В рамках пілотного проекту «Експертно–аналітичнагрупа «Фабрика думки», що реалізується ОУНБ ім. О. Гмирьова спільно з МОМГО « Миколаївський дослідницько – аналітичний центр », 22 грудня 2015 року Арбузинська центральна районна бібліотека провела вечір запитань та відповідей « Енергозбереження та державна соціальна підтримка населення ». Учасниками обговорення соціально значущих питань стали пенсіонери, представники громадських та бюджетних організацій селища, безробітні.
Запрошені працівники Арбузинської філії ПАТ« Миколаївобленерго » інженер планово – технічного відділу Аксентьєва О.О. та інженер групи збуту електроенергії Базовкіна Т.М. ознайомили присутніх із тарифами на електроенергію, що відпускається населенню, перевагою встановлення багатотарифних приладів обліку електроенергії, правилами енергозбереження в побуті.
Головним соціальним держінспектором Арбузинського УПСЗН Чернобай Т.Ф. та завідувачем сектору УПСЗН Черешнею Н.П. було зосереджено увагу присутніх на соціальних пільгах для населення та роз’ясненні спрощеного порядку оформлення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.
Фахівцями були надані вичерпні відповіді на запитання присутніх з питань підвищення тарифів на електроенергію, змін у соціальному забезпеченні пільгових категорій населення, призначення субсидій.
В рамках спільного краєзнавчого проекту ЦРБ та РДБ « Бібліотека – територія мистецтва та творчості » 17 грудня ц.р. на Варвару в читальній залі Арбузинської центральної бібліотеки з великим успіхом пройшли українські вечорниці « Зима прийшла – свята принесла ».
Залу було оформлено в стилі українських народних традицій: ліжко з вишитими подушками, скрізь рушники, а на чільному місці – іконаз образом великомучениці Варвари. І ось наступила очікувана хвилина – в світлицю та й на вечорниці веселою юрбою завітали поважні жіночки, це майстрині – вишивальниці з Арбузинки, Костянтинівки, сіл району Новокрасне, Агрономія, Садове та галасливі хлопці і дівчата – учні 8-А класу Арбузинської ЗОШ № 2 ім. Т.Шевченка.
І полилася весела, дзвінка пісня, дотепні жарти, жартівливі перемовини. По –святковомупіднесений настрій окриляв людей, розливався по всій великій, затишній, очікуючій дійства, залі. Ведучі свята Середенко А.В. та Степанченко С.В. розповіли присутнім про традиції святкування, обрядові дійства, ворожіння, розваги молоді, які були притаманні нашому регіону, наголосивши, що це веселе і колоритне дійство, жарти і сміх, які охоплюють не тільки молодь. Люди старшого покоління, присутні на вечорницях, пригадали, як –товони колись ворожили… і полилася згадка за згадкою. Восьмикласники уважно слухали розповіді дорослих.
Але ж які вечірні посиденьки можуть проходити без веселих конкурсів та ігор, в котрих прийняла участь молодь?! Хлопці лущили кукурудзу, змагались в поїданні смачних вареників, відгадували загадки. Андріїв день сповнений романтичних захоплюючих хвилин, які пов’язані з ворожінням на долю. Найбільшим клопотом переймалися дівчата, бо бажали знати свою долю наперед, тож вони ворожили на тарілках– скуштувавшивареників взнали, ким буде їхній суджений.
Сподіваємося, вечорниці надовго запам’ятаються юним арбузянам, а зерно, посіяне в їхніх душах цього дня, проросте благодатним колоссям.
Лунали на святі українські пісні: веселі, запальні та задушевні, заполонивши серця усіх присутніх. Бо ж піснею у нас моляться і плачуть, сміються і люблять. Піснею живуть. І передається вона з покоління в покоління.
Святковий настрій присутніх підтримала експозиція рукотворних вишитих ікон «Власноруч створена краса», на якій були представлені вироби учасників заходу.
Майстри художньої вишивки родина Савети–Златові– Ганна, Леся та Артур вчили всі охочих вишивці на пластиковій канві, презентували вишиті гаманці, сумочки, клатчі… Шудра Зінаїда Василівна показала і навчила присутніх, як зробити вишитий оберіг для своєї родини чи друзів.
Цікавою і насиченою була програма заходу, вечір пролетів, як одна мить. Домашню атмосферу створили горнятка запашного чаю, вареники та пампушки, рогалики та пироги, тістечка та цукерки. В одягу присутніх домінували українські мотиви: вишиванки, тернові хустки та різнобарвні плахти. Гомоніли про жіночу долю, про материнську любов. Зворушливо декламували вірші діти, свою поезію читала Надія Ткаченко. Зі щирим словом звернулася до присутніх начальник відділу культури, національностей та релігій Іваненко Валентина Петрівна.
Творча зустріч із майстрами народної творчості-вишивальницями та поетесою Ткаченко Н.М. залишила відчуття невтоленої спраги. Так буває, коли спілкуєшся зі Справжнім.
По закінченню заходу діти мали змогу познайомитися з книгами, які розповідають про зимові свята та звичаї, що відбуваються під час цих свят. Нехай ці знання наповнять дітей сонячним теплом і надією. Адже допоки ми шануємо традиції, звичаї свого народу, доти й щастя гостюватиме в наших оселях та живим вогником світитимуться обереги пам'яті! Долучились до книжково-ілюстративної виставки «Зимові свята на Вкраїні» і дорослі. Бібліотека вкотре порадувала запрошених мешканців навколишніх сіл змістовним й оригінальним дійством.
Міцний наш рід, жива у ньому пам'ять про минуле. Тож бережімо цю прекрасну, невичерпну скарбницю. У ній розум, кмітливість, гумор, надія і світло завтрашнього дня.
Перша зіронька горить, Миколай до вас спішить.
Ще ніхто його не бачив, Та у ліжечка дитячі
Він кладе під подушки Подарунки і книжки.
Серед зимового грудня нам всім подарований особливий день. 19 грудня вшановують пам'ять Святого Миколая і згадують про його благодіяння і чудеса створених їм за життя.
День Святого Миколая — одне з найдивовижніших та найбільш очікуваних дитиною свят. Воно несе в собі найважливіше — віру у диво та здійснення казки. Особливо з нетерпінням на нього чекають діти, які опинилися в тенетах недуги. Окрім іграшок та солодощів, вони просять у Святого Миколая найцінніше, що може бути у людини, це — здоров'я.
У цей день кожна дитина чекає на хоча б невеличкий подаруночок від доброго старця – Святого Миколая. А тим з дітей, хто потрапив у скрутні життєві обставини, дуже потрібна прихильність святого та щира підтримка дорослих.
15 грудня Арбузинська района бібліотека для дітей гостинно запросила дітей з обмеженими фізичними можливостями та актив бібліотеки на театр–експромт« Любий, отче Миколаю, ти прийди до нас із раю ! »
Бібліотекарі А. Середенко і С. Ляпало познайомили дітей з легендами про життя Чудотворця та поетичними творами, присвяченими Святому Миколаю. Діти дізнались багато цікавого про історію життя Св. Миколая, починаючи з його народження. Про те, що його батьки, Феофан і Нонна, старанно, і з любов'ю виховали свого сина. У молодості, приборкавши людські пристрасті, віддався він священицькій службі, та згодом став ігуменом. А після смерті батька, розділив все своє майно серед бідних. Своєю молитвою Святий Миколай мав змогу втихомирити збурене море, зцілювати калік, сліпих, недужих. Господь, дозволив Миколаю уже по смерті, раз в рік на своє день народження сходити з неба до діток, щоб роздати їм подаруночки. Ведучі розповіли історії святкування Дня Святого Миколая в Україні.
Юні артисти для гостей свята подарували чудову казку. Малеча із захопленням зустрічала веселих « Чортиків » ( Ю. Горба, Р. Доронченко, М. Невертій ), які хотіли зіпсувати свято, пропонуючи дітям різочки, а « Ангелочок » ( Д. Мазуренко ), « Зіронька » ( Н. Севастьянова ), та дівчата – україночки ( Л. Ляпало, І. Назарова, М. Назарова ), змогли переконати Святого Миколая ( М. Ляпало ), що всі присутні малюки заслуговують на подарунки. На чарівному дійстві дітки грали в ігри, відгадували загадки, розповідали вірші, які приготували до Дня Святого Миколая. Концертну програму, присвячену православному святу, поставили Е. Губа ( цирковий номер ), дитячий вокальний ансамбль « Промінчик » ( керівник Л.І. Тищенко ) та солісти дитячого вокального ансамблю « Чорнобривчики » – М. Петренко, Є. Бацуца ( керівник І.В. Черешня ).
Виступаючи перед присутніми, юні артисти подарували усім відповідний святковий настрій.
Про добрі вчинки і хороші справи наших читачів святий Миколай міг довідатися із святкової листівки, до створення якої долучилися всі охочі на святі.
Звичайно, свято не обійшлись без спонсорів. Щиро дякуємо Є.В. Травянку, який щедро обдарував всіх чемних діток і артистів солодощами.
Окремо хочеться подякувати протоієрею церкви Пресвятої Богородиці Гірняку Михайлу Миколайовичу та отцю Андрію Ковалю. Вони познайомили присутніх із життям Святого Миколая, по завершенню розповіді була проведена вікторина. Переможці одержали іконки угодника Миколая та книги.
Найсмачніше й найприємніше на День святого Миколая – подарунки. Всі хлопчики і дівчатка отримали дари від священників – подарунки із цукерками та побажання усім молитовного заступництва від Святого Миколая.
По закінченню свята присутні в Інтернет – Центрі переглянули презентацію « Святий Миколай ». В читальному залі дитячої бібліотеки оформлено книжково – ілюстративну виставку « Зимонька іде… Веселі свята несе ».
Весела музика, дружня атмосфера, що панувала на святі, радість від спілкування принесли велике задоволення дітям і їх батькам.
З березня 2015 року в Миколаївській області розпочав роботу Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва (УПБРП).
Проект реалізується Менонітської асоціацією економічного розвитку (MEDA, Канада) за фінансової підтримки держави Канади (DFATD) у партнерстві з Ізраїльським центром міжнародного співробітництва MASHAV .
Чому саме Канада та Ізраїль будуть допомагати нам розвиватись в агропромисловому секторі? Канада завжди відверто підтримує Україну, а сільське господарство Канади одне із найрозвинутіших в світі. Секрет успіху ізраїльського агросектору - технології. Інноваційні підходи Ізраїлю до ведення сільського господарства знижують кліматичні ризики і сприяють раціональному використанню найцінніших для пустельного клімату водних ресурсів. В Ізраїлі один фермер годує 98 осіб, у той час як в Україні один фермер годує 10 осіб.
Проект буде діяти в південних областях: Запорізькій, Херсонській, Миколаївській та Одеській, і прагнути покращення рівня життя для 44 000 дрібних та середніх виробників, які вирощують плодоовочеву продукцію.
Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва»
навчає та консультує людей (власників особистих селянських господарств (площа земельної ділянки – від 5-ти соток), малих та середніх фермерів, які вирощують у відкритому ґрунті або в теплицях плодоовочеву продукцію)
як правильно виростити, зберегти та продати врожай,
як використовувати передовий міжнародний досвід,
як захистити себе на ринку та гідно конкурувати,
як збільшити свій дохід та покращити добробут.
Якщо Ви, Ваші друзі, родичі та односельці хочуть вже зараз БЕЗКОШТОВНО:
- брати участь в навчальних семінарах, тренінгах, поїздках з обміну досвідом, конференціях з економічних та агротехнологічних питань (якщо заходи на виїзді, то транспортні витрати в один бік !!! – за рахунок Проекту);
- отримати доступ до інформації з питань виробництва та ринків збуту плодоовочевої продукції на Інтернет-сайті Проекту uhbdp.org (в особистому кабінеті на сайті);
- запроситипрямо до себе в село українських та зарубіжних консультантів з різноманітних питань вирощування, зберігання та збуту плодоовочевої продукції або навіть отримати можливість поїхати до Ізраїлю на навчання та стажування;
- отримати консультаційну та технічну допомогу з консолідації та збуту за конкурентними цінами отриманих врожаїв;
- мати доступ до фінансових ресурсів проекту,
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ учасником Проекту за телефоном 0 800 500 184 (дзвінок безкоштовний з любого номеру) або на сайті Проекту http://uhbdp.org/ua.
Допомогу в реєстрації, отриманні інформації про проект Вам надасть районна або сільські бібліотеки, бібліотечні працівники яких теж долучилися до проекту.
Додаткова інформація:
Арбузинська центральна районна бібліотека: смт. Арбузинка, пров. Торговий, 17, Тел.: (05132) 3-10-30, E-mail: [email protected]
До Міжнародного Дня інвалідів.
4 грудня у великій залі районної ради відбувся концерт до Міжнародного Дня інвалідів. Відзначення Міжнародного дня інвалідів – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов’язок перед інвалідами, що потребують захисту та підтримки у цей непростий час.
Зі словами привітання, побажання міцного здоров'я, родинного затишку, життєвого оптимізму, добробуту, щастя та витримки у всіх життєвих випробуваннях до учасників зібрання звернулися заступник голови районної державної адміністрації Василенко Алла Олександрівна, голова районної ради Кошетар Володимир Миколайович, голова районного товариства « Червоного хреста » Козира Марина Рангазиївна, заступник начальника управління соціального захисту населення Лимарь Наталя Володимирівна.
Учасниками концертної програми стали як працівники районного Будинку культури так і самодіяльні артисти, серед яких були і інваліди. Це лауреати районних та обласних конкурсів серед людей з обмеженими фізичними можливостями: Пагер Анатолій, Губа Ельміра, Федоряка Тетяна та Клівчуцький Владислав. Вихованці університету III віку приголомшили всіх своїми запальними піснями. На протязі всього концерту в залі панувала тепла, по сімейному затишна, атмосфера.
Сьогодні бібліотека для дітей повинна стати відкритою соціальною системою, яка, реагуючи на зміни в суспільстві, виявляє та прогнозує потреби громади, модернізуючи при цьому форми і методи своєї роботи. По цій темі 2 грудня 2015 року відбувся семінар для працівників бібліотек Арбузинської ЦБС, обслуговуючих дітей « Бібліотечні послуги для дітей: потреби громади – орієнтир розвитку ».
Захід відкрила заступник директора ЦБС Бугай А.І., яка ознайомила бібліотекарів з програмою та виступила з доповіддю « Сучасне бачення і тенденції розвитку бібліотек для дітей ». В роботі семінару прийняла участь начальник відділу культури, національностей та релігій Іваненко В.П.
Вперше в практиці роботи ЦБС була використана така форма підвищення кваліфікації як Skype – консультування. З консультацією « Впровадження та використання нових інформаційних технологій в роботі дитячих бібліотек » в онлайн – режимі виступила Голенко Ірина Олександрівна, завідуюча відділом нових інформаційних технологій Миколаївської ОДБ ім. В.О. Лягіна. Поділившись досвідом роботи бібліотек Миколаївщини та України в цьому напрямку, Ірина Олександрівна надала поради по створенню блогів, як одних із веб – представництв бібліотек в Інтернеті.
Учасники заходу також отримали консультацію методиста ЦБС Білик Л.В. « Нові форми соціокультурної просвітницької діяльності бібліотек для дітей », ознайомились з досвідом проектної діяльності Львівської обласної бібліотеки для дітей, передивились презентацію про європейський підхід до надання сучасних бібліотечних послуг, представлених на обласному семінарі – практикумі « Бібліотека для дітей – сучасний ресурс освіти і розвитку дітей в інформаційному світі ». Бібліотекар відділу обслуговування 1 – 4 класів РДБ Ляпало С.М. представила колегам з району новий соціальний проект Арбузинської РДБ « Занурення в доброту ».
В рамках виконання домашнього завдання, отриманого на фокус – семінарі « Інноваційний пошук – основа розвитку бібліотек » в червні ц.р., бібліотекарями району були представлені виступи – звіти « куплених » нових ідей, які презентувалися на обласній Skype – майстерні в квітні 2015 року бібліотеками Миколаївської області.
За підсумками семінару були визначені основні стратегічні напрямки діяльності дитячих бібліотек на 2016 рік, зосереджено увагу на активізації участі бібліотек системи у Всеукраїнських та обласних конкурсах, зокрема у творчому огляді « Ми – Українці » до 25 – річчя незалежності України, впровадженні нових бібліотечних послуг для дітей та надано домашнє завдання.
1 грудня 2015 року у Всесві́тній день боротьби́ зі СНІДом до Арбузинської районної бібліотеки для дітей вперше в цьому навчальному році завітали учні Садівської ЗОШ, члени літературно – краєзнавчого гуртка під керівництвом вчителя української мови та літератури Кущової В.І.
Для гостей було проведено екскурсію по бібліотеці, до уваги гостей представлена книжкова виставка « Друг ти собі чи недруг ? » з профілактики та запобіганню ВІЛ-інфекції, вживанню алкоголю, тютюнопалінню, наркоманії. Бібліотекар Ляпало С.М. ознайомила дітей з основними правилами із ведення здорового способу життя « Як не потрапити до біди ! ».
Наводилися ситуаційні життєві приклади, діти коментували їх, робили висновки, що здоров’я треба берегти з молоду.
З метою привернення уваги підростаючого покоління до проблем поширення СНІДу, формування толерантного ставлення до людей, що живуть з ВІЛ-інфекцією, працівниками Арбузинської центральної районної бібліотеки для дорослих, лікарем – дерматологом та працівником Районної Організації Червоного Хреста, з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом 1 грудня 2015 року було проведено вечір – діалог « СНІД-смертельна загроза людству ». На захід були запрошені учні Арбузинської загально – освітньої школи №1 та загально – освітньої школи №2 ім. Т.Г. Шевченка, та студенти Арбузинського професійного аграрного ліцею. Їм заздалегідь було запропоновано скриньку для запитань « Що ти хочеш знати про СНІД ? », де учні писали запитання на цю тему. Лікар – дерматолог Ковальова Євгенія Олегівна та Казира Марина Рангазиївна розповіли про сумну статистику ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД в області та районі, про способи передачі вірусу від людини до людини, про те, як запобігти поширенню СНІДу і відповіли на запитання зі скриньки. Присутнім було запропоновано переглянути книжкову викладку « STOP – наркотик ! NO – СНІД ! ».
Арбузинський край – талантів розмай
Якщо людина хоче вишивати,
Знайдеться в неї голка, нитка, час...
Зуміє всі відтінки підібрати,
Й шедеври вийдуть з-під руки не раз.
Якщо людина хоче вишивати,
Побачить в цьому радість і красу…
Вишивка в Україні – одна з найбільш улюблених і поширених різновидів народної творчості. У виробах українських вишивальниць нас захоплює піднесений світ краси і фантазії, поетичного осмислення життя, світ натхненних образів, коріння яких сягає міфології, звичаїв і уявлень наших предків.
І знову Арбузинська районна бібліотека 24 листопада гостинно запросиламайстринь–вишивальницьз селища Арбузинка, с.Садове, с.Новокрасне та дітей, учнів 4– Бкласу НВК «Пролісок» на майстер–клас«Українські техніки вишивання», організований в рамках спільного краєзнавчого проекту ЦРБ та РДБ «Бібліотека–територіямистецтва та творчості».
Рукоділля – це магія, коли за допомогою нитки та голки виникає краса. А свідченням цього є виставка–експозиціяробіт майстринь «Вишита мелодія української душі»– церушники, ікони, картини, сукні, серветки, скатертини, вишиті сумки. Дивлячись на ці вироби, можна впевнено сказати, що Арбузинщина може пишатися своїми талановитими майстринями. Сподіваємося, що перегляд виробів наших майстринь спонукатиме дітей та і дорослих взяти в руки голку та створювати власні роботи.
З давніх–давену нас на Україні з покоління в покоління народні майстри передають своє ремесло, яке і донині ще існує і радує людей своєю чарівною принадою. Познайомили присутніх із своєю технікою вишивання майстрині з с.Новокрасне Лобода А.А. та Росоха П.А. Вони досконало володіють великим арсеналом класичних технік традиційної народної вишивки та уміло застосовують їх у своїх творчих роботах –«низинкою» та хрестиком у багатоколірній гамі, саме в такій техніці вони творять чудеса. Цьому і навчали бажаючих на майстер–класі.
Стає на душі спокійніше, коли довідуєшся, що не переводяться майстри вишивки на нашій землі. І дуже приємно, що свій талант вони передають дітям – РябухаО.В. та Сідень Т.Г. навчали малюків вишиванню бісером. Кобець Л.А., Дейнега М.І.,Софійчук Г.С., Дроздова З.М.показали ази вишивки –підбір та розміщення узорів на серветках.
Дуже швидко сплинув час у жвавій бесіді за чашкою чаю. Кожна майстриня намагалась якнайкраще передати свій досвід та навчитись чогось нового. Ділились схемами узорів та нитками, а Хілівнюк Л.Т. подарувала дівчаткам незавершені вишиті серветки, залишивши місце для дитячої творчості та фантазії.
Працівники районного Будинку культури Зайцева Т.та Петренко О. порадували присутніх співом, виконуючи українські народні пісні та пісні про рідну Україну. У виконанні дітей звучали вірші українських поетів та поетів –краян – Хілівнюк Л.Т. та Ткаченко Н.М.
По закінченню заходу ведучі Середенко А.В. та Ляпало С.М. побажали майстриням –вишивальницям, щоб, не зважаючи на роки, ще довго і рівно слалася їхня ниточка шовкова, а їхнє мистецтво зберігалося і передавалося із покоління в покоління.
Сотні голосів злилися
В один пекельний хор.
У полі жито косить
Страшний Голодомор.
Голодомор 1932-1933 років – непоправний злочин сталінської тоталітарної системи проти українського народу, який спричинив національну катастрофу.
23 листопада в Арбузинській районній бібліотеці для дітей пройшов вечір - реквієм «Голодний рік, як чорна хмара, над краєм змореним літав», на який були запрошені учні 7 класів Арбузинської ЗОШ № 2 ім.Т.Шевченко.
Роповідь бібліотекарів А.Середенко та С.Ляпало на фактах та цифрах продемонструвала всю жахливість подій в Україні 82-річної давнини. Спираючись на історичні дані, ведучі заходу допомогли відчути присутнім біль рани, яка з кожною жалібною річницею відновлюється та з’являються все нові і нові документальні свідчення того жахіття.
Голодомор – страшна сторінка в нашій історії. Настільки страшна, що про неї часто не прийнято говорити. Це те, що хочеться забути. Але ми всі повинні пам'ятати про те, що довелось пережити нашому народу та зробити все для того, щоб зберегти пам'ять про кожного, хто став жертвою геноциду проти української нації.
В читальній залі бібліотеки була експонована виставка-спомин « Скорбота і пам’ять » пам’яті жертв голодомору.
В знак скорботи за мільйонами загиблих і ненароджених жертв Голодомору було запалено свічку пам’яті. Хвилиною мовчання всі присутні вшанували загиблих під час голодомору та політичних репресій.
В Інтернет – центрі РДБ діти переглянули відеоматеріали «Голодомор в Україні 1932-1933 років», які переконливо продемонстрували дітям масштаб цієї трагедії.
Наприкінці, бібліотекарі побажали дітям ніколи в світі не зазнавати тих лихоліть, які випали на долю їхніх однолітків тих років. Голод – це не лише смерть, а й духовна руїна нації, знищення культури, народних традицій та звичаїв, втрата ідеалів, рідної мови. Аби відродити їх, треба чимало зусиль і часу. То ж про ці жахіття ми не маємо права забувати і пронесемо цю пам’ять через віки. Пам'ять про Голодомор має бути вічною, як реквієм, як пересторога всім сущим на Землі.
Борімося – і переможем!
Хай знають друзі й вороги,
Що ми усе на світі зможем,
Нам хватить волі і снаги.
20 листопада в Арбузинській районній бібліотеці для дітей пройшла Вахта пам’яті «Наш дух не зламати, свободу не вбити!», присвячена Дню Гідності та Свободи.
Ведучі заходу А.Середенко та С.Ляпало розповіли учням 8 класів Арбузинської ЗОШ ІІ–ІІІст. №2 ім. Т.Шевченка про хронологію подій 2013– 2014років, революцію Гідності та учасників євромайдану, про героїв Небесної сотні, трагедію початку неоголошеної війни Росії проти України, окупацію Кримського півострова.
Всі присутні з болем в серці, але гордо і шанобливо, хвилиною мовчання віддали данину пам’яті тим, хто дав нам шанс збудувати нову країну. В цих трагічних подіях смерть кожної людини – це не просто втрата однієї сім’ї, а біль усього народу.
Не менш хвилюючим був і момент виконання пісень на патріотичну тему солістами районного Будинку культури – О.Петренком, М.Воробйовим та О.Зайцевим.
В Інтернет– центрідитячої книгозбірні діти передивились мультимедійну презентацію «Хоробрі серця», присвячену воїнам АТО Арбузинщини, документальні фільми « Революція Гідності» та «Ода героям в річницю Євромайдану». Також до уваги присутніх була представлена книжкова виставка «Минуле і майбутнє моєї України».
Чи є ще більше щастя на землі,
Як сіять хліб, виплекувать достаток?
У хлібі тім життя бере початок,
В нім нездоланна сила трударів.
Восени, коли землю вкриває жовте листя, коли зібрано врожай, а комори та стодоли заповнені збіжжям, ми відзначаємо Свято працівників сільського господарства. Шанобливе ставлення до аграріїв завжди було в Україні, адже з покон віків її називали житницею всієї Європи.
Не залишилася осторонь святкування і Арбузинська районна бібліотека для дітей. 16 листопада на вечір – вшанування «Сталь гартується в огні, а людина у труді» були запрошені учні 6 – 7 класів Арбузинської ЗОШ ІІ-ІІІ ст. №2 ім. Т.Шевченка та Шарата Оксана Миколаївна, спеціаліст з профорієнтації районного центру зайнятості, яка допомогла у проведенні заходу.
Гостем свята став Пахаленко Іван Васильович, наш земляк, хлібороб, який своєю невтомною працею забезпечував державі щедрі врожаї. Іван Васильович розповів присутнім про те, як і чому багато років тому він обрав саме професію аграрія, показав дітям свої трудові медалі, грамоти, подяки, стрічки «Переможця соціалістичного змагання», місцеві газети, яким майже 40 років, із світлинами та статтями про нього.
У виконанні працівників районного Будинку культури Петренка Олександра, Гордійчук Лариси, Воробйова Миколи прозвучали пісні про Україну, про хліб, а Іван Васильович, маючи гарний солов’їний голос, теж приєднався до виконавців.
Праця хлібороба гідна подяки та захоплення. Ми віддаємо дань пошани людям, що взяли на себе найважчу і найважливішу турботу – працюватина землі і годувати країну, тому що з маленького хлібного зернятка починається потужність і сила нашої держави.
Запашним короваєм було вшановано працю славного хлібороба – земляка, яким на останок всі мали змогу поласувати.
Тренінг для слухачів Університету ІІІ віку
12 листопада поточного року в Арбузинській центральній районній бібліотеці для слухачів Університету ІІІ віку в рамках проекту «Адміністративні послуги: спрощений доступ через бібліотеку » був проведений тренінг. Присутні ознайомилися з роботою центру адміністративних послуг при Арбузинській районній державній адміністрації; дізналися про послуги, які надаються центром; навчилися користуватися послугами он-лайн.
Ну що б, здавалося, слова...
Слова та голос –
Більш нічого.
А серце б’ється – ожива,
Як їх почує !...
З 1997 року 9 листопада, у день Преподобного Нестора – Літописцями відзначаємо День української писемності та мови. І це закономірно. Адже українська земля народила сина, який усвідомлював значення всього, що відбувалося на ній, прагнув зберегти національну пам'ять з вірою в те, що її не розгублять, а примножать нащадки. Саме він стояв біля витоків української писемності, збирав відомості про походження свого рідного Києва, його засновників, розповідав про події, що відбувалися на його очах.
В цей день в Арбузинській районній бібліотеці для дітей для учнів 7-А класу ЗОШ ІІ-ІІІ ст. №2 ім. Т. Шевченко відбулося літературно-музичне свято « Нехай же слово золоте печалиться, сміється і цвіте ».
Свято складалось з 3-х частин: в інформ-досьє « Історія української мови » ведуча заходу А. Середенко, завідуюча відділом обслуговування РДБ та учні В. Кирильчук і Є. Арбуз познайомили присутніх зі скарбами української мови, її величезними можливостями. Пройшовши « дорогами тисячоліть » і дослідивши всі етапи розвитку мови та писемності, слухачі впевнилися в довгому тернистому шляху утвердження мови, відповідали на запитання ведучих, дискутували та згадували факти з історії нашої мови.
Поетична хвилинка « Лунай величне наше слово » через літературне слово у виконанні місцевої поетеси, майстра пера, членарки літературного об’єднання « Дар », Н. Ткаченко довела, що сила слова безмежна, особливо, коли воно живе, іскристе, емоційно виважене. Коли воно сліпуче, « як проміння ясне » і могутнє, « як хвилі буйні ». Коли слова – палкі блискавиці. Тоді воно здатне робити чудо і хвилювати найтонші струни людського серця. Століттями мова народу була тією повноводною річкою, яку ми називаємо поезією. Надія Миколаївна прочитала свого власного вірша « Мова перемоги ».
Також на святі згадали і Т.Г. Шевченка, який своїм величним талантом розкрив невичерпні багатства народної мови, осягнув її, розкрив чудову, чарівну музику українського слова, до речі 30 квітня 1840 року – день виходу у світ першого « Кобзаря » Тараса Шевченка. У виконанні членів шкільного гуртка « Культура мови та спілкування » А. Лозовіцького, А. Арбуз, А. Кандаурової, В. Тищенко, В. Канакова, А. Сердюка прозвучали вірші безсмертного Кобзаря ( керівник Л.І. Лаврик ).
Прийнявши участь у мовознавчій вікторині « Веселкова наша мова », учасники заходу показали свій інтелектуальний рівень знань в мовно-літературному та історичному напрямках.
До уваги присутніх на книжково-ілюстративній виставці « Витоки писемності » були представлені художні твори та поезія українських авторів, видання про історію та розвиток української мови, вислови та цитати відомих людей про красу рідної мови.
Увазі відвідувачів Інтернет – центру був продемонстрований документальний фільм « Преподобний Нестор Літописець », який проілюстрував складний і тернистий шлях української мови до її визнання та становлення.
У залі лунали мелодії Шевченкового слова у виконанні М. Воробйова, соліста районного Будинку культури. Все це створювало атмосферу свята та спокою. І на душі ставало неймовірно радісно, що українська мова відроджується, існує і збагачується. Приємно, що школярам захід сподобався. Адже діти отримали чудову нагоду перевірити свої знання з української мови та дізнатися багато нового з історії її виникнення. А ще захід допоміг дітям оцінити скарби рідної мови та спонукав до зустрічі з найдавнішим порадником – книгою.
Лейтмотивом заходу стала фраза « Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна,– унашому серці, і починається вона з кожного з нас ». Тому так необхідно берегти тисячолітнє надбання людства – мову, леліяти її, розвивати, не « засмічувати ». На завершення бібліотекар закликала усіх бути патріотами своєї Батьківщини, берегти і примножувати скарби нашої солов’їної мови, адже допоки існує мова – існує і народ.
До дня працівника соціальної сфери
29 жовтня в сесійній залі районної ради відбувся святковий концерт, присвячений дню працівника соціальної сфери. Щирими привітаннями та піснею у виконанні Галини Копайгородської було розпочато урочисту частину. Команду соціальних працівників привітала зі святом команда керуючого апарату району та керівників соціальної сфери. Були вручені грамоти найкращим та відповідальним її працівникам.
Перші приємні хвилини музичного вітання створили діти: ансамбль ложкарів « Стукотки » Арбузинського РБК, солісти: Пилипенко Ірина, учасниця художньої самодіяльності Арбузинського міського клубу; Лобова Ірина, учасниця Садівського СБК; Яна Сотнікова, учасниця Новокрасненського СБК. Продовжили створювати приємну атмосферу в залі працівники культури у складі Арбузинського РБК, Благодатненського СБК, Агрономійського СБК під чуйним керівництвом начальника відділу культури, національностей та релігій Іваненко Валентини Петрівни. Гучними оплесками присутні відзначили виступи Владислави Онищенко, дуету у складі Гордійчука Сергія та Цибулько Тетяни, Олени Скок, неодноразового переможця обласного фестивалю людей з обмеженими можливостями Пагера Анатолія Олексійовича. А особливу увагу привернули самі працівники соціальної сфери, які прийняли участь в концертній програмі, це Олена Савченко та Ольга Бородавко.
Відзначенння 71-ї річниця Визволення України від німецько-фашистських загарбників в смт. Арбузинка.
28 жовтня 2015 року біля меморіалу загиблим воїнам відбувся урочистий мітинг, присвячений 71-й річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників.
Мітинг розпочався урочистою ходою, присвяченою даті визволення.
На початку заходу відбулася літературно-музична композиція, представлена працівниками Арбузинського РБК та учасниками художньої самодіяльності, після якої до жителів селища та всіх присутніх на заході звернулася заступник голови Арбузинської райдержадміністрації Василенко А.О., а також голова Районної ради Захарченко В.А., військовий комісар Арбузинського району Боштовий Г.М. Завершились святкові поздоровлення словом від молоді, яку представила учениця Арбузинського аграрного ліцею Левченко Аліна.
Основною подією заходу стало урочисте нагородження медаллю та подякою учасника бойових дій АТО Цапука Руслана Вячеславовича.
По завершенню урочистої частини всі присутні вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіалу загиблим воїнам.
Однією із жахливих сторінок ХХ століття є друга світова війна 1939–1945 рр., яка торкнулася і нашої країни. Саме під час цієї війни розпочалось довге і криваве протистояння співвітчизників за визволення нашої держави. Тяжкий шлях визволення України тривав з 1942 до 1944 рр. Попри гіркоту поразок ми вирвали перемогу у ворога, звільнивши Україну. Саме цим подіям був присвяченийлітературно – музичнийвечір « З тобою, роде мій орлиний, іду дорогами війни », який пройшов в Арбузинській районній бібліотеці для дітей 27 жовтня.
На захід були запрошені учні 7 класу Арбузинської ЗОШ І – ІІІ ступенів №1 Бібліотекарі А. Середенко та С. Ляпало розпочали захід з вірша О. Роздольського « Все починалося з грому небесного », розповіли дітям про початок Великої Вітчизняної війни та окупацію Миколаївщини в 1941 році, ознайомили з невідомими фактами діяльності підпільної організації « Партизанська іскра », яка діяла в с. Кримка. Ведучі розповіли присутнім про воєнне лихоліття на території Арбузинського району в роки окупації, зазначивши, що визволення нашого району мало величезне значення в процесі вигнання фашистів з території України. Згадали ті незабутні дні визволення. Також діти уважно слухали вірші на воєнну тематику поета – краянина І.О. Брашевана та українських письменників: В. Сосюри, М. Бажана, Л. Костенко, О. Гончара, А. М’ястківського.
Присутні діти ділилися своїми знаннями про страшну війну, про яку читали в книжках чи чули від своїх рідних. У виконанні учнів звучали вірші про подвиги героїв дідів та прадідів. В Інтернет – центрі дитячої книгозбірні демонструвались документальні фільми ( « Визволення » та « Звільнення України » ) про нелегкий шлях визволення України від німецьких окупантів, героїзм і мужність народу в цій важкій боротьбі.
В читальному залі оформлено книжково - ілюстративну виставку « Україну визволено ! » Під час заходу звучали пісні воєнних літ ( у виконанні солістів РБК - Л. Тищенко, Л. Гордійчук, О. Петренка ), які вразили своєю патріотичністю школярів, що і діти долучились виконавши пісню « Мальви ». По закінченню заходу всі присутні поклали живі квіти до підніжжя пам’ятника загиблим землякам.
Арбузинська центральна районна бібліотека спільно з Центром надання адміністративних послуг розробила проект « Адміністративні послуги: спрощений доступ через бібліотеку ».
Мета проекту: розповсюдити інформацію про Центр надання адміністративних послуг нашого району та послуги, що він надає населенню; навчити різні групи населення отримувати необхідні адміністративні послуги у новому форматі з використанням інформаційно – комунікаційних технологій на базі Центру вільного доступу до мережі Інтернет.
Ми розробили низку інформаційних кампаній про роботу ЦНАПу та надання ним адміністративних послуг та тренінгів щодо використання цих послуг різними категоріями населення.
В рамках цього проекту на базі районної бібліотеки в Центрі вільного доступу до мережі Інтернет була проведена презентація адміністративних послуг, на яку були запрошені спеціаліст ЦНАПу Блюдо Н.А. та група безробітних. Н.А. Блюдо розповіла запрошеним про роботу ЦНАПу, ознайомила з переліком послуг, які можна одержати, провела тренінг щодо отримання адміністративних послуг он-лайн.
Вічна пісня барв і кольорів
23 жовтня в районній бібліотеці відбулося свято рукоділля « Вишиванка, візерунки – це найкращі подарунки », на яке були запрошені майстрині вишивальниці із села Агрономія, с. Костянтинівка та майстрині селища Арбузинка. У бібліотеці зібралися люди, яких об’єднала любов до української пісні, до народної творчості, до вишивання. Різноманітні витвори талановитих рук наших земляків дозволили перетворити читальний зал у святкову українську світлицю, уквітчану барвистими вишиванками, рушниками, виробами з бісеру та дерева, ікони, картини, модульнеорігамі, в’язані вироби та поробки виготовлені технікою ізографіка. Вироби, виконанні золотими руками народних умільців, вражали красою своїх кольорів та різноманітністю сюжетів. У кожної майстрині свої секрети створення прекрасних виробів.
Ці талановиті люди талантом збагачують духовність свого народу – Хілівнюк Лідія Трифонівна, Софійчук Ганна Степанівна, Антоненко Ольга Миколаївна, Дроздова Зоя Миколаївна, родина Онищенків – ТетянаІванівна та невістка Катя, Рябуха Олександра Володимирівна, Дейнега Марія Іванівна, Онищенко Раїса Іванівна.
Гордістю села Агрономія – майстрині – вишивальниці з золотими руками – Шудра Зінаїда Василівна, Дуць Антоніна Вячеславівна, Доценко Валентина Михайлівна та Савіна Ауріка Іванівна. Родина з Костянтинівки – Савети – Златові – Галина Георгіївна та Леся Володимирівна з сином Артуром віртуозно володіють голкою, вони надзвичайно творча родина.
Працівники районного Будинку культури та міського Будинку культури показали присутнім фольклорний обряд « Весілля ». У виконанні ансамблю « Калинонька » звучали українські народні пісні. « Садок вишневий коло хати », « Пісня про рушник », « Я люблю свою країну – Україну » виконали М. Воробйов та О. Петренко. Всіх глядачів зачарував спів учнів ЗОШ І – ІІІ ст. №1 із 7 класу ( кл. кер. Черевач Л.А. ) та учнів 9 класу Н. Лелюх та К. Потапової ( художній керівник М. Воробйов ).
Цього дня, разом з бібліотекарями Середенко А. та Степанченко С. ведучими заходу були учні 5 А класу ЗШО ІІ – ІІІ ст. №2 ім. Т. Шевченко. Діти декламували вірші про рушник, розповідали легенди та притчі про вишиванки.
Родзинкою свята став домотканий рушник, якому понад 120 років, який бережно зберегла і презентувала А. Середенко.
В бібліотеці було організовано книжково – ілюстративнувиставку " Доля рушника ", на якій поряд з друкованими виданнями розмістилися альбоми української вишивки, рушники майстринь селища.
По закінченню свята рукоділля, начальник відділу культури, національностей та релігій Валентина Петрівна Іваненко запросила майстринь до спілкування за чашечкою запашного чаю. Подякувала майстриням за кропітку роботу та побажала успіхів на життєвій та творчій нивах, не зупинятися на досягнутому, прагнути досягти вищих вершин. Ця виставка в бібліотеці – витвірмистецтва, безумовно запам’ятається, всім без винятку, надовго, і ми сподіваємося, що невдовзі матимемо можливість побачити нові роботи майстринь.
Ми повинні пам’ятати, що народна вишивка – цемистецтво, яке постійно розвивається. Це величезне багатство, створене протягом віків тисячами безіменних талановитих народних майстринь. Наше завдання – нерозгубити його, передати це живе, іскристе диво наступним поколінням.
Мереживом виткане наше життя,
Душею свій час відчуваєш.
І буде настільки цікавим буття,
Які в нього нитки вплітаєш.
14 жовтня, на свято Покрови Пречистої Богородиці, в Україні відзначається День українського козацтва. Не випадково для святкування цього дня обрано День Святої Покрови, вона здавна була покровителькою козаків. Народ ставився до козаків з повагою і любов'ю, сприймав їх як символ мужності, честі, людської і національної гідності. Перекази про звитяжні вчинки запорожців передаються з покоління в покоління. Епоха козацтва створила багатогранну, глибоку духовність, що стала гордістю і окрасою української історії та культури. З метою вшанування мужності й героїзму захисників незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у підростаючого покоління 12 жовтня 2015 року у Арбузинській центральній районній бібліотеці для дорослих, для користувачів юнацького віку проведено патріотичну годину « Земле моя українська, ми солдати і захисники твої ».
На захід були запрошені учні Арбузинської ЗОШ №2 ім. Т.Г. Шевченка, та учасник АТО, наш земляк Г. А. Коваленко. Ведучі заходу С.В. Степанченко та С.П. Триконенко розповіли про розвиток українських військових формувань від часів Руси-України й дотепер. Воїн захисник розповів про місію бійців Української армії, поділився своїм баченням подій, які відбуваються на східноукраїнських теренах, відповів на хвилюючі запитання присутніх про героїзм і патріотизм наших співвітчизників, побажав всім миру та віри в перемогу. На згадку про зустріч наш захисник отримав квіти від дівчаток О. Лук’яненко та А. Медвінської, батьки яких брали участь в АТО. Цікаво й радісно було спостерігати за учнями, очі яких аж світилися від захоплення, які щиро раділи тому, що беруть участь у такому чудовому заході, де з захопленням, гордістю відчували себе українськими козаками. Для них було проведено конкурсно-розважальну програму « Степ та воля – козацька доля », де хлопці складали прислів'я про мужність, чесність та відвагу, розшифровували історичні карти, взяли участь козацькому турнірі « Відвага – це наш заповіт », проходили « мінне поле » з зав'язаними очима, набирали для команди бали в грі « Дарст ». А чудовий настрій всім присутнім створили працівники районного будинку культури, у виконанні О, Петренка, Р.Артюх,О.Зайцева звучали тематичні пісні. Бібліотекарі ознайомили присутніх з книжковою виставкою « Моя Україна – козацькая слава ! Така волелюбна і мирна держава ! » на якій експонувалися книги із фонду бібліотеки, і розповідають про історію України, про козацьку епоху, яка надзвичайно багата подіями і героями.
Народ мій є ! В його волячих жилах
Козацька кров пульсує і гуде !
В. Симоненко
Кожен час має своє покликання і своїх героїв. Маємо їх і ми, українці. Незримий історичний та енергетичний зв’язок існує, є очевидним між видатними діячами українського визвольного руху княжої та козацької доби, часів української революції та Другої Світової війни, часів відродження української державності і Героями Майдану, воїнів – захисників українського Донбасу.
День захисника України – свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва та з 2015 року є державним.
8 жовтня в читальному залі Арбузинської районної бібліотеки для дітей було проведено інтелектуально-розважальну програму, присвячену Дню захисника України « Надійно захищати Україну ».
Спочатку на заході згадали усі покоління захисників, які показали приклади мужності і героїзму, захищаючи Вітчизну від часів Запорізької Січі, Другої Світової війни і до наших днів. З березня 2014 року наша країна знаходиться в стані неоголошеної війни. На Сході України йдуть військові дії, точаться криваві бої, вирішується доля і майбутнє України. Весь народ нашої держави об‘єднався нині проти російського агресора. Сили АТО намагаються протистояти терористам. На полі битви – захисники, воїни.
Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять нашого земляка Олександра Закерничного і всіх бійців, які загинули на війні, захищаючи нас, і які назавжди в нашій пам’яті залишаться героями.
Гостем свята став Євгеній Станіславович Колінько, демобілізований воїн АТО. Народився Євгеній в м. Южноукраїнську, згодом сім’я переїхала в с. Семенівку. З 2002 року багатодітна родина проживає в Арбузинці. Навчався в ЗОШ №1. Із трьох хлопців родини Колінько – Едіка, Жені і Віталія, строкову службу в рядах Збройних Сил України пройшов тільки Едуард. А коли почалася третя хвиля мобілізіції, Євгеній за один день пройшов медичну комісію та добровольцем пішов служити в зону АТО. З 1 серпня 2014 року перебував на Сході України в Артемівську та Маріуполі. Разом зі своїми товаришами спочатку евакуював пошкоджену українську техніку та займався її відновленням. Евакуація техніки проходила в досить бойових умовах – через місця, в яких стріляють. Хоча його прямий обов’язок був – ремонтувати техніку під час бойових дій, Євгеній говорив, що готовий був піти у бій, якщо було б треба.
А потім читальний зал нашої бібліотеки перетворився на куточок Запорізької Січі. Тут пройшли запальні « Козацькі забави » для учнів 7 класів Арбузинської ЗОШ №2 ім. Т.Г. Шевченко. Святкове дійство на підтримку відродження патріотизму та популяризації здорового способу життя розпочали ведучі, які багато цікавого розповіли про запорізьких козаків, їх традиції, побут, звичаї. Знати історію свого народу – значить упевнено дивитися у майбутнє. А нашому народу є чим пишатися.
Хлопці весело змагались, активно брали участь у конкурсах: « Терпи, козак, атаманом будеш », « Знай наших », « Козак – інтелектуал », « Транспортування бойової кулі », « Черговий кухар » та інших. Під час змагань учасники виявили блискучі знання історії доби українського козацтва. У змаганнях взяли участь також дівчата, які своєю спритністю та логічним мисленням не поступались юнакам. Учасникам довелось пройти через дев’ять випробувань. Переможцям та учасникам змагань було вручено Подяку та медалі « Захисникам України » та « Ми козацького роду ».
Про свято Покрова Пречистої Богородиці, яке з давніх часів зміцнювало в душах козаків надію на опіку і заступництво Матері Божої, історію козацтва, героїв АТО Арбузинщини, користувачі бібліотеки мали змогу дізнатись із книжкової виставки « України мужнії сини ».
Також на заході звучали пісні про Україну у виконанні Олександра Петренка, соліста районного Будинку культури.
Пам’ятаймо героїв і захисників України, які полягли за свою державу, полягли за наше майбутнє, полягли за всіх нас. Набираймося від них міцності духу, незламності та сили задля того, щоб будувати таку Україну, про яку вони мріяли і за яку віддали своє життя !
Під таким девізом до Всеукраїнського дня бібліотек були проведені заходи бібліотеками системи
18 вересня відбулася акція,проведена центральною районною бібліотекою за її межами « Бібліотека під відкритим небом », під час якої були презентовані нові бібліотечні послуги, представлені новинки літератури, що надійшли до фондів бібліотеки, проведені голосні читання та вікторина про книгу.
23 вересня в районній бібліотеці пройшов День відкритих дверей « Скарбниця віків », на який були запрошені першокурсники Арбузинського професійного аграрного ліцею. Для них відбулася екскурсія по бібліотеці « Цей дивовижний світ бібліотек », літературна вікторина « Бібліотека– книжчиндім і нам усім цікаво в нім », конкурсне змагання « Скарбничка мудрої книги ». Присутні дізналися багато цікавого: про найбільшу і найменшу книгу, на чому була зроблена перша книга, про найдавнішу бібліотеку.
Книжкова виставка « Відкрийте всесвіт книги » представила розмаїття книжкових новинок на всі смаки.
А 24 вересня працівники районної бібліотеки здійснили рекламний десант « А у нас – вседля вас » в навчальні заклади селища, де роздавали рекламні листівки, буклети. Кульмінацією заходу став запуск повітряних кульок з побажаннями бібліотеці, Закінчився захід флеш-мобом « Зупинись, почитай ! ».
« Запрошуємо в Королівство Книг » - під такою назвою 25 вересня в районній дитячій книгозбірні пройшла чергова посвята в читачі.
Для запрошених було підготовлено короткий та насичений сценарій, який розвеселяв дітлахів іграми та конкурсами, зацікавив їх інтелектуальними іграми. Школярі познайомилися з правилами запису до бібліотеки та поводження з книгою.
Також всі присутні дізналися багато цікавого про історію книги, про те, які матеріали використовували люди в різні часи для письма, і яким саме було те письмо – від наскельного живопису до сучасної електронної книжки.
Школярі прийняли активну участь у літературній вікторині " Знайди помилку " та відгадували загадки про книгу, розв’язували кросворди, слухали музичні композиції, присвячені книзі, зачитували вітальні телеграми від літературних героїв. Для того, щоб виявити обізнаність дітей, ведучі заходу запропонували багато складних загадок, конкурсів, які змусили школярів проявити неабияку літературну ерудицію. З усіма завданнями діти впоралися успішно, відгадавши слова « Бібліотека, книга, читач ».
Казкові персонажі, які « зійшли » зі сторінок книжок, для знайомства з читачами, провели їх найпотаємнішими стежинками Книжкового Королівства, повідали історію створення бібліотеки та ознайомили з безцінними скарбами, що зберігаються в ній - книгами. Зустріч з книгою – це радість для дітей, а тим більше, коли з ними говорять книжкові герої. Ролі казкових персонажів майстерно виконали Оленка Ляпало, Артем Шутко, Артем Барабан, Стас Данілов.
А яке ж свято без подарунків ? Королева Книга подарувала юним читачам книжечку та закладинку до книг, люб’язно виготовлених активними читачами нашої бібліотеки. Для маленьких гостей показали музичні номери дитячі ансамблі районного Будинку культури « Стукотки » ( керівник Л. Гордійчук ) та « Барвінок » ( керівник М. Воробйов ).
В читальному залі завчасно оформлено книжкову виставку « Літературне розмаїття », виставку періодичних видань - « Журнали для дітвори ».
Свято закінчилося флеш - мобом « Я люблю свою бібліотеку - скарбницю знань ! ».
В бібліотеках – філіях системи до Всеукраїнського дня бібліотек під гаслом « Бібліотек@ – діалог, культура, мир ! » проведені акції « Зустрічі на бібліотечному бульварі » ( Воєводська б/ф, Агрономійська б/ф ), флеш – моби « Для мене книга – світло дня ! » ( Семенівська б/ф ), « Я люблю свою бібліотеку » ( Іванівська б/ф ), дні відкритих дверей « Бібліотека – море книг. Бібліотека – храм науки » ( Арбузинська б/ф ), « Приходьте, книги сумують без Вас ! » ( Кавунівська б/ф ), « Бібліотека – книжковий світ, уяви злет і мрій політ » ( Костянтинівська б/ф ).
День партизанської слави відзначають щорічно 22 вересня для вшанування подвигу партизанів та підпільників у період Другої світової війни. Саме цій даті був присвячений вечір – реквієм «« Партизанська іскра » в полумї боротьби », на який було запрошено учнів 4 класу НВК « Пролісок ».
Бібліотекарі розповіли про історичний шлях молодіжної організації « Партизанська іскра », діяльність якої увійшла яскравою сторінкою у літопис боротьби з нацистськими окупантамими, значимість їх подвигу у визволенні України. Під час розповіді в Інтернет – Центрі дитячої книгозбірні була продемонстрована документальна хроніка воєнних років, яка допомогла присутнім побачити війну своїми очима. В читальній залі бібліотеки було організовано книжкову виставку « Вогненні роки України », де представлено книги, що відтворюють і просліджують дні партизанського руху в Миколаївській області.
Закінчився захід побажаннями миру для України. Діти висловили патріотичну думку про те, що вони виростуть гідним поколінням, здатним захищати свою землю і примножувати славу та процвітання нашої Вітчизни.
Також було оформлено виставку дитячих малюнків « Стежками мужності ». В кожен представлений малюнок було вкладено частинку їхнього серця. І дай Боже, щоб вогник співчуття, доброти, ніколи не згас у їхніх душах. Адже в людині, у якої немає в душі минулого, не може бути майбутнього.
На заході прозвучали пісні воєнної тематики у виконанні керівника гуртка М.О. Воробйова – « Маки, маки… », « Землянка », « Журавлі ».
По закінченню заходу діти поклали квіти до Вічного вогню Меморіального комплексу загиблим воїнам.
«Хай буде мир по всій Землі »- під такою назвою пройшов в Арбузинській районній бібліотеці для дітей літературно – музичний вечір для учнів 4– Бкласу НВК « Пролісок», присвячений Міжнародному дню миру.
Захід розпочався вшануванням пам’яті героїв Небесної Сотні та бійців, що загинули в зоні АТО, пам’яті тих героїв, які воювали за мир та віддали свої життя в ім`я світлого майбутнього України.
Під час розповіді бібліотекарів діти отримали додаткові знання про рідну державу, її символи, ведучі читали легенди про Україну, учні декламували вірші про мир. Також говорили про патріотизм, про те, як важливо бути свідомими громадянами України, любити рідну землю, добре вчитись і в майбутньому стати корисним рідній державі. Цікаво пройшла літературна вікторина на кращого знавця культури рідного краю.
На заході звучали пісні про Україну у виконанні О.Петренка, соліста районного Будинку культури.
На підтримку миру в Україні і всьому світі, бібліотекарі та діти спільно створили плакат «Ми голосуємо за мир !» -власноручвиготовили білих голубів – символів миру та намалювали долоньки з найщирішими побажаннями – житив мирній, єдиній, соборній державі. Також діти склали звернення до всіх мешканців планети та наших сусідів–росіянз проханням припинити всі війни та жити у мирі та злагоді. Для того, щоб нас зрозуміли у кожному куточку планети, діти малювали малюнки на асфальті.
Нехай же всюди лунає щирий дитячий сміх, не буде сліз і горя, а довгоочікуваний мир і спокій нарешті запанує в рідній Україні.
Парковий вікенд « Якщо ви не читаєте, то ми йдемо до вас »
Захопити людину читанням – завдання не просте. Масова робота – один із шляхів досягнення цієї мети бібліотекою. Останнім часом форми масової роботи в бібліотеках зазнали значних інновацій.
В ці погожі осінні дні крім традиційних методів, книгозбірні використовують нові, завдяки яким у читачів формується сприймання бібліотеки, як життєво необхідної для навчання, дозвілля і розвитку.
В Арбузинській районній бібліотеці для дітей пропонується нова форма роботи – читання на повітрі. 18 вересня ми запросили на всіх бажаючих. Разом із бібліотекарями читайлики мандрували стежинками осіннього парку, дізнаючись, чому з дерев опадають листочки, як тваринки та птахи зустрічають осінь, за допомогою загадок « збирали » врожай овочів та фруктів. Діти охоче розглядали книжечки та журнали, що принесли бібліотекарі. Грали в рухливі ігри з Буратіно, складали « пазли » з прислів’їв.
Ця зустріч подарувала багато позитивних вражень і добрий настрій всім її учасникам.
« Розквітай Незалежна Україна ».
23 серпня на стадіоні « Колос » смт. Арбузинка відбулося районне свято, приурочене Дню Державного Прапора, 24-й річниці Незалежності України та районні обжинки.
Розпочалося свято фольклорним містечком, на якому були представлені вироби декоративно-ужиткового мистецтва та частуванням смачними стравами. Кожна з делегацій гостинно запрошувала до свого куточка з підготовленим привітанням. Радо вітали наших гостей та жителів Арбузинки такі сільські та селищні ради, як Арбузинська, Благодатненська, Кавунівська, Іванівська, Садівська, Рябоконівська, Новокрасненська, Семенівська, Агрономійська, Воєводська, Новоселівська та Новогригорівська. Одночасно працювали дитячі атракціони та виїзна торгівля.
Арбузинською районною бібліотекою для всіх присутніх свята було представлено книжково-ілюстративну виставку « Барвистий вінок України », а для дітей проведено вікторину « В моєму серці Україна ».
О 17.00 позивні провіщували про початок святкового концерту. Голова районної державної адміністрації Палій Олександр Васильович та голова районної ради Захарченко Віктор Анатолійович привітали всіх присутніх заходу зі святом, вручили нагороди, грамоти та грошові премії захисникам нашої держави, подяки працівникам сільського господарства. Святкування продовжилось святковим концертом за участю працівників культури, кращих колективів художньої самодіяльності, солістів та аматорів сцени. На завершення святкового заходу була проведена святкова танцювальна програма.
Україна ! Мій духмяний диво-цвіт
Голубінь над чистим золотом колосся.
Через терни йшла до волі стільки літ,
І настав той день коли…
Збулося !
Україна ! Скільки глибини у цьому слові… Це золото безмежних полів,бездонна синь зачарованих небес. Тихі плеса річок,сині очі озер і ставків. Це безмежні степи і ліси,зелені долини і луки, Карпатські верховини, Полісся, біленькі полтавські хати і велич міських краєвидів – все це наша Україна.
21 серпня до Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України Арбузинськоюрайонною бібліотекою для дітей було проведено літературно – музичну композицію: « Ти будешжити Україно, країна щастя і добра », на яку завітали маленькі користувачі з дитячого садка НВК « Пролісок ».Бібліотекар Світлана Миколаївна розповіла дітям про історію свята, державнусимволіку, звичаї та традиції українського народу. У виконанні Сідня Кості та Медвінської Насті, активних користувачів бібліотеки, прозвучали вірші про Україну. Музичні вітання з нагоди свята подарували всім присутнім О. Петренко та О. Зайцев, солісти Арбузинського РБК. Також малеча мала змогу погортати сторінки книг з книжково – ілюстративної виставки « З Україною в серці ». А ще вміло і швидко відповідала на питання вікторини « В моєму серці Україна ».
Під заключні слова заходу « Нехай вам щастить у житті, і ніколи не забувайте, якої держави ви діти ! До якої б національності ви не належали, завжди пам'ятайте: ви — громадяни незалежної України ! » було проведено флеш – моб « Ми діти твої, Україно ! ».
За допомогою можливостей Інтернету старші користувачі бібліотеки здійснили віртуальний екскурс « З історії державного прапора України ».
В червні 2015 року Арбузинська центральна районна бібліотека долучилась до Всеукраїнської молодіжної акції «Україна читає», маючи на меті привернути увагу молоді до читання, виховання поваги до книги, підвищення читацької активності.
А гасло « Читати – це модно, сучасно, престижно » по-справжньому відображало найрізноманітніші смаки і уподобання молоді у виборі видань.
Працівники бібліотеки проводили індивідуальні бесіди по виявленню читацьких інтересів молоді, рекомендували прочитати сучасні українські книжки, біля книжкових виставок проводилися бібліографічні огляди літератури, які навчали читачів отримувати задоволення від прочитаного.
В рамках акції «Україна читає»було проведено ряд заходів:
Фотополювання « Книга і я – друзі », під час якого на вулицях селища бібліотекарі виявляли читаючу молодь, цікавились темою читання та пропонували записатися в бібліотеку, щоб розширити свої можливості при виборі книг.
На літературний привал « Відчуй радість від читання » бібліотекарі запросили учнів ліцею та школи, на якому запрошені знайомилися з підібраними для них книжковими новинками, а потім розповідали один одному, чому зупинили свій вибір на тій чи іншій книзі, та чому саме її рекомендують своїм друзям. Привал пройшов у веселій невимушеній атмосфері. Відновлюючи багатовікову книжкову традицію в Україні, юні читачі створюють країну цікавих співрозмовників.
Виставка одного жанру: « Фентезі – forever » стала дуже популярною серед юних відвідувачів бібліотеки, пропонуючи відвідувачам літературу вітчизняної та сучасної фантастики.
85-річчя районної газети « Нове життя »
7 серпня 2015 року, у великій залі засідань районної ради, відсвяткували 85-річчя з дня виходу першого номера районної газети « Нове життя ».
На початку заходу колективу редакції районної газети « Нове життя » було вручено іменинний пиріг, яким пригостили всіх присутніх.
На свято з привітаннями завітали керівники району, ветерани журналістики, читачі та дописувачі газети. Зі святом привітали: голова Арбузинської райдержадміністрації Олександр Палій, голова Арбузинської районної ради Віктор Захарченко. Почесними грамотами районної ради та райдержадміністрації нагородили головного редактора газети « Нове життя » Ганну Волошину та інших теперішніх та колишніх працівників газети, які зробили свій значимий внесок у розвиток газети.
Не залишилися до такої події байдужими і працівники Арбузинського відділу культури, національностей та релігій. Привітальний концерт та чудовий настрій подарували всім присутнім працівники Арбузинського районного Будинку культури та учасники місцевої самодіяльності: О.Петренко, В.Крошко, Є.Бацуца, дитячий ансамбль « Стукотки », О.Зайцев, В.Онищенко, народний жіночий ансамбль « Черемхи », М.Воробйов та інші.
Життя коротке, поспішайте творити добро !
Я вірю в силу доброти,
Добро завжди сильніше злого,
Дає наснагу, щоб цвісти
І світлу обирать дорогу…
Життя кожної людини – це стежина, встелена жовтогарячими чорнобривцями, духмяними вишнями, стежина з червоними й чорними тонами, як у пісні...
Якщо говорити в загальному про добро, то добро – це те, на чому тримається світ, адже якби не було добра, то не було б миру на землі, дружби, радості, друзів і всього того, чим ми дорожимо.
Гамірно та весело розпочалося літо в бібліотеці. Адже червень – початок роботи пришкільних оздоровчих таборів, де діти набираються сил та весело проводять час. Арбузинською районною бібліотекою для дітей в рамках акції «Твори добро!» було проведено свято добра «Душі людської доброта». Мета заходу: ознайомити учнів із поняттями і законами доброти, честі, справедливості. Сформувати у школярів найвищі людські цінності: ввічливість, милосердя, чуйність, любов і повагу до ближнього, бажання духовно вдосконалюватися. Глядачами заходу стали діти загонів «Сонечко», «Капітошка», «Світлячки» табору «Пролісок».
Добро – це бажання людини зробити щасливими інших людей. До цього разом з ведучими заходу долучилися і казкові герої: «Кіт у чоботях» (Дмитро Ненько), «Лисичка» (Олена Ляпало), «Доктор Айболить» (Костя Сідень), «Буратіно» (Михайло Ляпало), «Червоний капелюшок» (Настя Полянська), які допомогли бібліотекарям провести літературну вікторину «Відгадайте, хто це? », а гості свята вчились бути активними, добрими, вірити в добро, мир, і, звичайно ж, в дружбу. В залі панувала аура доброти та радості. Вікторина принесла масу позитивних емоцій, кожен бажаючий мав змогу спробувати свої сили і відчути приплив адреналіну.
Багато письменників писали про добро і дружбу. І наші гості в цьому переконали всіх присутніх, читаючи вірші та казки про добро, зокрема В.Сухомлинського, Н.Красоткіної, В.Осеєвої, Л.Пантелєєва та ін. Бібліотекарями була оформлена книжкова виставка «Дорогою добра» та виставка малюнків і афоризмів «Перемагай зло добром».
Усі маленькі учасники свята отримали заохочувальні подарунки, а найактивніша Рудькова Настя ( з Донецька ) отримала приз – книгу казок. Чому казок? – бо казки допомагають нам роздивитись у нашому повсякденні добро і зло, правду й кривду, вчать нас бути добрими, щирими, працьовитими, застерігають від скупості, ледарства, брехливості.
Під час гри «Рецепти доброти від моральних хвороб» діти мали змогу ще раз переконатися, що в світі діють закони добра, терпимості, чесності, щирості, співпереживання, любові. За правильну відповідь вони отримували від «казкових героїв» емблему свята «Твори добро!» А ще спільними зусиллями таборяни виготовили картину «Поляна добра», на яку прикріплювали квіти з добрими словами, що лунали сьогодні на протязі свята.
Приємні хвилини спілкування з мистецтвом подарив всім дитячий ансамбль районного Будинку культури «Барвінок» ( художній керівник М.Воробьйов) - діти співали, танцювали, а учасники дитячого ансамблю «Стукотки» ( художній керівник Л.Гордійчук) продемонстрували свої здібності гри на ложках. Малюки разом з казковими героями грали і в рухливі ігри.
Ця зустріч показала всім нам, що потрібно більше ніжних слів казати знайомим, друзям, рідним. Нехай комусь стане тепліше від наших добрих почуттів. Справді, ціннішого на землі немає, ніж доброта, чуйність, співпереживання, уміння розділити чужий біль, розрадити в горі й біді. Тож замислимося на хвилинку над чистими джерелами своєї душі.
Фінальною частиною заходу став флеш – моб «Поділись своєю добротою», в якому взяли участь всі учасники дійства.
Не бійтеся бути добрими - не бійтеся віддавати іншим тепло своєї душі.
До Міжнародного Дня захисту дітей 2015
Міжнародний день захисту дітей святкується щорічно 1 червня і вважається одним з найстаріших міжнародних свят. Вперше його відзначили в 1950 році. Подібне свято є у більш ніж 30 країнах світу. В Україні День захисту дітей святкується з 1998 року.
Це не тільки галасливі і веселі святкування дітвори, але й нагадування суспільству про необхідність дотримання і пошани прав дитини, як необхідної умови для формування гуманного і благополучного суспільства.
2-го червня на стадіоні « Колос » до Міжнародного Дня захисту дітей відбулася надзвичайна святково – розважальна програма « Ми – щасливі діти » для дітей з пришкільних оздоровчих таборів навчальних закладів селища, вчителів, батьків та гостей, організована працівниками районного Будинку культури.
Зі святом дітей та всіх присутніх привітали голова Арбузинської райдержадміністрації Палій Олександр Васильович, голова Арбузинської районної ради Захарченко Віктор Анатолійович, селищний голова Травянко Євгеній Віталійович, які побажали дітям веселих канікул, міцного здоров’я, сонячного мирного неба. Грамотою райдержадміністрації нагороджено Гутнік Анастасію, випускницю Арбузинської ЗОШ №2 ім. Т.Г.Шевченка, солістку районного Будинку культури. А також гучними оплесками всі присутні привітали Владу Онищенко (РБК), яка отримала «гран-прі» обласного фестивалю дитячої творчості «Перші ластівки » у ІІІ – й віковій категорії та АльонуМороховець (Костянтинівський МБК) - за І місце у ІІІ-йвіковій категоріїцього ж фестивалю, яких відзначено дипломами обласного управління культури, національностей та релігій ОДА та обласного центру народної творчості та культурно – освітньої діяльності.
В ході заходу дітвору розважали веселими конкурсами та загадками «бременські музики» (працівники районного Будинку культури та міського клубу); співали пісень: вихованці дитячої музичної школи, працівники РБК та МК, дитячі вокальні ансамблі «Промінчик» та «Чорнобривчик» (РБК), Пилипенко Ірина та Євгенія Бацуца (МК), Влада Онищенко, Валерія Крошко (РБК), Альона Мороховець (Костянтинівський МБК), Лобова Ірина (Садівський СБК ), вихованці будинку сімейного типу (родина Куценків з Новоселівки), Анастасія Афанасьєва (Агрономійський СБК); розважали гуморесками: Карина Діку (Семенівський СБК); танцювали: ансамбль «Батерфляй» (Костянтинівський МБК), учні ЗОШ №1; провели флеш-моб: вихованці хореографічної студії НВК «Пролісок»; продемонстрували свої здібності учасники дитячого ансамблю ложкарів «Стукотки» (РБК).
Підключилися до свята і працівники районної бібліотеки для дітей із святковою програмою «Сонячна райдуга дитинства», в ході якої діти розгадували загадки про добро і мир, грали в розважальні ігри. Літературні герої «Кіт у чоботях» (Дмитро Ненько), «Лисичка» (Олена Ляпало), «Доктор Айболить» (Костя Сідень), «Буратіно» (Михайло Ляпало), «Попелюшка» (Тетяна Мороз), «Червоний капелюшок» (Настя Полянська) запросили дітей у подорож до чарівного світу казки. До уваги гостей свята була організована книжкова виставка «Дорогою добра», на якій були представлені кращі твори та казки про добро і дружбу, також всі учасники святкового дійства взяли участь у флеш-мобі «Поділись своєю добротою».
Увазі всіх присутніх були представлені показові виступи МЧС. Діти розважалися на атракціонах, тренувалися натренажерах, проводилися спортивні змагання з футболу.
Всюди гучно лунав дитячий сміх, сяяли дитячі посмішки та горіли маленькі оченята в очікуванні нового дива, яке відбувається тільки в дитинстві.
Цього дня бібліотечними закладами спільно із будинками культури, клубами, школами організовано розважальні заходи і в селах району: свято дитинства «Щаслива країна дитинства» (Агрономійська б/ф, СБК, ЗОШ), «Країна дитинства-країна казкова» ( Воєводська б/ф, ЗОШ), святкове шоу «Різнобарвна веселка країни дитинства» ( Іванівська б/ф, ЗОШ), розважальні програми «Ми разом з дитинства» (Новоселівська б/ф),« Хай сонцю і літу всміхаються діти» (Благодатненська б/ф, СБК), « Дзвенить щасливим сміхом їх домівка» (Кавунівська б/ф, ЗОШ, СБК), «Дітям світу – сонце й мир» ( Семенівська б/ф, Остапівська б/ф), «Вінні Пух і бджілки» (Новогригорівська б/ф, ЗОШ, СК), ігротека «Хто не любить літо ? Літолюблятьвсі !!!» (Костянтинівська б/ф, Панкратівська б/ф), День відкритих дверей « Бібліотека – книжчиндім і нам усімцікаво в нім» (Рябоконівська б/ф, Полянська), літературно – музичнакомпозиція «Все краще – дітям» (Новокрасненська б/ф).
Заходи бібліотек Арбузинської ЦБС, обслуговуючих дітей до Міжнародного Дня захисту дітей та на період роботи пришкільних літніх оздоровчих таборів
Літературне слово моїх земляків
26 травня у великій літературній родині Арбузинщини відбулося надзвичайне свято – поетичний бенефіс « Літературне слово моїх земляків ».
Благодатна й щедра на таланти наша рідна Арбузинщина. Ось уже більше 3 років, як існує і активно діє храм Слова – районне літературне об'єднання « ДАР ». Протягом цього часу літератори видали 17 книжок, з яких 2 – спільні. Одним з останніх альманахів є « Поетичні розсипи », виданий 2013 року, який об’єднав твори 11 авторів. Історія « ДАР » у багата і цікава, тому, що воно є продовженням літературного об'єднання « Соняшник », яке існувало при районній газеті « Нове життя » в 90-ті роки. І скільки талановитих авторів пройшло поетичними стежками Арбузинщини.
Вшановуючи пам'ять корифеїв літературної спадщини Арбузинщини, талановитого поета, ветерана війни Івана Олександровича Брашевана, гумориста, прекрасного журналіста Юрія Антоновича Кіпера, Федора Дмитровича Куца, Григорія Тимофійовича Пластамака, у минулому вчителів – у виконанні учнів Арбузинської ЗОШ №2 ім. Т.Г. Шевченка Данілова Станіслава, Медвінської Насті та Полянської Насті прозвучали уривки з поезій Юрія Кіпера « Дата миру », Григорія Пластамака « Руки жінки – трудівниці », Івана Брашевана « Бережіть Україну » та всіма присутніми хвилиною мовчання увінчано їх пам’ять.
Поети — це не просто люди, які займаються римуванням ( хоча вірш може бути і без рими ). Вони незвичайні люди. Талановиті, з багатобарвним сприйняттям світу, з очима, відкритими для всього прекрасного, а поезія — це стан їхньої душі. Літературне слово любить не всіх, всім не дається. Лише тільки тим, хто тонко відчуває його, дорожить ним, розуміє, що воно початок усього світу і приносить радість творчості та задоволення від спілкування. І той, хто володіє словом, тримає в руках ключ до людських сердець - це Віталій Поплавський, Григорій Кислиця, Микола Дзудзело, Олександр Петренко, Надія Ткаченко, Любов Пічугіна, Василь Юдов.
Наголошуючи на значимості літературної творчості наших земляків, голова Арбузинської райдержадміністрації Палій Олесандр Васильович та голова Арбузинської районної ради Захарченко Віктор Анатолійович вручили подяки райдержадміністрації та районної ради Арбузинському районному літературному об’єднанню « ДАР » – за розвиток літературної творчості в Арбузинському районі, плідну творчу діяльність, патріотичне виховання підростаючого покоління та професіоналізм; літературній студії « Паросток » Арбузинської ЗОШ ІІ – ІІІ ступенів № 2 ім. Т.Г. Шевченка, керівник Полянко Галина Венедиктівна – за творчий почин в літературній діяльності, патріотизм, активну участь в мистецьких заходах району; Катриченко Наталії Олександрівні – за творче відтворення у поезії подій сьогодення та внесок в патріотичне виховання молоді.
Ведучі заходу Подгородецька Тетяна Миколаївна, директор районного Будинку культури та Поплавський Віталій Григорович, голова літературного об’єднання « ДАР » розпочали спілкування з глядачами і поетами в імпровізованій формі, щоб з’ясувати питання, як зароджується літературне слово, чим воно відрізняється від розмовного слова, про важливість мови, мовлення, людських слів.
В ході заходу були представлені кращі поетичні твори поетів літературного об’єднання « ДАР ». У виконанні Подгородецької Тетяни Миколаївна прозвучав « Рецепт поета » від Поплавського В.Г.
На запитання « Що для вас слово ! », – Любов Іванівна Пічугіна особисто відповіла свої новим віршом « Слово життя ».
Василь Юдов, який поряд з прозовими творами пише гуморески і вважає посмішку найкращим подарунком, на запитання ведучих відповів дотепним веселим словом гуморески « Сало ».
Надія Ткаченко представила свою поетичну творчість на розсуд читачів вже у зрілому віці, хоча почала віршувати з 12 років. Тому на питання, в якій формі вона писала шкільні твори, Надія Миколаївна відповіла автобіографічним віршом « Свято книги », написаним в гумористичній формі.
У поета з с. Новокрасне Григорія Єфремовича Кислиці, одного з соавторів першої збірки ще літературного об’єднання « Соняшник » кожне слово має особливу вагу. Різнобарвність тематики своїх поезій він представив віршом, присвяченим самій значимій в житті кожної людини жінці – матері. У виконанні Ірини Кислиці, онучки Григорія Єфремовича, переможниці районного та лауреата обласного конкурсів читців « Сторінками поезії. Кобзареві струни » прозвучав вірш поета « Рідна, неозора ». Також подружжя Кислиців Григорія Єфремовича та Ніни Миколаївни привітали глядачів романсом про кохання « Гори, гори, моя звезда » та піснею « Шут и королева ».
Жоден поет чи письменник не обходить стороною тему вічних почуттів. Бо творчі люди особливо чутливі і вміють передати на папері усю гаму високих стосунків. Про кохання та відносини між чоловіком та жінкою розповів Олександр Вікторович Петренко та у віршованій формі розкрив таємницю написання свого вірша « Одинока жінка », який прозвучав у виконанні Подгородецької Тетяни.
У Миколи Олексійовича Дзудзела є вірші про любов, про природу, про рідний край. В поетичних творах для дітей автор закликає робити гарні вчинки, бути гідними своїх батьків, співчувати людям. У виконанні Онищенко Владислави, учениці 10 класу Арбузинської ЗОШ №1 прозвучав вірш Миколи Дзудзела « Мадонни », присвячений жінкам, з останньої однойменної збірки поета.
Районною бібліотекою підготовлено експозицію « Літературні розсипи Арбузинщини », де представлено фото – матеріали та творчі доробки митців літературного слова Арбузинщини.
Під час заходу повноправними членами літературної родини Арбузинщини стали Людмила Ніколайко – талановитий журналіст і поетеса, яка друкувала свої творчі доробки ще в збірці « Маркова нива » літературного об’єднання « Соняшник » та Наталія Катриченко, працівник професійного аграрного ліцею, за фахом економіст. Віталій Григорович, голова « ДАРу » побажав новому поповненню літературного об‘єднання вдачі, творчої наснаги та « гострого пера ». На розсуд глядачів вони представили вірші, які розкривають тему війни на сході України ( Ніколайко Л.І. « Я видела войну… », Катриченко Н.О. « У цьому році я не хочу снігу… » ).
На зміну « Дарові » росте нове покоління. Всіх вразив виступ Бабич Марії та Брожко Майї з літературної студії « Паросток », яка діє при ЗОШ №2 ім. Т.Г. Шевченка, керівник Полянко Галина Венедиктівна. Вони подарували присутнім свої поетичні твори військово – патріотичної тематики ( « Війна », « Лист солдату » ).
Спілкуючись із учнівською та дорослою аудиторією глядачів заходу, ведучі з'ясували силу слова, слово – лікує, слово допомагає, слово ранить, слово – запалює душі.
Один з відомих поетів сказав, що поезія, як музика, що з’єднана словом і для неї потрібен природний слух, почуття гармонії і ритму. Багато віршів наших поетів покладено на музику. Поезія та музика об'єднала у творчий тандем Миколу Олексійовича Дзудзела та Тернопільського композитора Ярослава Злонкевича, в яких чимало спільних творів. На слова Миколи Олексійовича та музику Ярослава Злонкевича у виконанні ансамблю « Калинонька » прозвучала пісня « З полів над Бугом ». У виконанні Олександра Фесенка – пісня, присвячена людям Донбасу, слова до якої написав Віталій Поплавський, музику Андрій Огоновський; у виконанні та на музику Олександра Михайловича Кизима, лауреата конкурсу « Василя Купала » – пісня « Моя Батьківщина » на слова Василя Юдов, та пісня « Мої літа » на слова Любові Пічугіної.
Ансамбль « Калинонька » районного Будинку культури подарував глядачам привітальну пісню « Хліб, сіль, коровай… », « Тост за Україну », Руслана Артюх – пісню « Мова єднання », підняла всім настрій українська імпровізація на пісню « Посмішка » у виконанні Насті Полянської, фінальним акордом заходу стала пісня « Україна – це ми » у виконанні ансамблю « Черемха ».
Із заключним словом виступила Іваненко Валентина Петрівна, начальник відділу культури, національностей та релігій районної державної адміністрації, подякуваши нашим поетам – землякам за плідну творчу діяльність, патріотичне виховання підростаючого покоління, живе літературне слово, яким поети прославляють наш чудовий край, нашу землю, наших людей.
Гучними оплесками та квітами учні шкіл, аграрного ліцею, представники установ та організацій селища вітали поетів, організаторів та учасників заходу.
Поезія вічна ! Тож вивчаймо творчість поетів, захоплюймось поезією, бо вона підносить нас духовно, збагачує новими відчуттями, любов’ю до життя та своєю неповторністю.
До 175-ї річниці з дня народження славетного земляка
Чимало населених пунктів України, малих чи великих, зберігають пам’ятні місця, які пов’язані з життям і творчістю відомих українців. Є такі місця і на Арбузинщині в селі Новокрасне ( Катеринівці ), де пройшли ранні роки дитинства видатного українського драматурга, актора і режисера, одного із фундаторів Театру корифеїв Марка Лукича Кропивницького, 175-ту річницю з дня народження якого ми відзначаємо 21 травня 2015 року.
25 травня у Новокрасненській бібліотеці – філії, яка є центром літературного краєзнавства, для учнів 8-9 класів проведено літературно – музичний вечір « Марко Кропивницький – наш славетний земляк ».
В ході заходу бібліотекар Каздоба Олена Миколаївна розповіла про дитячі роки видатного українця. Вчитель української мови та літератури Новокрасненської ЗОШ Фішкова Аліна Олександрівна у своєму виступі розкрила багатогранну творчість Марка Лукича, як реформатора українського театру, блискучого актора, композитора і співака, педагога, високого майстра художнього слова, засновника першого в Україні та Росії дитячого театру.
Увагу присутніх привернула краєзнавча виставка « Перлини степового розмаю », один з розділів якої присвячений славетному земляку, де зібрані твори М.Л. Кропивницького, література про його творчу діяльність, представлені репродукції родинних фотографій. Місцевий поет Кислиця Григорій Єфремович ( теж народився в селі Катеринівка ) зачитав власного вірша, якого він присвятив М. Кропивницькому.
Українські пісні про Україну, ріднийкрай подарували присутнім Яна Сотникова, Даша Зубар та Ірина Кислиця.
Т.в.о. Новокрасненського сільського голови Дуйко В.І. відзначила важливість таких заходів для молодого покоління, які знайомлять з життям і творчістю видатних земляків, висвітлюють історію рідного краю.
Вшановуючи пам'ять про М. Кропивницького, в селі Новокрасне одна з вулиць носить його ім’я, в 2005 році при Новокрасненській ЗОШ створена музейна кімната М.Л. Кропивницького. В 2009 році на основі історико – дослідницької діяльності вчителя історії Новокрасненської ЗОШ Титаренка Олександра Івановичі та за участю жителів села і учнів школи були зібрані і упорядковані 18 легенд рідного краю, серед яких є легенди і про Марка Кропивницького ( « Життя у пана » – про дитячі роки письменника, « Кропивницький у Новокрасненській церкві » – був проїздом у с. Новокрасне під час гастролей театру в Одесі ). В бібліотеках і школах району організовуються книжкові виставки, проходять літературні заходи з популяризації творчості видатного земляка.
Акції « Бібліотечні сутінки »
Арбузинська центральна районна бібліотека 21 травня 2015 року долучилася до проведення регіональної акції « Бібліотечні сутінки ».
З 17:00 до 22:00 години учні загальноосвітньої школи № 2 ім. Т.Г. Шевченка, студенти Арбузинського професійного аграрного ліцею, робітнича молодь, активні читачі бібліотеки відвідали ряд цікавих заходів бібліотеки:вернісаж вишиванок « Вишиванки – диво веселкове », майстер – класс « Ниточка до ниточки, вишиваю квіточку », бібліо-мікс « Крокуємо країнами Євросоюзу », відео-мандрівку « Читай, юність ! ».
Замість звичної темряви і тиші у стінах книгозбірні лунали веселий гомін та музика. У вечірню бібліотеку завітали юнаки та дівчата на вернісаж вишиванок « Вишиванки – диво веселкове », адже в цей день українці в усьому світі відзначають свято свого національного одягу – вишиванки. Бібліотекар Триконенко Світлана розповіла про вишиванки, які завжди були нашим національним символом, нашою гордістю. Присутні ознайомилися з цікавими фактами про українські вишиванки. Адже вишита українська сорочка – це не просто одяг, це справжній оберіг. Потім був проведений майстер – клас « Ниточка до ниточки, вишиваю квіточку » з різноманітності елементів, зображень, технічних прийомів вишивки.
До уваги відвідувачів були представлені презентації книжкових виставок « Бібліотечка українця », « Складний і чудовий цей світ підлітковий » проведено конкурси, вікторини.
Учасники заходу за допомогою Інтернету здійснили віртуальну подорож столицями країн Європи. Цікавою була інформація про виникнення нової держави – Ліберляндії, яку заснували кілька чеських шукачів пригод в центрі Європи на кордоні Хорватії та Сербії. І хоча ще офіційно не оголошено про народження нової країни, проте більше 18 тис. бажаючих стати її громадянами вже є.
В Інтернет – центрі відбулася відео -мандрівка « Читай, юність ! », де всі присутні ознайомились з творчістю сучасних українських письменників: Сергія Жадана, ІренРоздобутько, Нати Ігнатової, Марини та Сергія Дяченків. Учасники акції отримали позитив від побаченого та почутого.
Бібліотечні сутінки сподобалися всім новизною, креативністю, можливістю спілкування, проведення цікавого і змістовного дозвілля і, що важливо, – самим стати безпосередніми учасниками всіх дійств.
День Європи в Україні
Європа – велика міцна родина, об’єднання прогресивних, демократичних держав. День Європи - цесимвол започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.
До Дня Європи Арбузинською районною бібліотекою для дітей проведено презентацію - вікторину «Зоряне сяйво країн Європи», на яку були запрошені користувачі Центру вільного доступу до мережі Інтернет. Мета заходу – поглиблення знань дітей про країни Євросоюзу, сприяння використанню комп’ютерних технологій, виховання почуття гордості за свою країну – Україну, формування національної свідомості, відчуття належності до рідної землі, народу.
Під час презентації діти здійснили мандрівку деякими європейськими державами, ознайомилися з культурою країн, цінностями та їх історією, згадали відомі з раннього дитинства казки та їх персонажів – представників цих держав, які вчать нас добру, дружбі, взаємодопомозі. Відповідаючи на питання вікторини, діти випробували власну ерудицію, пам'ять, зацікавленість та показали свої знання.Також для учасників заходу оформлена тематична викладка « Україна - шлях до Європи». Це свято в черговий раз нагадує нам, що Європа починається не за кордоном України, вона починається у серці кожного з нас. І ми – частина Європи.
Такий бажаний Перемоги день
Все далі відходять грізні і важкі роки Другої світової війни… Сьогодні переглядається і переосмислюється вся історія нашої країни. Але є такі віхи життя, які ніхто не має права забути... Йдеться про страшну війну минулого століття, це пекуча рана, яка болить і досі чи не в кожній українській родині.
Про війну завжди згадувати важко, бо за героїчними вчинками і подвигами стоять тисячі тих, хто загинув і ціною свого життя зламав хребет нацистським окупантам, прогнав ворога від рідної домівки, з рідної землі.
В наші дні героїко - патріотичне виховання набуває особливого значення. З метою увіковічення історичної пам'яті, вшанування пам’яті загиблих, визволителів та учасників Другої світової війни, бібліотекарі Арбузинської районної бібліотеки для дітей підготували хвилюючу літературно - музичну композицію « Йде травень крізь хвилини, дні і роки. Несе нащадкам спогади свої », на яку були запрошені учні 1 - 4 класів НВК « Пролісок ».
Наші читачі ще зовсім маленькі, але вони розуміють важливість події – святкування Дня Перемоги: і бринить голос у Ненька Олександра, коли він читає вірш про загиблих на війні солдатів; закликає пам'ятати подвиг воїнів-визволителів Кущова Ірина, задумливо розповідає про героя війни Гальчак Станіслава; розповідає про жахи перших днів війни Вікторія Шевченко. І нікого не залишили байдужими ці « дорослі » вірші про війну. Україна відзначає одну з найбільш значущих дат в своїй історії – 9 травня – День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Під час заходу звучали пісні воєнної тематики у виконанні працівників районного Будинку культури – Тетяни Подгородецької, Лариси Гордійчук та Лариси Тищенко.
Бібліотекарі звернули увагу запрошених на книжково – ілюстраційну виставку - панораму « Свято, що гуртує покоління », ознайомили дітей з краєзнавчою Книгою пам’яті « Ми перемогу наближали, як могли » та поетичними книгами ветерана війни Івана Олександровича Брашевана, закликали завжди пам’ятати героїв та їх подвиги. Виставку було оформлено в читальній залі книгозбірні ще наприкінці квітня. Діти, які взяли читати книжки з цієї виставки, прийняли участь в міні - анкетуванні « Моя улюблена книга про війну ». Прочитавши книги воєнної тематики у сімейному колі, юні читачі відповіли на запитання анкети: « Чим запам’яталась книга » і « Чому б я порадив її своїм друзям ? » Серед творів, які дітей вразили найбільше, лідирують « Повість про справжню людину » Бориса Польового, « Доля людини » Михайла Шолохова, « А зорі тут тихі » Бориса Васильєва, « І один у полі воїн » Юрія Дольд - Михайлика.
В пам’ять про події жахливих випробувань для країни, про героїзм і відвагу наших дідів - прадідів, про незламність волі та нескореність духу, з ціллю підтримки традиції поважного ставлення до ветеранів війни та на підтримку миру в Україні та всьому світі, бібліотекарі та користувачі бібліотеки біля меморіалу загиблим воїнам провели флеш - моб « Війні не бути. Нехай панує мир ! »
Користувачі Інтернет - центру дитячої бібліотеки мали змогу передивитись документальні фільми, присвячені Україні в Другій світовій війні та познайомилися з Інтернет - ресурсами цієї тематики.
Пам’ять… Вона нетлінна і вічна. Вона дивиться на нас із старих фронтових фотографій, з тих речей, які зберігають колишні фронтовики, і не дає померкнути жодній героїчній сторінці історії перемоги над нацизмом.
Читання – це найвище мистецтво і оволодівати ним треба все життя. Читаючи, людина залишається з книгою на одинці, тоді відбувається особливий внутрішній діалог, який потребує праці розуму і серця, який дає незабутні враження і знання.
Велелюдно та гамірно було 21 квітня в Арбузинській районній бібліотеці для дітей. Адже тут відбувалося надзвичайно цікаве та святкове дійство – проходив ІІ (районний) етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Найкращий читач – 2015», який зібрав кращих читачів Арбузинщини. Тож за звання «Найкращого читача району » змагались читачі 6-7 класів з 9 бібліотек району: Арбузинської РДБ, Агрономійської, Благодатненської, Костянтинівської, Новокрасненської, Садівської, Новоселівської, Кавунівської, Семенівської бібліотек району.
Мета конкурсу – підвищення культурної компетентності української дітвори, якості й ефективності процесу читання, заохочення дітей до систематичного читання, вироблення навичок самостійної роботи з книгою. Умови конкурсу – читацький щоденник учасника, презентація улюбленої книги, знання української та світової дитячої літератури.
Діти представляли свої улюблені художні книги: розповідали біографії авторів, та, зацікавлюючи сюжетом творів, перевтілювались у їх героїв. Як свідчать виступи, вподобання у дітей дуже різноманітні. Найбільш популярним серед школярів виявився пригодницький жанр літератури, оскільки він відображає особливості їхнього віку. Не залишились поза дитячою увагою гумористичні та ліричні зразки української словесності.
Мабуть, найскладнішим випробовуванням стали тестові конкурсні завдання з української та світової літератури, які включали питання зі шкільної програми, «Літературного краєзнавства» та теми «Світовий дитячий бестселер».
Кожен читач мав змогу дати свою оцінку прочитаному твору, а також показати членам журі власний читацький щоденник з переліком авторів, назв творів та особистими враженнями від прочитаного. Деякі щоденники майстерно проілюстровані власними малюнками учасників конкурсу, що підтверджує яскраву любов до книги та творчу особистість учасників. Завершуючи свої розповіді, діти висловлювали патріотичні настрої та думки, читаючи напам’ять вірші класиків української літератури Т. Шевченка, Л. Українки, а Настя Медвінська прочитала власного вірша, присвяченого героям небесної сотні. За це учасники конкурсу отримали додаткові бали.
І, хоча всі виступи були неповторними та старанними, все ж таки членам компетентного журі довелося визначати кращих. Отже, місця розподілено так:
серед учнів 6 класів І місце зайняла Таран Поліна, читачка Костянтинівської бібліотеки;
серед учнів 7 класів – Медвінська Анастасія, читачка Арбузинської районної бібліотеки для дітей. Переможців районного конкурсу було нагороджено « Грамотами » та книгами. Найактивніших учасників, які посіли II та III місця було відмічено « Подяками ».
Також на книжковому святі свої нові поетичні твори презентували члени літературного об’єднання « Дар » – Ткаченко Н.М. та Кислиця Г.Є. До речі, поети – земляки ввійшли до складу жюрі конкурсу.
Бурхливими оплесками глядачі привітали артистів районного Будинку культури – Л. Гордійчук, Р. Артюх, О. Петренко, у виконанні яких звучали пісні про Україну, нашу рідну мову, дружбу.
До уваги юних любителів книги в читальній залі було оформлено книжково – ілюстративну виставку « Літературне розмаїття».
На завершення заходу працівники бібліотеки запросили всіх учасників заходу до солодкого столу ізчаєм , печивом та цукерками.
З 31 березня по 4 квітня в бібліотеках Арбузинської ЦБС пройшовВсеукраїнський Тиждень дитячого та юнацького читання « Хай Україна вся читає, бо книжка нас усіх єднає ».Розпочалося свято в центральній районній бібліотеці днем відкритих дверей « Книга – світ, книга – серцю привіт ». На захід були запрошені учні 10 – 11 класів Арбузинської ЗОШ №2 ім. Т.Г. Шевченка. Юні книголюби з цікавістю поринули в історію книги,познайомилися з творами сучасних українських письменників, пригадали прислів’я про книги, взяли активну участь в літературній вікторині « Ерудит біля книжкової полиці ». А ще до дня сміху було проведено свято забав і розваг « А буває й навпаки… », де всі присутні разом жартували, відгадували загадки, читали гуморески П. Глазового, О. Вишні, Л. Глібова.
Веселий і чудовий настрій створили працівники районного Будинку культури. У виконанні Т. Підгородецької, О. Петренка та О. Зайцева прозвучали жартівливі пісні, а юнаки навіть запросили дівчат на танок. Тематична добірка друкованих видань « Книжечка сміху – читачеві на втіху » стала своєрідним подарунком для всіх присутніх.
Наступними днями у бібліотеці проходили цікаві та змістовні заходи з популяризації книги і читання. З метою підвищення рівня правової культури молоді, для користувачів інтернет – центру відбулася юридична альтанка « Право і справедливість », на яку було запрошено дільничного інспектора Арбузинського РВ УМВС Яремко В.А.. В своєму виступі дільничий повідомив про стан злочинності нашого селища, взяв участь у проведені вікторини « Правова абетка ».
Для учнів 9 – 10 класів Арбузинської ЗОШ №2 був проведений ерудит – конкурс « Чи знаєш ти свій край ? », під час якого всі учасники здійснили подорож історичними пам’ятками Миколаївщини, розповідали про побут земляків, традиції, культуру краю,ознайомилися з книжковою виставкою: « Перлини півдня ».
До дня екологїї для користувачів інтернет – центру відбулася слайд – презентація « Складаємо оцю величну оду, про цілющу живу воду ».
Розмаїття інформації, цікаві відео та ігри чекали на відвідувачів інформаційно – ігрової програми «Соло з Н2О»: скільки треба пити води; яка вода хороша; звідки ми її п’ємо; її нераціональне використання; чи всяка вода годиться для наших потреб? На заході діти пізнали, що вода – одна із незвичайних речовин на Землі, без якої неможливе існування не тільки людини, а й всього живого.
В Арбузинській районній бібліотеці для дітей пройшло відкриття Тижня дитячої книги, на яке зібралися постійні читачі бібліотеки. Діти здійснили подорож у дивовижний світ книжкової мудрості, в океан книжкових пристрастей і подій.
Бібліотекар провела захоплюючу рубрику «Це цікаво знати», в якій зібрані найцікавіші факти про книги. Читачі переглянули мультимедійну презентацію « Історія виникнення книги » та із задоволенням відповідали на питання вікторини « Що ви знаєте про книгу ? ».
На замовлення вчителя Тищенко Л.М. для учнів 3Б класу була проведена літературна вікторина «Дивовижі природи:Цікаве про тварин» та огляд книжково –ілюстративної виставки «Природа наш дім».Діти також розгадували кросворди в загадках і ребуси про братів наших менших.
1 квітня,в День сміху в книгозбірні відкрито книжкову виставку–усмішку«Калейдоскоп гумору», яка репрезентує найпопулярніші прозаїчні та поетичні твори – байки, гуморески, памфлети, оповідання, пародії, епіграми, написані українськими та зарубіжними письменниками від найдавніших часів до наших днів.
Автори книг, які розміщені в двох розділах виставки – «Класики посміхаються» та «Сучасна сміхотерапія», викривають соціальне зло, засуджують марну балаканину, лінощі, скупість, брехню, вказують на ту чи ту ваду суспільства, допомагають людям стати кращими. Недаремно ж кажуть: сміх лікує. Усмішка, влучний жарт – невід’ємні супутники нашого життя.
2 квітня, в день народження великого казкаря Ганса Христіана Андерсена відбулося свято «Я – казка чарівна, дитинства царівна. Завітаю у ваш дім, щось цікаве розповім ». До бібліотеи завітали діти, які люблять творчість великого казкаря, тому із задоволенням учні переглянули мультимедійну презентацію « Великий казкар », з якої дізналися багато цікавої інформації про невідомі факти з життя письменника, його творчість та захоплюючі легенди про цю незвичайну людину, відповідали на питання казкової мультимедійної презентації « Снігова королева ». В бібліотеці була оформлена книжкова виставка «Чарівник із світу дитячих мрій», де були представлені художні твори письменника.
По закінченні свята діти переглянули мультфільми за творами великого казкаря Г.Х. Андерсена «Гидке каченя» та «Дюймовочка».
«Здійснюйте добро,поки ви існуєте» так сказав великий мислитель Д.Дідро.
Одержання нових книг – це завжди свято для бібліотеки, яке можливе завдяки нашим друзям читачам. В рамках акції «Твори добро»,яка проходить в книгозбірні, наші читачі подарували бібліотеці книги. Бібліотекарі висловлюють щиру подяку всім дарувальникам.
Святий Великдень несе нам довгоочікувану радість перемоги Сина Божого, дарує надію та впевненість у завтрашньому дні, поселяє спокій у серцях, укріпляє віру та живить душу.
Напередодні Великодніх свят в читальному залі презентувалася книжкова виставка «Світле свято Великодня», на якій було представлено видання, що висвітлюють національні особливості Великодніх свят, а також традиції, звичаї святкування та пов’язані з ними символічні дійства. Зокрема, цікавим є розділ «Чудо писанки». Окрему тематичну полицю займають матеріали про приготування святкових страв та формування великоднього кошика.
Зустріч читачів, учнів 7 класів ЗОШ №2 ім. Т.Шевченко з настоятелем церкви святого Миколая о. Андрієм відбулася 7 квітня. Розпочалася зустріч з молитви «Отче наш». Мовлена в книгозбірні молитва якось поособливому проникла в дитячі серця, підкреслила значимість події.
Цього дня кожен бажаючий зміг ближче доторкнутися до історії і традицій дивного Христового Воскресіння, почути легенди щодо виникнення свята. Бібліотекарі декламували вірші на тему Великодня, а також детально інформували про писанки, адже вони – основна ознака Великодня. Також школярі прийняли участь у вікторині « Великий день», переможці одержали подарунки від отця Андрія.У виконанні працівника РБК М.Воробйова прозвучали Великодні пісні.
26.03.2015 року в актовій залі Агрономійської ЗОШ пройшов звіт перед населенням Агрономійської бібліотеки-філії за 2014 рік. На звіт були запрошені депутати сільської ради – Тофан В.А., Запороха О.М., Кутейнікова С.С. – член виконавчого комітету, вчителі та учні школи, члени любительського об'єднання «Берегиня» та слухачі Університету третього віку.
В звіті взяли участь працівники СБК – Сторожук М.Г. та Копайгородська Г.С. Бібліотекар Стрільцова О.О. прозвітувала, за якими програмами працювала бібліотека у 2014 році, розповіла про кращі масові заходи бібліотеки за минулий рік, подякувала за співпрацю СБК та Агрономійській ЗОШ. Також було відмічено найактивніших учасників та відвідувачів масових заходів бібліотеки. До присутніх звернулася найактивніший читач бібліотеки заслужений вчитель України – Козловська С.І., зокрема вона зазначила, що Агрономійська бібліотеки-філія не лише забезпечує користувачів потрібною інформацією, а й створює сприятливу атмосферу для спілкування, дозвілля, відпочинку, творчості. Тож, Софія Іванівна побажала, щоб бібліотекар і далі продовжувала споконвічні традиції: служити людям для добра та їхнього духовного збагачення, сприяти розвитку культури та просвітництва на селі.
А далі до уваги присутніх був представлений літературний вечір «Я вибрала долю собі сама», присвячений 85-й річниці від Дня народження Ліни Костенко. У виконанні учнів Агрономійської школи звучали вірші та уривки з історичних романів письменниці. Копайгородська Галина заспівала пісню «Віють вітри, віють буйні» з роману у віршах «Маруся Чурай». Крім цього, присутні мали змогу прослухати поезії з книги «Річка Геракліта» на CD, які читає сама поетеса Ліна Костенко.
Директор школи Тофан В.А. подякувала за цікаву зустріч та зазначила, що сільська бібліотека є культурно-освітнім та інформаційним центром на селі.
27 березня в залі засідань Іванівської сільської ради відбувся звіт перед громадою Іванівської сільської бібліотеки–філії, на який були запрошені Іванівський сільський голова Нуца В.П., члени депутатського корпусу, активні читачі, громадськість села.
Насамперед бібліотекар розповіла про проведену роботу бібліотеки за 2014 рік, поділилася планами на майбутнє, назвала найактивніших помічників бібліотеки: Штембер С., Борис С., Бузак О.
Іванівський сільський голова у своєму виступі підкреслив роль бібліотеки у вихованні підростаючого покоління та залученні молоді до читання.
Про тісну співпрацю зі школою розповіла шкільний бібліотекар Шевченко Л.М., яка вказала на різноманітність проведених заходів, які направлені на різносторонній розвиток підростаючого покоління.
А під час літературного вечора «Блакитна троянда поетичного саду України», який став продовженням звіту, присутні познайомилися з життєвим та творчим шляхом української поетеси Ліни Костенко. Поезія Ліни Костенко у виконанні старшокласників Іванівської ЗОШ Тимофеєвої С., Батрак А., Бузак О. торкнулася душі кожного присутнього. Оригінально звучали пісні на слова поетеси у виконанні вчителя світової літератури іванівської ЗОШ Єпіфанцевої Н.М .
Також до уваги присутніх було представлено виставку декоративно-ужиткового мистецтва майстринь села « Руками створена краса». Присутніх вразили своєю творчою індивідуальністю вироби умільців Гончарової Т.М., Мусійовської І.О., Сіваченко О.В.: вишивка хрестом, з бісеру, квілінг.
Бібліотеки звіт – натхнення зліт !
« Дім без книги – день без сонця ». Так говорить народна мудрість. Цим світлим, сонячним збирачем людської мудрості є бібліотека. Без книг неможливе життя, а значить життя неможливе без бібліотек.
26 березня на звіт перед населенням « Бібліотеки звіт – натхнення зліт ! » Арбузинська центральна районна бібліотека та районна бібліотека для дітей запросили керівників району, тих, хто переймається запитами та потребами громади – Постовик Людмилу Василівну – заступника голови районної державної адміністрації, Іваненко Валентину Петрівну, начальника відділу культури, національностей та релігій Арбузинської РДА, які у своїх виступах наголосили, що публічні бібліотеки є однією з основних складових культурної, освітньої та інформаційної структури держави, найважливішим інструментом у формуванні громадянського суспільства. Сьогодні вже не треба доводити й обґрунтовувати важливість і актуальність діяльності бібліотек, які стали більш важливими для суспільства, місцевої влади, більш привабливими для користувача. Адже бажаючі можуть почерпнути тут найрізноманітнішу інформацію, поглибити, збагатити свої знання ».
Тісна співпраця бібліотеки з різними установами та організаціями селища надала можливість максимально використати свої інформаційні можливості. Наша бібліотека співпрацює із ЗОШ №1, ЗОШ №2 ім. Т. Шевченко, НВК « Пролісок », районним Будинком культури, дитячою музичною школою, будинком творчості школярів, Арбузинським професійним аграрним ліцеєм, районним центром зайнятості, органами державної влади та місцевого самоврядування, центральною районною лікарнею, територіальним центром соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян, службою у справах дітей РДА, редакцією районної газети « Нове життя », літературним об’єднанням « Дар » та іншими, за що ми їм сердечно вдячні. В свою чергу протоієрей церкви Різдва Пресвятої Богородиці Михайло Миколайович Гірняк, голова районного літературного об’єднання « Дар » Віталій Григорович Поплавський, директор Арбузинського районного центру зайнятості Терлецький Віктор Іванович зазначили, що бібліотеки намагаються створити для громади максимально комфортні умови, є відкритим домом для всіх тих, кому потрібна книга як для професійного розвитку, так і для особистого, творчого самовдосконалення.
У звітному році робота Арбузинської районної бібліотеки для дорослих та Арбузинської районної бібліотеки для дітей була спрямована на створення образу теплого, затишного дому, де уважно прислухаються до думок і побажань різних вікових та соціальних груп, а також до конкретної людини, яка має потребу не тільки в інформації, а й у психологічній підтримці. Упродовж 2014 року колектив бібліотеки працював над виконанням важливої місії – позитивно впливати на культурний та духовний рівні формування особистості. Надавалися освітні, інформаційні, культурні послуги всім верствам населення. Оперативно реагували на інформаційні потреби, пов’язані з навчанням, професійною, громадською, побутовою та іншими сферами повсякденного життя.
Робота Інтернет – Центрів була спрямована на те, щоб не лише навчити користуватися Інтернет – ресурсами, а й орієнтувати користувачів на кращі сайти, всебічно показати можливості Інтернету для дозвілля, навчання та спілкування.
Своєрідною візитною карткою районної бібліотеки стала багатоаспектна і плідна робота з різними соціальними групами населення і, перш за все, з ветеранами війни і праці. Виконуючи соціальну місію, районна книгозбірня приділяла особливу увагу користувачам з особливими потребами – це діти-інваліди, діти з певними вадами та соціально-незахищені, намагаючись забезпечити дітям з обмеженими можливостями кращий доступ до бібліотечних ресурсів.
Бібліотека – це місце зустрічі маленьких і дорослих читачів з цікавими людьми. От і сьогодні поети-краяни Дзудзело Микола Олексійович та Ткаченко Надія Миколаївна високо оцінили роботу бібліотекарів і порадували присутніх своїми новими віршами.
Молодь – особлива категорія користувачів бібліотеки. Робота з нею має свою специфіку і традиції. Бібліотека – це центр не лише задоволення інформаційних потреб у сфері навчання чи дозвілля, а й потреб, пов’язаних з розкриттям творчих обдарувань. Людина здавна шукає натхнення з різних джерел. Багато хто з читачів юнацького віку займається улюбленою справою. Сьогодні ми запросили саме таку обдаровану молодь, яка виставляє на ваш розсуд своє захоплення, талант і творіння своїх рук – малюнки, вишивки, поезію та пісні. Онищенко Катя відкрила магічний світ вишивки та в’язання, Катриченко Наталія, юна поетеса віднайшла себе в слові – ліричній, ніжній і філософській поезії. Неговора Олександр – має дар Божий, він малює. Олег Зайцев прийшов до пісні, маючи надзвичайно насичене музичне середовище в колі родини. Пісня стала сенсом його життя, його вибором професії.
І, звичайно, бібліотека не може існувати без читачів. Вони дуже різні, наші самі головні і самі строгі судді. Протягом року до нашої бібліотеки приходили читачі, які по – справжньому люблять читання і в століття комп'ютерних технологій зберігають вірність книзі. Ми дуже дорожимо цими читачами. Не має більшої подяки для бібліотекаря, чим щасливі очі користувачів.
Директором Арбузинської централізованої бібліотечної системи Долінською Світланою Михайлівною було відзначено кращих читачів ЦРБ: Крамаренко Ю.Б., Париляк З.І., Солдатову Н.А. та маленьких читачів дитячої книгозбірні Данілова С., Медвінську Ю., Медвінську Н.
Слова подяки ми висловлюємо нашим партнерам, добрим друзям – працівникам районного Будинку культури та Аллі Крижній за приємні хвилини насолоди від поетичних рядків та щирої української пісні.
2015 рік оголошено в Україні роком 70-річчя Великої Перемоги над фашистськими окупантами та роком ветеранів Великої Вітчизняної війни.
В пам’ять про події жахливих випробувань для країни, про героїзм і відвагу наших дідів–прадідів, про незламність волі та нескореність духу, з ціллю підтримки традиції поважливого ставлення до ветеранів страшної війни Арбузинською районною бібліотекою для дітей розроблені та проводяться акції, патріотичні години, історичні ретроспективи, героїко–історичніекскурси, перегляди фільмів, книжкові виставки .
Минають роки, відлітають у вічність. Минуло 70 років, відколи замовкли останні постріли гармат, настала тиша, прийшов на нашу землю мир довгоочікуванний, вистражданий, оплачений найвищою ціною – ціноюлюдського життя. Все далі відходять грізні і важкі роки Великої Вітчизняної війни, але не згасає пам’ять про тих, хто не шкодував своєї крові, свого життя. Кожен із нас поділяє думку, втілену в словах: «Ніхто не забутий, ніщо не забуто».
71 рік як звільнили наше селище, край, Україну від фашистів. Швидко, мов весняні струмки, збігають роки, квітнуть дерева, половіють жита, приходять у світ нові люди. Але не старіє, не зникає пам'ять тих літ. Вона живе у спогадах бійця і в суворому монументі, як свідок грізних років і переможних боїв, пильно дивиться на нас в залах музеїв, із сторінок книг, її мужню і величну, надійно оберігає народ, передаючи як святиню у спадщину поколінням.
21 березня 1944 року. Цей день залишиться для нас завжди затьмареним від гіркоти втрат і осяяний сонцем Перемоги. Його наближували, як могли, люди, котрим було дуже нелегко в ті воєнні літа. У довічному боргу наше покоління перед ветеранами війни, кому пощастило пройти через чорнило битв і дожити до світлого Дня Перемоги. Все менше їх залишається в життєвому строю.
На передодні світлого дня визволення Арбузинки від німецько–фашистськихзагарбників в Арбузинській районній бібліотеці для дітей пройшов патріотичний калейдоскоп «Війною палала рідна земля», на який були запрошені учні 4 –го класу НВК «Пролісок».
Події семидесятирічної давнини ожили у розповідях бібліотекаря, яка розповіла про епізоди героїчного життя воїнів – односельців,згадала про їх участь у боях за визволення України. Копії солдатських листів, сторінок фронтових щоденників допомогли поринути у події тієї жахливої війни... Також діти уважно слухали вірші на воєнну тематику українських письменників: П.Тичини, В.Сосюри, М.Бажана, Л.Костенко,та І. Брашевана – поета земляка.
Хвилюючі виступи ведучих заходу та дітей довели – нащадкиповажають подвиги героїв і пам'ять про них передадуть наступним поколінням.
У вивченні історії та збереженні пам’яті про ті страшні роки велику роль відіграють книги і бібліотека. До цієї урочистої й водночас скорботної дати в районній бібліотеці для дітей можна ознайомитись з постійно діючою виставкою–екскурсом«Свято, яке гуртує покоління», де зібрані книги, художні твори, документи, спогади, вірші та інші творчі роботи, присвячені пам’яті про героїчні події та виставкою дитячих малюнків.
Днями повернувся наш земляк Олег Вікторович Ганчарук із неземного пекла, яке замасковане назвою АТО. Нелегкі випробування випали на долю двадцятисемирічного хлопця, але незламна воля та спільна молитва привели його додому. І сьогодні він у нас в гостях. У невимушеній атмосфері військовослужбовець розповів малечі про свої військові будні, солдатський побут, про те, що насправді відбувається в зоні бойових дій, про важливість волонтерської допомоги та підтримки всіх арбузян.
Наприкінці зустрічі разом із саморобними оберегами– білимиангелочками діти вручили військовому малюнки і листи, сповнені патріотичного духу та бажання перемоги.
Олег випромінював нескореність. Був для нас прикладом незламності духу. Виявляється, навіть тим, хто вже загартований свистом холодного металу і непростого воєнного побуту, потрібні щирі слова добра, довіри та підтримки.
Олег Ганчарук квапився. Спішно дякував і біг, бо вже сьогодні ввечері відправляється потягом , який знову поверне його на передову. Він знову їхав, аби його маленький синочок ніколи не бачив жахіть війни, аби ми ніколи не почули смертельних вибухів, аби десь там, на сході, у виритих траншеях і обстріляних околицях, творити нову історію. Олег усміхався і запевнював нас, що обов'язково повернеться!
Нехай береже Тебе Господь, Солдате!
Але, напевно, ніщо так не бентежить душу, як пісня, що ллється від серця. Її подарували методист районного будинку культури Олександр Петренко та учениця ЗОШ №1 Влада Онищенко. У їх виконанні звучали пісні «Солдат України», «Україна –це я», «Лише у нас на Україні», «Вы не забыты»…
Також в Інтернет–Центрі всі присутні переглянули мультимедійну презентацію про воїнів АТО Арбузинщини «Хоробрі серця».
На закінчення заходу діти стали учасниками флеш–мобу« Мир і добро– Україні!Ні – війні!».
Нехай сьогодні і завжди в кожній сім'ї панують мир, благополуччя і злагода. А тим, хто поліг у горнилі боїв, хто кров'ю своєю окропив землю, тим, хто пройшов крізь бої, лихо, холод і голод, хто вижив у цій смертельній війні — всім мертвим і живим шана і повага!
Районний конкурс дитячої творчості «Квітка Прибужжя»
12 березня в читальній залі Арбузинської районної бібліотеки для дітей відбувся районний конкурс дитячої творчості «Квітка Прибужжя», організований працівниками районного Будинку культури. В конкурсі прийняли участь шість конкурсанток з Арбузинки, Семенівки, Воєводського та Благодатного.
Поки дівчатка готувались до виконання конкурсних завдань, пролунала пісня про рідний край у виконанні Руслани Артюх. Розпочався конкурс представленням учасниць у вбранні кольору відповідної квітки по даті її народження, потім кожна дівчинка-квітка старанно виконала свою театралізовану композицію «Я сучасна дівчинка», що складалася з таких частин: привітання, весела композиція «Веселинка» та творчий конкурс.
Компетентне журі та глядачі уважно споглядали за виконанням і однозначно присудили перше місце учасниці під номером 4 – Діку Карині з Семенівського СБК, яка візьме участь в обласному конкурсі 4 квітня 2015 року.
У неділю 8 березня 2015 року в приміщенні сільського клубу відбувся звіт Остапівської сільської бібліотеки-філії перед громадою. На заході були присутні активні читачі бібліотеки, жителі села, діти. З нагоди Міжнародного Жіного дня 8 березня прозвучали привітання для жінок.
Бібліотекар Некрасова Л.А. розповіла про роботу бібліотеки за минулий рік, зосередила увагу присутніх на проведенні заходів з популяризації творчості Т.Г. Шевченка, до Міжнародного Дня захисту дітей, Тижні дитячої та юнацької книги, до Дня Незалежності України. На протязі року бібліотека співпрацювала з сільським клубом, є організатором виставки декоративно-ужиткового мистецтва майстринь села. По закінченню учасники любительського об’єднання «Пролісок» читали гуморески П. Глазового.
Новоселівська сільська бібліотека – філія підтримує тісний зв'язок з усіма організаціями, які знаходяться на території Новоселівської сільської ради. Тому і звіт перед громадою про роботу бібліотеки за 2014 рік було проведено 5 березня в ДНЗ «Казка».
Бібліотекар Шаповалова Л.М. проаналізувала роботу своєї бібліотеки за кількісними і якісними показниками. Бібліотека є центром творчого розвитку дітей, основна місія якого є сприяння розвитку і заохочення творчої діяльності дітей і підлітків для поглиблення їхніх інтересів і стимулів у прагненні до знань. При бібліотеці діє клуб за інтересами «Золоті перлинки», який об’єднує учнів 2-7 класів: це обдаровані і талановиті діти. Вони є незамінними помічниками бібліотекаря у проведенні заходів, тому і до звіту члени клубу підготували цікаву розважальну програму для запрошених «Ми одна родина». Діти декламували вірші, співали пісні, читали гумор.
Вихователі ДНЗ Щекотіна Н.В. та Кривошеєва В.П. та вихованці дитячого садка старшої групи в свою чергу підготували в подарунок концертну програму, присвячену всім матусям, бабусям, адже звіт проводився напередодні 8 березня.
На звіт були запрошені заступник директора агрофірми «Вісла» Гавель В.А., директор Новоселівської ЗОШ Плотнікова З.О., службовці, домогосподарки. Бібліотекар подякувала всім присутнім за увагу до сільської бібліотеки та підтримку. Слово мав Гавель В.А., який в свою чергу подякував бібліотекарю за плідну роботу та співпрацю. Найкращих читачів бібліотеки Соболєва Дмитра, Солодовнік Світлану, учнів 7-го класу, Миндру Євгенія, Кузьмінську Діану, учнів 5 класу було нагороджено подяками за активну участь в житті сільської бібліотеки.
Між берегами вічності клекоче час,
Дзвенить нового дня весела повінь.
Живуть, Тарасе, рідний, поміж нас
І голос твій, і пензель твій, і слово
Щовесни з приходом першого тепла ми вшановуємо пам´ять Великого Кобзаря, щоб у котрий раз переживати хвилюючі миті зустрічі з невмирущим словом поета.
До дня народження Т.Г.Шевченка Арбузинською районною бібліотекою для дітей було проведено конкурс на кращий малюнок до творів Т.Г.Шевченка «Шевченкові твори очима дітей». Учасники конкурсу – це передусім, відвідувачі бібліотеки різних вікових категорій – учні4–8класів.
Цікавих робіт було чимало, адже в кожну з них вкладена частинка душі, пронизана шевченківським словом та глибиною його змісту. Діти змогли виявити не лише шану великому митцеві, а й свої творчі здібності. Всі роботи поєднує зовсім не дитяче бачення проблематики творів Т. Шевченка. Це малюнки про минуле нашої України, сумні глибокі роздуми та відчуття безмежної фантазії – все, чим живуть і що люблять юні художники.
Переможцями конкурсу малюнків стали Полянська Настя (8 клас), Антонюк Ігор ( 8 клас) та Ненько Володимир (6 клас).
Цього ж дня відбувся конкурс декламаторів «Шевченкова свіча століттями горить», на якому учні ще раз перелистали сторінки життєвої книги видатного поета, читали поезії і співали пісні на його слова.
Конкурс став справжнім святом українського художнього слова, який сприятиме подальшому розвитку виконавської майстерності учнів, дозволив всім учасникам знову долучитися до багатого мовного джерела геніального шевченкового слова.
Конкурсанти, читаючи вірші («Мені тринадцятий минало…», «Садок вишневий коло хати» та інші), намагалися передати всю палітру почуттів, які вклав поет у кожний рядок. Комусь з них це вдалось краще, комусь не дуже. Та були і такі, чий виступ залишив незабутні враження в серцях слухачів. Саме вони і стали переможцями конкурсу: Настя Стратієнко (3–Акл. ), Валерій Медиченко (1–Акл.).
«Хто не знає свого минулого, той не вартий щасливого майбутнього», – писав відомийукраїнський поет Максим Рильський. І це справді так. Кожний народ має свої святині, свої символи, опоетизовані образи дерев, квітів, рослин, птахів, тварин. Наша Україна — край мальовничий. Дивовижна природа рідного краю знайшла відображення в народних обрядах, традиціях, у нашій історії і творчості. Так, синій вічнозелений барвінок вважають символом життя, плакучу вербу — символом тяжкої жіночої долі, соняшник відображує тепло й сонце. Але, мабуть, немає в нашому краї рослини, яку шанували б більше за пишну, червону калину.
Калина – етнонаціональний символ України, що уособлює красу, кохання, материнство, кров, безсмертність роду, вогонь, національне відродження, жіночість, життя, любов до Батьківщини. Це механізм кодування етнічної культури українського народу, цвіт його душі, осердя козацького духу, символ – знак національного єднання.
У запорожців червона калина була поетичним утіленням « батьківщини », « вітчизни », « рідної землі », « батьківської хати ». Любов до України посилюється тим, що кісточка ягід калини має форму серця. Дух боротьби за волю і щастя України яскраво уособлено в пісні січових стрільців:
Ой у лузі червона калина похилилася,
Чогось наша славна Україна зажурилася,
А ми тую червону калину підіймемо,
А ми нашу славну Україну, гей, гей, розвеселимо!
Ці рядки стали справжнім гімном нашого національного відродження.
4 березня в Арбузинській районній бібліотеці для дітей стартував дуже яскравий, незвичайний і пізнавальний проект: гра – квест « Джерела духовності »: бібліозанурення. Його особливістю стало те, що абсолютно усі завдання, які підготували організатори гри, були пов’язані зі словом «Калина».
Спочатку учні 5 – 7 класів поринувши у світ пригод, відгадували загадки, щоб з’яcувати, яке ж слово сьогодні відкриють для себе. А потім, розділившись на команди, учні вирушили кожен своїм маршрутом. Тож дві команди калинознавців, згідно свого маршрутного листа, розійшлися по відділах бібліотеки у пошуках інформації.
Потрапивши на молодший відділ дитячої книгозбірні, що обслуговує читачів 1 – 4 класів, учасники познайомились з легендами та казками, що розповідають про калину.
На абонементі старшого відділу бібліотеки, який обслуговує учнів 5-9 класів, згадали «калину» в художній літературі. Щоб учасникам квесту було легше у фонді віднайти потрібну книгу, бібліотекарі на « корінцях» книг зробили наклейки – підказки із зображенням калини. Дітям потрібно було знайти якомога більше художніх творів про калину та виразно зачитати уривок, де згадується калина, відтворивши красу рідної природи.
Ось деякі художні поетичні та прозові твори, де згадується це слово: І. Франко « У лузі, де роса вмиває трави »; Іван Драч « Калинова балада »; Борис Харчук « Калина »; Наталя Забіла « Калинчине віконце »; Євген Гуцало « Осінь »; Марія Познанська « Ось калина над водою »; Володимир Вихрущ « Полум’я калини »; Дмитро Білоус « Диво калинове »; Платон Воронько « Жаром калини зігріюсь »; « Зимова калина »; Г. Демченко « Калина »; В. Скуратівський « Калина »; А. Листопад « Калина »; Надія Шаповал « Зимова калина » та інші.
У «Кобзарі» Т.Г.Шевченка слово «калина» зустрічається 360 разів! («Тече вода з-під явора », « Зацвіла в долині червона калина» та ін.)
В Інтернет – Центрі бібліотеки, скориставшись Інтернетом, діти ознайомились з життям та творчістю митців українського живопису, переглянули їхні картини, на яких зображена калина, скориставшись посиланнями: Блог про творчість митців живопису та про їхнє життя; Український живопис: Марія Приймаченко; Український живопис: Катерина Білокур; Петриківський розпис та інші.
Хлопці виявили бажання віднайти інформацію в Інтернеті про автомобіль, назва якого пов’язана з цим словом: LadaKalina – це бюджетний автомобіль В-класу. Продаж універсалів LADA 1117 почався в Україні в січні 2008 року.
У читальній залі гравці, скориставшись тлумачним словником знайшли всі значення, що має слово «калина». Гортаючи сторінки фразеологічного словника, віднайшли значення таких виразів: «Калинова вітка, як рідная тітка»,«Заливається, як соловейко на калині», «Без верби і калини нема України».
На молодшому відділі команди отримали завдання: скласти з декоративних калинових листочків, на яких були написані слова, прислів’я про калину: «Який кущ, така й калина, яка мати, така й дитина», «Любуйся калиною, коли цвіте, а дитиною, коли росте», «Калина – одвічний символ України», «Червона калина – символ України», «Весною калина білим цвітом квітує, а восени червоним», «У лузі калина з квіточками, неначе мати з діточками».
Використовуючи книги з книжкової виставки «Джерела духовності», діти дізнались, як калину використовують в медицині.
Закінчилось занурення майстер-класом, на якому діти на згадку про зустріч зробили аплікації такої символічної для українського народу рослини – калин.
Пройшовши всіма лабіринтами бібліотеки, отримавши багато цікавої інформації про калину з різних джерел, калинознавці зустрілись в читальному залі молодшого відділу і обмінялись знайденою інформацією.
Всім учасникам квесту бібліотекарі подарували книги, і звичайно ж фото на згадку. Працюючи над проектом, кожна дитина почувалась успішною особистістю, яку розуміють, слухають, сприймають. У дітей виникла потреба в спілкуванні, творчості, з‘явилося прагнення до пошуку, радість відкриття нового.
Сьогодні день, мов свято, зустріч щира
Із тим, хто знаменитий на весь світ.
Шевченко – геній, в це ми свято вірим.
Йому немало – двісті один рік. Є дні, що минають і непомітно зникають без сліду. Нічого не залишають по собі, нічого не знаменують собою. Але є день, що ніколи не минає, що завжди з нами. Бо він увібрав у себе безсмертне дихання душі. Бо він такий великий і незбагненний як життєдайний дощ, як весняний вітер, як щедре сонце.
Україна у долі своїй має такий день – 9 березня. З минулого віку і до наших днів, і далі – вмайбутнє, у нові віки. День який явив світові Шевченка – великого сина великого народу.
Важко переоцінити значення творчості Тараса Шевченка не тільки у контексті української, але і світової культури. Справжній патріот своєї країни, він глибоко розкрив душевне багатство українського народу, осмислив минуле і сучасне, зазирнув у майбутнє України.
Творчість Шевченка стала духовною основою формування сучасної української нації.Великий Кобзар став могутнім джерелом національної свідомості, символом України.
Вже стало доброю традицією в закладах культури кожної весни вшановувати пам'ять Великого Кобзаря. На щорічний районний конкурс читців–декламаторів, знавців творчості Т. Шевченка «Сторінками поезії.Кобзареві струни», який проходив в районній бібліотеці для дітей, з’їхались учасники з Арбузинки, Полянки, Кавунів, Новокрасного, Семенівки, Садової, Любоіванівки, Благодатного, Воєводського, Новоселівки,Остапівки, Рябоконево.
У конкурсі брали участь читці трьох вікових категорій:І категорія — діти 7-10 років;ІІ категорія — діти 11-15років;ІІІ категорія — від 16 років.
Мелодійно, замріяно і щиро звучали поетові слова із дитячих вуст, а уява малювала картини української природи та долі народу.
Оцінювало майстерність конкурсантів журі, до складу якого входили:Валентина Петрівна Іваненко- начальник відділу культури, національностей та релігій;Тетяна Миколаївна Подгородецька – директор Арбузинського районного Будинку культури;Алла Вікторівна Середенко – завідуюча відділом обслуговування Арбузинської районної бібліотеки для дітей;Лариса Павлівна Гордійчук –методист районного Будинку культури.
Почесний гість свята Григорій Єфремович Кислиця – поет-краянин, привітав учасників заходу та презентував свій новий вірш.
Кожний учасник намагався показати майстерність та художньо-виконавчий рівень, дотримуватися сценічної культури під час виконання своєї конкурсної програми, до якої входили вірш Т.Шевченка та твір сучасного українського поета .
Членам журі нелегко було визначити переможців конкурсу, відмітивши
високий професійний рівень виконавців.
Переможцями конкурсу читців–декламаторів«Сторінки поезії,Кобзареві струни» стали:І місце – Кислиця Ірина ( Новокрасне );ІІ місце –Почеха Тетяна, (Семенівка );ІІ місце – Лобова Ірина, ( Садове); ІІІ місце Коваль Катерина (Арбузинка).
Нагороджуючи переможців конкурсу грамотами В.П. Іваненко підсумувала:сподіваюсь, що конкурс «Сторінки поезії.Кобзареві струни» житиме й далі, а ви, учасники, тішитимете нас своїми інтерпретаціями Шевченкових творів ізгадуватимете про нього теплим словом навіть у дорослому віці. А бібліотека продовжує популяризувати Шевченкіану для нових поколінь, тому що:
«...Жива
Душа поетова святая,
Жива в святих своїх речах,
І ми, читая, оживаєм
І чуєм Бога в небесах...»
(Уривок з твору Т. Шевченка «Мені здається, я не знаю...»)
Конкурс закінчився, а святково прикрашена зала та книжково-ілюстративна виставка «Спадщина великого Кобзаря», де присутні мали змогу ознайомитися з творами Т. Шевченка, не залишили байдужими всіх присутніх. Ми впевнені, що ці та інші заходи, які відбуваються у закладах культури, допоможуть молодому поколінню зрозуміти та усвідомити неоціненний вклад Тараса Шевченка в зародження та розвиток української культури, мови, нашої державності та ще раз переконатися, щоПоезія Шевченка – це вогник, схожий на полум’я свічки,що запалює душу людини…
Благодійний захід до вшанування учасників АТО Арбузинщини
26 лютого у великій залі районної ради пройшов захід, присвячений воїнам АТО, які воюють, воювали і полягли на сході України, захищаючи нашу землю.
Названо всіх поіменно наших земляків,які пішли на захист рідної Батьківщини.
Зі словами вдячності виступили тимчасово виконуючий обов’язки голови районної державної адміністрації Олександр Васильович Палій, голова районної ради Захарченко Віктор Анатолійович, голова ради ветеранів війни та праці Алефіренко Раїса Яківна, голова районної волонтерської організації Волошина Ганна Володимирівна.
Працівники районного відділу культури національностей та релігій підготували благодійний концерт за участю творчих колективів та окремих виконавців.
До уваги присутніх були представлені: мультимедійна презентація « Хоробрі серця », книжкова виставка « Держави славна назва – Україна », виставка вишивок « Барвистий вінок України », тематична викладка, присвячена загиблим воїнам АТО Арбузинщини, організовані працівниками центральної районної бібліотеки.
Всі присутні взяли участь в благодійному ярмарку, під час якого продавалися вироби декоративно-ужиткового мистецтва, кулінарні вироби, дитячі іграшки, виготовлені учнями Аграрного ліцею, загальноосвітніх шкіл №1 та №2, вихованцями будинку творчості школярів.
В ході благодійного заходу було зібрано 4761 гривень. Ці кошти будуть передані на лікування пораненому воїну АТО Денису Володимировичу Плахотнюку.
З лютого місяця бібліотеки Арбузинської централізованої бібліотечної системи розпочали щорічні звіти перед населенням, депутатським корпусом сільських та селищних рад, які стали вже традиційними.
25.02.2015 року Семенівська бібліотека–філіязвітувала перед громадою села. На заході були присутні: сільський голова Герасименко І.Д., депутати Семенівської сільської ради, активні читачі, члени любительського об’єднання «Гном».
Звіт розпочала найактивніший користувач бібліотеки Юденко Вікторія, представивши бібліотеку, як одну із основних складових соціальної інфраструктури села.
Подковиріна Ж.В., бібліотекар Семенівської сільської бібліотеки–філіїрозповіла про основні напрямки роботи бібліотеки в минулому році, акцентувала увагу на забезпеченні користувачів бібліотеки безкоштовним вільним доступом до всесвітньої мережі Інтернет, звернула увагу на проблеми укомплектованості фонду бібліотеки, поділилася планами на майбутнє.
Наголосила, що діяльність бібліотеки базується на повазі до кожного читача, задоволенні їх інформаційних інтересів, а також подякувала партнерам і друзям книгозбірні, з якими бібліотека тісно співпрацювала в 2014 році, це – сільська рада, БО «Семенівський добробут», ПРАТ «Оберіг», сільський БК, Семенівська ЗОШ, Семенівський ДНЗ «Перлинка».
Яскравою сторінкою заходу став виступ вихованців старшої групи ДНЗ «Перлинка». Для присутніх було показано казочку «Теремок», герої якої мали за мету показати та навчити всіх присутніх в театралізованій формі складовим комп’ютеру.
Також увазі присутніх було запропоновано перегляд книжкових і періодичних видань, отриманих бібліотекою у 2014 році.
20 лютого в Арбузинській районній бібліотеці для дітей пройшов вечір вшанування « Небесна сотня в вирій полетіла », присвячений Героям Небесної сотні – людям різного віку, яких було вбито у мирний, цивілізований час ХХІ століття.
Захід був оповитий національно-патріотичною атмосферою. Присутні прослухали розповідь бібліотекарів про події, які останнім часом відбуваються в нашій країні, згадали трагічні сторінки минулої зими – переламні дні на Майдані. Їх розповіді супроводжувалися слайд-показом про події часів революції Гідності.
Відвідувачі Інтернет – центру мали змогу переглянути фільми та хроніки про події зими 2013 – 2014 років – « Майдан. Хроніка подій », « Двадцять свідчень про перший день протистоянь на Майдані », присвячені подвигу учасників Революції гідності.
Під час заходу звучали вірші на честь загиблих героїв: « Ще вчора жили ми у мирі ! », « А сотню вже зустріли небеса… », « Колись приїду до Києва… », « Мені наснилось… », « Небесна сотня – безневинна жертва… ».
На честь Героїв Небесної Сотні прозвучали пісні у виконанні Руслани Артюх, методиста районного Будинку культури – « Пливе кача… », « Білі лебеді у небесах… » та інші.
Українські Ангели загинули за правду, свободу, незалежність своєї держави, і ціною жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним. Безумовно, жодного з нас події, що відбувалися рік потому, не залишили байдужими. Тяжкий шлях уже позаду, але емоції й спогади завжди житимуть у наших серцях. Ці декілька місяців назавжди переписали сторінки історії України.
Герої Небесної сотні мають стати прикладом для кожного свідомого українця. Власне заради оновлення країни та нас усіх і віддали свої життя герої, котрих сьогодні вшановує Україна.
Герої не вмирають ! Вони завше будуть в наших серцях. По країні уже з’являються перші вулиці та площі, названі на честь героїв Майдану. Тисячі людей ідуть на Майдан віддати шану Героям Небесної Сотні, запалюють свічки і ставлять квіти. Здається, що всі квіти Землі перенеслись на Майдан. Оживає Майдан – оживає Україна..
Це моя Україна
Зацвітає калина,
Зеленіє ліщина,
Степом котиться диво-луна,
Це моя Україна,
Це моя Батьківщина,
Що, як тато і мама, одна.
Це - матері мова. Я звуки твої
Люблю, наче очі дитини...
О мово вкраїнська!... Хто любить її,
Той любить мою Україну.
Володимир Сосюра
Найкращий дар, що то його має чоловік від Бога – ЦЕ МОВА. Чоловік німий дуже нещасливий. Він не може сказати, що його голова думає, що його серце чує. Різними - прерізними мовами говорять люди. За підрахунками вчених, на земній кулі є біля 3000 мов.
21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. З цієї нагоди в Арбузинській районній бібліотеці пройшло свято рідної мови « Є мова – буде й Україна », в якому прийняли участь учні 4 А НВК «Пролісок» (вчитель Н.Лаврик).
У стрімкому вирі сучасного життя, в час інформаційних бумів і постійних стресів лише слово здатне спонукати нас спинитися й замислитися: хто ми, чиїх батьків діти, що принесли у цей світ, що залишимо нащадкам. Одне з обов'язків бібліотекарів - плекати те слово, аби воно звучало потужно, повносило, показуючи свою самодостатність, красу і велич. Українці повинні зберегти й примножити цей духовний скарб наших предків. Маємо опікуватися долею української мови на всіх рівнях функціонування: глибоко вивчати її, дбати за чистоту власного мовлення у повсякденні, перейматися долею української книжки. Інакше ми не можемо розвиватися як нація. Наші предки залишили нам у спадок найбільше, найсвятіше і найдорожче багатство – слово. Оте калинове і джерельне рідне слово, яке протягом століть передавалося від батьків до дітей як вічний оберіг національної культури, історії та духовності.
В урочистій обстановці ведучі А.Середенко,С.Ляпало, розповіли присутнім про нелегкий шлях рідної мови, розкрили її історичну долю, закликали оберігати і шанувати її, як це робили наші славні предки.Присутні дізналися про виникнення мови, її неповторність, багатство, красу, мелодійність української мови, яку визнав світ.
Діти душевно декламували вірші, розгадували загадки, розповідали прислів'я, приказки та скоромовки. Лунали вірші класиків українського слова Т.Шевченко, Л.Українки, А.Малишка, М.Рильського, В.Сосюри…
На завершення свята бібліотекарі провели гру-подорож «Українська душа світиться у казці».
Звучали пісні про Україну у виконанні О.Петренка, соліста районного Будинку культури.
Учасники заходу та користувачі бібліотеки ознайомилися з матеріалами книжково-ілюстративної виставки «Безсмертя нації – її могутня мова», яка має цікаве наповнення та яскраве оформлення.
Свято мови завершилося , але насолода від почутого ще довго буде зігрівати серця і додавати всім натхнення і віру, бо кожний присутній відчув, який неоціненний скарб є наша рідна українська мова. Заходи такої тематики підкреслюють велич, красу рідного слова, навчають любити, поважати свій народ, свою землю, свою державу.
Ніщо так не об’єднує людей як біда, сьогодні ж вона на всіх одна – війна. Хоч якби ми її не називали.
В Арбузинській районній бібліотеці для дітей пройшов урок мужності « З Україною в серці ». На початку заходу бібліотекар повідомила слухачів – учнів 4-7 класів, що захист незалежності рідної землі в усі часи був покликанням та обов’язком справжніх чоловіків. Ведучі розповіли про воїнів, які зараз у складі різних військових частин захищають наші рубежі на Сході, хто мужньо захищає територіальну цілісність нашої держави. Наші військовослужбовці, які зараз знаходяться на передовій, - приклад відчайдушного служіння Батьківщині, вірності присязі українському народові.
На протязі заходу звучали сучасні вірші, присвячені українським солдатам, бійцям, героям, що загинули за волю України.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять загиблих героїв Арбузинського району , які захищали рідну Батьківщину в зоні АТО: Атояна Альберта з села Новокрасне та Андрія Шакулу з села Любоівановка.
До заходу оформлено виставку матеріалів «Дякуємо за відвагу».
В Інтерне–центрі користувачі мали змогу подивитись відео-матеріали :патріотичні пісні у виконанні українських співаків:
Екатерина Бужинская « Солдат України» , Христина Панасюк «Дай, Боже сили нашим солдатам», Світлана Весна"Діти України"
Дитяча молитва має найбільшу силу.. і в ці важкі часи за Україну моляться всі, навіть українські діточки: «Молитва дітей за Україну!» у виконанні дитячого фольклорного ансамблю «Маленькі Бойки».
Ми знаємо, що у цей складний час наші хлопці оберігають кордони рідної держави,бережуть наш спокій, наше життя. Вони, незважаючи на складні обставини, залишаються вірними військовій присязі та народу України, захищають наші родини, бережуть наш сон... Ми віримо в них. Нехай їхні гарячі серця, світлий розум та міцні руки вбережуть нашу Україну.
Покормите птиц зимой
Пусть со всех концов,
К Вам слетятся, как домой,
Стайки на крыльцо.
Не богаты их корма
Горсть одна нужна,
Горсть одна – и не страшна
Будет им зима.
Сколько гибнет их – не счесть,
Видеть тяжело,
А ведь в нашем сердце есть
И для них тепло.
Разве можно забывать:
Улететь могли,
А остались зимовать
Заодно с людьми.
Приучите птиц в мороз
К своему окну,
Что б без песен не пришлось
Нам встречать весну.
Олександр Яшин.
Цей вірш Олександр Яшин написав ще у 1967 році. Багато змінилося в житті людей за цей час, але як і раніше птахи потребують в зимовий період нашої допомоги. Дійсно, зима – тяжкий час для птахів, особливо якщо вона багатосніжна та сувора. Голод – не тітка і він змушує на певний час забути про обережність. Зимова підгодівля птахів – доволі стара традиція. Ця акція приносить користь не тільки пернатим, але й вихованню та навчанню дітей. Діти через пізнавальні заняття і спостереження дізнаються про різноманітні види птахів своєї місцевості, про характерні ознаки зовнішнього виду, поведінки, вчаться піклуватися про них, відчувають радість усвідомлення того, що поділившись крихтами, підкормлюючи птахів можна врятувати їх від загибелі.
Костянтинівська міська бібліотека, яка є центром екологічної інформації, продовжує організовувати та проводити цю щорічну акцію. На протязі січня – лютого діти виготовляли годівнички, збирали корм та розробляли «пташине меню», чергували в «пташиній їдальні», чистили та підправляли годівнички, робили аплікації «Птахи на годівниці», брали участь у конкурсі малюнків «Пташки бувають різними».
17 лютого відбулась чергова зустріч юних природолюбів, на якій були присутні 16 учнів 4 класу Костянтинівської ЗОШ. Під час заходу зробили черговий обхід годівничок біля бібліотеки, взяли участь у вікторині «А у нас на годівниці», провели конкурс на знання прислів’я та приказок про птахів. По завершенню всі присутні отримали маленьку відзнаку – значок «Я врятував пташеня».
Для пташок годівничку зроби
Насінинок туди поклади.
Вони вдячать тобі весною
І порадіють сонечку з тобою.
Чим тепліше й привітніше дбати будемо про пташок, тим вдячніше вони будуть дбати про здоровя і врожай наших садів.
13 лютого о 9.30 у великому залі районної ради відбувся тематичний концерт, присвячений 26-й річниці виведення з обмеженого континенту радянських військ з Афганістану, дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
В малому залі працівниками центральної районної бібліотеки була організована фотовиставка героїв того часу, учасників бойових дій та книжково-ілюстративна виставка « Афганські сторінки ». Не можливо було пройти мимо з гордо піднятою головою, знаючи, якою ціною була завойована перемога у битвах. Розпочато концерт музичною композицією « Солдат України » у виконанні Онищенко Владислави та хореографічного колективу дитячої музичної школи.
Славо для виступу отримали тимчасово виконуючий обов’язки голови районної державної адміністрації Палій Олександр Васильович, голова районної ради Захарченко Віктор Анатолійович, секретар селищної ради Рожко Юля Борисівна, голова ради ветеранів війни та праці Алефіренко Раїса Яківна, настоятель церкви « Пресвятої Богородиці » протоієрей Михайло Гірняк, голова спілки воїнів – інтернаціоналістів Наконечний Віктор Іванович, директор ДОТСААФ Шарата Володимир Іванович, заступник військового комісара об’єднаного Южноукраїнського – Арбузинського військомату, майор Білий Юрій Іванович. Теплі привітальні слова поваги та подяки від виступаючих були перемежовані тематичними піснями та номерами художньої самодіяльності від учасників концерту, підготовленого працівниками відділу культури, національностей та релігій під керівництвом Іваненко Валентини Петрівни. Слово від молоді мали учні загальноосвітньої школи II – III ступеня № 2 імені Т.Г. Шевченка, які виконали літературну композицію про воїнську славу та героїзм.
Учасники зібрання вшанували пам'ять про загиблих хвилиною мовчання. По закінченню заходу було покладено квіти до меморіалу загиблих воїнів та до пам’ятного знаку воїнів-афганців.
О, Україно! Ніжно пригорни,
Усіх живих синів своїх, як мати,
Щоб ми уже не бачили війни,
Не чули щоб ніколи звук гармати.
12 лютого 2015 року в Арбузинській районній бібліотеці відбувся вечір «Афганістан болить і досі…», присвячений Дню вшанування учасників бойових Дій на теріторії інших держав.
Афганська війна тривала 10 років. Через неї пройшли майже 700 тисяч чоловік, серед них – більше160 тисяч – українці. Звання Героя Радянського Союзу було присвоєно 72 військовослужбовцям, з них – 12 українцям. 15 тисяч солдат загинуло у цій війні, 35 тисяч було поранено, багато потрапило у полон або пропали без вісти.
На війну до Афганістану було відправлено 43 воїнів – інтеранціоналістів із нашого району, 8 - з нашого селища Арбузинка, це: Губрик Сергій, Іванов Юрій, Івко Сергій, Мазуренко Микола, Флань Сергій, Шарата Михайло, Шарата Станіслав, Шефер Михайло. За кожним воїном–афганцем – своя доля, свій життєвий подвиг, свій крок у безсмертя. У страхітливому полум’ї війни народжувались молоді солдати і командири, які з перших днів служби в Афганістані пізнали ціну життя, ціну справжньої чоловічої дружби, ціну взаємовиручки і взаємопідтримки, склали екзамен на зрілість, мужність і гідність.
Сьогодні ми схиляємо голови перед пам’яттю загиблих земляків, воїнів–інтернаціоналістів, які не повернулися живими до батьківських осель. Це Дяченко Віктор з Благодатного, Кисельов Сергій з Южноукраїнська та Капацина Віктор з Костянтинівки.
На зустріч із учнями 6–10 класів прийшов воїн–інтернаціоналіст Церуш Едуард Миколайович, який поділився спогадами про афганську війну. Зі сльозами на очах він згадував ті страшні роки. І як сказав Едуард Миколаєвич: « Було важко, страшно, але ніхто не мав права відмовитись від цієї місії. В молодих людей було виховане велике почуття патріотизму».
Війна закінчилася, а історія – вічна. Афганська війна в пам’яті людства ще буде жити довго, тому що історія написана кров’ю солдатів і сльозами матерів. Покоління, обпалене її вогнем, як ніхто засвоїло військові і моральні уроки тієї героїчної і трагічної війни. Едуард Миколайович приніс дембельський фотоальбом з фотографіями 26-и річної давнини, який з цікавістю перегортали діти та всі присутні в залі.
На протязі заходу лунали пісні афганської тематики у виконанні артистів районного Будинку культури.
На закінчення зустрічі запрошений воїн–інтернаціоналіст побажав учням добре вчитись, завжди пам'ятати і любити свою Батьківщину, з гідністю нести звання українця.
Всі присутні мали змогу ознайомитись з книжковою виставкою «Минають дні, ідуть роки» та в інтернет – центрі переглянути відеоролик «Дорогами Афганістану».
Життя без кохання,
Життя без любові–
То небо без сонця,
То небо беззоре!
Життя неможливе,
Воно не існує,
Коли наше серце
Любові не чує.
У наші серця знову завітало свято,мабуть найдивовижніше і найпрекрасніше–святокохання. 11.02.2015 року в Арбузинській районній бібліотеці для дітей пройшла літературно–конкурснапрограма «В ім’я кохання» для користувачів Центру вільного доступу до мережі Інтернет. Бібліотекарі ознайомили читачів з історією виникнення Дня Святого Валентина,а також запропонували всім присутнім взяти участь в різних конкурсах по-парно,де учасники показали свої знання,ерудованість, сміливість,ввічливість і отримали в подарунок приз –сердечка–«валентинки».
У виконанні ансамблю РБК « Барвінок » під керівництвом Воробйова М.О. прозвучали пісні « Кап – Кап – Кап », « А у нас бабусенька », « Добрий жук », « Україна ». До уваги учасників заходу була запропонована книжкова виставка « На крилах любові ».
11 лютого, до дня Святого Валентина в приміщені центральної районної бібліотеки відбулась літературно – музична програма « Амур крокує світом » для учнів Арбузинського аграрного ліцею. Запрошені почули цікаві розповіді бібліотекарів про багатогранність дружби, любові та кохання, взяли участь в різноманітних конкурсах, ознайомилися з книжковою виставкою « Лиш про любов сьогодні всі слова ».
Працівники бібліотеки побажали всім присутнім заходу добра, міцної дружби і кохання, щасливого, світлого, чистого. Музичний супровід працівників Арбузинського РБК і пісні у виконанні Петренка О. та Зайцева О. стали чудовою окрасою заходу і додали святкового настрою всім присутнім.
22 січня в залі Арбузинської районної ради відбувся святковий концерт, присвячений Соборності України. Розпочався святковим прологом « Перлина – Україна » у виконанні чоловічого ансамблю РБК та солістки Анастасії Гутнік.
Зі святом присутніх привітали перший заступник голови РДА Неграй Володимир Анатолійович, заступник голови районної ради Калайда Вадим Іванович та заступник директора по виховній роботі, вчитель історії та права Мікульшина Світлана Василівна з побажаннями миру, добра та благополуччя всім присутнім та їх родинам.
У святковому концерті приймали участь читці Бацуца Євгенія, Лозовіцький Антон та Артюх Руслана. Тематичні веселі пісні звучали у виконанні ансамблів « Калинонька », народного ансамблю « Черемхи » та солістів РБК: Тищенко Лариси, Гордійчука Сергія, Воробйова Миколи, Зайцева Олега, Бебко Катерини, Крошко Валерії та Петренка Олександра.
Традиції нашого народу захоплюють серця кожного жителя Арбузинщини, от і сьогодні 13 січня, в переддень святого Василя та Меланки, колектив в складі працівників закладу культури завітали в малий зал районної ради з поздоровленнями керівничого апарату, з щедрівками та колядками з веселими забавками. Щиро лунали побажання від Діда Мороза та Снігурки, від славних українських козаків та дівчат. А ще не самі прийшли, а козу привели. « Де коза рогом там жито стогом, де коза ногою там пшениця копною ». А також колектив завітав до будинку пристарілих та організацій районного центру. Скрізь приймали колектив з великим задоволенням та радістю.
З Новим Роком !
На порозі Рік Новий –
Добрий, світлий, чарівний.
Щастя, злагоду – усе,
Хай до хат він нам несе!
З чого починається новорічна казка ? Зі снігопаду за вікном, яскравих вогників на ялинці та новорічних святкувань, яких з великим нетерпінням чекають дітлахи у всьому світі.
Новорічні та різдвяні свята – час, коли кожній людині хочеться відчути сімейний затишок, родинне тепло, радість від очікування дива. Саме тому Арбузинська районна бібліотека для дітей за підтримки Арбузинської райдержадміністрації щорічно влаштовує для дітей соціальних категорій новорічні та різдвяні заходи.
6 січня 2015 року 36 дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей взяли участь у розважальній програмі « Радість світлого Різдва зберігаю в серці ».
Почесні гості свята т.в.о. голови Арбузинської районної державної адміністрації Олександр Васильович Палій та голова Арбузинської районної ради Віктор Анатолійович Захарченко щиро привітали з Новорічними та Різдвяними святами всіх присутніх.
« Новий рік – улюблене свято дорослих і дітей. У ці дні, напевне, кожен з вас вірить у казку, чекає здійснення найзаповітніших бажань. І наше завдання – робити все можливе, щоб ваші мрії збувались, – наголосив Олександр Васильович. Ми докладаємо для цього всіх зусиль, а найкраща нагорода для нас, дорослих – бачити ваші щасливі, усміхнені обличчя. Щиро зичу вам добре вчитися, рости здоровими та стати гідними громадянами нашої країни ». А сюрпризом для дітвори стали солодкі подарунки, які керівники району вручили кожній дитині.
Також на свято завітали Постовик Л.В., заступник голови Арбузинської РДА, Іваненко В.П., начальник відділу культури, національностей та релігій РДА, представники Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Служби у справах дітей РДА, які побажали злагоди кожній родині, миру в Україні, здоров’я, благополуччя й достатку в Новому році.
Діти зустрілися з Дідом Морозом та Снігуронькою, з казковими персонажами Кікіморою та Лєшим, яких зіграли працівники РБК та МК.
Протягом заходу діти водили хороводи, демонстрували свої вміння Діду Морозу, відгадували загадки та зимові прислів’я, співали колядки та щедрівки. Було ще багато цікавих конкурсів: потрібно було і відгадати маску, і нарядити ялинку, і позбирати сніжки і ще багато такого, що сподобалось дітям. На учасників новорічно-різдвяної розважальної програми чекали змагання, фізкультхвилинка та веселі естафети. А піснями та танцями розважали гостей гуртківці районного Будинку культури Валерія Крошко і ансамбль ложкариків « Стукотки ». Завершальним акордом свята стала пісня « Казковий Новий рік » у виконанні Олександра Петренка, соліста РБК.
В читальній залі районної бібліотеки для дітей оформлено книжково – ілюстративну виставку – інсталяцію « Загадки зимових свят » – цеоригінальна, креативна ялинка, яку створили бібліотекарі, вона ще і « розумна » – нею можна не лише милуватися, а й читати її ! Найголовніше, що виставка задовольняє найвибагливіші смаки наших користувачів. Одні з цих книг підкажуть дизайнерські ідеї, щоб зробити оселю затишнішою і надати їй святкового настрою, інші – містять рецепти приготування різноманітних різдвяних страв, якими пригощали свої сім’ї наші прабабусі. І, звісно, тонкощі приготування цариці різдвяного столу – куті. А ще – безліч ідей цікавого дозвілля з іграми та розвагами для дітей…
Попереду ще багато цікавого: святкові програми, колядки та щедрівки, пізнавально-ігрові програми, відео-круїзи, віртуальні подорожі, учбові та розважальні онлайн-ігри в Інтернет – центрі бібліотеки під час шкільних канікул. Запрошуємо всіх маленьких жителів Арбузинки відсвяткувати Новорічні та Різдвяні свята змістовно, весело і цікаво !
9 квітня відзвітувала перед громадою про роботу за минулий рік одна з кращих бібліотек району – Садівська сільська бібліотека – філія Арбузинської ЦБС. На захід були запрошені Садівський сільськийголова, депутати сільської ради, представники організацій, актив бібліотеки.
Бібліотекар Золотченко Людмила Анатоліївна, підводячи підсумки роботи бібліотеки за 2014 рік, відмітила активну підтримку громадськості села в проведенні соціокультурних заходів бібліотеки, постійну дієву підтримку з боку сільського голови Мороза А.А., депутатського корпусу, активних користувачів книгарні. Було відмічено неоціненну роль бібліотеки, як інформаційного осередку громади, де можна скористатися безкоштовним доступом до Інтернету, отримати інформацію з будь – якої теми.
Кращим читачам Лучиній Тетяні Петрівні, Павлику Миколі Федоровичу та Сущенку Івану Опанасовичу були врученіграмоти за любов до книги, активну громадську позицію, участь в заходах бібліотеки. Під час виступу Іван Опанасович розповів гумореску та поділився з присутніми своїми враженнями, що значать книги в його житті, про свою першу прочитану книгу, яку він пам’ятає до теперішнього часу. Кобець Леся представила присутнім свої вироби – вишивки, вироби зі стрічок та вироби, виготовлені в техніці декупаж, розповіла про своє захоплення.
Перед присутніми виступили члени шкільного літературного гуртка «Літературне краєзнавство» з літературно – музичною композицією до 70 – річчя Великої Перемоги.Також прозвучали пісні у виконанні учасників художньої самодіяльності Мухіної Світлани та директора Садівського будинку культури Кобець Лесі.