Рятувальники закликають громадян не спалювати суху траву та не провокувати пожежі в екосистемах
З самих перших днів потепління, коли тільки-но сонечко почало гріти своїми променями, співробітники Служби порятунку стикнулися із збільшенням кількості пожеж на відкритих територіях. Щодня реєструються випадки горіння сухостою, сміття, очерету тощо. В переважній частині, причиною пожеж на відкритих територіях є не дотримання правил пожежної безпеки з боку населення. Залишене без нагляду багаття, кинутий недопалок, дитячі пустощі з вогнем – і як наслідок рятувальникам доводиться боротися із загоряннями сухостою. І не рідко, під дією певних природних факторів, такі пожежі набирають немалих обертів та розповсюджуються на значну площу, знищуючи все на своєму шляху: і господарські забудови на території приватних домоволодінь, і житлові будинки мешканців тощо.
Рятувальники в черговий раз звертаються до всіх мешканців та гостей нашого краю та закликають не провокувати пожежі в екосистемах. Пам’ятайте, що спалювання сухої трави несе небезпеку: від нанесення непоправної шкоди здоров’ю людей через наявність їдких речовин, які люди вдихають разом із димом, до виникнення масштабних пожеж, знищення матеріальних цінностей громадян та травмування населення. Крім того, не забувайте, що спалювання сухої трави заборонено. Бережіть себе, своє життя та здоров’я! Не завдавайте шкоди собі та оточуючим, сумлінно дотримуйтесь правил пожежної безпеки. В екстрених ситуаціях телефонуйте до Служби порятунку «101»!
101 - інформує
У сьогоднішньому стрімкому життєвому вирі все більшої популярності набуває екологічний туризм, який запрошує нас у захоплюючу мандрівку стежками непізнаного світу рідної природи, дарує цікаві зустрічі з минулим, але необхідно пам'ятати, що в основному лісові пожежі і загорання на торф'яниках виникають в основному через недбалість людей під час відпочинку, необережне поводження з вогнем при проведенні господарчих робіт, а також неконтрольоване випалювання сухої трави.
З метою запобігання виникненню загорань у лісових масивах Головне управління ДСНС України у Миколаївській області спільно з лісовими господарствами проводить відповідну агітаційно-роз’яснювальну роботу з населенням через засоби масової інформації. Це необхідно для формування у широких верствах населення думки про бережливе ставлення до лісів та недопущення порушень правил пожежної безпеки.
В даний період звертаємося до громадян, керівників сільгосппідприємств та землевласників Арбузинського району з настійним проханням-застереженням - не випалювати суху траву.
Адже коли горить торішня трава вздовж шляхів, то й біда десь недалеко «ходить».
Це випалювання часто-густо є однією з причин пожеж. Такі заходи, зазвичай, проводяться без нагляду і призводять до великих втрат у «володіннях» природи. Страждають від випалювання і полезахисні смуги, і посадки біля доріг та лісові насадження.
Ці пожежі дуже небезпечні, тому що «широким фронтом» охоплюють ліс, та непоправної шкоди завдають вони флорі та фауні!
Шановні громадяни! Дотримуйтесь Правил пожежної безпеки. В разі їх виникнення телефонуйте за номером 101, або 3-10-37.
6 державна пожежно-рятувальна частина
ГУ ДСНС України у Миколаївській області
Черкаський інститут пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Національного університету цивільного захисту України - державний вищий навчальний заклад IV рівня акредитації. На честь визнання здобутків у підготовці справжніх професіоналів-рятівників, патріотів нашої країни, навчальному закладу було присвоєне почесне ім’я Героїв Чорнобиля.
Інститут має значний науково-педагогічний потенціал та чудову матеріально-технічну базу, що дає можливість постійно розвиватися відповідно до вимог часу.
Для отримання якісної європейської освіти в закладі створено усі умови: сучасні інтерактивні аудиторії, комп’ютерні класи, електронна бібліотека, спортивний комплекс.
Одна із додаткових переваг навчання – участь у міжнародних програмах разом із делегаціями європейських країн та можливість отримання водійських прав.
Студенти ЧІПБ (спеціальність «Пожежна безпека») мають можливість навчатися по програмі подвійного диплому з Головною Школою Пожежної Служби Республіки Польщі.
Інститут здійснює підготовку курсантів, студентів, слухачів як за державним замовленням так і на платних засадах (за рахунок фізичних, юридичних осіб).
ГОТУЄМО ФАХІВЦІВ
зі спеціальностей:
«Пожежна безпека»
«Цивільна безпека»
(Цивільний захист,
Охорона праці)
«Психологія»
«Екологія»
«Право»
Адреса: 18034, м. Черкаси, вул. Онопрієнка 8.
(0472) 55-09-46 – відділ персоналу;
(0472) 55-09-61 – навчально-методичний відділ;
(0472) 55-09-69 – факс.
Приймальна комісія: тел. (0472) 55-09-55.