізь біль і сум» були запрошені воїни – інтернаціоналісти Церуш Е.М, Михайленко А.Г. і Шарата М.П та старшокласники Новоселівської загальноосвітньої  школи  разом з  Зайцевою Л.Л,заступником директора навчально - виховної роботи та Гусеницею Л.І, класним керівником 9 класу.

 

      Бібліотекарі Онищенко К.А. та Середенко А.В. ознайомили присутніх з фактами  жахливої статистики війни, що тривала дев’ять років, один місяць і дев’ятнадцять днів.

     Захід був сповнений почуття патріотизму та гордості за земляків – героїв. Фахівці бібліотеки  розповіли  школярам про те, як перехрещувалися дороги трьох наших земляків Капацини Віктора з с.Костянтинівка, Дяченко Василя з села Благодатне та Кисельова Сергія з м.Южноукраїнськ, але зустрітись на Афганській землі їм так і не довелось. Свічку пам’яті  було запалено на згадку про мужніх земляків, які трагічно загинули  в далекому Афганістані та були посмертно нагороджені урядовими нагородами.

       В 80-тих роках минулого століття наші земляки ,учасники заходу, пройшли через жорстоке пекло афганської війни, виконуючи свій інтернаціональний обов’язок. Спогади учасників тих подій- Церуша Е.М.,голови спілки воїнів-афганців, офіцера у відставці  Михайленка А.Г. та рядового запасу  Шарати М.П своїми розповідями про страшні реалії війни перенесли присутніх в атмосферу вірності військовому обов'язку та доблесті воїнів, що дали присягу на вірність Батьківщині. До глибини душі всіх вразили розповіді про військові будні, в яких було все: і кров, і сльози, і справжня солдатська дружба і товаристська підтримка. Читачі затамувавши подих, слухали спогади воїнів та задавали цікаві питання.

        Поетичні рядки, які звучали протягом зустрічі  не залишили байдужим жодного присутнього. Особливо зворушливо сприймались «афганські» пісні у виконанні Олександра Телегіна, соліста районного Будинку культури.

 

                        Читачам бібліотеки була презентована книжкова виставка «Афганістан – то біль і смуток, чиєсь обірване життя»,            яку доповнювали фотодокументи, газетні статті та відеоролик «Тривожні дороги Афганістану».

         В урочистій частині заходу присутні хвилиною мовчання вшанували тих, хто віддав своє життя, увійшовши в безсмертя.

      По закінченні зустрічі воїни – афганці звернулись до молоді, побажали їм бути справжніми громадянами та патріотами своєї країни. Діти з вдячністю подарували учасникам афганської війни квіти.

     Після заходу учасники поклали квіти до пам’ятника воїнам-землякам та зробили світлину на згадку про зустріч.

     У мережі Інтернет було переглянуто документальний фільм про Афганістан.

    Це горе не відболить, не виплачеться доки житимуть батьки, брати і сестри, вдови та діти, підступно вбитих у горах і долинах Афганістану, синів України. За кожним воїном - афганцем - доля , життєвий подвиг , крок у безсмертя . У страшному полум'ї війни народжувалася нова плеяда героїв.    

    Ми не повинні забувати жертв Афганістану. Це повинно для того, щоб нові Афганістани не виникли більше на нашій землі. Давайте будемо завжди пам’ятати ветеранів, виявляти розуміння до тих, хто пройшов через війну, і для кого вона триває й досі : у спогадах, у снах, у думках. Вони цього заслуговують.

 

 

 "29 січня – День пам’яті героїв Крут"

Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії.

Бій під Крутами – це героїчна й водночас трагічна сторінка нашої історії. Тоді загинув цілий студентський  курінь, триста юнаків – цвіт української нації. Крути  - це Голгофа  українського студентства, української молоді,  це наша незагойна рана.

Тим, хто віддав своє життя за свободу і незалежність нашої держави  було присвячено історичну годину   «Під Крутами пішли в бесмертя», яка пройшла 29 січня у Новоселівській бібліотеці - філії.  На заході були присутні учні 8-9 класу Новоселіської ЗОШ та учитель- організатор В.Тульчій.  

Бібліотекар Л.Шаповалова  розповіла запрошеним про трагічні події  далекого 1918 року, організувала книжково - ілюстративну виставку «Крути: незгасна пам'ять і урок сьогодні».

Звучала патріотична поезія у виконанні учнів 8-го класу Юлії Божко,  Аліни Цимбал, учнів 9-го класу Насті Мороз, Олени Федченко, Карини Лошкарьової. Учасники заходу прослухали пісні та переглянули відеофільм «Лист без конверта», присвячені Героям Крут.

 

 

«Соборність України: шлях до волі»

 

 Сто років тому – 22 січня 1919 року – було проголошено Акт Злуки. Це була одна з найвизначніших подій доби Української революції 1917–1921 років. Ухвалення цього документу означало об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. І саме  цей день прийнято відзначати як свято – День Соборності України.

 З цієї нагоди  Новоселівська бібліотека – філія провела годину патріотичної єдності  «Соборність України: шлях до волі». Учасниками заходу були завідуюча сільським клубом С.Одокій, соціальний працівник Я. Кузьмінська та учні Новоселівської ЗОШ.

 Бібліотекар ознайомила присутніх із історією виникнення Дня Соборності та значення цього свята в житті українців. Присутні підготували і прочитали вірші про Україну,  патріотизм українських людей. Користувачі мали можливість ознайомитися із книжковою виставкою  «Україна моя, ти одна, як життя», яку організувала бібліотекар Л. Шаповалова.

В кінці заходу було проведено флеш – моб «У нашім серці – єдина, вільна Україна».

 Сьогодні День Соборності України, свято рідного краю, свято нашої держави. Ми пишаємося, що ми – українці, а наша Вітчизна – Україна, земля, дорога та мила серцю кожному із нас.

 

"Свято шедрування" 

11.01.2019 року  працівники Арбузинського РБК вітали жителів селища з Різдвяними святами. Хоча на вулиці мела хурделиця, культпрацівники в образах Василя, Маланки, кози, українських господинь з веселим настроєм та чудовими поздоровленнями відвідали Арбузинську ЦРЛ, Арбузинський РЦ ПМСД, Арбузинське УСЗН, реабілітаційний центр для людей похилого віку та просто вітали перехожих на вулиці.

Жителі та працівники дуже радо та гостинно зустрічали щедрівників, обдаровували їх калачами та солодкими гостинцями.

Лунали щедрівки, побажання здоровя, добра та миру всім присутнім.

Також Арбузинський РБК приєднався до Всеукраїнської акції одночасного співу колядки «Нова радість стала», яка відбулася 12 січня о 14:30, організатором якої  в Миколаївській області став Миколаївський коледж культури і мистецтв.

 "Україна колядує"

        10 січня  в районній бібліотеці пройшло свято колядок «Різдвяно –новорічні передзвони». Бібліотекарі Онищенко К. та Середенко А.  цікаво розповіли присутнім  про традиції святкування Різдва в українських селах, де це свято вважалося найбільшим у році і супроводжувалося веселощами, чудовим настроєм, жартівними забавами, які і сьогодні вже встигли стати неоціненним культурним надбанням українського народу.  Із захопленням це довели і школярі, які декламували вірші і колядки, брали участь у конкурсі зимових прислів’їв та загадок, розповідали про сімейні традиції святкування зимових свят, із задоволенням переглянули відео – презентацію «Магія Різдва».

Акапельно прозвучали колядки у виконанні Артема Шутка, Миколи Нікуліна та Івана Реви. 

 

Наприкінці заходу діти ознайомилися з матеріалами книжкової виставки «Новорічний калейдоскоп» та  переписали привітання з яскравих журналів,  які їм найбільше сподобалися.

 

"Новорічний дивограй"

Наближення Нового року  та Різдва Христового – це чудовий час, який приносить нам приємні клопоти, несподівані сюрпризи, подарунки, веселощі та чудеса. Засяяли  різдвяними вогниками площі та центральні вулиці українських міст на селищ, а найбільші європейські столиці вже завалені подарунками і наповнені святковим духом. В європейських країнах до Різдва ставляться як до особливого свята.

В Інтернет – Центрі районної бібліотеки 2 січня свято – Європейського  Різдва!  І для того, щоб створити і зберегти Дух Різдва, було запрошено школярів на віртуальну мандрівку «Кожна країна має своє Різдво». У багатьох європейських країнах у святкуванні Різдва переплетені християнські і поганські традиції. В кожній країні по-особливому святкують народження Христа.

Під час віртуальної мандрівки учні завітали до України, Великої Британії, Австрії, Німечинни, Польші, Іспанії… У цих країнах існує багато різдвяних традицій: як британці прикрашають свої будинки, навіщо їм омела та які пісні вони співають й кого запрошують на різдвяну вечерю; як саме в Норвегії з'явилося різдвяне поліно, яке за традицією спалюється в каміні у Свят – вечір – напередодні Різдва – про все це дізнались наші юні мандрівники.

З головними різдвяними традиціями Європи та України знайомить  користувачів книжкова виставка «Добрі свята приходять в дім» – це цікаві книги про звичаї та традиції українського народу в зимові свята. Також представлена   «зимова» література від європейських письменників, журнали з яскравими фотографіями різдвяних, новорічних подарунків і прикрас.

 

истецький злет фантазії"

Кожна майстриня - вишивальниця Арбузинки  – це неповторна особистість, що має свою цікаву біографію, історію захоплення мистецтвом, створення шедеврів краси та насолоди. Чарівні пані  беруть участь у виставках, презентаціях виробів мистецтва, а всі разом вони сплітаються у чарівний віночок яскравої творчості нашого селища.

 

26 січня в центральній районній  бібліотеці  відбулася   академія креативу «Барви народних мистецтв». Майже кожного місяця проходять зустрічі саме  з вишивальницями, і здавалось би, що про вишивку та про майстрів ми знаємо все. А от і ні. Виявляються все нові й нові таланти. Цього дня до  дружнього колективу майстринь приєдналася молода талановита жіночка - Лозовіцька Світлана АнатоліЇвна. Вона презентувала свої  вишиті картини і ікону, а ще всім присутнім подарувала пряники «медяники»- це розмальовані «чобітки», «рукавички» «зірочки», «ялинки».

 

 

Надія Ткаченко, поетеса,член літературного обєднання «Дар» привітала присутніх з Новим роком і подарувала свої нові вірші

 

«Мрія», «Присвята творчості», «Новорічні вітання».

Такі зустрічі – ніби живлюща роса, справжній нектар духм’яних квітів талановитої душі, яка увібрала найкращі почування до своєї Батьківщини, і цими дарами щедро наділяє всіх спраглих до любові, щирості, краси.

«Ти не один – бібліотека завжди поруч»

Арбузинська центральна районна бібліотека 19 грудня в рамках проекту «Ти не один – бібліотека завжди поруч» провела для клієнтів пробації годину застереження «СНІД: подумай про майбутнє, обери життя».

Під час зустрічі запрошені переглянули відеоролик «СНІД не спить», з якого дізналися про історію виникнення СНІДу, способи зараження, про розповсюдження ВІЧ в організмі людини та познайомилися з простими правилами безпеки.

Бібліотекар ознайомила учасників заходу з книжковою викладкою «СНІД наступає, остерігайся», на якій були представлені нові книги про права ВІЛ – інфікованих людей та особливості перебігу ВІЛ – інфекції.

Клієнти пробації одержали інформацію про те, куди можна звернутися за допомогою, в разі виявлення ВІЛ – інфекції.

 

"Святий Миколай у бібліотеці"

 

Чудотворець Миколай!

Ти про нас не забувай!

Дай нам радості скоріше,

І здоров'я не шкодуй!

Від біди убережи,

Дай нам світла і тепла,

Миру, щастя і добра!

Впевнено крокує нашим краєм зима-чарівниця, несе із собою свята! Скільки б не було попереду новорічних свят, саме день Святого Миколая кладе їм початок. Адже, зазвичай, у цей час випадає перший сніг, а простір наповнюються святковою передноворічною атмосферою.

Ось і прийшло свято, якого з нетерпінням  всі чекають - свято Миколая. Особливо це свято люблять діти на Україні, з давніх часів вважаючи його кращим святом у році, адже в це свято їм завжди дарували подарунки, якщо вони були слухняними протягом року, ну а неслухи могли вранці знайти різочку під подушкою.

У п’ятницю, 14 грудня, в приміщенні Арбузинської районної бібліотеки для дітей було сонячно та радісно. А все тому, що господині книгозбірні зустрічали в своїй світлиці діток із Арбузинських ЗОШ № 1 і  №2 , Садівської та Кавунівської ЗОШ, які прийшли на святкову розважальну програму «Перша зіронька горить, Миколай до нас спішить». Зала святково оформлена сніжинками, гірляндами, малюнками, розгорнутою  книжковою-ілюстративною виставкою « Святий Микодай до нас завітай», а головною прикрасою стала святкова ялинка.

 Діти  та дорослі дізналися від ведучих Каті Онищенко  та Алли Середенко  про життя Святого, слухали цікаву історію про Чудотворця, про його добрі справи.

На театралізованому дійстві до  усіх присутніх  завітав Святий Миколай (Артем Шутко), який закликав не слухати Бісиків (Ростислав Крепак, Рева Іван, Нікулін Микола, Андрій Левченко), які  норовили  підкласти кожному різочки та закликали  робити погані справи, а бути добрими та слухняними. В цьому Святому допомагав Вітер (Данилко Онищенко) ,прекрасні Зірочки (Настя Севастьянова і Настя Ярошенко), Ангел (Альбіна Савчук) та  ведучі (Марина та Ірина Назарові ) прогнали  лиходіїв. і розпочалися веселі ігри, конкурси та хороводи. Маленькі учасники заходу, школярі Садівської школи,  із задоволенням декламували вірші про Святого Миколая, давали відповіді на запитання літературної вікторини та відгадували загадки.

На свято були запрошені протоієрей  нашої церкви Пресвятої Богородиці Михайло Миколайович Гірняк та отець Андрій Мазуренко.  Богослужитель Михайло Миколайович  розповів присутнім про життя і чудесні діяння Святого . На завершення свята всі  присутні отримали подарунки, які люб’язно підготував Михайло Миколайович. Щиро дякуємо дарувальникам Гірняку М.М. і Мазуренку А.П. за підтримку. Приємно, що такі люди живуть в нашому селищі, що доброта не вийшла з моди.

Гарячими оплесками всі зустрічали учасників вокального дитячого ансамблю «Веселі нотки» ( керівник Т.Кожевнікова,  РБК).

Магія дитячого щастя, веселого сміху та щирої віри у дива зробили свято неповторним і чарівним.

Новорічно-Різдвяні заходи в книгозбірні розпочалися й впродовж цих передсвяткових днів на читачів  чекає багато цікавинок.

"Все, що душа довірила словам"            

           Поезія…Вона покликана хвилювати, давати насолоду, плекати високі почуття, збагачувати духовність.

 Цьогорічна тепла зима радує нас цікавими культурними подіями. В середині грудня  до Арбузинської центральної районної бібліотеки завітали на творчий вечір поета-земляка Олександра Вікторовича Петренка представники літературної спільноти селища Арбузинка: члени літературного об'єднання «ДАР» , редакція місцевої газети «Нове життя», друзі, його сімя, знайомі, однокласники , студенти Університету ІІІ віку та молодь АПАЛ,  словом  жителі нашого краю, ті хто захоплюється творчістью поета.

 Гридіна Любов Олексіївна, бібліотекар Арбузинської         бібліотеки-філії , захоплюється творчістю Петренка Олександра Вікторовича стала ініціатором і організатором проведення творчого вечора поета-краяна «Знайомтесь наші знайомі». Залучила всіх хто закоханий в поезії земляка: це бібліотекарі районної бібліотеки, друзі, колеги по- перу, сусіди- Бєлік Т.С, Пшонко П.С.,Кокошенко Г.О.,Черевач Л.А., Крижня А.М.,Опалюк Н.В.

 Ведучі заходу проникливо розповідали про  життєвий і творчий шлях  винуватця цього зібрання.Присутні почули коротку біографію та уривки з творів Олександра Петренка.

 Поезія — це стан  його душі, пісня, яка лине із самого серця. Кожен вірш — це сповідь поета, якийсь незабутній епізод з його життя, неповторний барвистий опис життєво-важливих цінностей, переживань, почуттів, емоцій.

 Сам автор читав напам’ять присутнім у залі свої вірші – як вже давно відомі арбузянам, так і нові, нещодавно написані. Поет зупинився на поезіях різних за жанрами, за темами. Майже в усіх поезіях  Олександра Вікторовича оспівані  найдорожчі образи: Україна, мама, кохана. Поезія на морську тематику та пісні. Ця високодуховна людина  досконало знає Біблії мудрий зміст. Бо коли читаєш його поезію духовної тематики розумієш, що всі твори його до тонкості сповідають зі Словом Божим – Біблією.

Осягнути і оцінити творчий здобуток автора- справа нелегка.Він просто і мудро висловлює заповітні мрії свого народу про мир, виражає чітко думки, не ускладнює образну систему і лексику, виключає будь-які пишномовності- все просто і зрозуміло. В його віршах бринить відчуття щирої любові поета до людей і до природи, співчуття до бідних і нещасних.

Зачарували співом працівники районного Будинку культури Зайцева Т.,Тонченко Е.,Воробйов М., виконуючи пісні автора.

В цьому  сповна переконалися учасники заходу. Зустіч пройшла в активному спілкуванні, ніхто не залишився байдужим і запам’яталася кожному з присутніх родинною теплотою, душевністю, щирістю.

 Атмосфера була приємною і невимушеною. Гадаю, що всі присутні отримали задоволення від спілкування, яке  продовжилося у дружньому колі за чашечкою чаю.

 Працівники бібліотеки подякували автору за приємний вечір та  подаровану нову книгу і побажали  натхнення, творчих успіхів , міцного здоровя та довгих років життя.

 Слова подяки хочеться сказати  Лагно Віра Федоровна за спонсорську підтримку творчого вечора Олександра Петренко. Хай добро і щедрість поверниця до Вас сторицею.

"Книги - це чудеса!"

                    

         З 3 по 16 грудня в Миколаївської області проходить новорічний літературний тур Ангеліни В'ячеславівни Кріхелі - автора книг для дітей та сімейного читання, члена Національної спілки журналістів України.

7 грудня в Арбузинській районній бібліотеці для дітей відбулася творча зустріч учнів 5-х класів ЗОШ №2 ім. Т. Шевченко з миколаївською письменницею Ангеліною Кріхелі та її командою серед яких є літературний агент і журналісти.

Потрапивши до бібліотеки, заповненої дітьми, які з цікавістю чекали справжню письменницю, її очі засяяли. І вона вже була готова ділитися з читачами своєю любов'ю, заряджувати позитивом, цікавими розповідями.

Під час зустрічі бібліотекарі познайомили дітей з літературним портретом письменниці. А потім школярі задавали безліч питань: «А ви не боїтеся говорити перед камерами?», «А чи є у вас діти?», « Скільки вам років?» Також школярі цікавились « Чи складно писати книги?», «Скільки затрачено часу на написану книгу?» та «Ким би стали, якби не стали письменником?»

В ході інтерактивного діалогу із п’ятикласниками Ангеліна презентувала свою книгу «Королівство Діабетія», що розповідає про важливі життєві цінності - добро, дружбу та любов, пропагує здоровий спосіб життя. На шляху до порятунку королівства головній героїні Вірі належить пережити зраду, знайти добрих друзів і познайомитися зі справжнім чаклунством...

Літературний захід пройшов жваво, весело та невимушено, в теплій, дружній атмосфері. адже талановита особистість вміє зацікавити своїми розповідями.

Ангеліна Кріхелі звернулась до присутніх з такими словами: « Не забувайте, що читання – це не лише джерело знань, мудрості та доброти, але і пошук себе, самовдосконалення, воно об’єднує родини за інтересами, і тому воно таке безцінне».

У свою чергу діти побажали Ангеліні творчого натхнення та подальшого розквіту таланту. А місцева поетеса Надія Ткаченко написала таке побажання:

На дворі вже зима гуляє.

Сніжок деінде проліта.

Та творчість, як весна буяє.

В обгортках книг нових літа.

Бажаєм творчості не згаснуть.

Світити на усі віка.

Залишить слід у кожнім серці

Нехай тече життя ріка.

Наприкінці — фото - сесія з письменницею та автографи.

Творча зустріч залишила в наших серцях світле враження та приємні спогади.



                                                                             "День Самоврядування"


07.12.2018р. у залі районної адміністрації відбувся святковий концерт до Дня Самоврядування. На святі були присутні працівники міського самоврядування району, сільські та селищні голови, секретарі сільських та селищних рад, депутати.
 У концерті приймали участь: хореографічний колектив Агрономійського СБК, дитячий вокальний ансамбль «Мрія» Агрономійського СБК, Галина Копайгородська , Анастасія Севастьянова, Алла Крижня, Любов Черевач, Анна Ночевкіна, дитячий ансамбль «Онлайн», Едуард Тонченко, Лариса Тищенко, Олександр Телегін, Олег та Діана Зайцеві,Тетяна Зайцева.

"День Збройних Сил України"
 

06.12.2018р. В залі Арбузинської РДА відбувся святковий концерт до Дня Збройних Сил України. В концерті приймали участь: ведучі – Анастасія Савченко, Влад Корабльов, дитячий ансамбль «Онлайн», Анна Ночевкіна, Анастасія Севастьянова,Анна Ісаєнко, Валерія Черкас, Ліза Барабан, Алла Крижня,  Олег Зайцев, творчий колектив Арбузинського РБК.

 

 

 

"Уроки права – уроки життя"

            Вже стало доброю традицією в рамках Всеукраїнського тижня Права у Арбузинській центральній районній бібліотеці проводити зустрічі учнівської молоді з працівниками правоохоронних органів.

 5 грудня  в читальну залу книгозбірні  були запрошені учні Арбузинського професійного аграрного ліцею  разом з викладачами  Ковбасенко  А.П. і Радік А. М. та майстром  виробничого навчання Коротким В.А.  на правовий брейн – ринг «Подорож країною Права».

 Ведучі заходу бібліотекарі Онищенко К.А. і Середенко А.В. ознайомили присутніх зі змістом основних статей Конституції України, розповіли про Конвенцію ООН «Про права дитини» та історію створення Декларації прав людини. Також наголосили, щознання чинних законів, уміння правильно знаходити рішення у складних життєвих ситуаціях, уміння захистити свої права – головні показники правової культури.

 Гості заходу – Невертій О.М. , юрист Арбузинської РДА та Македонець М. С. - інспектор сектору кадрового забезпечення Арбузинське ВП Братського ВП ГУНП в Миколаївській області поглибили знання учнів про права дитини та їх обов’язки, ознайомили присутніх із правилами поводження у громадських місцях, з видами правопорушень, які часто зустрічаються у шкільному середовищі та на вулиці, звернули увагу на відповідальне, свідоме ставлення неповнолітніх до своїх вчинків, про адміністративне правопорушення і адміністративну відповідальність.

Життєві приклади, конкретні ситуації, які розглядалися під час зустрічі змусили замислитись підлітків  над необхідністю знати закони нашої країни та вміти їх застосовувати.

Другою частиною заходу стала правознавча інтелектуальна гра «Знавці права». Учні розділились на дві команди : «Феміда» та  «Академіки».

 Учасникам довелося  подолати нелегкий шлях до перемоги. Для цього їм знадобилося не тільки знання з права, а й  вміння злагоджено працювати в команді, швидкість, наполегливість і кмітливість. Розпочалась боротьба за звання кращих знавців права: Гра складалася із 6 турів : ліцеїсти  відповідали на тестові питаннями в турі «Конкретна ситуація», прийняли участь у літературній  вікторині. А у турі  «Перевертні» розшифровували  слова, які є правовими поняттями. Завершилась гра конкурсом для глядачів.

Журі оголосили своє рішення: переможцем визнано команду «Академіки»   ( капітан Захарченко Валерія) , друге місце у команди «Феміда» ( капітан Долган Дмитро).

Для користувачів бібліотеки організована книжкова виставка «Закони України: Вивчайте, Знайте, Поважайте»,на якій були представлені новинки правознавчих видань із фонду бібліотеки. Ці видання сприяють поглибленню правових знань та формуванню правової культури наших читачів.

Захід пройшов емоційно, творчо, кожен учасник брейн-рингу зміг висловити та відстояти свою думку. Можна впевнено сказати, що учні АПАЛ знають та виконують свої права та обов`язки!

 

Життя гідне того, щоб жити

           

          Всесвітній день боротьби зі СНІДом, який відзначається 1 грудня, – це попередження всім про болючу рану суспільства - СНІД, який виник наприкінці XX сторіччя. І прикро те, що ми, як і багато років тому, не хочемо повірити, що проблема СНІДу і його наслідків безпосередньо стосується кожного.
         4 грудня в Арбузинській центральній районній бібліотеці відбулася зустріч з лікарем-інфекціоністом
 Бердніковою Ю.Б. та учнями старших класів Новоселівської ЗОШ (вчителі Гусениця Л.І. і Лєва Т.В.), яка мала назву «ВІЛ/СНІД сьогодні: варто знати більше».

         Бібліотекарі Середенко А.В. і Онищенко К.А. ознайомили учасників заходу з однією із найважливіших і найтрагічніших проблем всього людства – СНІДом. 
У присутніх на заході учнів була можливість збагатити себе новими знаннями про ВІЛ/СНІД.

         Під час зустрічі запрошені переглянули відеоролик «СНІД не спить», з якого дізналися про історію виникнення СНІДу, способи зараження, наочно побачили, як розповсюджується ВІЧ в організмі людини та познайомилися з простими правилами безпеки.

         Юлія Богданівна разом
 зі старшокласниками обговорила проблеми ВІЛ-інфікованих в Україні, зокрема толерантного ставлення до них, методи боротьби з цією страшною хворобою та як уберегтися від цього захворювання. Готуючись до зустрічі школярі підготували плакати, малюнки, які презентували аудиторії.

         На книжково-ілюстративній викладці
 «Обери життя - воно прекрасне» були представлені книжкові новинки, з яких читачі змогли дізнатися багато корисної інформації, знайти відповіді на питання, що їх турбують та про необхідність здорового способу життя.

   

Тренінг «Планування та звітність бібліотеки:сутність,значення, завдання»

 

      Для бібліотечних працівників Арбузинської ЦБС та Благодатненської ОТГ 29 листопада був проведений тренінг «Планування та звітність бібліотеки:сутність,значення, завдання».

             

 

        У ході тренінгу присутні ознайомилися з рекомендаціями щодо планування на 2019 рік обласних бібліотек Миколаївської області; з обласними та районними діючими програмами; прослухали консультації та рекомендації фахівців районної бібліотеки щодо використання сучасних форм обслуговування користувачів,збереження ,використання та списання бібліотечного фонду.В ході ділової гри бібліотекарі  проаналізували минулорічні плани та звіти своїх колег ,обговорили проблемні ситуації та обмінялись досвідом роботи.

 

                                                Ікони вишиті на полотні

 

 23 листопада  в «Творчій майстерні талантів», яка організована в Арбузинській центральній районній бібліотеці, відбулась презентація виставки ікон. В цей день зібрались наші користувачі - творчі люди: майстрині вишивки, поети, любителі поетичного слова, учні 11 класу ЗОШ №2 ім. Т. Шевченко. Усі мали змогу помилуватися іконами та картинами майстринь, які вже приймали участь у подібних виставках : Рябуха О.В., Бєлік Т.С., Дроздова З.М., Дейнега М.І., Сідень Т.Г., Лангвізер Т.С.,Антоненко О.М.,Зайцева Т.М.

Наші майстрині – люди з золотими руками та  небайдужими серцями. Це творчі особистості, справжні господині і берегині роду, мають вишуканий смак, великий талант та працелюбність, захоплюються створенням справжніх шедеврів краси та залучають до цієї прекрасної справи рідних та близьких, діляться творіннями… 

Невимушена розмова між майстринями, враження від побаченого, обмін думками і досвідом створили затишну атмосферу, яка надихнула поетесу  Ткаченко Н.М.  і вони прочитала свій   вірш про майстринь - рукодільниць. Звучали українські народні пісні у виконанні Зайцевої Т.М. до якої дружньо приєднались всі присутні.   

Давнє українське мистецтво вишивання поступово відроджується і набирає нових обертів. Серед присутніх на заході старшокласників  Сідень  Єлизавета теж гарно вишиває і має в своєму доробку картини, серветки,рушник…

Директор  Будинку культури Зайцева  Т.М. нагородила  Грамотами обласного управління культури національностей та релігій Дроздову З.М. та Антоненко О.М. за популяризацію народного мистецтва та участь в обласному заході «Фольк толока». 

Веселе товариське спілкування захопило всіх учасників, яким подобається затишна аура нашої території творчості. Адже тут можна почути цікаві історії, отримати імпульс до нових задумів і кваліфіковану оцінку майстринь.

 

 

         

 

«Допоки пам'ять в серці не згасає»

 

  Голодна смерть, напевно, найстрашніша

 Вона повільна, довга і тяжка,

 

Жахлива і пекельна, найлютіша,

 Бо зводить з розуму й така тривка...

     

             Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.

22 листопада учні 7б класу ЗОШ №2 ім. Т. Шевченко разом з вчителем Таранюк Є. О. завітали до Арбузинської центральної районної бібліотеки і стали учасниками вечора - спогад «Голодомор – чорна сповідь моєї Вітчизни».

Ведучі заходу Середенко А.В. і Онищенко К.А., зазначили, що в історії українського народу є трагічні сторінки, що примушують стискатися людські серця. І одна із найстрашніших – Голодомор. Школярі дізналися про причини і наслідки цієї трагедії, почули жахливі факти геноциду.

На знак глибокої скорботи і всенародного болю присутні вшанували пам'ять померлих під час голодомору хвилиною мовчання.

         Для користувачів в Інтернет центрі бібліотеки було презентовано медіа-вернісаж «Голод 33-го», на якому були представлені архівні документи, ілюстровані матеріали та спогади очевидців тієї страшної трагедії.

В читальній залі бібліотеки було підготовлено меморіальну викладку «І свічка плакала в скорботі» - це

 книжкові виданнями, в яких міститься інформація про страшні роки голодомору в Україні, зокрема в Арбузинському районі.

        Наше спільне усвідомлення масштабів трагедії має стати запорукою торжества політики гуманізму, взаєморозуміння і миру. Наш обов’язок – пам’ятати, передавати нащадкам правду про минуле.

 

 

Від революції Свободи до революції Гідності

 

Герої такі не вмирають,

 

Вони будуть вічно живі.

 

Героїв завжди пам’ятають

 

На небі й на рідній землі!

 

 

 

        Невід’ємною традицією сучасних свідомих українців є належне вшанування громадянського подвигу, патріотизму й мужності героїв, які виступили на захист демократичних цінностей та не пошкодували навіть власного життя задля оновлення Української держави.

        21 листопада на  вечір історичної памяті «Майдан-це стан душі і поклик серця» були запрошені учні та викладачі АПАЛ.

  На заході були присутні: заступник голови райдержадміністрації,виконувач функцій і повноважень  голови райдержадміністрації Василенко  А. О., заступник голови районної ради Кошмір Л. М. Які побажали учням любити свою Батьківщину, стати надійною зміною в майбутній історії нашої держави та закликали пам’ятати і не забувати героїчні сторінки нашої історії.Адже ця подія сколихнула весь світ, не залишила байдужою жодної душі.

     Дівчата та юнаки мали можливість переглянути фрагменти відеопрезентації «Революція Гідності і Свободи», під час якої присутні пригадали революційні події та патріотів України, які не пошкодували свого життя заради Свободи.  

         Присутні вшанували хвилиною мовчання Героїв Майдану. героїв АТО , які померли за світле майбутнє України, мирних жителів , які полягли в неоголошеній війні на Сході України.

          Поетичні рядки декламували учні Арбузинської ЗОШ №1 та №2:  Каткова Настя, Савчук Альбіна, Беркань Катя, Назарова Ірина, Ярошенко Настя, Севастьянова Настя, Назарова Марина.

          На заході звучали сучасні патріотичні пісні у виконанні Тонченко Е.,Зайцевої Д.,Тищенко Л., вокального ансамблю «Черемхи».

        В читальній  залі була оформлена книжкова  виставка-пам’ять присвячена  історичній  події.

 

 

«До України серцем прихилюсь»

 15 листопада до районної книгозбірні завітали гості - учні Новоселівської та Агрономійської ЗОШ разом з вчителями Зайцевою Л.А., Строїною О.В. та Запорохою О.М. на зустріч-вшанування «До України серцем прихилюсь».

 Бібліотекарі Онищенко К. та Середенко А. розповіли присутнім про події листопада 2013 року. Саме тоді небайдужі до долі країни громадяни вийшли на Майдан Незалежності в знак протесту проти відмови уряду від підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом,згадалиподвиг Героїв Небесної Сотні, Помаранчевуреволюцію (2004 року) та Революцію Гідності (2013 року).

 Під час заходу діти ознайомилися з книжково-ілюстративною виставкою«Революція Гідності: погляд серцем». Учасники зустрічі: Чекаленко Марина¸ Мельник Валерія, Федченко Анна, Буднік Валерія, Божко Юлія,Цимбаліст Еля,декламували вірші про Україну, про героїв Небесної Сотні та героїв Майдану, виконали пісню «Десь по світу». Учні Агрономійської школи, на згадку про цей день, подарували бібліотекарям портрет Кобзаря, який виготували з бісеру і в’язану серветку.

  Працівники місцевого будинку культури виконували низку патріотичнихпісень «Розквітай, Україно!», «Жити без війни», «Рідна земля», «Нам є що захищати».

 Всі присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять Героїв- патріотів України, які загинули на Майдані та наших героїв-земляків, які віддали своє життя на сході України. 


      09.11.2018 року  в приміщенні Арбузинської районної центральної бібліотеки пройшов захід до Всеукраїнського Дня працівників культури та аматорів народного мистецтва. У тихій та затишній атмосфері зібралися працівники Арбузинського РБК, працівники Костянтинівського МБК, Агрономійського  та Іванівського СБК, Кавунівського СК.

       Зі святом працівників культури прийшли привітати заступник голови районної державної адміністрації, виконувач функцій та повноважень голови районної державної адміністрації Василенко Алла Олександрівна та голова районної ради Кошетар Володимир Миколайович.

       Найкращі колективи та працівники отримали грамоти з нагоди свята.

       Також чудову атмосферу свята підтримувати та дарували працівники та аматори сцени.  

   

 Без мови немає народу

        Українська мова! Барвінкова, співуча, милозвучна, сповнена музики і квіткових пахощів, вона встала з колін, як піднялася й наша Україна. Проголошення незалежності дало їй право зайняти в українській культурі належне місце. А основою, джерелом культури є материнська мова. І той, хто не знає, або цурається її, засуджує себе на злиденність душі.

        Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця.

        7 листопада до районної книгозбірні завітали школярі 7 і 9 класу ЗОШ №1 ім. О. Закерничного разом з вчителями Живановою Г. О. та Гречишниковою О. В. на літературний квест «Рідної мови чиста криниця», присвячений Дню української писемності та мови.

        Разом з бібліотекарями Середенко А. В. і Онищенко К. А. школярі здійснили екскурс у минуле і дізналися про те, як розвивалася писемність в Україні, про перші рукописні і друковані книжки, простежили розвиток писемності від піктографії до українського алфавіту, дізналися про те, який величезний внесок вніс у розвиток української писемності та культури Нестор Літописець і за що його називали «батьком української історії».

        Хлопці та дівчата із задоволенням взяли участь у літературно-мовній грі «Найкращий знавець рідного слова». Старшокласники відповідали на запитання вікторини «Цікаве про мову», взяли участь в іграх «Шифрувальник» і «Головоломка», показали хороші знання, відгадуючи кросворди. На прикінці свята всі присутні склали ланцюжок гарних слів про рідну мову. Під час заходу демонструвалася відео-презентація «Велети духу і слави: Преподобний Нестор».

        Для користувачів в читальній залі книгозбірні оформлено книжково-ілюстративну виставку «До тебе, рідна мова, серцем лину».

        Родзинкою свята мови стала творча зустріч учнів з поетесою Ткаченко Н. М. Вона  розповіла  про своє творче життя, про плани на майбутнє, читала власні вірші про українську мову. Всіх учасників свята зачарував своїм співом соліст районного Будинку культури Тонченко Е., виконуючи пісні про Україну.

         Свято, присвячене українській писемності та мові закінчилося, але наша любов до рідної мови нескінчена.

 

 

01.11.2018 року у залі районної адміністрації відбувся святковий концерт з нагоди відзначення Дня працівників соціальної сфери. На святі були присутні працівники соціального захисту населення, працівники центру зайнятості, спеціалісти пенсійного фонду, працівники територіального центру та центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

Від щирого серця зі сцени лунали слова поздоровлення, які супроводжувалися музичними номерами. У концерті прийняли участь: дитина – інвалід Ф.Прока, колектив університету третього віку, жіночий ансамбль «Іванчанка» (с.Іванівка), колектив Арбузинського РБК та аматори сцени.

Свято супроводжувалося переглядом світлин, на яких були зображені трудові будні працівників соціальної сфери.

            Святковий концерт пройшов під гаслом «Хай не згасає Ваша віра в щедрість людської доброти».  

             Разом з книгою відкриваємо світ

               5 листопада було гамірно в дитячій бібліотеці. На гостину завітали дошколята старшої групи «Веселка» дитячого садочка НВК «Пролісок»  разом із своїм вихователем Солдатовою В. І. та помічником вихователя Стратієнко Л. І. на бібліодесант: «Дитяча бібліоняня – маленьким читачам».

            Радо і гостинно зустріла своїх маленьких відвідувачів бібліотекар Середенко А.В. Малюки уважно слухали казку Марії Смирнової «Про поїзд, який всюди поспішав», погрались іграшковою залізницею, якою люб’язно поділився Онищенко Данилко. А потім «веселий потяг» повіз пасажирів, зупиняючись на станціях: «Казкова», «Складальна», «Зоологічна», «Спортивна». Дітки дружно відгадували загадки, були активними та проявили неабиякі знання. Під час проведення казкової вікторини складали пазлики відомих казок, пограли в рухливу гру «Попади в ціль»…

Потяг довіз своїх пасажирів до кінцевої зупинки «Сюрпризна», на якій «провідник потягу» нагородив всіх солодощами. Спілкування з дітьмивідбувалося в атмосфері веселого настрою, посмішок та позитивних емоцій.

 

 

А потім маленькі відвідувачі жваво цікавились новими книжками та журналами з книжково-ілюстративної виставки «Країна пригод».

 

Знайомство з бібліотекоюперетворилось на справжнє свято. Веселі, щасливі дітки повертались до дитячого садочку, де на них чекав смачний обід.

«Все пам’ятає батьківська земля: і грім гармат і визволення день»

Нам не забути днів війни…

У нашій пам`яті вони.

І ті герої незабутні,

Що з нами йдуть в віки майбутні.

28 жовтня 2018 року наша країна відзначатиме переможну дату – 74-ту річницю визволення України від німецьких загарбників. Цій події в житті українського народу 25 жовтня в читальній залі  Арбузинської центральної районної бібліотеки для дорослих, був присвячений захід – альманах пам’яті «Все пам’ятає батьківська земля: і грім гармат і визволення день» для  учнів 8 – 10 класів Арбузинської ЗОШ №1  ім. О. Закерничного, з класними керівниками Жевановою Г.О та Церуш Л.М.

Війна принесла біль і страждання, смерть і втрати на наші землі. Воєнні дії на території України тривали з першого дня війни до 28 жовтня 1944р., тобто 3 роки і 4 місяці. В ході Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 років саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму.

На окупованій території гітлерівці знущалися над мирним населенням та військовополоненими. Техніка знищення окупованих країн була садистською, сягнула небачених розмірів. Гітлерівці вкрили Європу павутиною похмурих катівень, кров холоне в жилах при згадці про такі табори.

На фоні мультимедійної презентації «Війна така далека і близька», ведучі заходу С.В.  Степанченко і К. Онищенко розповіли учням про воєнні дії на території України в кінці жовтня 1944 року, про людські і матеріальні втрати, які понесла Україна під час Другої світової війни, про мужність і героїзм земляків – арбузинців, які під час війни допомагали солдатам вистояти в запеклих боях.

«Минають десятиліття, народжуються і виростають нові покоління, все менше залишається тих, хто пам’ятає злочини фашистів зі свого трагічного досвіду. Але в пам’яті народній не погасне подвиг тих, хто боровся і поліг за визволення рідної землі» – наголосили ведучі.

Також учні познайомились з книжковою виставкою «Незгасаючий вогонь безсмертя», яка відображає героїчні подвиги воїнів-визволителів України, та літературою про ті страшні події, битви за визволення України, які були важливою частиною процесу розгрому ворога. Зацікавленість у молоді викликав краєзнавчий матеріал газетних вирізок про героїв війни – наших земляків, та книга «Ми перемогу наближали як могли».

В цей день ми низько вклоняємося і висловлюємо слова глибокої вдячності всім ветеранам, партизанам та учасникам Другої світової війни. Уславлюємо тих, хто в тилу ворога самовідданою працею наближав їх розгром та складаємо глибоку шану солдатським вдовам, дітям війни, які допомагали піднімати Україну з руїн, згадуємо всіх, чиє життя забрала війна. Наше покоління у довічному боргу перед тими ветеранами війни, кому пощастило пройти через полум’я битв і дожити до світлого дня Перемоги. Все менше їх лишається в життєвому строю.

Відірвімося у ці дні від своїх буденних турбот і суєти, згадаймо тих, кого з нами немає, хто навічно залишився молодим, визволяючи наш рідний край від ворога. Тож треба пам’ятати про них, поважати та цінувати їхню пам’ять.

Всі присутні вшанували пам’ять воїнів – земляків хвилиною мовчання та поклали квіти до Меморіалу загиблим воїнам.

Конкурс вокальних колективів та солістів-вокалістів «Діапазон».

20 жовтня 2018р в м. Миколаєві відбувся обласний конкурс «Діапазон», вокальних колективів – на базі Миколаївського будинку творчості школярів та солістів-вокалістів, який паралельно проходив в залі Миколаївського коледжу культури та мистецтв.

Конкурс був спрямований на розвиток і популяризацію вокально-хорового жанру, відкриття нових талановитих виконавців, підвищення рівня виконавської майстерності учасників і поповнення їх репертуару патріотичними творами. У заході взяли участь понад 500 учасників, серед яких були представники Арбузинського районного Будинку культури: народний вокальний  ансамбль «Черемхи» та соліст-вокаліст Едуард Тонченко.

Де в номінації «Вокальні ансамблі та гурти», малі форми ансамблів – народний вокальний ансамбль «Черемхи» (Арбузинський РБК) – посів третє місце, а в номінації солісти-вокалісти – Едуард Тонченко (Арбузинський РБК) – зайняв друге місце.

Людина починається з добра

17 жовтня в читальній залі Арбузинської центральної районної бібліотеки відбулася урочиста зустріч, присвячена 25-річчю заснування Арбузинської районної громадської організації Всеукраїнської організації інвалідів «Союзу Організацій інвалідів України» та з нагоди виходу нової збірки публіцистичних нарисів «Причетність» голови організації Дзудзела Миколи Олексійовича.

В заході взяли участь заступник голови райдержадміністрації, виконувач функцій і повноважень голови райдержадміністрації ВасиленкоА.О., голови Арбузинської ОТГ Травянко Є.В. та Благодатненської ОТГ НеграйВ.А., заступник начальника управління соціального захисту населення Лимар Н.В., директор територіального Центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Резніченко А.М., депутат обласної ради Воронок А.В., керівники фермерських господарств, члени ради громадської організації інвалідів, члени літературного обєднання «ДАР».

Багато теплих слів прозвучало в адресу Дзудзела Миколи Олексійовича, людини чуйної, працьовитої, енергійної, не байдужої до чужих проблем. Тож і не дивно, що в цей день він одержав чимало грамот, подяк, премій, подарунків.

Музичні вітання прозвучали у виконанні працівників районного Будинку культури.

Ведуча заходу Середенко А.В. представила до уваги присутніх книжково – ілюстраційну виставку «Жага до життя», розповіла про видатних спортсменів, художників, композиторів, які також є людьми з обмеженими фізичними можливостями.

Микола Олексійович висловив слова подяки всім, хто знайшов можливість завітати на цю зустріч, побажав всім міцного здоров'я, сил і наснаги, також найщиріші побажання, добра та щастя тим, хто не зміг бути присутнім на сьогоднішньому святі, вручив спонсорам та меценатам подяки  разом із своєю новою книгою «Причетність».

 

«На Покрова» в м. Миколаєві.

14 жовтня в Миколаєві відбулося обласне свято козацької творчості «На Покрова», присвячене Дню Покрови Пресвятої Богородиці, Дню захисника України та українського козацтва. Захід об’єднав понад 1000 учасників найяскравіших аматорських вокально-хорових, інструментальних, хореографічних колективів і понад 50 майстрів декоративно-прикладного мистецтва з семи ОТГ, 11 районів, двох міст; гостей різних вікових категорій: дітей, дорослих, людей поважного віку.

Серед учасників свята був колектив Арбузинського РБК – народний вокальний ансамбль «Черемхи».

День Захисника України та козацтва

12 жовтня 2018р. в залі приміщення РДА відбувся святковий концерт, присвячений Дню Покрови Пресвятої Богородиці, Дню захисника України та українського козацтва. В концерті приймали участь: хор ветеранів «Джерело», народний вокальний ансамбль «Черемхи», Тонченко Едуард, Анна Алєйнікова, Анна Ночевкіна, Тетяна Ткачук, Олег Зайцев, творчий колектив  Арбузинського РБК.

 

"Захистимо Україну!"    

 11 жовтня з нагоди Дня захисника́ України та Дня Українського козацтва до Арбузинської районної бібліотеки на історичну подорож  «Мужність і відвага крізь віки» завітали учні 6-а класу Арбузинської ЗОШ № 2 ім.Т.Г.Шевченка разом із вчителем історії Михайлик Н.І.

Спочатку ведучі Онищенко К. та Бугай А. розповіли передісторію свята, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва. Згадали всі етапи розвитку нашого славетного війська, хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих героїв, які віддали своє життя за Вільну Україну від найдавніших часів до сьогодення.

Конкурсна частина заходу змусила юних козаків добряче попрацювати: дві команди «Хортиця» та «Чайка» завзято змагалися у силі, спритності, швидкості, кмітливості. За підсумками журі перемогла команда «Хортиця».Сучасні юні козаки довели, що гідні слави своїх предків.

Патріотичні пісні прозвучали у виконанні працівників районного Будинку культури.

До уваги присутніх було представлено літературу з експрес-викладки «На захисті єдиної України», книжково-ілюстративної виставки «Козацька держава – наша гордість і слава» та матеріли виставки-панорами «Герої АТО: знати поіменно».

Тож зі святом вас, дорогі наші захисники України! Слава Україні! Героям Слава!

  «Мої роки – моє багатство» 

        28 вересня 2018 року у Кавунівській бібліотеці-філії зібралися ветерани праці, люди поважного віку на тематичний вечір «Мої роки – моє багатство».Адже долі всіх присутніх багатогранні і в чомусь схожі одна на одну. Про кожного можна писати романи і повісті. І буде то бентежна розповідь про стійкість, мужність, працелюбність, відданість громадському обов'язку.

В ході вечора прозвучало багато теплих слів і привітань в адресу запрошених.

Щирі слова вдячності висловила соціальний працівник Овчаренко І. М.

Бібліотекар Савчук О.М. та завідуюча сільським клубом Савченко Л. В. підготували літературно – музичну композицію «Летять роки у вирій понад нами».А запрошений ветеран праці Потудінський А. зачарував усіх майстерною грою на баяні.

Для присутніх лунали їх улюблені пісні у виконанні Анатолія, вони  насолоджувалися піснями, а потім співали всі разом пісні своєї молодості.

СПД Анваров В. Б.надав спонсорську допомогу у проведені вечора, пригостивши всіх солодкими булочками.


Вечір – зустріч «Роки людині до лиця»

Щорічно в золоту осінню пору – 1 жовтня відзначається День людей поважного віку, людей, які всі свої сили і знання віддали на розвиток нашого суспільства.

Костянтинівська міська бібліотека-філія для людей поважного віку провела вечір – зустріч «Роки людині до лиця». На захід було запрошено соціального працівника Костянтинівської селищної ради Кірдяпкіну Олену Володимирівну, яка проінформувала аудиторію про нові зміни у пенсійній системі, пільговому забезпеченні, соціально-законодавчих документах.

Костянтинівський селищний голова Коляда Микола Володимирович привітав присутніх зі святом теплим словом та солодощами до чаю.

У виконанні Прокопенко Олени прозвучав вірш «Діалог поколінь», бібліотекар запропонувала увазі гостей перегляд літератури сучасних українських авторів.

Атмосфера вечора була тепла і домашня.

 

 «Осінь життя: нехай бринить весна в житті і в серці»

Під такою назвою до дня людей поважного віку в Агрономійській бібліотеці – філії був проведений літературно – музичний вечір.

 Ведучі заходу– бібліотекар Стрільцова Ольга та соціальний працівник відділення денного перебування ТЦСО Бурля Олена звернулися до присутніх зі словами вдячності та пошани,побажавши всім  здоров’я, терпіння та миру. В ході вечора звучали поетичні твори, ліричні пісні у виконанні працівників сільського Будинку культури,а поважні присутні теж активно приймали участь в літературно – конкурсній програмі,під час якої залюбки відгадували загадки, пригадували колискові, що співали своїм дітям, декламували свої улюблені твори. Копайгородська Галина своїм чарівним голосом порадувала присутніх піснями «Криниченька», «Сім’я», «Тумани», «Донечка» та інші.Вечір пройшов у теплій і дружній атмосфері.

 

 «Книжкова осінь вереснева дарує свято читачам»

28 вересня до Всеукраїнського дня бібліотек в Арбузинській центральній районній бібліотеці для ліцеїстів Арбузинського професійного аграрного ліцею пройшов День відкритих дверей «Книжкова осінь вереснева дарує свято читачам».

День відкритих дверей розпочався на ганку бібліотеки зі святкових вітань. Бібліотекарі запросили ліцеїстів на екскурсію по відділах бібліотеки, ознайомили з книжковою виставкою «Цей дивний світ – бібліотека». Присутні стали учасниками ерудит – гри «Найрозумніший», активно приймали участь у вікторині «У чарівному світі книг». Розділившись на дві команди «Книгомани» та «Книголюби», вели запеклу боротьбу за титул «най – най – най…».  Користувачі дізналися багато цікавого: коли і з чого була створена перша книга, кого вважають засновником першої бібліотеки, які бувають книги за розміром.

Ведучі заходу С.В Степанченко та К. Онищенко закликали всіх присутніх ніколи не розлучатись з книгою, бережно ставитися до них і побажали: «Жодного дня без прочитаної сторінки!»

Закінчився захід модним сучасним дійством – флеш-мобом «Читати – це круто!»

 

Премудросте земна, бібліотеко!

Віват тобі, хранителько свята!

26 вересня 2018 року в читальній залі Арбузинської центральної районної бібліотеки відбулося урочисте зібрання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек, на якому були присутні представники місцевої влади,бібліотекарі Арбузинської централізованої бібліотечної системи та Благодатненської ОТГ.

Поетичними рядками розпочали свято ведучі – завідуюча відділом обслуговування ЦРБ С.В. Степанченко та бібліотекар читальної зали К. Онищенко.

З привітальним словом виступила заступник голови Арбузинської районної ради Л.М. Кошмір, яка відзначила неоцінену роль книги та бібліотеки в духовному зростанні молодого покоління, побажала працівникам подальших творчих успіхів у благородній справі інформування та освіти нинішніх і майбутніх поколінь.

Заступник селищного голови з питань освіти, культури, сім’ї та спорту Арбузинської ОТГ Л.С. Ружанська привітала бібліотекарів з професійним святом, вручила грамоти колективу Арбузинської центральної районної бібліотеки (директор С.М. Долінська) та методисту Арбузинської ЦБС Л.В. Білик, а також солодощі.

Долучилася до привітань і директор Арбузинської ЦБС С.М. Долінська, яка побажала колегам подальшої плідної професійної діяльності, творчого натхнення, невпинного руху вперед.

Місцевий поет М.О. Дзудзело всім бібліотекарям подарував свою нову збірку «Причетність» і побажав нових успіхів у їх благородній просвітницькій справі.

Музичні вітання прозвучали у виконанні працівників районного Будинку культури.

Після урочистостей бібліотечні працівники взяли участь в районному конкурсі професійної майстерності «Моя професія – моє покликання і доля», де показали свою майстерність, ерудованість, компетентність. Всі учасники підготували презентації про себе, свою бібліотеку, відповідали на запитання вікторини, вгадували своїх читачів на цікавих світлинах, розповідали, як написати успішний проект, рекомендували нові книги, демонстрували своє хобі. У ході конкурсної програми, яка складалася із шести конкурсів, компетентним журі було визначено переможців: бібліотекаря Іванівської б/ф І.З. Козинець, бібліотекаря Агрономійської б/ф  О.О. Стрільцову, бібліотекаря Костянтинівської б/ф О.М. Прокопенко. Директор С.М. Долінська вручила грамоти переможцям, подякувала всім бібліотекарям за участь в конкурсі.


 День партизанської слави

22 вересня  в Україні відзначається День партизанської слави. Це свято вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Другої світової війни. Його було встановлено Указом Президента України в 2001 році, на честь 60-ї річниці з початку підпільно-партизанського руху в нашій державі.

З метою вшанування подвигу партизанів і підпільників Миколаївщини у роки Великої Вітчизняної війни 19.09.2018р. о 10.00  в приміщенні Арбузинської ЦБС  пройшов тематичний захід на якому були присутні ученики Арбузинського аграрного ліцею №39. Вони мали змогу прослухати розповідь – хронічку про учасників «Партизанської іскри» . Також на заході прозвучали тематичні пісні у виконанні працівників Арбузинського РБК- Телегіна О. та Воробйова М. Захід містив глибокий зміст і кожен з учасників вдумливо прослухав представлений матеріал та зробив свої висновки.

Хай пам'ять про війну нас всіх єднає

19 вересня для учнів Арбузинського професійного аграрного ліцею в читальній залі Арбузинської центральної районної бібліотеки до Дня партизанської слави було проведено урок мужності « Хай пам'ять про війну нас всіх єднає».

Ведучі заходу Онищенко К. А. та Ляпало С.М. розповіли  учням про героїзм і подвиги партизанів і підпільників у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, про партизанський рух на території рідного краю  та наголосили, що ми не повинні забувати про тих людей, які пройшли крізь найскладніші випробування, відстояли право людей на свободу, врятували нашу країну та світ від нацизму.

Під час заходу звучали патріотичні пісні у виконанні  працівників районного Будинку культури Телегіна О.А та Воробйова М.О .

Наприкінці заходу всі присутні мали змогу більш детально  ознайомитись із матеріалами книжкової виставки «Партизанському руху нема забуття».

Обласний семінар – практикум

18.09.2018р. о 9.00 годині, в приміщенні Арбузинської   дитячої  бібліотеки, відбувся семінар-практикум для працівників клубних закладів, керівників дитячих і  дорослих колективів вокального спрямування за участю провідного методиста Обласного центру народної творчості – Гаврилюк Вероніки Юріївни.

Завітали на семінар навіть керівники колективів Благодатненської ОТГ. Керівники колективів  та просто небайдужі учасники семінару мали змогу не тільки прослухати методичні рекомендації щодо проведення занять, а й прийняти участь в одному з таких занять особисто та поповнити свій багаж знань. Заняття вийшло змістовним та плідним. Також кожен з учасників семінару отримав примірник методичних рекомендацій та всі мали змогу скопіювати потрібний матеріал в електронному вигляді.

Регіональна акція «FotoKрай: Миколаївщина в об’єктиві»

З нагоди  проголошення в Європі 2018 року Роком культурної спадщини, а в Україні – Роком відновлення і реставрації культурної спадщини України, бібліотеки Арбузинської ЦБС долучилися до Регіональної акції « FotoKрай: Миколаївщина в об’єктиві», відкривши 17 вересня в читальній залі  Арбузинської центральної районної бібліотеки однойменну виставку світлин, яка триватиме до 23 вересня.  

 Близько 30 світлин, зроблених мешканцями нашого району, представлені в номінаціях: природне середовище, архітектурна спадщина та традиційно-побутова культура, відображають різноманітність і самобутність яскравої культурної спадщини Арбузинського краю.

Кращі фотороботи після відбору (по 3 світлини у кожній з 3-х тематичних категорій) будуть відправлені до Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки для подальшої участі в тематичних тижнях.

 

«Щоб не потрапити на стежку біди»

«Щоб не потрапити на стежку біди» - під такою назвою в Арбузинській районній бібліотеці  13.09.2018 р. пройшов вечір запитань та відповідей для учнів 9-Б класу Арбузинської ЗОШ№2 ім. Т.Г.Шевченка. На зустріч був запрошений сімейний лікар Арбузинської амбулаторії ЗПСМ Барбашов О.В.

Ведучі заходу Ляпало С.М. та Онищенко К.А. розповіли про шкідливі звички алкоголізм, наркоманію та паління, про шкоду, якої зазнають організм і психіка від вживання цих речовин. Під час заходу  учні задавали питання, розбирали  різні ситуації.

Лікар докладно розповів школярам про причини й наслідки залежності від цих грізних хвороб та застеріг молодь від необачних вчинків. Закликав  молодь замислитись над своїм життям і не робити страшних помилок та наголосив, що важливо не йти за течією, а мати мету у житті, поважати себе й цінувати своє життя. На закінчення зустрічі лікар відповів на численні запитання учнів та побажав їм відбутися як громадянам, бути тверезими і здоровими, радіти життю.

Наприкінці зустрічі учні ознайомилися з тематичною викладкою літератури «Вороги юності – пияцтво, наркоманія, СНІД» та прийняли участь у флеш – мобі «Шкідливі звички: ми – проти».

 

Живи моя державо, Україно!

В бібліотеках Арбузинської централізованої бібліотечної системи відбулась низка інформаційно – просвітницьких заходів, присвячених святкуванню Дня Державного Прапора, 27-ї річниці незалежності України та 100-річчя відродження української державності.

Пізнати та зрозуміти історію українського державотворення найкраще нам допомагає книга. Так, Арбузинською районною бібліотекою було організовано виставку – презентацію та проведено парад книг «Міцніє у віках та книгах наша Незалежна Україна», де користувачі мали змогу ознайомитися з кращими виданнями української друкованої продукції, виданої за роки незалежності, поринути у світ української історії, подій минулого та видатних особистостей, що надихають та надають сили створювати справжню НЕЗАЛЕЖНУ УКРАЇНУ; української мови – скарбниці духовного і культурного спадку українського народу, яка зберегла свою самодостатність і стала важливим чинником возз’єднання українських земель і відновлення соборної незалежності України; національної культури, яка  орієнтується на загальновизнані цінності світової культури.

Костянтинівською міською бібліотекою оформлено книжкову виставку-інсталяцію «Книги єднають Україну» у вигляді незвичайної книжкової мапи України. Привернув увагу читачів і «Книжковий торт», оформлений у вигляді двошарового торта і прикрашений стрічками, кожен шар цього торта складається із книг української художньої літератури, виданими за роки будівництва незалежної України.

Також  бібліотеками  були організовані книжкові виставки та тематичні викладки літератури:  «Звешся величаво – Україною» (Арбузинська б/ф), «Квітни, моя Україно!» (Кавунівська б/ф), «Мій сонячний дім – моя Україна» (Новокрасненська б/ф), «Україна моя! Ти одна, як життя» (Новоселівська б/ф), «Вишивана моя Україна» (Панкратівська б/ф).

Для користувачів Центрів вільного доступу до мережі Інтернет центральної районної бібліотеки, районної бібліотеки для дітей, Кавунівської бібліотеки – філії були проведені відео – екскурсії «Наша Україна красива і незалежна», «Незалежна і свята!», відео – репортаж «Мить історії української Незалежності».


З патріотичним десантом «Хай в серці кожної дитини живе любов до України» завітала до ДНЗ «Ромашка» бібліотекар Костянтинівської міської бібліотеки – філії Прокопенко Олена. Малеча із задоволенням прийняла участь у поетичному конкурсі виразного читання віршів про Україну, потім вихованці дитсадка закріпили знання про державні символи України під час відгадування загадок, слухання українських народних пісень, розмальовування державних символів України. Під час ігор діти закріпили знання про звичаї і традиції українського народу, адже саме гра виховує патріотичні почуття, любов до рідного краю.


Та найбільше задоволення діти отримали під час виконання святкової пісні «Коровай». Саме тоді стало зрозуміло всім – Україна святкує свій День народження!

Історії становлення нашої держави були присвячені заходи: патріотичний діліжанс «Є у нас одна країна – наша рідна Україна» (Новоселівська б/ф),


усний журнал «Україно, ми твої діти!» (Арбузинська б/ф), літературно – музична композиція «Україно! Ти – моя молитва» (Новокрасненська б/ф). Бібліотекарі  відкривали історію України, нагадували традиції та культурні надбання, сприяли формуванню у користувачів людської гідності, любові до рідної землі, родини, свого народу.

 Експозиція фотодокументальної виставки «УПА – відповідь нескореного народу»

В рамках відзначення 75-річчя створення Української повстанської армії з 10 серпня 2018 року в приміщенні Арбузинської центральної районної бібліотеки проходить експозиція фотодокументальної виставки «УПА – відповідь нескореного народу», яка створена у співпраці Українського інституту національної пам’яті з Центром досліджень визвольного руху, Національним музеєм-меморіалом «Тюрма на Лонцького» та Галузевим державним архівом Служби безпеки України.

Для відвідувачів виставки на 24 стендах у фотографіях, документах, картах та інфографіках представлено цілісну картину протистояння Організації українських націоналістів та Української повстанської армії з нацистським і комуністичним тоталітарними режимами під час Другої світової війни та повоєнний час. Розкрито ідеологічну боротьбу, перші зародки повстанської армії, перші бої з нацистами, перші спроби радянського режиму придушити так званий розвиток повстанства на Україні. Вперше ця виставка показує всі етапи репресій радянської влади проти родин членів ОУН і УПА. Згадуються долі десятків тисяч примусових виселенців на чужину. Окремою сторінкою у виставці розкрито продовження боротьби членів ОУН і УПА у радянських концтаборах.

Експозиція виставки триватиме до 21 серпня 2018 року. Запрошуємо всіх бажаючих скористатися можливістю ознайомитися із маловідомими сторінками національно-визвольного руху на Україні.

«Місце зустрічі – біля фонтану»

3 серпня 2018 року Арбузинською центральною районною бібліотекою на центральній  площі селища біля фонтану було проведено акцію «Місце зустрічі-біля фонтану». Мета акції- привернення жителів Арбузинки до книги, бібліотеки, відкритого спілкування, ознайомлення з новинками літератури, що надійшли до фондів районної книгозбірні, з новими послугами, що надає бібліотека своїм читачам.

 

Вечора відпочинку ти кому за…

03 серпня 2018 року, на території Арбузинського районного будинку культури та стадіону «Колос», працівники Арбузинського будинку культури відкрили серію творчих вечорів відпочинку “ Тим, кому за …”. Для найповажніших жителів селища виступали найкращі учасники художньої самодіяльності та аматори сцени Арбузинського РБК. Присутні представники ветеранських організацій та пересічні люди пенсійного віку мали нагоду поринути у роки своєї юності, потанцювати під живу музику, заспівати пісні та розважитися у колі однодумців.

Запрошую всіх бажаючих відвідати наші вечори відпочинку.

Шановні арбузяни!

В рамках відзначення 75-річчя створення Української повстанської армії з 10 по 21 серпня 2018 року в приміщенні Арбузинської центральної районної бібліотеки буде проходити експозиція фотодокументальної виставки «УПА – відповідь нескореного народу».

На 24 стендах у фотографіях, документах, картах та інфографіках буде представлено цілісну картину протистояння Організації українських націоналістів та Української повстанської армії з нацистським і комуністичним тоталітарними режимами під час Другої світової війни та повоєнний час.

Виставка створена у співпраці Українського інституту національної пам’яті з Центром досліджень визвольного руху, Національним музеєм-меморіалом «Тюрма на Лонцького», Галузевим державним архівом Служби безпеки України.

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати цю експозицію.

За інформацією звертайтесь в Центральну районну бібліотеку за адресою: смт Арбузинка, пр.Торговий, 17 тел. (05132)31030

 

Заняття на базі професійної бібліотечної школи «Знання. Досвід. Професіоналізм» за темою «Ресурси і послуги сучасної бібліотеки – у відповідність до потреб громади».

1 серпня поточного року в Арбузинській центральній районній бібліотеці для бібліотечних  працівників Арбузинської централізованої бібліотечної системи та Благодатненської ОТГ було проведено заняття на базі професійної бібліотечної школи «Знання.Досвід.Професіоналізм» за темою «Ресурси і послуги сучасної бібліотеки – у відповідність до потреб громади».

Відкрила семінар директор Арбузинської ЦБС, яка наголосила,що для того, щоб більш повно реалізувати себе в роботі, сучасний бібліотекар постійно повинен удосконалювати свій професійний рівень, а система підвищення кваліфікації бібліотечних фахівців допомагає йому розкрити свої потенційні можливості.

Тож протягом навчання бібліотекарі вчилися, ділилися досвідом, спілкувалися,отримали професійні консультації.

Адміністратор відділу адміністративно – дозвільних процедур Арбузинської РДА Н.В.Бриченко провела для присутніх тренінг «Адміністративні послуги для громади:доступ через бібліотеки», під час якого ознайомила з роботою Центру адміністративних послуг,розповіла про послуги, які можуть отримувати жителі громади та вчила,як це можна зробити.

Бібліотекарі сільських бібліотек – філій виступили з презентаціями: «Сучасний імідж бібліотеки:його складова» (О.О.Стрільцова,Агрономійська б/ф), «Проектна діяльність бібліотеки як інструмент інноваційного розвитку»(І.З.Козинець,Іванівська б/ф), «Модель Новоселівської бібліотеки –філії – центр розвитку творчих здібностей юних користувачів» (Л.М.Шаповалова,Новоселівська б/ф).

Методист Арбузинської ЦБС Л.В.Білик надала консультацію «Можливості сільської бібліотеки в інформаційному просторі сучасності:питання розвитку та взаємодії» та провела ділову гру «Поради досвідченого бібліотекаря».

Методист районної бібліотеки для дітей С.П.Триконенко ознайомила присутніх з новими професійними періодичними виданнями.

На закінчення заходу директор Арбузинської ЦБС С.М.Долінська підвела підсумки проведення занять.

  

Проект «Ти не один – бібліотека завжди поруч»

27 липня 2018 року в рамках проекту «Ти не один – бібліотека завжди поруч» для клієнтів пробації відбулася зустріч з місцевим священником в церкві Різдва Пресвятої Богородиці. В заході також прийняли участь працівники Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області інспектор відділу капітан внутрішньої служби Пономаренко Є.О., провідний інспектор відділу Фоменко А.О., працівники Арбузинської центральноє районної бібліотеки. Учасники заходу спочатку відвідали церковну службу, а потім поспілкувалися з о. Андрієм, який наголосив, що віра в Бога — це основа нашого спасіння. Вона є необхідною для істинного богошанування, бо без щирої віри в Бога, ми не зможемо спілкуватись з Ним. Без віри в Бога, ми не зможемо любити Бога, надіятись на Нього, молитись до Нього і прославляти Його. Не можемо робити добрі діла. З вірою і надією на Бога людина відчуває, що «живе під покровом Всевишнього і під опікою Всемогутнього перебуває», що «Господь пристановище її і захист її», що «жодне зло не станеться їй і язва не наблизиться до дому її», що «Господь ангелам Своїм накаже охороняти її на усіх її стежках».

 

Стажування новопризначеного бібліотекаря Семенівської бібліотеки – філії Благодатненської ОТГ

 

12 липня 2018 року на базі Арбузинської центральної районної бібліотеки   для новопризначеного бібліотекаря Семенівської бібліотеки - філії Благодатненьської об’єднаної  територіальної громади Федчак О. Ю. пройшло стажування. 

Методист  Арбузинської ЦБС Білик Л.В.  ознайомила бібліотекаря Семенівської бібліотеки - філії із нормативно – правовими документами, які регламентують діяльність  сільської бібліотеки.

Фахівці районної бібліотеки надали консультативну допомогу у веденні щоденника роботи, індивідуальній роботі із користувачами бібліотеки. Бібліотекар відділу обслуговування Онищенко К. провела практичні зайняття   з вивчення основ  комп’ютерної  грамотності.

Шановний арбузянин !!!

Запрошуємо кожного жителя Арбузинщини приєднатись до регіональної акції FotoKрай: Миколаївщина в об’єктиві.

Участь в Акції можуть брати усі категорії учасників без обмежень за віком, місцем проживання, професійною діяльністю. Фотографії мають бути виконані на території Миколаївської області.

Роботи приймаються до 31 серпня 2018 р.

Темою фоторобіт може бути:

  • природне середовище,
  • архітектурна спадщина;
  • традиційно-побутова культура (предмети народного побуту та інтер’єра, ремесла, національний костюм та прикраси, кухня, звичаї та обряди, народне мистецтво тощо).

За більш детальною інформацією звертайтесь в Центральну районну бібліотеку за адресою: смт Арбузинка, пр.Торговий, 17 тел. (05132)31030

Детальніше про умови конкурсу читайте тут. 

В рамках реалізації проекту"Ти не один – бібліотека завжди поруч"

22 червня 2018 року в рамках проекту «Ти не один – бібліотека завжди поруч» спільно з фахівцем  ( з питань соціальної роботи із суб’єктами пробації) Арбузинського міськрайонного відділу  з питань пробації Фоменко А.О  та бібліотекарем відділу обслуговування Арбузинської центральної районної бібліотеки Онищенко К.А., для клієнтів пробації  була організована  екскурсія до пожежно - рятувальної частини № 6.

Метою екскурсії було знайомство осіб пробації з пожежниками, людьми  сильними  та сміливими, які своїм прикладом надихають на здійснення відважних вчинків, ознайомились з правилами пожежної безпеки, способами гасіння пожежі, транспортом спеціального призначення.

Під час екскурсії співробітники пожежної охорони показали службові приміщення пожежної частини, техніку, предмети бойового одягу. Великий інтерес  викликала пожежна машина МНС, в якій, окрім пожежного обладнання, є все необхідне для порятунку людей в різних надзвичайних ситуаціях.

 

Виставку - експозицію відвідали...

19 червня 2018 року голова Арбузинської селищної ради об’єднаної територіальної громади Є.В.Травянко та секретар ради Є.А.Ніколаєнко відвідали Арбузинську центральну районну бібліотеку  і ознайомилися з виставкою – експозицією «100 років боротьби.Українська революція 1917 – 1921 рр.»

 

15 червня 2018 року, в приміщенні для урочистих засідань Арбузинської  центральної районної лікарні відбулися урочистості з нагоди Дня медичного працівника. Зі святкової сцени лунали слова привітань та вшанування представників медичного фаху від міської влади, керівництва держави й медичної галузі. Не залишили медичних працівників без своїх привітань  і працівники Арбузинського РБК. Зі святковим настроєм та  найщирішими побажаннями на сцені лунав народний ансамбль «Черемхи». Також до уваги глядачів було продемонстровано слайд-шоу про будні та працю наших лікарів та всього медичного персоналу Арбузинської центральної районної лікарні. Всі присутні залишилися у піднесеному святковому настрої та набули нових сил для подальшої праці.

До нас граючись приходить літо.

Літо – чудова та весела пора, пора літніх канікул, відпочинку та яскравих вражень.  

6 червня 2018 року на площі біля районного Будинку культури, працівниками Арбузинського районного Будинку культури, для вихованців НВК «Пролісок», що перебували в шкільному літньому таборі,  була проведена цікава та захоплююча конкурсно-ігрова программа «До нас у гості граючись приходить літо», що дало дітям змогу прийняти участь у різноманітних конкурсах та іграх, намалювати чи написати свої мрії та побажання на чарівних листівках з «Дерева мрій», поспівати улюблених пісень і взагалі просто активно відпочити та отримати море позитивних емоцій. На завершення відпочинку всіх чекала дитяча дискотека, де кожна дитина мала змогу потанцювати та поспілкуватись з друзями та однолітками.

Обласний конкурс «Art - mix»

2 червня в Миколаївському академічному художньому російському драматичному театрі відбувся грандіозний фінал обласного фестивалю дитячої та юнацької творчості «Art-mix». За три роки історії фестивалю «Art-mix» став головною дитячою подією червня, що традиційно проходить до Дня захисту дітей в  м. Миколаєві.

Конкурс проходив насичено та барвисто – в основному залі змагалися вокалісти та танцюристи, а умільці декоративно-прикладного мистецтва зручно розмістилися у фойє театру та прийнялися створювати власні творчі композиції, на виконання яких в учасників було рівно 2,5 години конкурсного часу. «Квітка папороті» стала темою категорії та лейтмотивом усіх художніх робіт. Хлопці та дівчата власноруч створювали витвори в техніках батик, ліплення, вітраж, живопис та інших.  Арбузинський район представляв Губський Павло, який посів почесне третє місце в номінації «Декоративно-ужиткове мистецтво».

Свято дитинства та радості

В Арбузинці вже стало традицією відмічати 1 червня Міжнародний день захисту дітей весело та яскраво.

З цієї нагоди на стадіоні «Колос» відбулося районне свято. Цього року організатори свята вирішили відійти від традиційного святкового концерту та провели фестиваль дитячої творчості “Сузір’я талантів” – де прийняли участь близько 30-ти юних учасників з різних куточків Арбузинщини. В фестивалі конкурсі змагалися учасники різних вікових категорій (від 5 до 18 років) та в різних жанрах – вокал, хореографія, художнє читання.

Хоч як не важко було визначити найкращого в калейдоскопі талантів, але журі визначило переможців: III- місце зайняла Анна алєйнікова з піснею «Країна мрій»,  II-  Шевченко Валерія з піснею «Твій всесвіт», а вершину нашого фестивалю посів номер «Човен», який об’єднав три напрями художнього мистецтва – вокал (Шевченко В.), гру на гітарі( Арбуз Є.) та хореографію (ДМШ).

Всі учасники фестивалю отримали почесні грамоти  та масу задоволення.

100 років боротьби: Українська революція 1917–1921

 

15 червня поточного року в Арбузинській центральній районній бібліотеці відбулася презентація  виставки «100 років боротьби: Українська революція 1917-1921 років», підготовленої Українським інститутом національної пам’яті.

Присутні ознайомилися з унікальними документами та фотографіями, почули розповіді про історії провідників революційного руху .

Завдяки інсталяції всі охочі можуть перенестися в минуле століття та ознайомитися, як починаючи з весни 1917 року відбувалося становлення української держави - розбудовувався державний устрій, працювали урядові організації, вводилась українська грошова одиниця, діяла церква, розвивалися власне військо і флот, освіта й культура.

Виставка діятиме до 27 червня.

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати цю експозицію.

 

Другий випуск слухачів Університету третього віку

12 червня завершився навчальний рік для слухачів Університету третього віку, які навчалися користуватися комп’ютером в Центрі вільного доступу до мережі Інтернет Арбузинської  центральної районної бібліотеки. Майже рік 15 студентів відвідували заняття з основ комп’ютерної грамотності та прослухали ряд лекцій на різні теми.

А яке свято без нагороджень та подяк? Привітати із закінченням навчання та вручити сертифікати прийшла директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в Арбузинському районі Резніченко А.М.

З привітальним словом до випускників звернулася Солдатова Н.А., провідний спеціаліст Арбузинської селищної ради.

Долінська С.М., директор Арбузиської ЦБС побажала всім міцного здоров’я, мирного неба, подальших успіхів у сфері вивчення комп’ютерної грамотності.

Керівник факультету Рудик О.П. підвела підсумки навчального року, налаштувала слухачів на активний літній відпочинок та наголосила, що з 1 вересня почнеться новий учбовий рік, який передбачає багато цікавого та захоплюючого.

Зі словами вдячності виступила викладач – волонтер Онищенко К.А, яка побажала не зупинятися на досягнутому, продовжувати вчитися, адже ще є багатоцікавих і корисних знань.

На завершення заходу студентка – поетеса Ткаченко Н.М прочитала свій вірш «Комп’ютерна наука».

 

 

УРА! КАНІКУЛИ!


Літні канікули – найбезтурботніша пора для дітей, довгоочікуваний час свободи від уроків та шкільних парт. Головне завдання для малечі в цей час – добре відпочити і набратися нових сил та позитивних емоцій. Хочеш загоряй, хочеш грайся, але про бібліотеку та книжки не забувай! Тому учні пришкільних таборів із задоволенням відвідують пізнавально – розважальні заходи бібліотек району.

Бібліотекар Агрономійської сільської бібліотеки Стрільцова Ольга завітала до пришкільного табору відпочинку «Веселка», щоб разом з дітьми поринути в дивовижний світ казок. Тож діти, поділившись на дві команди «Казкознавці» та «Всезнайки», взяли участь в літературному круїзі «В гостях у казки», який складався з брейн – рингу за казками Г. К. Андерсена, грі – вікторини «Банк запитань» та грі «Чарівна скринька».


Спартакіаду «Кращий бігун, кращий стрибун, кращий гравець, усяк – молодець!» було проведено бібліотекарем Іванівської бібліотеки Козинець І.З. для таборян Іванівської ЗОШ. Перед змаганнями діти відгадували відомих українських спортсменів, визначали вид спорту, в якому вони прославилися та підбирали відповідне знаряддя спорту.

Змагання між «Барвінчатами» та «Козачатами» були не лише на витривалість, спритність та влучність, а і на вміння працювати в команді. Тож, діти довели, що дружать з фізичною культурою та спортом.


На бібліотечні гостини «Нема кращої пори, ніж літо сонячне й веселе» запросила таборян Костянтинівська міська бібліотека. До уваги дітвори бібліотекарем Прокопенко Оленою була оформлена виставка дитячих новинок «Літнє сонце на книжковій полиці», на якій представлені цікаві книги на всі смаки.

Діти із задоволенням приймали участь у вікторинах, конкурсах, розгадували загадки, розповідали цікаві історії зі шкільного життя, порадували чудовими малюнками у конкурсі «Улюблені казкові герої» та залишили на згадку малюнок на асфальті «Літо – 2018».


Найактивнішим та найначитанішим учасником став Лебеденко Дмитро, який за свої здібності отримав приз від бібліотекаря – книжку – розмальовку «До місяця», яка розкладається до п’яти метрів, нею можна грати в космонавти, можна розмальовувати компанією, можна клеїти як шпалери.

Діти дуже люблять казки та приймають участь в їх інсценуванні. Три загони пришкільного табору «Ромашка» Новокрасненської ЗОШ змагалися в інсценуванні казки «Ріпка» на свій смак.

Після постановки діти розповіли, що казка вчить ніколи не обманювати, не бути гордим, не вихвалятися і не обіцяти зробити те, чого не можеш.


З нагоди Всесвітнього Дня охорони навколишнього середовища Новоселівською бібліотекою  для  дітей пришкільного табору «Веселка», що діє при Новоселівській ЗОШ проведено екологічну подорож «Чисте довкілля – чисте сумління».

Під час подорожі учасники відвідали такі станції: ерудит-конкурс «Веселі, пернаті, хвостаті», вікторина-гра «Цікаве природознавство» та квітковий вернісаж «Таємнича сила квітів». Діти продемонстрували свої знання про дивовижний світ природи, а також дізналися багато нового та цікавого про тваринний та рослинний світи. Цікаво пройшов конкурс «Я тваринок гарно знаю, метаграми розгадаю». Найактивнішими учасниками були: Лужанов Ігор (2клас), Пукась Ангеліна (2клас), Миндру  Софія (3 клас), Ніколенко Карина (4клас).

Разом із бібліотекарем Шаповаловою Л.М. учасники заходу обговорили проблеми захисту навколишнього середовища та його збереження. А ще здійснили невелику мандрівку околицями рідного села і ще раз переконалися – яка ж краса оточує нас!



Місце зустрічі – країна дитинства

1 червня Арбузинська районна бібліотека для дітей гостинно запросила дітвору на розважальну програму «Весь світ у долонях дитини», присвячену Міжнародному Дню захисту дітей.

На свято були запрошені діти з інвалідністю району та талановиті маленькі артисти. З привітальним словом до присутніх звернулися заступник голови Арбузинської районної державної адміністрації, виконувач функцій і повноважень голови райдержадміністрації Василенко Алла Олександрівна та директор Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевчук Юлія Володимирівна, за сприяння яких діти з інвалідністю одержали подарунки.

Ці світлі і добрі люди згуртували навколо себе таких же благородних і турботливих людей із чистими і відкритими серцями, з доброю душею, які роблять все, щоб наші діти стали радісними і щасливими.

Розважали учасників заходу герої казки О.Толстого «Пригоди Буратіно або Золотий ключик»  Кіт Базіліо (Середенко А.В.), Лисиця Аліса (Ляпало С.М.), Буратіно (Онищенко Данило), Мальвіна (Стахун Марія), Сова (Доронченко Інна), П’єро (Левченко Андрій), пудель Артемон (Абакумов Роман) та юні декламатори Перевертень Іван, Крепак Ростислав, Рева Іван, Величко Ігор, Кушацька Анжела, Нікулін Микола.


Порадували глядачів майстерним виконанням пісень дитячий ансамбль районного Будинку культури «Он-лайн» під керівництвом Тищенко Л.І., вокальний дитячий ансамбль районного Будинку культури «Веселі нотки» під керівництвом Кожевнікової Т.В.

Учні 3 класу ЗОШ№1 (класний керівник Солонуха О.В.) «запалили» аудиторію драйвовими танками «Долоньки»


та «Пупсик», а потім виконали патріотичну композицію «Мальви», по закінченню якої всі присутні вшанували пам'ять героїв  Другої світової війни та воїнів АТО.

Дітвора активно приймала участь у різноманітних розважальних конкурсах та вікторинах. Гарний настрій, посмішки, позитивні емоції панували в залі, адже розпочалися довгоочікувані літні канікули.

На свято миру «Щоб сонцю і квітам всміхалися діти», організоване спільними зусиллями Агрономійської сільської бібліотеки, школи та СБК, зібралися відпочиваючі пришкільного табору відпочинку «Веселка» Агрономійській ЗОШ. Конкурси та розваги для дітей проходили під гаслом «Літо, літечко прийшло!». Всі активно долучилися до гри «Давайте знайомитися», на швидкість надували повітряні кульки, щоб «заселити» планету людьми у грі «Хто швидше заселить планету» та взяли участь у груповому танці «Ми всі веселі діти», повторюючи рухи за ведучим Максимом Довгалевичем. А ще читали вірші про літо, співали пісень та насолоджувалися першими днями довгоочікуваних літніх канікул.


Всі ми з дитинства любимо чудеса і здійснення бажань, любимо слухати та читати чарівні історії, де добро завжди перемагає зло, бо саме казка захоплює і веде у незвичайний і дивовижний світ, де всі розмовляють зрозумілою, людською мовою: дерева і квіти, звірята і птахи, навіть камінь оживає і дерево дає пораду.

Тому саме  в  День захисту дитинства до вихованців ДНЗ «Ромашка» на гостини завітав веселий і добрий Карлсон (бібліотекар Костянтинівської міської бібліотеки Прокопенко Олена), щоб розвеселити дітей та пограти з ними. Усіма обожнюваний Карлсон прийшов на свято із солодощами та цікавими книжками.

Веселі ігри, смішні загадки, конкурси – ось що запропонував він дітлахам. Вихованці садочка зачаровано слухали уривки з казок, доповнюючи їх змістом, а коли настав час впізнавати казкових героїв, діти показали себе справжніми любителями і знавцями казок.


Іванівська бібліотека спільно з СБК та школою провели розважальну програму «Весь світ у долонях дитини», яка була наповнена сюрпризами від гостей свята: Карлсона, Мері Поппінс, Хрюшки та інших літературних та казкових героїв. Діти активно приймали участь в солодких  розвагах Карлсона, ерудит-конкурсах Мері та спортивних змаганнях Хрюшки. В арт-майстерні всі бажаючі мали змогу розмалювати свої долоньки, а на кінець свята діти взяли участь у флеш-мобі «Літо з книгою!», запропонованому бібліотекою.


На розважальне свято «Сонце дитячих мрій» запросили учнів 1-4 класів Новоселівська сільська бібліотека та Новоселівська ЗОШ.

Діти разом із бібліотекарем Шаповаловою Л.М. та вчителем Латій С.А. приймали участь в конкурсі «Весела естафета», вікторині «Чарівний Капелюх», спортивних розвагах, флеш-мобі « Читайте самі, читайте з нами!».

Найактивнішими учасниками свята стали Пукась Ангеліна (2клас), Лознічер Валентина (3клас) та Лівадару Оксана (4 клас). Свято пройшло весело та гамірно, даруючи  дітлахам чудовий настрій, а від спонсора ТОВ «Вісла» діти отримали солодкі подарунки.


Веселощі, азарт, позитив та гарний настрій панували в Кавунівській сільській бібліотеці під час проведення свята дитинства «Цей день на планеті хай щастям сія». На учнів молодших та середніх класів Кавунівської ЗОШ чекали цікаві загадки та пізнавальні вікторини, із не меншим ентузіазмом діти насолоджувалися переглядом мультфільмів в Інтернет-центрі бібліотеки. «Літом не сумуй! Читай! Мудруй!» - під таким гаслом дітвора взяла участь у флеш-мобі, організованому бібліотекарем та мала змогу вибрати на літо купу гарних та цікавик книг для читання.

 

 

 


 

Люби рідне – читай українське!»

Чергове засідання університету третього віку літературного факультету для мешканців селища Костянтинівки відбулося 1 червня в затишному приміщенні міської бібліотеки-філії. Бібліотекар Прокопенко Олена радо зустріла слухачів та запросила їх на рандеву з українською книгою «Українське слово проситься до тебе», зосередивши  увагу присутніх на читанні саме української книги, представила до уваги присутніх  книжкову виставку-рейтинг «Люби рідне – читай українське!»,  де було представлено рейтинг найпопулярніших за запитами читачів  книг бібліотеки.

Також присутні із  великою насолодою прослухали вірші у виконанні місцевої поетеси- аматорки Лисавенко Любові Михайлівни. На її думку, народження нового твору: вірша чи маленької мініатюри- це велике щастя, тоді прискорено б’ється серце, душу переповнюють незвичайні хвилювання, зникає весь світ, і думки шикуються в ритмічні строфи, звідки вони беруться, хто їх надиктовує, як це дізнатись – одна з найбільших таємниць людської свідомості.

Тож, читаймо книжки, бо як стверджував В.О.Сухомлинський, читання – джерело духовного збагачення, воно не зводиться до вміння читати, з цього вміння воно тільки починається.

 

31 Травня в Новокрасненському сільському Будинку культури, відбувся звітний концерт художньої самодіяльності.

Учасники концерту дарували всім глядачам веселий настрій та позитив:
це хореографічний колектив «Непоседи», дитячий вокальний ансамбль «Веселка» та вокалісти: Наталя Скрипкару, Дарина Зубар та ін.

На звітному концерті також була представлена виставка – декоративно – прикладного мистецтва.

 

Побажаємо їм більше творчих колективів та учасників худ. самодіяльності.

 

Звіт перед громадою «Для Вас відкриті наші двері і серця»

31 травня 2018 року Арбузинська центральна районна бібліотека та районна бібліотека для дітей провели інформаційний звіт перед громадою «Для Вас відкриті наші двері і серця», на який були запрошені представники влади, громадських організацій, соціальних служб, партнерів бібліотеки, волонтерів, активних користувачів.

Перед присутніми виступила Л.М. Кошмір, заступник голови районної ради, яка відмітила велику роль книги, бібліотеки в житті людини, побажала працівникам бібліотеки процвітання, творчої наснаги та вдячних читачів.

Н.А. Солдатова,депутат районної ради, член виконкому Арбузинської селищної об’єднаної територіальної громади розповіла про шляхи співпраці влади, бібліотеки і громади та наголосила, що громадськість вбачає бібліотеку як місце, яке об’єднує жителів громади як центр суспільного життя, культури, дозвілля і творчості.

До уваги присутніх була представлена мультимедійна презентація «Бібліотека: працюємо заради громади», під час якої гості дізналися про здобутки та напрацювання, перемоги та плани на майбутнє працівників бібліотечної справи.

Про партнерські взаємовідносини з бібліотекою розповів голова районного літературного об’єднання «Дар» В.Г. Поплавський; свої нові твори презентувала С.Я. Лапчук.

До уваги гостей було запропоновано книжкову виставку «Новий час – нові книги», тематичну викладку по творчості письменників Арбузинщини «Краса і сила поетичного слова», виставку робіт майстринь селища «У вишивці народній – мудрість і талант».

Атмосферу святковості допомогли створити працівники районного Будинку культури та самодіяльний колектив студентів Університету III віку, які завжди активно приймають участь в бібліотечних заходах.

 

Прийди, прийди до мене, неділенько зелена

24 травня в літературній вітальні Агрономійської сільської бібліотеки – філії, напередодні великого народно – релігійногосвята Трійці, відбулося чергове засідання любительського об’єднання «Берегиня» з народознавчими посиденьками «Прийди, прийди до мене, неділенько зелена».

Бібліотекар Стрільцова Ольга провела екскурс в історію та традиції свята Святої Трійці, як в Україні, так і в країнах Європи: Італії, Франції, Англії. Розповіла також про схожості та відмінності святкування Трійці у православних та католиків. Закликала учасників заходу на теплу, дружню та  добру атмосферу спілкування, адже вже багато століть зберігається традиція на Трійцю прикрашати храми і будинки свіжоскошеною зеленню, гілками і квітами, які символізують оновлення душі.

До заходу бібліотекарем оформлена тематична викладка «Свято Трійці: єднає, надихає, береже».

 

Європа починається з тебе

У ці травневі дні з 14 по 20 травня 2018 року вся Україна відзначає День Європи. Цей день є символом нового початку, вільного та успішного шляху, прагнення до європейського життя, європейських цінностей нашої країни. Це гарна нагода дізнатися більше про країни наших близьких сусідів, відчути й себе європейцем а також зібратися разом та розважитися, провести час весело, цікаво та корисно.

В Арбузинській центральній районній бібліотеці з нагоди Дня Європи в рамках діяльності Пункту європейської інформації був організований євромайданчик «Світ. Європа. Україна», під час діяльності якого користувачі мали змогу ознайомитися з тематичною викладкою «Об’єднана Європа: єдність у розмаїтті», переглянути презентацію «Європейські традиції української культури».

А також обговорили підсумки міжнародного пісенного конкурсу «Євробачення – 2018», переможцем якого стала виконавиця Netta з Ізраїлю з композицією «TOY», а український виконавець MELOVIN з піснею «Under The Ladder» зайняв 17 місце.

Районна книгозбірня для дітей для старшокласників ЗОШ №1 провела вікторину «Що я знаю про Європу?». Користувачі Центру вільного доступу до мережі Інтернет мали можливість переглянути презентацію «Європейські традиції української культури», де дізналися про звичаї та традиції української культури та країн Європейського Союзу, прийняли участь у флеш – мобі «До Європи через книгу». Доповненням до заходу став огляд видань з тематичної викладки «Європа починається з тебе».

Українська вишивка – унікальне явище духовно – матеріальної культури українського народу, один з найпоширеніших видів народно – прикладного мистецтва. Іванівською бібліотекою – філією на черговому засіданні клубу «Віночок» було проведено народознавче віконце «А над світом українська вишивка цвіте!», під час якого присутні дізналися про історію виникнення вишивки, познайомилися з технікою вишивки різних регіонів України. Бібліотекар переповіла Баладу про вишиванку та легенду про барвінок. Члени клубу Гайселюк А. та Войтович Т. підготували інформацію «10 цікавих фактів про вишиванку». До слова запросили і гостю засідання, майстриню-вишивальницю Сіваченко О.В., яка презентувала свої роботи та провела майстер – клас вишивання хрестиком. Народне вишивання – живе мистецтво, яке постійно розвивається, це величезне багатство, створене протягом віків тисячами талановитих народних майстринь, а наше завдання – не розгубити це мистецтво та передати наступним поколінням.

Агрономійською бібліотекою – філією в рамках проведення Дня Європи була організована акція «Що ми знаємо про Європу» під гаслом «Україна – це Європа». В акції взяли участь учні молодших та середніх класів Агрономійської ЗОШ. Головна мета заходу – розширення знань з питань європейської інтеграції, виховання поваги до національних, культурних надбань європейських народів. Адже у День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту. Ми – європейці настільки, наскільки ми – українці, і лише відчувши себе справжнім українцем, можна здобути свій український дім за європейськими стандартами.


В Костянтинівській міській бібліотеці  проведено інфо - мікс «Королі і королеви європейських престолів – українці», під час якого старшокласники дізналися про нащадків Ярослава Мудрого, Володимира Великого та Всеволода, які  сходили на престоли європейських держав. Згадали  Анну Ярославівну – королеву Франції, саме її син - король Філіп зробив Париж столицею країни, та її сестру Єлизавету – королевою Норвегії.

 Історії успішних жінок завжди вражають: княжна Доброніга – стала королевою Польщі, її син наступним королем країни, а дочка – королевою Чехії. Шість українських князівен стали святими в Німеччині і Шотландії, а взагалі 40 українських князівен були королевами європейських престолів. Під час проведення тест – драйву «30 запитань про Європу» найактивнішими учасниками стали Стаценко Юлія та Дзеркаль Катерина. А Лозинський Ілля розповів про свою улюблену країну Італію та презентував Пізанську вежу в мініатюрі, зроблену власноруч.

 До уваги присутніх була експонована виставка – мандрівка «Мандруємо Європою разом», на якій була представлена інсталяція британського Біг Бену, складена із  книжок.

На подорож країнами Європи «Знай про Європу більше» запросила учнів 9 класу бібліотекар Новокрасненської сільської бібліотеки. Спочатку вона розповіла про Україну – як географічний центр та найбільшу країну Європи, познайомила з історією, визначними місцями та видатними особистостями Польщі, Великої Британії, Німеччини, Франції та інших країн Європи. Потім всі активно грали в гру «Давайте познайомимось!», в якій кожен учасник презентував  окрему країну і за умовами гри мав назвати відомі всім цікаві факти  про країну, а інші мали відгадати, яка це країна. В імпровізованому «Єврокафе» на учнів чекала «смачна вікторина» про страви європейської кухні, з якою вони успішно впоралися та на останок пригощалися різними смаколиками до чаю.


Для юних користувачів Кавунівської бібліотеки – філії було проведено віртуальний круїз «Європа на твоїй долоні». Спочатку бібліотекар розповіла про важливість відзначення свята, наголосила, що цей день став символом нового початку, вільного та успішного шляху, мирної співпраці між суверенними націями, що ґрунтується на спільних цінностях та спільних інтересах миру, солідарності, демократії, добробуту людей та верховенства права. Потім діти подорожувати різними країнами, знайомились з укладом життя, традиціями та обрядами, милувались чудовими краєвидами та отримали багато корисної та пізнавальної інформації.

Ми — європейці настільки, наскільки ми — українці, і лише відчувши себе справжнім українцем, можна збудувати свій український дім за європейськими стандартами.


 

В бібліотеці цікаво, весело, класно!


Підтримуючи регіональну акцію «Бібліотечні сутінки», в Арбузинській районній книгозбірні 17 травня для учнів 10-11 класів Арбузинської  ЗОШ №1 ім. О. Закерничного відбулася  оригінальна вечірня розважально – ігрова програма  «Слідами капітана Флінта», організована за мотивами романа Р.Стівенсона «Острів скарбів» та художнього фільму «Пірати Карибського моря».

Пригоди розпочалися з першої миті, як тільки  молодь  підійшла до бібліотеки, де на порозі їх зустріли ведучі заходу у ролі веселих піратів – Джима Хокінса, Флінта, Джона, Кістяна Нога (працівники бібліотеки), запропонувавши відправитися в захоплюючу подорож на кораблі «Еспаньола».


Спочатку на «Мисі чорної перлини» учасники дійства прийняли участь в конкурсі  «Посвята в пірати», де успішно пройшли навчання з різних морських дисциплін, і тепер вони не юнги, а справжні морські пірати.

Атмосферу захоплюючих морських пригод створювало оригінальне оформлення бібліотеки, яка  на час заходу перетворилася на «Острів скарбів», де всі дружньо відправилися на пошуки скарбів.


Учасники піратської вечірки розділилися на дві команди «Банда» та «Атас» і отримали в «Печері привидів» піратські атрибути та карту з місцезнаходженням скарбу Флінта. Завдання команд – перемогти суперників, отримавши якомога більше піастрів.  Літери, зображені на звороті  піастрів – складали  кодові слова, які відчиняють скриню зі скарбами. Піратом неможливо  стати, ним потрібно народитися, тож змагання розпочалися.

Капітани команд змагалися за честь отримати справжнє піратське прізвисько «Довга нога». В «Літературній лагуні» прізвисько «Зірке око» отримав найуважніший пірат, який запам’ятав всі книги, розміщені на виставці «В пошуках книжкових скарбів». Далі по курсу в бухті «Хитрого лиса», в якій відбулося випробування для найрозумніших, пірат Джим Хокінс запропонував командам  відповісти на питання морської тематики, і  переможець вікторини отримав прізвисько «Розумна голова». Наступним місцем зупинки команд стала «Казкова переправа», де їх зустріла Пеппі Довгапанчоха.


Вона не бажала віддавати дітям скарби, а намагалася заплутати хлопців грою «Так-чи-Ні». Але діти були уважні. Пеппі Довгапанчоха віддала підказку тільки тоді, коли діти відповіли на всі запитання казкової вікторини «Піратська палуба». Отримавши підказку, юні пірати склали відоме прислів'я «Хто багато читає, той багато знає». В «Загадковій бухті» відбулося випробування для найкмітливих. Переможець отримав прізвисько «Кмітливий Джо». Не покидаючи «корабель», команди перемістилися до «Піратського кінозалу», взявши участь у  відео-вікторині «Кіно-шоу», юні пірати відгадували героїв відомих фільмів і мультфільмів. За кожне виконане завдання вони отримували підказку – піастру, а переможцю дісталося прізвисько «Кіношний Сільвер».  Діставшись до «Печери скарбів», пірати пройшли випробування в спортивній естафеті на швидкість, витривалість, проявили командну єдність, змагаючись за звання «Спритний Джо».

На завершення  морських пригод за отримані виграшні піастри команди відкрили скриню зі скарбами та разом зібрали кодові слова «Дружба дорожча за золото».

За участь у пригодах команди отримали почесні звання «Справжні пірати» та були нагороджені дипломами і солодощами.


Дух авантюризму, веселий настрій, віра в перемогу – панували цього вечора у бібліотеці – тут було цікаво, весело та класно!


Долучилися до регіональної акції і бібліотеки – філії Арбузинської ЦБС.

В рамках акції цікаво та пізнавально провели своє дозвілля найактивніші читачі Агрономійської сільської бібліотеки-філії, завітавши цього травневого вечора до книгозбірні, щоб взяти участь в країнознавчому круїзі «Подорожуємо Німеччиною». Спочатку бібліотекар ознайомила користувачів з національними традиціями та культурною спадщиною Німеччини, потім всі присутні переглянули відео «20 цікавих фактів про Німеччину», де дізналися багато відомостей про країну та життя німців та взяли участь в інтелектуальній грі «Слабка ланка», де показали свої знання з німецької художньої літератури. 


Змістовно провести час в царстві книг долучилися користувачі Іванівської бібліотеки, взявши участь в інтелектуальному бої «Хто знає – той відповідає!». Під час жвавого спілкування з книгою молодь складала літературні бутерброди з назви твору, його автора та головного героя; шукала відповідність між автором та ілюстрацією до твору; розшифровувала закодовані фрази; змагалася на знання  прислів’їв  про читання та книгу. Найбільше учасникам сподобалося відгадувати та складати з кубиків портрети відомих письменників.

З настанням сутінок у Костянтинівській міській бібліотеці-філії завирувало життя, лунав веселий гомін. Бібліотека перетворилася на територією творчості і дозвілля. Відвідувачів, учнів 8 класу, гостинно зустріли бібліотекар Прокопенко Олена та Анненкова Анастасія, волонтер бібліотеки та майстриня по виготовленню іграшок ручної роботи та запросили до biblio – арт – майстерні «Кавові дива». Анастасія презентувала свої рукотворні поробки та провела майстер – клас по виготовленню кавових іграшок, які сьогодні стали неймовірно популярними. Вирішили робити символ бібліотек та мудрості – совенят, на підготовлені та пропитані кавою заготовки пташенят клеїли ротики, пришивали з ґудзиків оченятка, розмальовували. Для всіх гостей діяла «Сутінкова кав’ярня», де пригощали духмяною кавою, чаєм та смаколиками, кожному дісталась в подарунок кавова іграшка Совушка, зроблена власноруч.

На вечірнє спілкування за чашкою чаю «Відпочинь у колі друзів» зібралися активні користувачі Арбузинської міської бібліотеки-філії. Мова цього вечора йшла про книгу та читання. Дорослі розповідали присутнім, на яких книгах вони вчилися жити, працювати, обговорювали відношення сучасної молоді до  друкованої книги та Інтернету, читали свої улюблені вірші. Для маленьких користувачів було проведено розважальну програму з іграми та конкурсами. Наостанок всі присутні дійшли висновку, що  без книги, дружби, добрих відносин між людьми наше життя неможливе, а бібліотека як територія добра, спілкування, толерантності та миру завжди відкрита для своїх користувачів.


Родина – це опора та надія для кожної людини. У колі близьких і рідних ми відчуваємо себе по-справжньому потрібними і незамінними, а наші справи та вчинки знаходять сенс. Вечірнє рандеву «Рід, родина – моя Україна» зібрало дорослих і маленьких користувачів Новокрасненської сільської бібліотеки-філії, щоб повести щиру розмову про найважливіше у житті кожної людини – сім’ю, родину. В ході задушевного спілкування присутні шанували матір, батька, рідну землю, де народилися, Україну.


У віршах діти славили родину, а місцевий поет Кислиця Григорій Єфремович прочитав свого нового вірша «Родовід села Новокрасне». У виконанні Зубар Дарини прозвучала пісня «Музика рідного дому», Кислиця Ірина заспівала свою улюблену пісню «Бабусина вишиванка», Маша Овчаренко та Соня Бобракова – пісні «Мама» та «Міс  бабушка». На протязі заходу присутні мали змогу на імпровізованих пелюстках родинної квітки написати, що для них значить родина, а в кінці заходу зачитали вислови кожного.

Я люблю свою сім’ю

16 травня до Міжнародного дня матері та Міжнародного дня сім’ї в Арбузинській районній бібліотеці в дружньому родинному колі «Я люблю свою сім’ю» відбулася зустріч трьох родин із селища Арбузинка, працівників центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та працівників бібліотеки.

Спочатку бібліотекарі Ляпало С.М. та Онищенко К.А. розповіли присутнім про історію та традиції святкування Дня Матері та Дня сім’ї в Україні та в світі. Директор Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  Шевчук Юлія Володимирівна закликала всіх присутніх гостей та учасників заходу любити своїх матерів, шанувати їх, зберігати та примножувати родинні традиції, побажала всім  здоров’я, злагоди, сімейного затишку та добробуту.

А потім ведучі представили кожну з присутніх родин, їх уподобання, традиції, улюблені страви: це родина Невертій Олени Миколаївни  та Валерія Анатолійовича з їх трьома синочками Стасом, Максимом та найменшим Ярославом; родина Катрук Олени Сергіївни та Федіна Григорія Миколайовича має трьох неповнолітніх дітей Сергія, Олега та Лесю; родина Сердюк Ірини Миколаївни та Дубина Едуарда Миколайовича виховують  сина  Віталія та доньок Каріну і Вікторію.

Хоча на заході були присутні не всі члени родин, але дітки  та їхні матусі з честю відстояли свої родини, взявши активну участь у конкурсах «Продовжи прислів’я», «Народна мудрість про маму, родину», «Чарівні слова», вікторині «Впізнай казку», «Я все на світі знаю». Діти читали вірші про маму, гідно розповіли про  свій родовід, створивши кожний своє родинне дерево.

Ніжні, мелодійні пісні про маму та родину звучали у виконанні працівників районного Будинку культури Зайцевої Т.М., Артюх Р.О., Воробйова  М.О.

На кінець свята всі присутні частувалися чаєм із солодощами та мали змогу  передивитися літературу з тематичної викладки «Мама-оберіг сім’ї».

З любов’ю до матусі

Немає нічого святішого на світі за матір – Берегиню роду людського. Саме її сердечне тепло та ласка залишаються для кожної людини найдорожчими святинями. Тож 11 травня  в літературній вітальні Агрономійської сільської бібліотеки – філії відбулося святкове засідання любительського об'єднання «Берегиня», присвячене Дню матері під назвою «Я перед нею помолюсь, як перед образом святим».

Ведучі Ольга Стрільцова та Олена Бурля привітали присутніх жінок і висловили щирі подяки  найдорожчій у світі людині – мамі, матері, неньці, бо її любов  вічна.  З любові до матері й батька бере свій початок й любов до рідного краю.

У виконанні працівників сільського Будинку культури Копайгородської Галини та Сторожук Марини звучали чарівні українські пісні: «Пісня про Матір», «До Матері», «Чорнобривці», «Рідний край». Бібліотекарем була підготовлена тематична викладка літератури «Мати – берегиня роду».

В Кавунівській сільській бібліотеці-філії з нагоди Дня матері відбулося свято «Ми вдячні Богові за маму!». Його учасники зібралися, щоб висловити свою любов і шану найдорожчій  людині – рідній неньці, подякувати їй за любов і турботу, а також привітати всіх жінок і побажати їм здоров’я, щастя і Божого благословення.

Ведуча бібліотекар Савчук Ольга Миколаївна зазначила, що наше життя починається від матері – найріднішої, найближчої нам людини.  Найщиріші слова подяки матері – берегині роду – звучали з уст присутніх. Вірші, присвячені мамі, звучали у виконанні Савченко Любові Трофимівна, Рожкової Ганни Іванівни та Савченко Лариси Володимирівни. Також на заході прозвучали зворушливі пісні про маму у виконанні всіх учасників.


День матері – це день, коли ми можемо подякувати нашим мамам за усе те добре, що вони для нас зробили, за їх самопожертву і любов.

 

Тому не забудемо привітати своїх найрідніших матусь!

 Звітний концерт Арбузинського МБК

30 квітня 2018 року, напередодні Дня Миру та весни, в Арбузинському міському Будинку культури в рамках звітних концертів «Родина, родина від батька до сина»,  серед закладів культури Арбузинського району, пройшов звітний концерт, що стало визначною подією для жителів селища.

В залі зібралися глядачі різного віку та гості, що з нетерпінням чекали початку.   На сцені,  показували свою майстерність учасники дитячого колективу «Берізка» та «Барвінок», театрального гуртка «Первоцвіт», солісти естрадного гуртка, учасники художньої самодіяльності, яким вдячні глядачі не шкодували оплесків.  Гостями та окрасою вечора став народний ансамбль «Черемхи», який на завершення подарував всім присутнім море позитивних емоцій.

 

1 Травня в Агрономійському  сільському Будинку культури відбувся звітний концерт художньої самодіяльності .

Агроногмійці радо вітали своїх односельців – артистів. Не жалкували аплодисментів вокальному ансамблю «Мрія», фольклорному дитячому колективу « Криниченька»,  хореографічному колективу «Сонячні промені», та солістам художньої самодіяльності.

Бажаємо ім творчих злетів!

13 Травня відбувся звітний концерт Іванівського Будинку культури та Панкратівського сільського клубу.

Милувало око виставка – декоративно-прикладного мистецтва  де було представлено роботи таких майстринь: Гайнесюк С.Є. – в’язання шпицями і гачком; Ягніченко С.А., Демиденко З.С. – в’язання гачком і вишивка та багато інших майстринь.

Учасники концерту радували глядачів не тільки піснями а й своїми запальними танцями та сценками.

Це все завдяки працівникам культури Світлані Шумейко та Оксані Семеновій.

Обласний конкурс «Родинні суперечки»

17 творчих родин з Миколаївської області, представили свої роботи у двох номінаціях: «Творча родина» та «Декоративно-прикладне мистецтво». Не виключенням став і Арбузинський район, який представила родина Тетяни Похільченко із Агрономії.

Усі родини були талановитими, яскравими та індивідуальними. Вони щедро поділилися своєю формулою сімейного щастя, щиро роздавали рецепти традиційних страв та пригощали глядачів. Переглянувши конкурсні виступи учасників, журі визначило переможців.

Наші земляки вибороли почесне третє місце в номінації «Творча родина»

Переможці обласного огляду були нагороджені дипломами від управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації та обласного центру народної творчості, а також кубками та сувенірами.

Справа твоєї мрії

Як з поміж тисяч професій обрати ту, яка б приносила користь людям, країні, давала змогу відчути себе потрібним, з'ясовували 11 травня учні 9 класу Іванівської ЗОШ, перебуваючи в салоні професій «Справа твоєї мрії».

Бібліотекар Козинець І.З. підготувала повідомлення «Різноманітний світ професій», а потім дві команди учнів розпочали гру – змагання. Змагались, хто назве найбільшу кількість професій певного типу, ігри «Мозковий штурм», «Знаряддя праці», «Ребуси» допомогли розширити коло найбільш популярних професій.

За виконане завдання команди отримували по 1 елементу від напису, а в кінці дізнались вислови Жан-Жака Руссо про працю. Викликало неабияке здивування молоді ознайомлення з топ – 20 незвичайних професій світу.


 

…А спомин пам'ять береже

З нагоди Дня пам'яті і примирення, 73-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та з метою вшанування подвигу звитяжців старшого покоління, увічнення пам’яті жертв війни, а також консолідації суспільства та утвердження ідеалів миру, в бібліотеках району відбулися пам'ятні патріотичні заходи, оформлено книжково-ілюстративні виставки та викладки літератури.

8 травня Арбузинська центральна районна бібліотека запросила своїх користувачів відвідати відеовітальню «І фільм розповість Вам про війну», де було продемонстровано документальний фільм про героїчні події тих років «Друга світова війна. Ціна перемоги» та надано рекомендації Українського Інституту  Національної Пам'яті щодо перегляду кращих документальних та художніх фільмів про Другу світову війну. Також в бібліотеці оформлено тематичну викладку літератури «Уклін Вам, сивочолі ветерани!».

8 травня з бібліодесантом «Мужності немає забуття» до стаціонарного відділення Територіального  центру соціального обслуговування Арбузинського району завітали учні 2-го класу НВК «Пролісок» (клас. керівник Тищенко Л.М.) разом з працівниками районної бібліотеки.

Спочатку бібліотекарі Ляпало С.М. та Онищенко К.А. розповіли про основні підсумки, уроки, історичне значення Другої світової війни для українського народу та світової цивілізації, вшанували полеглих і живих ветеранів, які своєю кров’ю відстояли нашу свободу. Також було представлено літературу з тематичної викладки «Свято, що гуртує покоління».

 У виконанні юних патріотів Омельченко Д, Омельченко Я., Висоцької А., Нікуленко А., Багдасарян А. та Кутової Д. прозвучали вірші, які допомагають сучасному поколінню усвідомити велич подвигу, героїзму, мужності, сприяють вихованню патріотичного духу та любові до рідної землі, збереження пам’яті про героїчний подвиг українського народу у Другій світовій війні. Наостанок  діти подарували підопічним центру людям похилого віку та інвалідам квіти та малюнки з побажаннями здоров’я, миру та злагоди.

В Іванівській сільській бібліотеці для учнів 6 класу відбулися героїко – патріотичні читання «Шляхами мужності та слави», під час яких учні з патріотичним піднесенням читали вірші та уривки з улюблених творів про війну, ділилися враженнями про почуте, а потім хвилиною мовчання вшанували пам’ять про всіх загиблих. Для відвідувачів бібліотеки була представлена викладка літератури «Шана за подвиг, вдячність за мир!».


8 травня Кавунівською сільською бібліотекою разом з Кавунівською ЗОШ та сільським клубом було проведено меморіальну годину-реквієм «Бринить сльоза на віях у калини».

Із вступним словом виступила Савчук Ольга Миколаївна, бібліотекар та голова Кавунівської первинної Ветеранської організації, привітавши зі святом запрошених ветеранів Великої Вітчизняної війни Ізбаша Івана Івановича та Платонова Михайла Андрійовича. Від щирого серця вона побажала ветеранам та всім присутнім віри в кращу долю України, мирного неба, у домівках – достатку, а в душі – спокою та радості!

У виконанні учнів школи була представлена літературно-музична композиція «Ми не хочемо війни, ми хочемо миру!», заключним акордом якої стала пісня про мир, під час якої діти випустили в небо живих голубів. До уваги присутніх оформлено тематичну викладку літератури «Роки війни – століття пам'яті».


Новокрасненською бібліотекою – філією для учнів 5 класу проведено вечір вшанування «Україна пам`ятає подвиги своїх солдат», під час якого бібліотекар Кадоба О.М. та волонтер бібліотеки Дирша О.В. розповіли дітям про найважливіші події війни, висловили слова вдячності фронтовикам, партизанам і підпільникам, трудівникам тилу, дітям війни — усім тим, хто на своїх плечах виніс тягар воєнного лихоліття, згадали солдатів, які загинули і поховані на новокрасненській землі, вшанували їх хвилиною мовчання, ознайомили з літературою з книжкової виставки «Великий травень великої Перемоги».

У виконанні Зубар Дарини прозвучала пісня «9 травня», Дирша Олександр та Черкаська Вікторія декламували вірші «Обеліски війни» та «Пам’ять ветеранам», Скрипкару Валерія виконала танець «Маки».


9 травня в Костянтиівській міській бібліотеці була проведена сходинка в історію «Нам обійшлися дорого дороги, що привели у 45-й, бо заплатили ми за Перемогу сльозами вдів, життям солдатів».

Старшокласники ознайомилися з історією виникнення цієї дати і як вона називається в різних країнах світу. Наприклад, в  Україні – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років,  у Великій Британії та країнах Співдружності цей день відзначається як «День Перемоги в Європі», у Вірменії – «День Миру», у Норвегії – «День визволення», у Словаччині – «День перемоги над нацизмом», у США – «День Пам’яті», у Франції – «День Перемоги», у Чехії – «Національний День». До уваги присутніх була оформлена викладка книг «І знову вітер травня книгу пам’яті гортає».

Далі заходи продовжилися біля місцевого меморіалу загиблих односельчан, де було проведено мітинг – реквієм, флеш-моб «Малюємо Перемогу» та куштування солдатської каші з польової кухні.

Агрономійською сільською бібліотекою для старшокласників проведено годину пізнавання історії «Подвиг… Перемога… Пам'ять…», під час якої учні поділилися спогадами, які зібрали у своїх  рідних про важкі часи війни, про незабутній подвиг солдат, які ціною свого життя врятували світ від нацизму, про нелегке життя в тилу, хвилиною мовчання вшанували всіх, хто загинув в роки війни, і хто пішов у вічність вже у мирний час. До уваги присутніх оформлено тематичну викладку літератури «Героїчне минуле в пам'яті земляків».

 

Рандеву з книгою «Проведи день в бібліотеці»

8 травня 2018 року в рамках проекту «Ти не один – бібліотека завжди поруч» для клієнтів пробації в читальній залі Арбузинської центральної районної бібліотеки було проведено рандеву з книгою «Проведи день в бібліотеці». Учасники проекту стали новими користувачами бібліотеки, із задоволенням допомогли бібліотеці «відремонтувати» пошкоджені книги клеєм та скотчем, прийняли участь в інтелектуальному турнірі «Відомості про книги».В центрі вільного доступу до мережі Інтернет учасники заходу переглянули відео про найоригінальніші бібліотеки світу.

Клієнти пробації зрозуміли, що в бібліотеці можна корисно та пізнавально проводити свій вільний час.

 

Вечір – спогад «Важкий тягар чорнобильського неба»

Чи знаєш ти, світе,

Як сиво ридає полин,

Як тяжко, як тужно

Моєму народу болить!..

Б.Олійник

25 квітня в читальній залі Арбузинської районної бібліотеки відбувся вечір – спогад «Важкий тягар чорнобильського неба», присвячений 32 – й річниці аварії на Чорнобильській АЕС. На захід було запрошено учасників ліквідації наслідків аварії Коробко Віктора Ілліча, Маляровова Анатолія Івановича, Таранця  Віктора Івановича та учнів 7-10 класів Арбузинської ЗОШ №1 разом із класним керівником Церуш Л.М.

Ведучі заходу Ляпало С.М. та Онищенко К. А. спочатку провели короткий екскурс в історію відкриття і використання енергії ядерних реакцій. Згадали перших ліквідаторів аварії, які кинулися у вогонь. Це герої Радянського союзу лейтенант Володимир Правик, Кібенок Віктор. А також запалили свічку пам’яті та згадали хвилиною мовчання наших земляків ліквідаторів – мешканців Арбузинщини, які пішли у вічність. Це – Онищенко І.М., Галата О.М., Левченко О.І., Рубцов Г.Т. та Насипайко В.В.

Бібліотекар Ляпало С.М. ознайомила присутніх з тематичною викладкою літератури про ті трагічні події «І все перекреслив урановий атом», також присутні переглянули мультимедійну презентацію «Біль нашої душі – Чорнобиль». По закінченні на згадку про захід та в знак подяки та пошани від колективу бібліотеки ліквідаторам були подаровані книги.

 

Ток-шоу «Традиції чаювання в різних країнах»

В рамках проекту «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» 17 квітня 2018 року на базі Пункту Європейської інформації Арбузинської центральної районної бібліотеки відбулося ток – шоу «Традиції чаювання в різних країнах».

Координатор пункту Онищенко Катерина ознайомила користувачів з історією виникнення цього напою, традиціями чаювання у різних країнах, цікавими фактами про чай та нюансами чайного етикету.

Хоча на території Україні чай і не вирощують та українці дуже полюбляють чай, заварений із цілющих трав та листя рослин разом з ягодами, які ростуть в Карпатах, на Закарпатті чи Поліссі. Присутні обмінювались враженнями про смакові якості різноманітності сортів чаю та одночасно смакували цей запашний напій: чорний, зелений, з домішками та без, трав’яний, мали змогу відчути смак справжнього чаю по-англійськи (з молоком).

Учасники заходу насолодилися смаками чаїв та отримали позитивні емоції і заряд гарного настрою від спілкування в дружній і теплій атмосфері.

 

Бібліотеки району звітують перед громадою

12 квітня 2018 року в  Агрономійській сільській бібліотеці-філії пройшов звіт перед населенням за 2017  рік під назвою « Бібліотечне життя у 2017 році». На звіт були запрошені Паладій З.В., депутат сільської ради , Сторожук М.М.,  член виконавчого комітету, Бурля О.О., соціальний працівник відділення денного перебування ТЦСО, слухачі університету третього віку, члени любительського об’єднання «Берегиня», працівники сільського Будинку культури.

Бібліотекар Стрільцова О.О. розповіла присутнім над якими завданнями  книгозбірня  працювала в минулому році, подякувала за співпрацю СБК та Агрономійській ЗОШ, відмітила найактивніших учасників та відвідувачів масових заходів бібліотеки-це любительське об'єднання «Берегиня» та учні школи. Про тісну співпрацю з бібліотекою розповіла соціальний працівник відділення денного перебування ТЦСО Бурля  О.О, яка зазначила, що бібліотека є не тільки інформаційним центром на селі, а і своєрідним координатором вільного часу. Бібліотека  не лише забезпечує користувачів потрібною інформацією, а й створює сприятливу атмосферу для спілкування, дозвілля, відпочинку, творчості. Тож, Олена Олександрівна подякувала бібліотекарю – волонтеру за допомогу в підготовці та проведенні засідань Університету третього віку та побажала, щоб бібліотекар і далі продовжувала споконвічні традиції: служити людям для добра та їхнього духовного збагачення, сприяти розвитку культури та просвітництва на селі.

Депутат Агрономійської сільської ради Паладій Зіна  Володимирівна в своєму виступі підкреслила роль бібліотеки у вихованні підростаючого покоління та залученні молоді до читання.

Далі Ольга Олександрівна запросила всіх до  культурно - мистецької подорожі «Чарівний світ театру та кіно», під час якої  учасники заходу дізналися про історію виникнення театрів на Україні, перші українські кінострічки, познайомила із творчістю видатних українських акторів і режисерів театру та кіно.

22 квітня 2018 року на базі  Обласного Палацу культури  пройшов обласний конкурс козацької пісні «Битва хорів» в якому прийняли участь ансамбль української пісні «Калинонька» Арбузинського районного Будинку культури. Колектив посів почесне третє місце. Керівник Микола Воробйов.

Тиждень дитячого та юнацького читання «Під українським небокраєм книгу люблять і читають»

Щороку хвилююча мить чарівної весни приносить до бібліотек України традиційне і довгоочікуване свято — Всеукраїнський тиждень дитячого та юнацького  читання — час, сповнений дивовижного книжкового розмаїття, свято тих, хто творить книгу і тих, хто любить читати, дні веселих пригод і літературних відкриттів.

Цьогоріч Тиждень читання в Арбузинській ЦБС пройшов з 02 по 08 квітня під гаслом «Під українським небокраєм книгу люблять і читають» та був наповнений зустрічами з найулюбленішими дитячими книжками, літературними подорожами, іграми та вікторинами, різноманітними конкурсами та дійствами.

Так в перший день, а саме на відкриття Тижня читання в дитячій книгозбірні відбувся літературний карнавал «Казкова країна мудрої книги». Розпочалося свято яскравим  дійством,  на яке завітали учні 4- А класу НВК «Пролісок» на чолі з класним керівником Єсауленко І.М.

Веселе, гамірне театралізоване свято з конкурсами, загадками, персонажами відомих дитячих літературних творів, надовго запам’яталися його учасникам. Незнайко (Коржук Яна), Попелюшка (Ляпало Олена), Буратіно (Рева Іван), Королева Книга (Шевченко Віка) загадувала дітям загадки, цікаві головоломки,  а ведучі  заходу Середенко А.В. та Ляпало С.М. познайомили користувачів з історією виникнення свята книги, показали найбільшу книгу і найменшу, які є в бібліотеці, здивували найтовстішою  і найтоншою, познайомили з новими книгами бібліотеки та представили книги 40-х та 50-х років видання ХХ ст., зокрема Кобзар Т.Шевченко 1953 року видання, які знаходяться у фонді книгозбірні. А потім на відвідувачів бібліотеки чекала презентація нової літератури з книжкової виставки «Книжкова карусель».

Агрономійською сільською бібліотекою для учнів 4 класів було проведено пізнавальні літературні перегони «Зустрічаємося з книжками, заряджаємося думками», в яких діти проявили свою начитаність, знання  з художньої  літератури, історії, географії, біології.


Веселе театралізоване дійство «Забавні пригоди на Казковій планеті» з конкурсами, загадками, піснями, персонажами відомих дитячих літературних творів було проведено в Новоселівській сільській бібліотеці для учнів 3 – 4 класів.

На казковій планеті діти зустріли Попелюшку – (Цимбаліст Еля, 4 кл.), Червону Шапочку (Миндру Карина, 4 кл.), лікаря Айболита (Васьковський С., 6 кл.), Книгу (Пащенко Д., 3 кл.), Незнайка (Бочкарьов Андрій, 3 кл.,).  Юні  читайлики  дружніми командами залюбки занурилися в казково - книжкову країну. Жваво, з азартом відповідали на питання вікторин  «Кожна пригода – до роздумів нагода», «Знавці народних казок», брали участь у конкурсі «Пригадай друзів» та у грі «Початки і кінцівки», які із ними проводили бібліотекар та казкові персонажі.

Найактивнішими були – Задорожнюк Юля, Мазур Андрій, Лівадару Саша – 3 клас, Кім Максим, Лівадару Оксана, Спицький Дмитро – 4 клас. Червона Шапочка та  Незнайка пригощали присутніх солодощами, кошти на які виділили постійні спонсори бібліотеки - ТОВ «Вісла». Захід приніс дітям багато позитивних вражень, додав знань, а бібліотеці – нових користувачів!

Для шанувальників казок, учнів 5 класу Іванівської ЗОШ, які нерозлучні з книгою, багато читають і тому багато знають про казки, було запропоновано скласти літературні пазли «Почитаємо, пограємо, казки відгадаємо!».

У конкурсі «Ланцюжок приказок» діти змагались, хто більше пригадає прислів'їв та приказок про книги, у конкурсі «Герої»  впізнавали за уривком, про кого говориться,  знаходили атрибути героїв казок та літературних творів,   відповідали на запитання вікторини «Казковий світ», а  серед ілюстрацій казок розпізнавали народні та авторські. За правильні відповіді діти отримували частинку пазла ілюстрації відомих казок. Першими склали пазл та стали переможцями Тактаєва Юля та Прокопенко Настя.


На зустріч з казкою запросила учнів 1-2 класів Кавунівської ЗОШ і бібліотекар Кавунівської бібліотеки, провівши вікторину «У казки на гостинах».


Вже давно стало доброю традицією запрошувати письменників та поетів на гостину в літературну вітальню районної книгозбірні. На творчий дебют «Пером і пензлем» талановитої поетеси, художниці, вчителя молодших класів Перепелиці Альони Олександрівни були запрошені вчителі та учні Новоселівської ЗОШ. Значне місце в її творчості займає лірика, твори, які славлять життя людей з їхніми радощами і печалями, любов’ю і тривогами, великою вірою у щастя і добро, наповнені священною вірністю рідній Арбузинщині. Під час зустрічі читачі та працівники бібліотеки мали чудову нагоду щиро поспілкуватися із митцем, ознайомитися із її творчістю та мистецьким доробком, прослухали її патріотичний вірш «Кемерово» у виконанні учениці 6 класу Федченко Анни, виставкою портретів, намальованих в техніці графіка.

Зайцева Л.Л., заступник директора з виховної роботи згадала про шкільні роки Альони, зазначивши її організаторські здібності ще з раннього дитинства, яка для своїх однолітків організовувала квести з пошуками скарбів, а на день народження кожному однокласнику писала вірші-присвяти, малювала портрети-шаржі.

Перед присутніми виступив Поплавський Віталій Григорович, голова районного літературного об’єднання «Дар», зазначивши талановитість поетеси, пообіцяв допомогти у видавництві збірки її творів.

Літературна зустріч подарувала присутнім чудовий настрій та незабутні емоції.


Дуже важливо, щоб зустріч з книгою відбулася якомога раніше. Так, в рамках Тижня, до старшої групи ДНЗ «Ромашка», з бібліодесантом «Підростай з книгою, малюк!» завітала бібліотекар Костянтинівської міської бібліотеки Прокопенко О.М., щоб заповнити дитяче дозвілля «смачним» читанням нових книжечок. На цій зустрічі дітлахи з цікавістю слухали про бережливе ставлення до книги, значення книги як друга, у якого можна одержати пораду. Щоб і надалі розвивати у малюків інтерес до художньої дитячої літератури, бібліотекар подарувала малюкам ілюстровані книжечки, які ті охоче гортали, розглядали малюнки, бо книги – це чарівне віконце у світ знань.


Літературна дуель «Найкращий читайлик» відбулася між учнями 6 та 7 класу Іванівської ЗОШ. Учасників та вболівальників очікували цікаві та незвичайні завдання, з якими всі добре справилися.

Конкурси «Літературні тести», «Літературний калейдоскоп», «Секрет», «Імена», «Шифрувальники», «Авторські казки» довели, що читаючи, діти пізнають багато непізнанного, нового і діляться своїми знаннями та враженнями від прочитаного зі своїми друзями. Звання «читайликів» отримали всі учасники заходу.


В рамках тижня читання в бібліотеках ЦБС відбулися найрізноманітніші  заходи і для молоді, які мали на меті привернути їх до друкованого слова, виховувати у них читацьку культуру, формувати життєву позицію.

На цікаві лабіринти для допитливих під назвою «Скарбниця книжкових премудростей» завітали  до  центральної районної бібліотеки учні 9-А класу  Арбузинської опорної школи І-ІІІ ст. ім. Т. Шевченко. Старшокласники почули багато цікавого з історії книги від бібліотекарів Онищенко К.А. та Середенко А.В. Для  присутніх були презентовані книжкові виставки книгозбірні: «Золоті ключі краю», «До німецьких письменників на гостину», «Для дому, для душі, для дозвілля» та інші.  Потім підлітки побували в Інтернет – центрі, ознайомились з роботою Пункту Європейської інформації, його метою та завданнями.

А далі учні прийняли участь в Інтелектуальному турнірі «Щасливий випадок», який був поділений на гейми: «Хто більше?», «Шифрувальник», «Ти мені – я тобі», «Темна конячка», «Природа», «Спорт». Гра виявилась цікавою та напруженою. Обидві команди були уважні, кмітливі, спритні, спостережливі, продемонстрували свої знання та прагнення до перемоги.


Для учнів 9 класу Арбузинської ЗОШ №1 бібліотекарем Арбузинської міської бібліотеки Гридіною Л.О. було проведено годину сміху «Хай звучить веселий сміх, щоб гарний настрій був у всіх». Любов Олексіївна повела з ними мову про такі поняття як гумор, сміх, сатира, чим вони відрізняються. Зауважила, що люди сміються з різних причин: фізіологічних, від відчуття задоволення, від радості, від тонкої гри розуму, від сміливості та несподіваності міркувань. А що ж викликає сміх?, - на це запитання відповіді давали самі учні, висловлюючи свої думки. Також назвали великих сміхотворців нашої української літератури: І. Нечуй – Левицький, С. Руданський, С. Олійник, О. Вишня та інші, і звичайно ж, спинилися на творчості сучасного великого гумориста П. Глазового, читали його гуморески, ставили коротенькі інсценівки. Захід приніс задоволення всім присутнім. Було зроблено висновок, що, якби більше люди жартували, було б менше конфліктів між ними.

Актуальною залишається проблема сімейного читання. Необхідно, щоб читання, освіта спpиймалися в сім’ї та суспільстві як один із важливих способів пеpедачі знань і досвіду поколінь, навіть як засіб досягнення додаткового матеpіального благополуччя внаслідок підвищення інтелектуального рівня. Тому бібліотеки намагаються визначити шляхи взаємодії, форми та методи роботи з батьками та дітьми. В один з днів Тижня читання працівники районної книгозбірні для дітей завітали перед проведенням шкільного спортивного заходу  на годину спілкування «Творчий альянс-дитяча бібліотека і сім’я», щоб поговорити з батьками про сімейне читання, яке має неповторний бібліотерапевтичний ефект. А також запросили батьків до бібліотеки, щоб разом подумати про читання дітей, поговорити про кращі дитячі книги, визначити коло читання для кожної сім’ї, розповісти про чудові традиції сімейного читання, про місце книги в сучасній сім’ї, про те, як книжка, прочитана разом, допомагає подружитися із власними дітьми.

Нікого не залишила байдужим зустріч із протоієреєм церкви Пресвятої Богородиці Гірняком М.М. На свято «Великоднє диво» завітали учні 4-А класу НВК «Пролісок» (вчитель Коцур Л.М.). Священнослужитель повів розмову про історію походження Великодня, особливості його  святкування, значення пасхальних традицій у житті кожної людини. Школярі жваво цікавились великодньою обрядовістю православних християн, духовною суттю свята. Передсвяткову зустріч Михайло Миколайович завершив привітаннями всіх зі світлим святом Воскресіння Христа та побажав Божої допомоги в добрих справах і подарував всім присутнім молитовники.


Готуючись до свята, четвертокласники принесли з собою малюнки та поробки даної тематики. Кращими стали поробки Кушацької А., Стахун М.,Токар Б., які  в подарунок одержали від о. Михайла Біблії. По закінченню зустрічі Середенко А.В. провела для дітей майстер – клас «Нумо, пензлик, потанцюй, гарно писанку малюй!» по виготовленню пасхальних листівок та аплікацій.


В останній день Тижня на екскурсію до бібліотеки «Цікаві таємниці з книжкової скарбниці» завітали вихованці середньої групи «Друзі» НВК «Пролісок» разом з вихователем Солдатовою В.І та помічником вихователя Лівою І.В.

Жваво роздивлялися маленькі екскурсанти чудовий і новий для них світ дитячої книжки. Вони з захопленням переглядали книжкові виставки, погортали ілюстровані книги  Наталі Забіли, Всеволода Нестайка та Миколи Носова, славнозвісних казкарів Братів Грімм та Ганса Крістіана Андерсена, дитячі журнали «Пізнайко», «Малятко», «Барвінок», «Розумник» та інші. А далі малюки потрапили до Інтернет-центру, подивилися там цікаві мультики.

Потім юні читайлики із задоволенням інсценували українську народну казку «Ріпка». Артистами стали: Онищенко Данило, Нікітін Євген, Гальчак Влада, Рибак Марк, Шевченко Мирослава, Абакумова Каміла, Лучин Роман.


А бібліотекарі показали для них лялькову виставу «Вірні друзі».

В цей день відбулася «Посвята в читачі» дітей, які перший раз прийшли до бібліотек. Всі присутні одержали в подарунок книги.


Бібліотекарі дарують дітям радість спілкування з книгою не лише в стінах бібліотеки. Так, бібліотекарем Новокрасненської сільської бібліотеки Каздобою О.М. для учнів 4 класу був організований лібмоб під відкритим небом «Книга збирає друзів», під час якого діти з цікавістю слухали розповідь бібліотекаря про призначення бібліотеки та книги в житті людини, на свіжому весняному повітрі читали в голос кращі твори української та сучасної літератури та обговорювали їх.


На підтримку книги та читання вийшли на флешмоб «Будь сучасним – Читай!» і учні Новоселівської ЗОШ разом з вчителями Латій С.А., Буднік Г.І., Тульчій В.П. та бібліотекарем Новоселівської бібліотеки Шаповаловою Л.М.


Всеукраїнський тиждень дитячого та юнацького читання має на меті не тільки залучити дітей та молодь до невичерпних джерел знань, а й перетворити бібліотеки на справжній храм Книги, в якому кожний читач відчуває себе бажаним гостем. Слово і книга – безсмертні.  Хай же не буде в житті наших користувачів  жодного дня без хоча б однієї прочитаної сторінки з нової книги.

Отже, дружіть з родиною книг!

 

Звіт перед громадою « Для вас відкриті наші двері і серця»

29 березня в приміщенні Іванівської сільської ради відбувся звіт Іванівської сільської бібліотеки-філії перед громадою, на який були запрошені Іванівський сільський голова  Семенов В.А., члени депутатського корпусу, активні читачі, громадськість села.

Насамперед бібліотекар розповіла про роботу бібліотеки за 2017 рік  та поділилася планами на майбутнє. Грамотами було відзначено найактивніших читачів бібліотеки: Батрак Валерію, Гончарову Аліну, Пурис Софію, Фільченко Катерину, Тактаєву Юлію.

Сільський голова Семенов В.А. підкреслив велику роль бібліотеки у вихованні підростаючого покоління,  залученні їх  до читання та активну громадську позицію бібліотекаря.

Про тісну співпрацю з бібліотекарем-волонтером  під час підготовки та  проведення засідань Університету ІІІ віку розповіла соціальний працівник Територіального центру захисту населення О.В.Харена.

Під час літературно – музичної композиції «Берегиня вроди – хустина квітчаста» ведучі Гайселюк Антон та Батрак Валерія познайомили присутніх з дивооберегом жінок та дівчат – хустиною, з різноманітністю та способами їх носіння. Учасники художньої самодіяльності Батрак Н., Ягніченко М., Шевченко Л., Семенова О., Ягніченко О. співали пісень та виконали танок з хустинами.

Іриною Зінов’ївною було представлено викладку нової літератури «Вернісаж новинок» та фотогалерею про роботу книгозбірні «Разом з книгою: граємо, навчаємось, відпочиваємо».

 

Година корисних порад «Здоровий спосіб життя та довголіття»

21 березня в приміщенні Іванівської сільської ради для слухачів Університету ІІІ віку  бібліотекарем Іванівської сільської бібліотеки разом з медичним працівником проведено годину корисних порад «Здоровий спосіб життя та довголіття». Фельдшера Іванівського ФАПу Огородник Н.М. розповіла присутнім про здорове харчування, фізичні навантаження для людей поважного віку, дала слушні поради щодо дотримання дієт. Бібліотекар Ірина Зінов’ївна підготувала інформацію про медичну реформу в Україні. Бажаючі ознайомилися з книжковою виставкою «Бережіть своє  здоров’я».

 

В слові є вічність і мить

Нині поезія стала настільки популярною, що для неї навіть день окремий вигадали — 21 березня. Вперше Всесвітній день поезії відсвяткували у Парижі, одному з найромантичніших міст Землі. А запровадила свято ЮНЕСКО у 1999 році та запропонувала відзначати цю дату, аби заохотити держави світу популяризувати написання й читання віршованих творів, видавати й поширювати їх.

День поезії — це ще й нагадування всім сучасникам про великих поетів, які своїм твердим поетичним словом впливали на долі цілих держав і завжди були в пошані.

Традиційно у читальній залі Арбузинської районної бібліотеки збирається сузір’я талановитих митців слова, щоб відзначити Всесвітній день поезії. І цьогоріч літературна вітальня «В слові є вічність і мить» зібрала широке коло письменників Арбузинського краю та їх шанувальників.  Тож на гостину до районної книгозбірні завітали наші поети – краяни: Поплавський Віталій Григорович, голова районного літературного об’єднання «ДАР» та члени літературного об’єднання «ДАР» Надія Ткаченко, Микола Дзудзело, Олександр Петренко, Наталія Катриченко і Любов Лисавенко з Костянтинівки та учні 10 класу Арбузинської опорної загальноосвітньої школи I – III ступенів № 2 імені Т.Г. Шевченка (вчитель української мови та літератури Полянко Г.В.).

Бібліотекарі Онищенко Катерина та Середенко Алла ознайомили присутніх з біографією і творчістю поетів. Поетичні збірки поетів-краян вміщують роздуми про наше сьогодення й минуле, про святість і нерозривність зв’язку різних поколінь, їх духовну єдність та націленість у щасливе завтрашнє майбутнє. Поети читали свої твори різної тематики, розкриваючи найпотаємніші почуття і думки людини, хвилювали присутніх своєю відвертістю та емоційним художнім прочитанням власних віршів.

Зустріч з митцями  пройшла в теплих і веселкових барвах спілкування, що живим вогником ще довго буде гріти душі і тішити серця наших користувачів. Наприкінці Віталій Поплавський  подарував для дитячої книгозбірні свою нову збірку «Римована абетка». Присутні і учасники заходу мали змогу переглянути книжкову викладку творчих добірок місцевих поетів «На хвилях поезії».

 

Вклонімося великим тим рокам

Вони у битві чесно полягли,

А іншого – ні вибору, ні змоги,

Вони загинули. Але перемогли,

Бо віддали життя для Перемоги.

Минають роки, відлітають у вічність, але є дати непідвладні часу. Минуло вже 74 роки від дня визволення Арбузинки від нацизму в Другій світовій війні. Пам’ять про ті події завжди буде жити в наших серцях.

21 березня для користувачів Арбузинської районної бібліотеки було проведено урок видатних особистостей «Воїни – визволителі Арбузинського краю». Під час заходу школярі познайомилися зі сторінками історії періоду Другої світової війни та роками окупації Миколаївщини, дізналися про героїчні подвиги наших земляків та світлий день Перемоги.

Адже День Перемоги – свято особливе. Це день великої радості та гордості, але водночас і великого смутку, оскільки перемога дісталася нашому народу жахливою, неймовірно високою ціною. Та на превеликий жаль, сьогодні ми не змогли втримати перемогу і всіма силами  намагаємось зберегти мир в нашій країні.

Бібліотекар Середенко А.В. розповіла молоді про людей, які героїчно боролися за визволення нашого краю, про їхні подвиги, про ту жорстоку і бездушну війну, що забрала мільйони життів, принесла лихо і горе на нашу українську землю. Діти уважно слухали оповідання Є. Январьова і М. Владимова «Завдання «Центру» виконано», взяли участь у обговоренні прочитаного та з’ясували, що навіть підлітки в ті часу здатні були на героїчні вчинки. Присутні дізналися багато нових фактів про події воєнного лихоліття на території Арбузинського району.


Школярі за допомогою бібліотечних працівників доторкнулися до сторінок історії війни 1941 – 1945 років, більше дізналися про битву за Південний Буг, визволення Миколаївщини. В Інтернет – центрі бажаючі мали змогу переглянути відеофільм про хроніку воєнних днів Другої світової війни.

На завершення заходу до уваги присутніх був представлений огляд літератури з книжкової виставки «Рокам ніколи пам’яті не стерти». Користувачі ознайомилися з книгами, в яких висвітлюються події Другої світової війни.


Вшануймо ветеранів! Прочитаймо книги про війну – адже це теж пам'ятник героям війни, відомим і невідомим її солдатам, це данина безсмертному подвигу та ратній звитязі воїнів, всім, хто кував перемогу.

22 березня в актовій залі Агрономійської ЗОШ Агрономійською сільською бібліотекою спільно з Агрономійським сільським Будинком культури для учнів  8 – 11 класів та вчителів було проведено вечір пам’яті «Їм вклоняється рідна земля».


Ведучі заходу розповіли про визволення села Агрономія, учениці 9 класу Танчук Ольга та Полуніна Надія зачитали спогади дітей війни про окупацію та визволення села.


Бібліотекою була представлена книжкова – ілюстративна виставка «Жива пам'ять про дитинство, обпалене війною», зокрема були представлені «Книга пам’яті Арбузинського району» та збірка кращих дитячих творів про війну «Літопис нашої пам’яті», де бібліотекарем Стрільцовою О.О. був зачитаний твір Турбая Олександра з Єланецького району про свого прадідуся Дерія Петра Андрійовича, який помер від тяжких ран в польовому госпіталі, що розміщувався в конторі радгоспу в квітні 1944 р. та похований в парку села Агрономія. Переглядаючи книжкову виставку, присутні відкрили для себе нові сторінки історії нашого краю, дізналися про героїчне минуле наших земляків.


Всім присутнім бібліотекар побажала мирного неба, пошани до пращурів, гордості за свою країну та родинного затишку, хвилиною мовчання вшанували пам'ять про загиблих воїнів – визволителів.

74-ий рік минув з часу визволення селища Костянтинівка від нацистських окупантів. Ця дата залишиться найсвітлішим спомином у серці кожного жителя, адже немає жодної сім’ї, якої б не торкнулася війна, зазнала найбільших жертв і руйнувань у страхітливій Другій світовій війні.

В рамках відзначення цієї дати 23 березня в приміщені Костянтинівської селищної ради було проведено годину шани «Все пам’ятає батьківська земля – і грім гранат, і визволення день». Під час проведення заходу бібліотекар Костянтинівської міської бібліотеки Прокопенко Олена нагадала учасникам заходу, працівникам селищної ради, про героїчне форсування річки Південний Буг, про те скільки костянтинівців не повернулося додому.


«Минають десятиліття… народжуються і виростають нові покоління все менше залишається тих, хто пам’ятає злочини нацистів зі свого трагічного досвіду. Але в пам`яті народній ніколи не погасне подвиг тих, хто боровся і поліг за визволення рідної землі», – наголосила бібліотекар. Покладання квітів до меморіалу загиблим воїнам – односельчанам вшанували пам'ять присутні заходу.


З року в рік відходять в глибину віків події Великої Вітчизняної війни. Все більше часу віддаляє юне покоління від тих трагічних днів нашої історії. Але пам’ятати і знати про це має кожен. І саме книга допомагає доторкнутись до героїчних сторінок, зрозуміти наскільки був важливий шлях до Перемоги. Для учнів 7 – 8 класів в Новокрасненській сільській бібліотеці 23 березня до 74-ї річниці визволення Арбузинщини було проведено літературний вечір «Перемогли, щоб жити в мирі».


 

Бібліотеки звітують

16.03 2018 року в Новоселівській сільській бібліотеці – філії пройшов звіт перед громадою за минулий рік «Професійний калейдоскоп подій – 2017». На звіт були запрошені – організатор по роботі із дітьми Новоселівської ЗОШ – Тульчіій В.П., депутат Новоселіської сільської ради – Абросімова Н.В., менеджер господарства «Вісла» – «Кернел» Пантіна С.В., громада села.

Бібліотекар Шаповалова Л.М. розповіла запрошеним про визначні події, здобутки та плани на майбутнє книгозбірні. Подякувала депутату районної ради Почапському А.Ю. за виділені кошти на придбання комп’ютерного обладнання для бібліотеки та підключення її до Інтернету.

Дипломами та подарунками (кошти на які виділила Новоселівська ссільська рада) були відмічені найактивніші читачі бібліотеки (Божко Настя – 1 кл.; Бочкарьов Андрій, Пащенко Діана – 3 кл.; Цимбаліст Ельвіра, Миндру Карина – 4 кл.; Буднік Валерія, Пащенко Світлана – 5 кл.; Кузьмінська Діана, Миндру Євгенія – 8 кл.)

Друга частина заходу – музична програма – додала присутнім справжнього святкового настрою. Юні читачі та друзі бібліотеки – члени клубу «Золоті Перлинки» підготували для присутніх  святковий концерт, під час якого звучали пісні, гумор, вірші.

З теплими словами підтримки діяльності бібліотеки виступила менеджер господарства Пантіна Світлана Василівна, яка подякувала бібліотеці за плідну співпрацю.

Звітуючи перед громадою про свою роботу, ми прагнемо показати, що сучасна сільська бібліотека – це не тільки зібрання книжок, а насамперед – це величезний світ соціальних комунікацій, центр культурного спілкування та творчого розвитку, інформаційний та освітній центр для мешканців нашого села.

 

Книжковий подіум «На гостину до німецьких письменників»

В рамках проведення українсько-німецького року мов бібліотекарем Козинець І.З. в Іванівській ЗОШ для учнів 3 – 4 класів 12 березня проведено книжковий подіум «На гостину до німецьких письменників». Ірина Зінов’ївна познайомила дітей з життям та творчістю відомих німецьких казкарів – братів Грімм, запропонувала до уваги любителів казок переглянути мультимедійну презентацію «Казкарі з Німеччини». За ілюстраціями казок діти складали пазли,  розшифровували назви казок, вголос читали казку «Пані метелиця»  та відповідали на запитання вікторини за творчістю казкарів.

 

Могутня сила Кобзаря

«Любітеся, брати мої,

Україну любіте,

І за неї безталанну,

Господа моліте»

                        Т. Шевченко

Тарас Шевченко – символ чесності, правди і безстрашності, великої любові до людини. Вся творчість Великого Кобзаря зігріта гарячою любов’ю до Батьківщини, пройнята священною ненавистю до ворогів і гнобителів народу. Його думи, його пісні, його полум’яний гнів, його боротьба за світлу долю трудового люду були думами, піснями, гнівом і боротьбою мільйонів.

Місяць березень розпочався в Арбузинській центральній районній бібліотеці з вшанування пам`яті Т.Г. Шевченка – національного пророка, невмирущого генія слова, народного поета, художника, борця за ідеали справедливості і добра.

 І знову – свято… І знову линуть до нас думи геніального українського поета. До бібліотеки  на літературне свято «Поет, художник, борець...» завітали учні Садівської ЗОШ разом із заступником директора школи з навчально-виховної роботи Шевченко І.В. та вчителями української мови та літератури Квасільчук А.В. та Кущовою В.І. 

Ведучі Середенко А.В. та Ляпало С.М. ознайомили учнів з життям та творчістю Великого Кобзаря не тільки як геніального народного мислителя, основоположника нової української літератури, а й як великого художника, запропонувавши учням переглянути ілюстровані малюнки Т. Г. Шевченка.

Ожило Кобзареве слово – учні Бобко О., Буряченко К., Бойко Л., Гниленко Н., Буряченко В., Сушко А., Георгієва К., Грицай Д., Рошкован А., Золотухіна І., Кобець Д.  декламували вірші, читали уривки із священної книги «Кобзар». Особливо вразила присутніх  майстерність виконання віршів Кобзаря призерами обласного конкурсу читців «Поетична пристань» Квасільчук Інною та переможницею районного конкурсу читців «Струни Кобзаря»  Лобовою Іриною.

Затамувавши подих присутні слухали про Шевченка не лише як борця, а й як ніжного й вразливого душею, чистого серцем лірика. У творчому доробку Шевченка і раннього, і зрілого темі жіночих страждань присвячений не один вірш. Переможниця конкурсу читців «Сторінками Кобзаря» (2015 – 2016 рр.) та цьогорічного конкурсу «Барви надії» Крижня Алла прочитала уривок Шевченкової «Катерини».

До уваги користувачів бібліотеки була запропонована книжкова виставка «Вклонімося Кобзарю», яка допоможе їм заглибитись в духовну спадщину письменника, відчути його невмирущі слова та актуальність творчості і в наші дні.

Сьогодні, коли відбувається духовне відродження національної культури, всі повинні глибше відкривати для себе його скарбницю творчості.

Так, в  Іванівській ЗОШ бібліотекарем сільської бібліотеки Козинець І.З. для учнів 6 – 7 класів проведено літературний подіум «Шевченко Тарас – постать знана у віках». За творчістю великого Кобзаря діти відповідали на запитання вікторини, відгадували кросворд, читали вірші Тараса Шевченка, слухали пісні на його слова. У змаганні між класами «Хто більше назве творів Кобзаря» з невеликим відривом перемогли семикласники.

В Агрономійській сільській бібліотеці пройшов вечір – портрет «Тарас Шевченко: знайомий і не знайомий». Тож в цей день до бібліотеки завітали слухачі університету ІІІ віку, щоб вшанувати пам'ять видатного сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка. Бібліотекар запропонувала присутнім ознайомитися з виставкою «Живе вічне слово Тараса», де крім творів Т.Г. Шевченка та книг про його життя і творчість був проведений показ ілюстрацій з картин Т.Г.Шевченка. Більшість із нас знають Шевченка як поета, прозаїка, драматурга і менше як прекрасного художника, гравера, живописця. Його художні картини в Академії мистецтв в Петербурзі, де він навчався, були удостоєні високих нагород, йому присвоєно почесне звання Академіка художників. Бібліотекарем Стрільцовою О.О. була підготовлена змістовна розповідь про маловідомі сторінки життя Т.Г. Шевченка, відбулася презентація книг: С.В. Чаніна «Великий рід, великої людини» та Неллі Топської «Любов наснага, любов журба». Зокрема присутні дізналися про рід Омеляна Івановича Шевченка, рідного дядька Т.Г. Шевченка та про особисте життя та кохання поета.

На заході прозвучали вірші та пісні на слова Т.Г. Шевченка, такі як «І мертвим, і живим…», «Заповіт», «Хустина» та інші. Всі разом заспівали пісні «Реве та стогне», «Думи, мої думи».

Багато поетів присвячували свої твори Т.Г. Шевченку, тож прозвучали такі вірші: уривок з поезії М. Рильського «Він у Києві» та вірш нашої землячки жительки Арбузинки Надії Ткаченко «Посвята».

Вшановуючи пам'ять Великого Кобзаря, бібліотекар Новокрасненської сільської бібліотеки Каздоба О.М. для учнів 4 класу провела літературний вечір « Хай палає свіча…». Олена Миколаївна розповіла дітям про нелегке дитинство Т.Г. Шевченка, його любов до рідного краю, до місця, де він народився і виріс, ознайомила учнів з тематичною викладкою літератури «Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь століття». Діти читали вірші поета, взяли участь у вікторині «Сторінки життя  Кобзаря». Разом прочитали його вірш «Реве та стогне Дніпр широкий…»

Для слухачів університету третього віку в приміщенні Костянтинівської селищної ради відбувся вечір – портрет «І оживе добра слава, слава Кобзаря».

Запрошений на захід голова Костянтинівської селищної ради Микола Коляда привітав усіх жінок з весною та продекламував уривок з поеми Т. Шевченка «Катерина». Бібліотекар Олена Прокопенко провела для присутніх огляд літератури «Спадщина Великого Кобзаря». Соціальний працівник територіального центру Костянтинівської селищної ради Олена Кірдяпкіна ознайомила присутніх з невідомими цікавими фактами з життя Шевченка.

Тарасові вірші дуже гарно лягають на музику, тож у виконанні волонтера Олександра Огринчука під аккомпанемент гітари присутні заспівали пісні «Реве та стогне Дніпр широкий», «Не женися на багатій» та «Зоре моя вечірняя».

Т.Г.Шевченко – славний син українського народу, його слово і сьогодні живе між нами. В Кавунівській сільській бібліотеці відбулися голосні читання «Нас єднає Тарасове слово». До бібліотеки завітали люди поважного віку, вони декламували поезію Т.Г.Шевченка, виконували пісні на його слова. Мокіна Тетяна Федорівна прочитала вірш «Наймичка», всі разом заспівали пісню на слова Т. Г. Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий».

204 роки минуло з дня народження поета, проте і нині живе під сонцем України Кобзареве слово, слово великої, непогасної любові до свого народу, своєї землі.

Нехай же в кожній хаті на чільному місці лежить «Кобзар», хай у кожній світлиці заквітне портрет Шевченка, щоб слово Тарасове світило старому і малому, щоб слово його не забуте і нині, вічно ходило по Україні.

Хай же і сьогодні, і в наступні роки зігріває наші душі Шевченкове слово, хай воскресає він, пророк нашого народу у благородних помислах і ділах, у справі збереження мови народної, звичаїв, і традицій.

 

«Це рідної землі – минуле і майбутнє»

На протязі багатьох років Новоселівська сільська бібліотека – філія в тісному зв’язку співпрацює із місцевим господарством «Вісла» – «Кернел», яке є постійним партнером бібліотеки з надання фінансової підтримки на передплату періодичних видань для бібліотеки, організації соціокультурних та просвітницьких заходів.

2 березня 2018 року бібліотека для мешканців громади провела народознавчу годину «Це рідної землі – минуле і майбутнє», на яку також були запрошені представник господарства «Вісла» – «Кернел» – менеджер Пантіна С.В. та соціальний працівник Кузьмінська Я.В. 

Бібліотекар Шаповалова Л.М. розповіла запрошеним про історію села, його знаменитих та творчих людей, оформила виставку світлин про історію рідного села Новоселівки «То рідної землі минула доля».

Пантіна С.В. ознайомила з планами та перспективами діяльності господарства «Вісла» – «Кернел» на території села та його соціальною політикою.

Бібліотека є надійним партнером для всіх установ та організацій, які знаходяться на території села, громадським інформаційним центром культурного життя, спілкування та дозвілля.

 

Високий наш дух, як молитва

23 лютого в Арбузинській районній бібліотеці для дітей відбувся конкурс розмовного жанру «Барви надії», участь у якому взяли 11 любителів мистецтва слова з селища Арбузинка та сіл Агрономія, Іванівка, Новокрасне, Кавуни та Панкратове.

У чому специфіка цьогорічного заходу, яке село представило найбільше конкурсантів, і хто ж став кращим? Про все – трохизгодом.

Світ таланту людини розфарбований у різні кольори. Районний  конкурс читців «Барви надії» проявляє найтонші відтінки завдяки мистецтву слова. Не дивлячись на чітко сформовані вікові рамки, були приємні сюрпризи: наймолодшому конкурсанту «Барви надії — 2018» ледь виповнилось 9 років, а найдосвідченішому — 60! Зовсім юні і поважні конкурсанти додали і свої кольори до «Барв надії».

Ведучі – бібліотекаріА. Середенко та К. Онищенко зачитали патріотичні вірші українських класиків та сучасних поетів.

Поезія… Вона може змінити саму людину. Якщо людина прагне до цього, то завдяки поезії стає чутливішою, добрішою, відкритішою для світу. Поезія торкається тих струн людської душі, які, можливо, досить довго мовчать у людині, доки її не торкнулися тонкі пальці поетичних рядків…

Віночок із неповторних безсмертних творів Л. Костенко, О. Довженка, К. Валецької, І. Калиниченко, В. Симоненко, М. Сингаївського, Н. Козленко і класика гумору П. Глазового тримав в напрузі всіх учасників конкурсної програми майже дві години.

Критеріями оцінки стали знання тексту напам’ять, виконавча майстерність, артистизм, емоційний вплив на слухача.

Всі учасники підготувалися до своїх виступів, твори доповнювали музичним супроводом, сценічним вбранням, створювали навіть театралізацією свої віршованих композиції.

Кожен конкурсант намагався передати всю палітру почуттів, які вклав автор у кожний рядок своєї поезії. Комусь з них це вдалось краще, комусь – трошки гірше. Але були й такі, чиї виступи залишили незабутні враження в серцях слухачів.

Гостем заходу була переможець попередніх конкурсів читців «Сторінками Козаря» Крижня Алла, яка зачитала уривок з твору О. Довженко «Мати», та «Балада про дві душі» Л. Легостаєвої.

Оцінювали виступи учасників члени журі: Тищенко Лариса Іванівна, методист Арбузинського районного будинку культури;

Ляпало Світлана Миколаївна, бібліотекар Арбузинської районної бібліотеки для дітей;

Нікітенко Світлана Іванівна, бібліотекар відділу комплектування літератури Арбузинської ЦБС.

Не просто було визначитися з переможцями. Але конкурс є конкурс. Переможцями стали:

І – ІІІ категорія: І місце – Мельник Валерія (с. Агрономія);

ІІ місце – Шамрай Валерія (с. Панкратове);

ІІІ місце – Мельникова Лілія(с. Агрономія);

ІY категорія:

І місце – Андросова Марія (с. Новокрасне).

Переможці конкурсу отримали грамоти Арбузинського відділу культури, національностей та релігій.

Серед переможців районного конкурсу читців двоє учасників візьмуть участь в обласному турі. Побажаємо ж їм великих перемог та подальшого розвитку їх талантів серед декламаторського мистецтва.

Директор районного Будинку культури Зайцева Т.М. відмітила високий професійний рівень виконавців та чудову організацію конкурсу, подякувавши бібліотекарям та директорам клубних закладів району за якісну та творчу підготовку конкурсантів.

 

Мовний вернісаж «Мова – душа голосна України»

21 лютого до Міжнародного Дня рідної мови для учнів Іванівської ЗОШ бібліотекарем  сільської бібліотеки Козинець І.З. було проведено мовний вернісаж «Мова – душа голосна України», під час якого бібліотекар розповіла про найбільший винахід людства – письмо. Діти дізналися про витоки української мови, походження та її місце серед інших слов’янських мов, звернулися і до історії літописання та книжної справи. Проявили логіку та ерудицію під час розгадування кросворду та вікторини.

Захід ще раз довів, що значить для людей рідна мова. Це – гордість українського народу, яку необхідно зберегти  та передати нащадкам, як найцінніший скарб.

 

День якості «Бібліотечні установи Арбузинського району в умовах реформування: аналіз діяльності роботи за 2017 рік»

20 лютого 2018 року в Арбузинській центральній районній бібліотеці для працівників бібліотек Арбузинської ЦБС та Благодатненської  ОТГ проведено День якості «Бібліотечні установи Арбузинського району в умовах реформування: аналіз діяльності роботи за 2017 рік».

Відкрила захід директор ЦБС Долінська С.М., яка зробила аналіз діяльності бібліотечних установ району, відмітила сильні та слабкі сторони розвитку бібліотек, націлила колег на виконання першочергових завдань.

З консультацією «Річні плани та звіти: аналіз, завдання, рекомендації» виступила методист ЦБС Білик Л.В.

 Бібліотекар ВК та ОД центральної районної бібліотеки Нікітенко С.І. провела годину професійного спілкування «Універсальна десяткова класифікація: підсумки впровадження».

Учасники заходу взяли участь в професійному діалозі «Бібліотека у пошуках нових ідей та рішень».

В рамках реалізації проекту «Відкрий Німеччину в нашій бібліотеці» працівниками відділу обслуговування Степанченко С.В. та Онищенко К.А. було проведено для бібліотекарів в «Мовному кафе»   літературну вечірку,під час якої присутні перегянули мультимедійну презентацію «Німецькі сліди в Україні», взяли участь у вікторині «Пізнаємо Німеччину разом», ознайомилися з найцікавішими фактами про цю країну та книжковою виставкою «До німецьких письменників на гостину».

В кінці заходу директор Арбузинської ЦБС Долінська С.М. підвела підсумки;бібліотекарі одержали домашнє завдання.

 

 Небесній Сотні шана й молитва, за чисті душі, що злетіли в небо

Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Полягли за честь, за волю, за право бути Українцями і за свою Батьківщину. Героїчна Сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами – Охоронцями на небі.

З нагоди дня пам’яті Героїв Небесної Сотні та річниці майдану 20 лютого в Арбузинській районній бібліотеці  було проведено вечір – присвяту  «І зупинилось серце молоде, щоб вічно билось серце України!» для вчителів і старшокласників Новоселівської ЗОШ та студентів Університету ІІІ віку.

Гостями заходу були представники місцевої влади та громадських організацій: заступник голови Арбузинської районної державної адміністрації, виконувач функцій і повноважень голови районної державної адміністрації Василенко А.О., голова Арбузинської районної ради Кошетар В.М., член виконкому Арбузинської селищної ради, депутат районної ради Солдатова Н.А., начальник Арбузинського відділу Первомайської місцевої прокуратури Довбня М.В.

 В своїй промові Алла Олександрівна нагадала присутнім про ці страшні дні 2013 – 2014 рр., зокрема сказала: «Ми пишаємося героями, які примножують славу нашої держави, відстоюють її територіальну цілісність і незалежність, борються, щоб на нашій святій землі панували мир, злагода і добро».

Володимир Миколайович зазначив, що в подіях на Майдані та на Східному фронті взяли участь і наші земляки, проявивши вражаючу незламність, патріотизм та хоробрість, які ціною свого здоров’я і життя боронять від агресора незалежність та цілісність нашої країни. Приєдналася до виступаючих Наталія Анатоліївна, яка наголосила, що героїчні подвиги патріотів, котрі заради торжества справедливості пожертвували собою для зміцнення власної держави в лютому 2014 року ми не вправі забувати.

Ведучі заходу  бібліотекарі Середенко А.В. та Онищенко К.А. відновили хронологію подій, що відбувалися на Майдані Незалежності в Києві у 2013 – 2014 роках, згадали поіменно Героїв Небесної Сотні.

Учасники заходу вшанували пам’ять Героїв Небесної сотні, які віддали своє життя за Незалежну Європейську Державу, переглянули слайд презентацію «Пам'ять Небесній Сотні», ознайомилися з книжково-ілюстративною виставкою «Небесна сотня – герої незборені, найкращі, найвідважніші сини»

У виконанні Ночевкіної А., учениці 9-го класу Арбузинської ЗОШ №1 ім. О. Закерничного та соліста РБК Воробйова М. пролунали патріотичні пісні.

 

Грані тисячоліть на струнах слова

«Мова – жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування». Цей вислів належить відомому українському письменнику – класику Панасу Мирному. Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, як народний, улюблений символ українців, її порівнюють зі співом солов'я, бо лине вона, як ніжна пісня співучого соловейка.

З нагоди відзначення Міжнародного Дня рідної мови Арбузинська районна бібліотека для дітей запросила учнів 4Б класу НВК «Пролісок» (класний керівник Єсауленко І.М.) на свято мови  «Причасти мене розмовою, українською мовою».

Впродовж заходу присутні ділились своїми думками про значення рідної мови в житті кожної людини, про своє відношення до мов світу, а особливо до своєї – української.

Поки існує мова, існує народ. Ткаченко Н.М. – дитяча поетеса, член районного літературного об’єднання «Дар» поділилася з присутніми своїми міркуваннями щодо значення української мови у сучасному просторі, прочитала вірш «Моя Україна», який написала до свята рідної мови, та ознайомила присутніх зі своїми новими віршами.

Ведучі  заходу Середенко А.В. і Ляпало С.М. запропонували присутнім інтелектуальну гру – це конкурс знавців української мови. Змагалися 2 команди: «Мовознавці», «Дивослово». Діти мали змогу показати свої знання, уміння, навички, ерудицію, кмітливість у знанні рідної мови. Також прониклися почуттями національної гідності, повагою до всього українського, бажанням розмовляти рідною мовою. Вправно добирали слова-рими,  закінчували  прислів'я, розгадували кросворди, загадки, знаходили відповіді у словах. Особливо четвертокласникам сподобався «Фразеологічний звіринець» та «Фразеологічна математика».

Рідне слово… Скільки в ньому чарівних звуків, животворного трепету і вогню, лагідності, мудрості земної, закладеної ще славними вільнолюбними предками. Мова – показник існування нації. Під час спілкування із вуст дітей з гордістю звучала поезія, як класиків так і сучасних авторів. Згадали Шевченкове:

«Ну що б здавалося слова…

Слова та голос – більш нічого.

А серце б’ється – ожива,

Як їх почує…»

В читальному залі бібліотеки було оформлено книжково-ілюстративну виставку «Мова – це духовна святиня народу». Тематика виставки допомагає виховувати почуття любові до рідної мови, піклуватися про неї, захищати, розкривати для себе її велич й могутню силу.

Свято мови добігло кінця. За ті знання, які  продемонстрували школярі на святі, за  працю, за наполегливість, за знання української мови 4Б клас був нагороджений Подякою.

 

Під знаком Купідона

14 лютого з нагоди дня Святого Валентина в Арбузинській районній бібліотеці для дітей вирувала романтична атмосфера. Приміщення прикрашали символи кохання: сердечки, янголи, квіти, повітряні кульки, які створювали гарний настрій усім читачам книгозбірні, а особливо учням 4 – А класу НВК «Пролісок» (кл. керівник Гнедаш Н.О.), для яких була проведена святково-розважальна програма «Подаруймо любов один одному».

Ведуча заходу Онищенко Катерина, бібліотекар відділу обслуговування центральної районної бібліотеки, познайомила четвертокласників з історією виникнення свята закоханих, розповіла, якими були перші «валентинки», зачитала уривки з віршів про кохання  В. Сосюри, В. Симоненко, Л. Костенко, І. Драча та інших.

Розважальну частину програми продовжила бабуся Яга (Середенко А.В., зав. відділом обслуговування районної бібліотеки для дітей). Діти спільними зусиллями створили велику «валентинку» і подарували лісовій гості. Чи може бути щось миліше від «валентинки», виготовленої з великою любов’ю маленькими рученятами?

А далі школярі потрапили в захоплюючу пригоду з завданнями, які були направлені на доказ того, що добро завжди перемагає зло. Кожен бажав якнайкраще проявити себе, показати свої вміння, спритність та неймовірну силу дружби. Діти склеювали «розбиті» серця, відшукуючи «Літературні пари», мандрували доріжкою «ласкавих» слів, складали пазли «Палаюче серце», танцювали танок з повітряними кульками, Принци відшукували своїм Попелюшкам загублені черевички та виконували інші завдання.

Також для читачів книгозбірні була представлена книжкова виставка «Серце, що кохає», де всі бажаючі мали змогу ознайомитися із всесвітньовідомими творами про найпрекрасніше почуття у світі – Любов.

Щирі посмішки та сяючі оченята – ось чим була наповнена сьогодні книгозбірня. І наостанок бібліотекарі побажали своїм читачам, щоб у їх серцях завжди перемагало добро і кохання. І кохання було щасливим, світлим, чистим і радісним.

 

«Відкрий Німеччину в нашій бібліотеці»

2017 – 2018 рік оголошено роком німецької мови в Україні і української мови в Німеччині. Мета цієї акції – поглибити взаємну довіру та дружбу між нашими країнами. До серпня 2018 року будуть проводитися різноманітні заходи, під час яких саме мова та література стануть платформами для передачі сучасної культури, освітніх стандартів та європейських цінностей.

Арбузинська центральна районна бібліотека започаткувала проект «Відкрий Німеччину в нашій бібліотеці». В читальній залі гостинно відкрило двері «Мовне кафе», де завжди можна посмакувати новими виданнями німецьких письменників, ознайомитися з книжковою виставкою «До німецьких письменників на гостини», взяти участь в цікавих «літературних кавуваннях».

13 лютого для студентів Університету Третього віку відбулася історична подорож «Світ німецької історії та культури».

Волонтер та постійний користувач центральної районної бібліотеки Кучмаренко Л.Д. надала цікаву інформацію про історичний розвиток Німеччини, адже країна має четверту найбільшу у світі економіку  і п'яту найбільшу за паритетом купівельної спроможності. Це другий найбільший у світі експортер та третій найбільший у світі імпортер товарів. Країна досягла дуже високих стандартів життя і має всесторонню систему соціального забезпечення. Німеччина — батьківщина багатьох знаменитих науковців та винахідників і відома своєю культурною та політичною історією.

Сьогодні німецька мова – перша найпоширеніша мова у Європі і друга за популярністю іноземна в Україні. Більшість найвідоміших інноваційних компаній розташовані саме у Німеччині. В Україні німецька мова є другою за обсягом вивчення після англійської.

Бажаючих ознайомитися з історією цієї країни, економічним розвитком, культурним надбанням, мовою запрошуємо до читального залу Арбузинської центральної районної бібліотеки, де в рамках проекту «Відкрий Німеччину в нашій бібліотеці» будуть проводитися різнопланові цікаві заходи.



 

Ціна чужої війни

«Ти – вічний біль, Афганістан,

Ти – наш неспокій.

І не злічить глибоких ран

В борні жорстокій.

І не злічить сліз матерів, дружин, дітей

Не всі вернулися сини із тих ночей…»

15 лютого в День вшанування учасників бойових дій на території інших держав ми віддаємо шану тим солдатам і офіцерам, які з честю та гідністю виконували свій військовий обов’язок на території Афганістану, Алжиру, Анголи, Бангладеш, В’єтнаму, Ефіопії, Єгипту, острові Куба, учасникам бойових дій на Закавказзі, в Югославії, острові Даманський та інших «гарячих точках». Вони – воїни інтернаціоналісти, миротворці.

15 лютого 2018 року виповнюється 29 років з того дня, коли останній радянський солдат залишив негостинну землю Афганістану. 9 лютого в Арбузинській районній бібліотеці для  учнів 9 – 11 класів Арбузинської ЗОШ №1 пройшов вечір – спомин «Афганістан – мій біль, моя пекуча пам'ять».

Під час заходу бібліотекарі Середенко А.В. і Онищенко К.А.  ознайомили присутніх з масштабами складних і неоднозначних подій в Афганістані. Нікого з учасників не залишили байдужими поетичні рядки Ярослава Семенюка, Івана Низового та Віри Кухарук про афганську війну.

Учасники Афганської війни – гідний приклад мужності і самовідданого служіння Батьківщині ! Саме ці слова стали лейтмотивом заходу. Серед тисяч воїнів, що виконували свій інтернаціональний обов'язок в Афганістані були і  наші односельці Бранашко Олег, Гончаров Олег, Губрик Сергій, Івко Сергій, Іванов Юрій, Церуш Едуард, Чамата Микола, Чирков Петро, Шарата Михайло, Шарата Станіслав, Шефер Михайло, Білокамінський Анатолій, Густілін Валерій, Музуренко Микола, Мунтянов Валерій, Наконечний Віктор, Флань Сергій, Чегорян Георгій, Михайленко Анатолій,  Мудрий Володимир.

Ведучі вечору – спомину розповіли учням про наших земляків, які навічно залишилися 20-річними – Дяченко Василь, Капацина Віктор і Кисельов Сергій, як перехрещувалися їхні мирні дороги, але зустрітись на афганській землі їм так і не довелось. Доповнила розповідь бібліотекарів   про бойовий шлях і мирні будні наших односельців – афганців відео презентація «Мої земляки на дорогах Афгану», яку підготував воїн- інтернаціоналіст Михайленко А.Г.

Упродовж заходу старшокласники подивилися уривок з документального фільму «Виведення військ з Афганістану», а потім, затаївши подих, слухали розповідь безпосередніх учасників тих подій Михайленка А.Г., офіцера запасу, учасника бойових дій у Афганістані та Мудрого Л.В. старшого прапорщика, учасника бойових дій у Єгипті. Гості  поділилися  з молоддю своїми спогадами, як пройшли через пекло тієї війни.

До уваги присутніх було представлено фото – виставку «Афганістан болить в моїй душі», оформлену із світлин та документів Анатолія Григоровича Михайленка. Також всі мали змогу ознайомитися з викладкою  документальної та художньої літератури «Афганістан: подвиг, пам'ять, біль».

Біль від втрат не стихає... сьогодні, ми як ніколи маємо згадувати та пам'ятати про те горе, яке несе війна, про ту ціну, яку доводиться платити матерям, юнакам, людству, щоб наше небо було мирним, щоб світ був затишним, а діти щасливими.

Пишенін С.А. – військовослужбовець, який зовсім недавно повернувся із зони АТО на Донеччині,  поділився з учнями своїми спогадами про службу та солдатську мужність. Він відповідав на численні запитання школярів про військові будні, про єдність та героїзм бойових побратимів, про допомогу волонтерів.

Завдяки таким заходам ми виховуємо у молоді шанобливе ставлення до Батьківщини, почуття патріотизму та гордості за свою націю.

Учасники заходу вшанували пам’ять тих мужніх людей, хто поліг в афганських ущелинах та в зоні антитерористичної операції на сході України, схиливши голови у скорботній хвилині мовчання. 

Про афганську війну можна розповідати не лише мовою цифр і фактів, а й мовою пісень. Так, у виконанні солістів районного Будинку культури Воробйова М. та Телегіна О. прозвучала пісня «Зозуля», а Ночевкіна А., учениця 9 класу Арбузинської ЗОШ №1, виконала пісню «Білі лебеді».

 

 

Масляна прийшла – весну привела

14 лютого в приміщенні Костянтинівської селищної ради відбулося чергове засідання слухачів університету III віку, присвячене народознавчому святу Масляної. Програму заходу підготували та провели волонтери Прокопенко Олена та Дереш Дарина, які ознайомили присутніх з історією та традиціями Масляної. Також на захід був запрошений селищний голова Коляда Микола Володимирович, який привітав слухачів із святом проводів зими та найшвидшим приходом весни, побажав  всім весняного настрою, тепла і затишку в оселях та миру в країні. Під час засідання читали вірші, співали пісні, але кульмінацією став конкурс на кращі млинці, спечені членами засідання: з варенням, з медом, із сметаною – цих символів весни ніколи не буває багато. Всі із задоволенням дегустували млинці та ділилися рецептами.

 

«Великий мрійник та фантазер»

8 лютого до 190– річчяз дня народження видатного французького класика Жюля Верна в Новоселівській сільській бібліотеці для учнів 6 класу (вчитель зарубіжної літератури Анісян О.М.) був організований літературний круїз «Великий мрійник та фантазер».

Бібліотекар Шаповалова Л.М. запропонувала учням подорож у літературний світ письменника, який з дитинства любив море, тому багато хто з героїв його романів – моряки. Юні книголюби взяли участь в іграх «Вгадай книгу за підказкою»– отримавши конверт із текстом, відгадували, про який твір Ж. Верна йде мова; «Впізнай героя»– відгадували його за описом, за характером, за пригодами. Найктивнішими учасниками заходу були Білоцерківець Влад, Нестерова Альбіна та Скляров Даніїл. Для користувачів бібліотеки також було оформлено книжково – ілюстративну виставку «Всесвітній мандрівник – Жуль Верн».

 

 Екологічний альманах «Від якості води – до якості життя»

В Іванівській ЗОШ під час екологічного альманаху «Від якості води – доякості життя», проведеного 8 лютого для учнів 6–7класів бібліотекарем Іванівської сільської бібліотеки Козинець І.З., підлітки дізналися багато цікавого про властивості здавалося б найпростішої та звичної речовини на планеті і водночас найзагадковішої, розповіла про значення води у живій природі та її цінність для людин.

Всі разом пригадали прислів'я та приказки, пов'язані з водою, переглянули презентацію «Збережемо воду чистою» про фактори її забруднення. В аудіозаписі діти прослухали звуки морського прибою та ніжний шепіт літнього дощу, що дало всім естетичну насолоду. Свої знання про воду діти показали під час розгадування кросворду «Вода – цежиття».

 

 29 січня – День пам’яті героїв Крут

З метою вшанування пам’яті загиблих під Крутами, виховання у підростаючого покоління патріотизму, любові до нашої рідної країни, ознайомлення з трагічними сторінками історії українського народу, напередодні відзначення в Україні дня пам'яті героїв Крут, в Арбузинській районній бібліотеці для дітей 26 січня для користувачів Центру вільного доступу до мережі Інтернет було проведено історичний круїз «Бій під Крутами: історія подвигу».

Бібліотекар Ляпало С.М. розповіла присутнім про бій під Крутами, наголосивши на тому, що 29 січня 1918 року — це не лише день скорботи за українською молоддю, а й день величі духу української нації. Після перегляду відео–фільму«Бій під Крутами» присутні дійшли до висновку:  не можна викреслити з людської пам’яті той великий та безсмертний подвиг юних студентів, що захищали українську державність, поклавши на її вівтар найцінніше – власне життя. Також учні мали змогу переглянути літературу з тематичної викладки «Цвіт життя вони віддали Україні», присвячену даній темі.

 

Година пам’яті «Крути: честь і трагедія України»

Нема любові понад ту,

Що окропила кров’ю Крути,

І ту гарячу кров святу

Повік  Вкраїні не забути.

25 січня бібліотечні працівники Арбузинської центральної районної бібліотеки відвідали Арбузинський професійний аграрний ліцей для того, щоб розповісти учням першого курсу про  трагедію під Крутами, де у 1918 році в нерівному бою з більшовицькими військами полягли за незалежність України більше 300 молодих патріотів – студентів Київського університету Святого Володимира та учнів Кирило-Мефодіївського братства. В ході години пам’яті молодь мала змогу переглянути фрагмент  відео – фільму «Лист без конверта» із серії «Невідома Україна», бібліотекарі Степанченко С.В та Онищенко К.А ознайомили з викладкою літератури «Бій під Крутами: історія подвигу». На сам кінець присутні хвилиною мовчання вшанували героїв, замордованих під Крутами та запалили свічку пам’яті.

 

Історична подорож «Соборна духом Україна»

22 січня 2018 року з метою формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня соборності в Агрономійській бібліотеці – філії була проведена історична подорож «Соборна духом Україна», на яку було запрошено учнів 8-го класу Агрономійської ЗОШ. Бібліотекар розповіла про історичне значення «Акту злуки УНР і ЗУНР». Учні відкрити для себе одну з патріотичних сторінок з історії України, мали змогу ознайомитись з літературою, яка розповідає про славетних синів українського народу, які боролися за об’єднання всіх демократичних сил українства словом і багнетом, намагаючись відродити незалежну, соборну, українську державу. До уваги присутніх бібліотекар підготувала відео презентацію та книжкову викладку, присвячену дню Соборності.


 

Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг

Яка ж вдалась сьогодні днина!

Що хочеться співать пісень

Моя соборна Україна

Знов зустрічає новий день.

Дата 22 січня 1919 року ввійшла до національного календаря як велике державне свято – ДеньСоборності України. Щороку в цей день український народ із вдячністю згадує тих героїв, які словом і багнетом намагалися відродити незалежну соборну українську державу. Саме 22 січня 99 років тому було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської  Народної  Республіки. Офіційно ж в Україні День Соборності відзначають з 1999 року.

Патріотичне виховання є одним з пріоритетних напрямків  роботи Арбузинської районної бібліотеки для дітей. Тож,  19 січня,  напередодні Дня Соборності, для учнів 4-Б класу НВК «Пролісок» (кл.керівник Єсауленко І.М.) було проведено тематичний вечір «Соборна мати Україна – однана всіх, як оберіг».

Ведучі заходу Ляпало С.М. та Онищенко К.А. розповіли присутнім історію виникнення свята – Дня Соборності України, познайомили з історичними фактами про ті події, пригадали видатних українців, дізналися про всеукраїнську акцію «живий ланцюг» між Києвом, Львовом та Івано-Франківськом, яка відбулася 20 січня 1990 року, як символ духовної єдності людей східних і західних земель України.

Також учні відповідали на запитання літературно – історичноївікторини «Любіть Україну», продемонструвавши свої знання з історії рідної держави. У виконанні працівника РБК Воробйова М.О. прозвучали патріотичні пісні про Україну.

Саме цій знаменній події присвячена книжкова викладка «Соборна єдина – мояУкраїна», організована в районній бібліотеці для дітей. Матеріали, представлені на виставці, акцентують увагу на історичних фактах, що передували злуці, на об’єднавчому русі, який наприкінці 1918– початку1919 року охопив майже всю Україну.

Сьогодні в часи, коли частина території нашої держави анексована і агресор здійснює пропаганду сепаратистських настроїв, ідея соборності, яку передбачає це свято, є дуже актуальною. А багатовіковий досвід щодо втілення цієї ідеї в життя українським народом вчить, що тільки в єдиній соборній і неподільній Україні наш народ може знайти своє щасливе майбутнє.

Сенс єдності полягає для кожного з нас у щоденній особистій праці, у добробуті всіх мешканців нашого краю, в економічному зростанні, у зміцнені національної безпеки і в ототожненні кожного громадянина з єдиною українською історичною спільнотою, з її символами і цінностями. Ми повинні робити все можливе, аби міцніла наша держава, розвивався наш рідний край, і нарешті настав мир.

 

 «Соборність, єдність, неподільність»

Новоселівською бібліотекою – філією 21 січня для учнів 6–7класів Новоселівської ЗОШ  проведено день патріотичної єдності «Соборність, єдність, неподільність». Школярі із зацікавленістю слухали історію виникнення свята, жваво розмірковували про поняття соборності України, познайомилися з тематичною поличкою «День Соборності: мовою фактів і документів», на якій представлена література, що висвітлює тернистий шлях України до соборності.

Україна... Її майбутнє в руках молоді. Від нас залежить, якою буде наша держава! А держава, як і родина, має бути дружною, сильною, здоровою, щасливою.

 

«Ти не один – бібліотека завжди поруч»

Так називається спільний проект Арбузинської центральної районної бібліотеки та Арбузинського міськрайонного відділу з питань пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції. Мета цього проекту – надання пріоритетної уваги суб’єктам пробації, (особам, засудженим до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі) сприяння соціальній адаптації, психологічній інтеграції в суспільство, гармонізації їх внутрішнього світу,підтримка на шляху до змін.

18 січня 2018 року в рамках проекту «Ти не один – бібліотека завжди поруч» в читальній залі Арбузинської центральної районної бібліотеки було проведено психологічний тренінг на тему: «Пізнаймо самих себе».

Бібліотекар відділу обслуговування Арбузинської ЦРБ Онищенко К.А. підготувала для клієнтів пробації ділові ігри, цікаві вправи, різнопланові завдання: «Правдиві і неправдиві риси характеру», «Колір настрою», «Мій девіз». «Побажання», «Незакінчені речення» тощо. В ході заходу учасники розповідали про притаманні їм риси характеру, придумували особисті девізи, які могли б їх якнайкраще презентувати, називали кольори, що на їх думку, відповідають настрою під час занять, закінчували фрази тренера, наприклад: «Я живу для того, щоб…», «Справедливість – це…», «Сім’я для мене – це …», «Щодня я все роблю для того, щоб…», а також мали можливість обдумати свої попередні вчинки, своє ставлення до друзів, сім’ї, до своїх обов’язків.

Бібліотека запланувала і надалі буде проводити комплекс заходів, направлених на психологічну підтримку осіб пробації, корекцію їх соціальної поведінки, знаходженні сил «встати на ноги», щоб потім своїми діями та прикладом допомогти іншим.

 

Бібліо дайвінг «Таємниці природи взимку»

11 січня в Костянтинівській міській бібліотеці пройшов літературний дайвінг «Таємниці природи взимку», під час якого учням 5 класу бібліотекар розповів  про життя взимку тварин і птахів нашої місцевості та про необхідність їхньої охорони. Учні також дізналися про зимуючих і перелітних птахів, про причину відльоту птахів у теплі краї, взяли участь у природознавчій вікторині «У світі цікавого» та відгадували загадки про птахів під час цікавої природничої мозаїки «Хто є хто?».


 

Талантами примножується рідний край

Багата Україна талантами, щедра на красу. У кожному регіоні – свої звичаї, обряди, пісні, ремесла. Все це споконвіку створював народ – дарував незрівняну радість людям різних часів і поколінь. Світ народжує талановитих людей, які точно відчувають прекрасне і свої почуття і враження намагаються висловити у своїх роботах.

9 січня на креатив – вечір «Талантами примножується рідний край» зібралися майстрині любительського об΄єднання «Творча майстерня талантів» в Арбузинській центральній районній бібліотеці, на який було запрошено майстрів із сусідніх сіл та селища Костянтинівки та слухачів  університету ІІІ віку.

Вперше на засідання завітали Мягка Валентина Дмитрівна та Горбач Віра Антонівна, поповнивши скарбницю талантів Арбузинщини, розповівши присутнім, що посприяло розвитку їх таланту.

Валентина Дмитрівна, будучи на пенсії, знайшла для себе захоплюючий вид творчості. Вона опановує рідкісний вид мистецтва – створення картин з природніх матеріалів – мушлів та «фіш – арт» – створення картин з кісток і луски риби. А Віра Антонівна займається рукоділлям вже давно, вишиває хрестиком картини, серветки, рушники, а завітала вперше, почувши про схвальні зустрічі в  районній книгозбірні, де можна поспілкуватися, зустрітися з односельцями, поділитися своєю майстерністю та передати мистецтво творити чудеса своїми руками майбутньому підростаючому поколінню.

В ході вечору у виконанні слухачів Університету ІІІ віку та майстринь звучали новорічні та різдвяні українські колядки «Новорічна», «Добрий вечір тобі, пане господарю», «Нова радість стала». Це обрядові пісні з побажаннями багатства, доброго здоров'я, хорошого врожаю. Що ми Вам і бажаємо в Новому році. А ще нових талантів, процвітання Україні та мирного чистого неба!

В читальній залі було оформлено виставку виробів «Розмаїття творчості», на якій презентовано  різнобарв’я  вишивки на подушках, рушниках, картинах, весільне оздоблення пляшок, бокалів у виконанні сім’ї  Саветів–Златовихіз селища Костянтинівки.

 

 27.06.2019року в сесійній залі районної ради відбувся святковий концерт до Дня Конституції та дня Державного службовця. В залі лунали привітання від голови районної державної адміністрації Недашківської Лілії Василівни, заступника голови районної ради Кошмір Лариси Миколаївни. В святковому концерті приймали участь літературне обєднання «Дар», дитячий ансамбль «Веселі нотки», Анна Алєйнікова, Юрчук Ярослава, ансамбль «Калинонька», чоловічій ансамбль, народний ансамбль «Черемхи»

Вертеп «Бо прийшли до тебе три празники в гості»

Та прийдуть до тебе три празники в гості:

Що перший же празник – Святеє Різдво,

А другий же празник – Святого Василя,

А третій же празник – Святе Водохреще…

9 січня в Територіальноу центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Арбузинського району відбувся різдвяний вертеп «Бо прийшли до тебе три празники в гості», який є своєрідним завершенням великих християнських свят зимового циклу.

Розпочалося свято знаною всім з дитячих літ колядкою «Добрий вечір тобі, пане господарю». Невеликий екскурс в історію цих величних святкувань провели ведучі Гридіна Л.О., бібліотекар Арбузинської міської бібліотеки, активний слухач університету та аматор художньої самодіяльності і Онищенко К.А., бібліотекар відділу обслуговування центральної районної бібліотеки.

Маленькі артисти, учні 4 – А класу НВК «Пролісок» в образах Василя та Маланки, ангела, хлопчика, жида та пастушки цікаво відтворили таїнство Святої вечері. Слухачі Університету ІІІ віку на протязі свята дарували присутнім українські колядки – «У Вифлеємі нині новина», «Старий рік минає», «Ой, на річці на Йордані». Особливо тепло прозвучала колядка «О, пречиста Діво, глянь на нас із неба! Та дай же нам ту свободу, якої нам треба!».

Отже, з-поміж усіх церковних дат, які припадали на зимову пору, найважливіше значення мав період від Свят – вечора до Водохрещ. У ньому було найбільше обрядових дійств, якими намагалися забезпечити здоров’я, щастя і достаток, що і намагалися відтворити учасники заходу.

По закінченню Опалюк Н.В.,  заступник директора ТЦСО привітала всіх з Новорічними та різдвяними святами, та побажала здоров΄я, миру, достатку  та злагоди.

 

Народознавчий калейдоскоп «Немає переводу добрим звичаям народу»

3 січня 2018 р. в Костянтинівській бібліотеці – філії для слухачів Університету третього віку було проведено народознавчий калейдоскоп «Немає переводу добрим звичаям народу».

Присутні дізнались багато цікавого з історії святкування Нового року та Різдва Христового, ознайомились з народними звичаями та обрядами, посмакували кутею, прослухали щедрівки та колядки, дізнались про своє майбутнє з новорічного гороскопу.

 

Новий рік вже ступив на поріг

З дитинства новорічні свята дарують нам відчуття дива, гарний настрій і хороший емоційний заряд на весь майбутній рік.

Ось і 3 січня в приміщенні Арбузинської районної бібліотеки залунав веселий сміх та галас малечі. Адже до нас завітали маленькі користувачі разом зі своїми мамами, татусями та бабусями, потрапивши на розважальну програму «Новорічні викрутаси», де їх зустріли бібліотекарі Ляпало С.М. та Пані Зима (Онищенко К.А.).

Впродовж свята дітвора відгадувала загадки «Як не знаєш – розпитаєш, коли мудрий – відгадаєш», відповідала на запитання вікторини «У світі казки чарівної», грала в ігри «Зайчики –морквинки», «Солодкий сюрприз», «Хто  швидше» «Ялинка», «Склади слово» та ін.

А  ще в цій святковій атмосфері з уст малечі лунали пісні та вірші, вітання з Новим роком для своїх близьких та всіх присутніх. Виконанням танка «Долоньки» порадували вихованці дитячого садочка НВК «Пролісок» Трофимчук Юля та Онищенко Данило. Артюх Софія, учениця 3 класу ЗОШ№2  виконала  пісню «Папа».

Невдовзі з’явився Дід Мороз (Трофимчук Віталій, учень 7 класу ЗОШ№1) та Снігуронька (Артюх Софія) і свято засяяло вогниками не лише на ялинці, а й у оченятах радісних дітей, тому що  Новий рік – це свято чарівництва, чудес та подарунків.

Присутні отримали святкові враження а діти – солодкі подарунки, за що висловлюємо  слова подяки селищному голові Травянку Є.В.

Для всіх бажаючих насолодитися читанням казок, пригод та фантастичних новорічних історій у читальній залі було оформлено книжкову викладку «Книжкова заметіль».

 

 30.06.2019р. Арбузинщина радо зустрічала Всеукраїнський мистецько – патріотичний проект «Армія з народом». За участю концертного оркестра військової академії місто Одеса.