Головна Інформація для учасників АТО та вимушених переселенців Цивільний захист та безпека життєдіяльності населення

 ДЕНЬ ХУДОЖНИКА У ПРОБАЦІЇ

На виконання п.4.2.4 Плану роботи філії та її структурних підрозділів на ІІ півріччя 2020 року у Арбузинському міськрайонному відділі філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області з неповнолітнім суб’єктом пробації 09.10.2020 року був проведений виховний захід до Дня художника, який підготував і провів провідний інспектор відділу Андрій Фоменко.
Мета заходу - розширити і поглибити знання неповнолітнього суб’єкта пробації про творчість відомих художників України як сучасних, так і класиків, розвинути інтерес до художнього мистецтва, увагу та мислення, естетичні смаки, любов до прекрасного, спостережливість та виховати у неповнолітнього любов до рідного краю й почуття національної гордості.
В ході заходу неповнолітній дізнався, що щороку у другу неділю жовтня майстри пензля відзначають День художника України. Свято встановлено в Україні «…ураховуючи роль художників України в розвитку українського образотворчого мистецтва, відродженні національних традицій у художній творчості та на підтримку ініціативи Спілки художників України…» згідно з Указом Президента України «Про День художника» від 9 жовтня 1998 року № 1132/98. 
У цей день, звичайно ж, прийнято говорити про роль образотворчого мистецтва в культурному розвитку всього людства. Цей досконалий і неповторний вид творчості є одним з головних у сучасному світі. За допомогою своїх робіт художники передають внутрішні переживання, красу і недоліки навколишнього світу, намагаються достукатися до людей, малюючи свої картини. Провідний інспектор відділу А.Фоменко розповів підобліковому про багату історію українського живопису. Безліч художників України в своїй творчості досягли світового визнання. Вони є майстрами графіки, пластики, абстракції, проявляючи себе у різних напрямках цього мистецтва. День художника України можуть по праву відзначати люди, чиї твори стали невід'ємною частиною світового фонду живопису. Потенціал сучасних вітчизняних художників також вартий уваги, адже багато з них організовують свої виставки не тільки на Батьківщині, а й за кордоном — у найвідоміших виставкових центрах. При цьому вони залишаються впізнаваними й самобутніми.
В ході заходу неповнолітньому також були продемонстровані інформаційні відеоролики про успішних, найкращих та найдорожчих українських художників, а також відеоролики в яких неповнолітнього було ознайомлено з історією українського живопису, різними напрямками цього мистецтва, відомими українськими майстрами, які в своїй творчості досягли світового визнання. Був переглянутий фільм «Український квадрат», присвячений художнику-авангардисту українсько-польського походження Казимиру Севериновичу Малевичу.
Андрій Фоменко
Провідний інспектор Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області 
 
 
Співпраця задля безпечного суспільства
 
Продовжуючи співпрацю 6 жовтня у приміщенні Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області відбулася зустріч персоналу та суб’єктів пробації із представниками громадської організації «Пенітенціарна ініціатива» Іриною Моспан та Оленою Бігун.
В рамках проєкту «Заради життя» клієнтам пробації проведено безкоштовне тестування на ВІЛ-СНІД та поінформовано про шляхи зараження цією небезпечною хворобою. Також суб’єктам пробації надані засоби індивідуального захисту, тематичні інформаційні матеріали та психологічні консультації.
По завершенню тестування була проведена робоча зустріч персоналу Арбузинського відділу пробації Наталія Андреєвої та Ольги Буднік, представників ГО «Пенітенціарна ініціатива» Ірини Моспан та Олени Бігун та начальника Южноукраїнського бюро правової допомоги Інги Нестеренко. Обговорено напрямки роботи:
  • правовий захист осіб з інвалідністю;
  • категорії осіб, отримувачів послуг Бюро правової допомоги;
  • реалізація проєкту «Заради життя»;
  • можливості подальшої співпраці у напрямку пенітенціарної пробації в умовах карантину.
 
 

Ольга Буднік, старший інспектор Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області

 (@Ольга Будник https://www.facebook.com/profile.php?id=100028838025826) 

 

 

 Моя сила всупереч особливостям 

У рамках меморандуму про співпрацю між громадською організацією «Пенітенціарна ініціатива» та філією Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області з метою реалізації проєкту «Соціально-психологічна підтримка осіб з інвалідністю, які знаходяться у конфлікті із законом та перебувають на обліку в органах пробації Миколаївської області» на території Миколаївщини було проведено конкурс з написання творчих робіт суб’єктами пробації, які являються особами з інвалідністю, на тему «Моя сила всупереч особливостям». Головною метою проведення конкурсу є соціальна підтримка осіб з інвалідністю, які перебувають на обліку органів пробації Миколаївщини.
Суб’єкти пробації міста Южноукраїнська не стали винятком і теж активно взяли участь у конкурсі. 
6 жовтня у приміщенні Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області представниками громадської організації «Пенітенціарна ініціатива» Іриною Моспан та Оленою Бігун був нагороджений заохочувальними подарунками учасник конкурсу. Особам з інвалідністю, які перебувають на обліку органу пробації, на їхнє прохання, надано речі першої необхідності, медикаменти та психологічну консультацію.
 
Ольга Буднік, старший інспектор Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області
 
 (@Ольга Будник https://www.facebook.com/profile.php?id=100028838025826)
Запрошуємо до співпраці волонтерів! 
 
Арбузинський міськрайонний відділ філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області  запрошує до співпраці наполегливих, відповідальних, толерантних, ініціативних та оптимістичних особистостей для здійснення волонтерської діяльності.
Взаємодіючи із відділом пробації, Ви допомагатимете особам (суб’єктам пробації), які в силу різних обставин, умисно чи із необережності вчинили кримінальні  правопорушення, за які їх засуджено до покарань не пов’язаних з  позбавленням волі.
Діяльність волонтерів пробації здійснюється відповідно до Положення «Про організацію діяльності волонтерів пробації», затверджений Наказом Міністерства юстиції України  від 17.01.2017 року№98/5
 
 Волонтерська діяльність, пов’язана з пробацією, здійснюється волонтерами пробації за такими напрямками:
сприяння уповноваженим органам з питань пробації у здійсненні наглядових заходів за місцем роботи та навчання суб’єктів пробації;
участь у проведенні соціально-виховної роботи із суб’єктами пробації;
участь у складанні та реалізації індивідуальних планів роботи із суб’єктами пробації;
участь у проведенні індивідуально-профілактичної роботи із суб’єктами пробації;
надання консультативної, психологічної та інших видів допомоги суб’єктам пробації;
сприяння у працевлаштуванні суб’єктів пробації, залученні їх до навчання, виховних заходів та соціально корисної діяльності;
сприяння у реалізації пробаційних програм стосовно суб’єктів пробації, звільнених від відбування покарання з випробуванням;
участь у реалізації інших заходів, спрямованих на виправлення суб’єктів пробації та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.
Діяльність волонтерів пробації, пов’язана із здійсненням наглядових заходів за дотриманням суб’єктами пробації обов’язків, визначених законом та покладених на них рішенням суду, передбачає участь у:
перевірці суб’єктів пробації за місцем роботи або навчання;
перевірці виконання обов’язків, покладених рішенням суду на осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням;
перевірці достовірності поважних причин, що обумовили неявку суб’єктів пробації до уповноваженого органу з питань пробації в призначений строк;
заходах, пов’язаних з початковим розшуком суб’єктів пробації, місцезнаходження яких невідоме.
Залучення особи до волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією, здійснюється уповноваженим органом з питань пробації за письмовою заявою цієї особи після проходження співбесіди з працівником уповноваженого органу з питань пробації та заповнення анкети волонтера пробації.
 Кандидату у волонтери пробації уповноваженим органом з питань пробації може бути встановлений випробувальний строк до трьох місяців, під час якого вивчаються його моральні та ділові якості.
До волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією, не залучаються особи, які мають не погашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість, а також особи, які раніше були виключені уповноваженим органом з питань пробації зі складу волонтерів пробації через допущення дій і вчинків, які негативно вплинули на репутацію волонтера пробації, уповноваженого органу з питань пробації, порушили права суб’єктів пробації.
Уповноважений орган з питань пробації укладає з волонтером пробації, який бере участь у здійсненні нагляду за суб’єктами пробації та проведенні з ними соціально-виховної роботи, договір про провадження волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією (далі – договір).
За договором одна сторона (волонтер) зобов’язується за завданням іншої сторони (уповноважений орган з питань пробації) особисто безоплатно здійснювати волонтерську діяльність протягом установленого в договорі строку, а уповноважений орган з питань пробації зобов’язується забезпечити волонтеру пробації можливості для здійснення волонтерської діяльності.
 
 

Ми Вас чекаємо за адресою: вул. Шевченка, 207, смт. Арбузинка Миколаївської області, поштовий індекс 55301. Тел.: (05132) 3-09-72.
Електронна скринька: mk17@probation.gov.ua, mk_17probation@ukr.net

 Україна вільна та незалежна країна

20 серпня 2020 року до дня Державного прапора України та до дня Незалежності України в приміщенні Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області неповнолітній суб'єкт пробації намалював малюнок на тему: «Що для мене Україна».

Неповнолітній намалював Державний Герб України та пояснив, що в даному малюнку він хотів сказати, що Україна для нього – це вільна та незалежна країна.

Даний захід був проведений з метою культурно-освітнього розвитку, формування у суб'єкта пробації національної ідентичності, патріотичного виховання; сприяння його самореалізації та творчому розвитку, залучення до соціально-вагомої діяльності.

Безоплатна правова допомога в пробації
 
17 червня 2020 року у рамках співпраці Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області та Южноукраїнського бюро правової допомоги начальником Южноукраїнського бюро правової допомоги Інгою Нестеренко було проведено черговий прийом громадян, які перебувають на обліку органу пробації.
Сьогодні в Україні функціонує одна з найбільш розгалужених систем безоплатної правової допомоги, яка забезпечує надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги. Будь-яка особа може звернутися за правовою консультацією та роз’ясненнями щодо того, як краще вирішити свою проблему у правовий спосіб. В результаті цих консультацій засуджені безперечно набагато більше дізнаються про свої права, бо основна проблема багатьох  людей - це правова необізнаність. Під час заходу клієнтам пробації були надані індивідуальні юридичні консультації різноманітного напрямку. Було ознайомлено клієнтів пробації із правовими наслідками, які чекають на них у разі скоєння повторних злочинів або адміністративних правопорушень. Особливу увагу зосередили на важливості усвідомлення ними правових та соціальних норм, які є запорукою ресоціалізації
 
Кожна ситуація, кожна проблема – це доля живої людини, яка опинилася в складних життєвих обставинах та безпорадна в правовому просторі. А особи, які опинилися у конфлікті з законом, конче потребують такої допомоги. За сприяння уповноважених органів з питань пробації дана допомога може стати рятівною соломинкою, можливо й останньою для кожного з них. Правова інформація сьогодні надзвичайно потрібна людям, тому метою даного заходу є формування нової правової свідомості шляхом інформування суб’єктів пробації про їхні права та механізми їх захисту. А поширення знань та освітня місія сприяє залученню громадян до правової активності та правосвідомої поведінки.

  

Відбулась робоча зустріч з керівництвом Арбузинської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості
 
 
04 лютого 2020 року начальником Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області підполковником внутрішньої служби Альоною Петренко було проведено робочу зустріч з директором Арбузинської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості Віктором Терлецьким. Зустріч мала на меті координацію спільної діяльності та розв'язання проблемних питань щодо реалізації комплексного підходу у вирішенні питань працевлаштування, шляхом якісного надання індивідуальних інформаційних та консультативних послуг, проведення профорієнтаційних заходів з особами, засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. 
         В рамках такої співпраці суб’єкти пробації залучаються до заходів що проводяться на базі Арбузинської філії центру зайнятості, таких як: ярмарки вакансій, тренінги з профорієнтації для працездатного населення та заходи спрямовані на інформування населення в питаннях, що стосуються зазначеної сфери.
Окрім права на працю через центри зайнятості, підоблікові особи молодіжного віку, за направленням відділу пробації,  мають можливість реалізувати своє право на навчання та здобуття професійної освіти, особи старші 35 років мають можливість отримати від держави оплачуваний ваучер на підвищення кваліфікації чи перекваліфікації на іншу спеціальність.
 

Завдяки плідній співпраці Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області  з Арбузинською районною філією Миколаївського обласного центру зайнятості, підоблікові мають можливість реалізувати своє конституційне право на працю та задовольнити свої криміногенні потреби, що зменшує ризик вчинення ними повторних злочинів та робить суспільство безпечнішим.
  

Робота дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги
в приміщенні Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області
 
03 лютого 2020 року у рамках співпраці Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області та Южноукраїнського бюро правової допомоги головним спеціалістом Южноукраїнського бюро правової допомоги Інгою Нестеренко було проведено черговий прийом громадян, які перебувають на обліку органу пробації.
Сьогодні в Україні функціонує одна з найбільш розгалужених систем безоплатної правової допомоги, яка забезпечує надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги. Будь-яка особа може звернутися за правовою консультацією та роз’ясненнями щодо того, як краще вирішити свою проблему у правовий спосіб. В результаті цих консультацій засуджені безперечно набагато більше дізнаються про свої права, бо основна проблема багатьох  людей - це правова необізнаність. Під час заходу клієнтам пробації були надані індивідуальні юридичні консультації різноманітного напрямку. Було ознайомлено клієнтів пробації із правовими наслідками, які чекають на них у разі скоєння повторних злочинів або адміністративних правопорушень. Особливу увагу зосередили на важливості усвідомлення ними правових та соціальних норм, які є запорукою ресоціалізації
 

Кожна ситуація, кожна проблема – це доля живої людини, яка опинилася в складних життєвих обставинах та безпорадна в правовому просторі. А особи, які опинилися у конфлікті з законом, конче потребують такої допомоги. За сприяння уповноважених органів з питань пробації дана допомога може стати рятівною соломинкою, можливо й останньою для кожного з них. Правова інформація сьогодні надзвичайно потрібна людям, тому метою даного заходу є формування нової правової свідомості шляхом інформування суб’єктів пробації про їхні права та механізми їх захисту. А поширення знань та освітня місія сприяє залученню громадян до правової активності та правосвідомої поведінки.

  

 

Спільний профілактичний захід із Арбузинським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
 
 
Відповідно до меморандуму про спільну діяльність та згідно спільного плану заходів з соціально – виховної роботи із клієнтами пробації Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області з Арбузинським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на 2020 рік, 03 лютого 2020 року  на базі Арбузинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді   було проведено спільний захід, семінар на тему: «Попередження конфліктів та поведінки в конфліктних ситуаціях».
Конфлікт - складне психологічне явище, що може мати багато різновидів залежно від причин виникнення, кількості і складу учасників, форми вияву, результатів. Кожен конфлікт розвивається і має певну послідовність стадій. Під час конфлікту його учасники займають різні (часто - протилежні) позиції, по-різному усвідомлюють та переживають ситуацію, що виникла. Мабуть, хоч раз в житті всі були свідками конфліктів, чи були їх учасниками. На жаль, але життя не можливе без конфліктів. Переважно вони виникають тоді, коли потреби і бажання однієї людини не співпадають з потребами і бажаннями іншої людини або групи людей.

 

Таким чином, варто зазначити, що впровадження пробації є новою практикою для нашої держави, яка дозволить не лише виявляти приховані факти конфліктних ситуації, залучати суб’єктів пробації до самостійного вирішення конфліктних ситуацій, своєчасно запобігти тяжким наслідкам та створює умови для підвищення рівня довіри населення до діяльності уповноважених органів з питань пробації, що є важливим показником ефективності роботи.

Суб’єкти пробації, що перебувають на обліку в Арбузинському міськрайонному відділі, пройшли скринінгове тестування на ВІЛ: анонімно, безкоштовно та за бажанням.
 
Україна залишається регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ. Тим більше, що третина з ВІЛ-позитивних осіб досі не знають про свою хворобу. ВІЛ – це не вирок, це хвороба. Головне - вчасно діагностувати та розпочати антиретровірусну терапію. За таких умов можна вести якісне і повноцінне життя.
Саме задля раннього виявлення ВІЛ-позитивного статусу та з освітньо-профілактичною метою 28 січня у приміщенні Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області відбулася зустріч персоналу та суб’єктів пробації із соціальним працівником та психологом громадської організації «Пенітенціарна ініціатива» (Пенитенциарная инициатива Іриною Моспан та Оленою Бігун.
Суб’єктам пробації роз’яснено принципи захисту від ВІЛ та вмотивовано до проходження ранньої діагностики. Усі охочі пройшли безкоштовне скринінгове тестування на ВІЛ та отримали інформаційні посібники. За результатами тестування суб’єктам пробації надано вичерпні індивідуальні консультації. Головною задачею консультацій є мотивування до регулярного та правильного прийому АРВ-терапії, в разі наявності ВІЛ, та регулярний моніторинг стану власного здоров’я.
Дуже приємно, що Ірина Моспан та Олена Бігун знайшли час у своєму напруженому графіку та завітали до відділу. Сподіваємось на подальшу співпрацю у рамках наглядової пробації!
 
Ольга Буднік (

Ольга Будник),старший інспектор Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області

 

Спільна нарада з адміністраціями комунальних підприємств та органами місцевого самоврядування
 
Днями начальником та заступником начальника Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Альоною Петренко та Наталією Андреєвою були проведені спільні наради з адміністраціями комунальних підприємств та органами місцевого самоврядування, на об’єктах яких засуджені особи та правопорушники відбувають покарання у виді громадських робіт та стягнення у виді громадських, виправних та суспільно корисних робіт.
Під час нарад були обговорені питання, які виникають у процесі виконання вказаних стягнень, наголошено на останніх змінах в законодавстві – в додатках до Наказу Міністерства юстиції України від 19.03.2013 року № 474/5 «Про затвердження Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт».
Особливу увагу було приділено питанню своєчасності інформування органу пробації про неявку правопорушника до місця відбування адміністративного стягнення або допущення невиходу на відпрацювання.
Оперативність, налагоджена співпраця персоналу органу пробації з органами місцевого самоврядування та власниками підприємств – одна зі складових додержання законодавства у сфері виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних та суспільно корисних робіт».