Головна Адміністративні послуги Громадське обговорення Оголошення
ПОЛЬСЬКІ КНИГИ НА ПОЛИЦЯХ УКРАЇНСЬКИХ БІБЛІОТЕК - СТАРТУЄ ПРОЄКТ «ПОЛЬСЬКА ПОЛИЦЯ»

08/09/2021

 8 вересня об 11.00 у @Миколаївський обласний універсальній науковій бібліотеці відбудеться презентація українського етапу великого міжнародного проєкту «Польська полиця», що  спрямований на створення доступу до польської літератури в публічних українських бібліотеках. В урочистій передачі книжок візьме участь Генеральний Консул Республіки Польща в Одесі Катажина Солек.

 Проєкт Інституту книги, який фінансується Міністерством культури, національної спадщини та спорту, реалізується Посольством Республіки Польща у Києві за підтримки Міжнародного Товариства Польських Підприємців в Україні та Фонду «Допомога полякам на Сході». У рамках цього проєкту понад 1 200 книг польських авторів - як польською мовою, так і в перекладі на українську мову – буде доставлено до 26 бібліотек з різних регіонів України, переважно
зі сходу та центру країни. В кожній з них буде створена окрема, позначена полиця з книгами польських авторів, а там, де фізичне розміщення книг неможливе з організаційних причин, буде створений спеціальний розділ в електронному каталозі.

Відібрані для безкоштовної передачі книги - це добірка перекладів українською мовою польської класичної та сучасної літератури для дорослих і молодших читачів (зокрема "Лялька" Б. Пруса, "Магазини кориці" Б. Шульца , "Знахар" Т. Доленги-Мостовича, "Книги Якова" О. Токарчук, "Крига" Я. Дукая, "Лопушане поле" К. Ририх або молодіжна серія Р. Косика та А. Стельмашик), а також книги польською мовою, популяризовані Інститутом книги в актуальному виданні каталогу " New Books from Poland " (зокрема „Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie SzeliR. Raka, „ZimowlaD. Słowik, „Nieradość” P. Sołtysa, „WyrwaW. Chmielarza czyKlęska imperium zła. Rok 1920” A. Nowaka).

Проєкт «Польська полиця», започаткований у 2017 р. у Великобританії, має на меті охопити читачів - як іноземних, так і польських - у різних країнах світу через місцеві публічні бібліотеки.  У 2019 р. «польські полиці» з’явились у бібліотеках нью-йоркського Брукліна та Філадельфії. Україна - третя країна, де Інститут книги реалізує проєкт у співпраці з польською дипломатією та місцевими суспільними партнерами та самоврядуванням.

 

Всі події →