Головна Адміністративні послуги Громадське обговорення Оголошення
Всеукраїнський онлайн-форум “Леся єднає” об’єднав обласні бібліотеки для юнацтва.

25/02/2021

 

 

      24 лютого до 150-річчя від дня народження Лесі Українки обласні бібліотеки для юнацтва/молоді, юнацькі філії публічних бібліотек, шкільні бібліотеки з усіх регіонів України на платформі ZOOM провели Всеукраїнський онлайн-форум “Леся єднає”, організований Державною бібліотекою України для юнацтва.

       Як зазначила заступник директора ДБУ для юнацтва Тетяна Сопова, “мета цієї події, яка об’єднала 43 учасників, — спільне творче осмислення бібліотечною спільнотою України постаті Лариси Косач-Квітки та її ролі в культурному просторі нашої країни”. Мистецькі і культурні активності представили Державна бібліотека України для юнацтва і Музей видатних діячів української культури. Миколаївська, Харківська, Волинська, Запорізька обласні бібліотеки для юнацтва, Полтавська ОБЮ ім. Олеся Гончара презентували власні креативні бібліотечні проєкти: плейбек-перфоманс і літературно-мистецький марафон, квест-ігри і культурно-мистецьку акцію, гейміфікацію і візуалізацію творчості письменниці тощо. Молодіжні культурні амбасадори дали старт всеукраїнському соціологічному опитуванню “Леся Українка — неосяжність особистості” та регіональній акції #Харківщина_вітає_Лесю_Українку.

       А напередодні Всеукраїнського онлайн-форуму в Молодіжному просторі Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва відбувся літературно-мистецький марафон “Наша Леся: сучасна інтерпретація постаті і творчості”. Ліцеїсти і бібліотекарі складали портрет мужньої і тендітної жінки, яка день у день відстоювала свої погляди, доводила всьому світові, що є така країна — Україна, є українці, які мають право на своїй землі говорити на рідній мові. Познайомилися з портретною галереєю сучасних інтерпретацій образу Лесі Українки Олександра Грехова, літературою про її життя і творчість, творами з книжкової виставки “Я в серці маю те, що не вмирає...”. Разом з бібліотекаркою Тетяною Гервасьєвою, актрисою Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру Мариною Васильєвою та знімальною групою телевізійно-бібліотечного проєкту “Тест 99” Миколаївської регіональної дирекції “Національна суспільна телерадіокомпанія України” “відтворили” сторінки життя і “Лісової пісні” Лариси Косач-Квітки. Поетичний марафон розпочала власними віршами за мотивами поезій видатної поетеси керівниця літературно-музичного об’єднання при бібліотеці “Молодість у віршах” Валентина Гавришко, а присутні продовжили віршами Лесі Українки “Надія”, “Конвалія”, “До мого фортепіано” та іншими.

       На завершення заходу бібліотекарі побажали молоді вчитися, вчитися не боятися, вчитися боротися, перемагати, бути сильними і освіченими українцями, любити країну і мову, бути як наша Леся. А ще запросили у квітні на очікувані улюблені читачами Сутінки в бібліотеці — щорічну культурно-мистецьку акцію, яка цього року, звичайно, матиме назву “Лісова пісня”. Леся продовжує єднати Україну й українців!

Всі події →