Головна Адміністративні послуги Громадське обговорення Оголошення
Вшанували героїв і презентували книгу в обласній бібліотеці для юнацтва.

20/02/2021

 

Напередодні дня вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні у Миколаївській обласній бібліотеці для юнацтва згадували і віддали данину поваги нашим захисникам, які вже сьомий рік боронять країну. Патріот України з Баштанщини Борис Іванович Білик презентував книгу «Героями не народжуються», присвячену відзначеним нагородами за героїзм воїнам: тим, що сьогодні стримують російську збройну агресію проти України, і тим, які загинули на цій війні. Багато хто із них були і активними учасниками Революції гідності.

          На зустріч з керівником Всеукраїнського благодійно-патріотичного проекту «Мій дім – Україна», ветераном спорту, громадським діячем, краєзнавцем-легендою Миколаївщини, автором декількох книг завітали  учасники бойових дій, депутат Миколаївської обласної ради Віталій Гомерський, студенти Миколаївського національного університету ім. В. Сухомлинського і краєзнавці, а через платформу Zoom долучилися бібліотекарі Баштанської публічної бібліотеки і студенти Фахового коледжу МНУ ім. В. Сухомлинського. Після хвилини мовчання у своїй промові Борис Іванович підкреслив важливість уроків мужності в школах. Наголосив, що його мета — щоб в кожній школі області був примірник книги, виданої завдяки голові Благодійного фонду “Хвиля добра” Аркадію Вікторовичу Дабагяну. Автор висловив побажання, щоб діти знали і поважали героїв, і написали враження у вигляді віршів, малюнків, а він готовий видати їх окремою збіркою. Звертаючись до молодого покоління, згадав про їх однолітка, 18-річного Андрія Снітка (позивний Хома), який в 11 років залишився сиротою. Провчившись лише кілька місяців в університеті, став активним учасником Євромайдану, а вже у травні вступив до батальйону «Азов». У серпні 2014 року молодий хлопчина загинув, врятувавши двох товаришів. За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння українському народу нагороджений посмертно званням Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

   Також на захід прийшла Галина Запорожченко, завідувачка навчального кабінету «Освіта Миколаївщини» Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, просвітянка і поетеса, яка написала передмову до книги. Вона розповіла про свій досвід співпраці з Борисом Івановичем і зазначила, що у виданні багато фотографій і зібрано матеріали про учасників бойових дій — уродженців не лише Миколаївщини, а й всієї України, які за проявлені мужність і відвагу в боротьбі з лютим ворогом нагороджені найвищими державними нагородами, більшість із них, на жаль, посмертно. Галина Михайлівна наголосила, що ця книга — вічний пантеон глибокого пошанування усіх Героїв України, і зачитала свої вірші «Ми — народ!» і «Пробачте!», які увійшли до видання. Студентка факультету іноземної філології Анастасія на прохання автора продекламувала сповнений трагізму вірш «Матері воїна», написаний матір’ю 31-річного лейтенанта 24-ої ОМБр імені короля Данила Тараса Матвіїва за місяць до загибелі сина.

     Депутат Миколаївської обласної ради Віталій Степанович Гомерський, земляк Бориса Івановича, підкреслив важливість появи на світ такого видання про українських героїв з усіх куточків країни. Директорка бібліотеки Наталія Ткаченко зазначила, що презентація цього видання дуже важлива для бібліотеки, яка з 2015 року наповнює по крупицях зібраною інформацією сторінки віртуального меморіалу “2014 - ... Герої Миколаївщини: пам’ятаймо!”: фотографії, біографії, нагороди, бібліографічні посилання, вшанування пам’яті в рідному місті, селі кожного загиблого нашого земляка...  Координаторка роботи над меморіалом, провідна бібліотекарка Оксана Криловська розповіла про особливості пошуку інформації, її уточнення, перевірку на достовірність, про свої почуття, коли на карті Миколаївщини з’являється нове ім’я, нове втрачене життя. Завідувач відділу соціокультурної діяльності молоді Андрій Алієв поділився з присутніми, як розповідав про цей бібліотечний проєкт польським колегам під час професійної зустрічі у м. Катовіце, як вони були схвильовані і розчулені, дивлячись на заповнену фотографіями молодих хлопців карту лише однієї області, про їх слова співчуття й підтримки.

          На завершення теплої зустрічі Борис Іванович закликав молодь до занять спортом, розповів про турнір «Плавання нескорених», закликав голову студентської ради МНУ ім. В. Сухомлинського М. Кабаля створити музей при університеті. Він проанонсував випуск незабаром чергової книги патріотичної спрямованості і подарував бібліотеці книги «Героями не народжуються» і «Вітрила слави». Усі присутні щиро подякували шанованому Борису Івановичу Білику за його кропітку працю, побажали успіху на благородному дослідницькому шляху і міцного здоров’я.

Всі події →