Головна Адміністративні послуги Громадське обговорення Оголошення
«День мого міста» - у Центральній міській бібліотеці ім.М.Л.Кропивницького відкрилась виставка Геннадія Молчанова.

10/09/2021

 

9 вересня Центральна міська бібліотека ім. М. Л. Кропивницького запросила городян та гостей обласного центру на відкриття персональної виставки миколаївського художника, письменника, учасника АТО Геннадія Молчанова під назвою «День мого міста». В одному експозиційному просторі представлено 15 творів живопису.

З відкриттям виставки Геннадія Молчанова вітали директор Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького Інга Хоржевська, начальник управління культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради Юрій Любаров, друзі, колеги та бойові побратими.

Цього вечора Геннадій Молчанов став володарем першої у Миколаєві відзнаки «Поза форматом», яку вручив митцеві Юрій Любаров.

«У нас є «Зірка культури». Чотири роки поспіль управління нагороджує людей, які зробили вагомий внесок у галузь культури. Водночас є майстри, яких ми не завжди бачимо. Вони працюють, творять у своїх форматах. Ці люди не є працівниками комунальних наших установ й не отримують державних нагород. Вони, так би мовити, живуть поза форматом. Творчість – їх життя. Особистість Геннадія Молчанова якраз нас і надихнула на започаткування саме такої відзнаки. Вона має назву – поза форматом і сьогодні я вручаю першу таку відзнаку Геннадію Молчанову», - наголосив Юрій Любаров.

Переважною більшістю в експозиції виставки портрети, написані митцем протягом останніх двох років. Центральну частину експозиції займають зображення членів родини Геннадія – дружини Людмили, донечки Олександри, сина Олексія.

Поруч з ними також автопортрет самого художника в оточенні улюбленців усієї сім’ї Молчанових – котом Мадридом і собаками Анфісою Петрівною та Бусоллю.

Чільне місце в експозиції займають роботи «Кредо поета» і «Зачиняючи небо», присвячені Дмитру Кременю – поету, заслуженому діячу мистецтв України, Шевченківському лауреату, та насамперед – другу і натхненнику художника. «Зачиняючи небо» – портрет поета, написаний у властивій Молчанову «космічній манері», експонується вперше.

«Образи я беру з його поезії. Тут представлені дві мої роботи – «Кредо поета» й «Зачиняючи небо». Останню я закінчив кілька днів тому. І знову ж таки образ взятий з його поезії», - говорить Геннадій Молчанов.

Окремий тематичний комплекс складають портрети бойових побратимів, ветеранів АТО, людей із незламним духом – Олександра Терещенка, Юрія Степанця, Олексія Пайкіна, Олександра Обуховського, Сергія Гуссіді.

Ідея представити в одному експозиційному просторі портрети найближчих людей, з’явилася у Геннадія минулого, ювілейного для нього року. На жаль, карантинні обмеження не дали провести велелюдне відкриття виставки "Ми мирні люди, але..." Проте експозицію з вернісажем для вузького кола побратимів і рідних художник все-таки організував, зібравши усіх за містом на дачі.

 

Щедрий на дарунки, Геннадій Молчанов майже усі експоновані портрети уже подарував тим, хто на них зображений. І на виставку вони повернулися в одну «компанію» тимчасово, зустрівшись для щирого спілкування, ніби давні друзі після тривалої розлуки.

Так само і кожен глядач отримав можливість деякий час провести у мовчазному спілкуванні з людьми, які для Геннадія Молчанова ототожнюються з його містом, його Миколаєвом.

 

Всі події →