Головна Адміністративні послуги Громадське обговорення Оголошення
 

23 червня відбулося виїзне засідання колегії управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації спільно з депутатами обласної ради – членами постійної комісії з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту Баштової Н.А, Могилевської А.С., Степанової О.В., голови постійної комісії Очаківської районної ради Сафронової О.В. з питання: «Стан надання культурно-освітніх та мистецьких послуг населенню Очаківського районів та м.Очакова в умовах адміністративно-територіальної реформи». В роботі колегії взяли участь голова Очаківської райдержадміністрації Самоуков С.В. та його заступник Шевельова З.А., в.о. Очаківського міського голови Бичков С.М. та його заступник Кифоренко В.В.

Разом з представниками закладів культури міста та району обговорено сьогочасний стан та майбутні перспективи клубних та бібліотечних закладів, музичних шкіл, музеїв в умовах адміністративно-територіальної реформи.

На початку засідання Михайло Димитров озвучив присутнім мету таких виїзних засідань, яка полягає не в тому, щоб критикувати один одного, а в тому, щоб спільними зусиллями змінити ставлення до культурної галузі, шукати можливі шляхи покращення існуючого стану речей. 

Очаківська райдержадміністрація підготувала презентацію мережі закладів культури району, котра унаочнила гострі проблеми, що існують нині в галузі. Ряд клубних закладів, що своїм зовнішнім виглядом аж ніяк не нагадують культурно-дозвільний центр, відсутність опалення, належного освітлення та музичного оснащення – все це існуючі реалії культурного життя на селі. Очаківська міська рада

Голова колегії, начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації М.Ф. Димитров наголосив на тому, що наразі необхідно шукати відповідь на питання – яким чином наблизити культуру і мистецтво в кожний населений пункт, як зробити так, аби навіть у маленькому селі люди не відчували себе забутими на обочині життя.  Начальник управління підкреслив, що зараз не йдеться про те, аби закрити клуби і бібліотеки, скоротити працівників. Наразі говориться про інше – необхідність зробити діяльність таких закладів максимально ефективною, а не номінальною, дати можливість працювати за гідну заробітну плату професіоналам своєї справи. Михайло Федорович закликав звернути увагу на цифри – левова частка фінансового ресурсу іде на покриття заробітних плат та плати за енергоносії, і лише мізерна доля із того вкладається у розвиток закладу, творчих колективів.

Депутат обласної ради Наталя Баштова під час виступу зазначила, що не лише інфраструктура є на сьогодні слабким і болючим місцем культурної галузі – не вистачає високопрофесійних кадрів із відповідною освітою та належним досвідом, серед творчих колективів – недостатня кількість зразкових та народних, музичні школи мають хороші набори, а в результаті – одиниці випускників. Депутат, зокрема, зауважила, що наразі громадам слід шукати вигоди і нові можливості, котрі вони можуть отримати в результаті добровільного об’єднання, мислити масштабно і перспективно.

Депутат обласної ради Алла Могилевська сказала про те, що сьогодні, як ніколи, культура і мистецтво надважливі для українського суспільства, адже вони є джерелом духовності і загальнолюдських ціннісних орієнтирів, особливо для підростаючого покоління.   

 

  Рішення колегії від 23 червня 2015 року
Формат: DOC | Добавлен: 26/08/2015 17:31:54
24Kb Скачать скачать
  Про присвоєння звання «зразковий» хореографічному ансамблю «Оксамит» Миколаївського обласного творчого осередку національної хореографічної спілки України
Формат: DOC | Добавлен: 26/08/2015 17:28:30
30Kb Скачать скачать
  Про присвоєння звання «зразковий» дитячому вокальному ансамблю «Домісольки» Братського районного Будинку культури
Формат: DOC | Добавлен: 26/08/2015 17:29:31
30Kb Скачать скачать
  Про присвоєння звання «народний» ансамблю танцю «Водограй» Казанківського районного Будинку культури
Формат: DOC | Добавлен: 26/08/2015 17:30:11
30Kb Скачать скачать