Головна Адміністративні послуги Громадське обговорення Оголошення
25 червня відбулося засідання колегії управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації у Жовтневому районі, на якому було розглянуто питання «Стан надання культурно-освітніх та мистецьких послуг населенню Жовтневого району в умовах адміністративно-територіальної реформи».

У засіданні взяли участь депутат обласної ради Т.І. Бугаєнко, голова райдержадміністрації В.В.Москаленко, голова районної ради М.І. Тимощук, Т.П.Коновалова – заступник голови Жовтневої райдержадміністрації,  депутати районної ради Т.Л.Давидчук, М.В.Коровай, Т.Г.Остафійчук, представники закладів культури району.

 На початку засідання начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації М.Ф.Димитров закликав усіх присутніх до відвертої  і конструктивної розмови та наголосив, що вже зараз необхідно шукати шляхи наближення культури і мистецтва до кожного населеного пункту незалежно від його площі і чисельності населення. Адже навіть у складних умовах українського сьогодення сфера культури не повинна бути відкинутою із поля зору. Ні для кого не секрет, що на селі будинок культури, клуб, бібліотека виконують не тільки свої прямі функції – це перш за все осередки спілкування, інформаційно-громадські центри. 

Учасники колегії обговорили ряд питань, що є на сьогодні злободенними, – це і причини категоричного та дуже часто позбавленого аргументації неприйняття окремими громадами реформи місцевого самоврядування, це і гостра проблема відсутності опалення в клубних закладах, напівзруйновані дахи, нестача професійних кадрів, недостатня мотивація учнівської молоді доводити розпочате навчання у музичних школах до логічного завершення.

Представники культури Жовтневого району поділились тим, що їх на сьогодні бентежить. Хвилювання породжує і перспектива оптимізації і закриття окремих закладів культури, також думка про те, де опиниться кожен і чи знайде себе в нових умовах. З цього приводу і М.Ф. Димитров, і Т.І. Бугаєнко висловились наступним чином: закриття окремих закладів, що не підлягають реставрації, – неминуче, однак на цьому справа не закінчиться, замість них необхідно будувати економічні і функціональні заклади; оптимізація і переформатування існуючої системи буде спрямована на підвищення якості надання культурних послуг населенню, на покращення умов праці, а не на знищення напрацьованого багаторічною кропіткою працею, як це собі уявляють деякі громади. Депутат обласної ради Т.І. Бугаєнко наголосила, що дуже важливо в майбутньому обрати до виконавчих комітетів високоосвічених, порядних, небайдужих людей. Реформа місцевого самоврядування мотивуватиме громаду доцільно використовувати фінансовий ресурс, розвивати інфраструктуру, шукати шляхи залучення інвестицій, створювати додаткові робочі місця – одним словом, бути мудрими і ефективними господарями.  

По завершенні пленарного засідання робоча група відвідала Грейгове, Воскресенське та  Мішківку, де вивчили ситуацію із клубними закладами, бібліотеками-філіями, дитячими музичними школами на місцях.