Головна Адміністративні послуги Громадське обговорення Оголошення
Мовознавча вікторина у бібліотеці.

20/02/2021

 

19 лютого Баштанська публічна бібліотека запросила своїх читачів на мовознавчу вікторину «Скарбниця слова», яку було присвячено Міжнародному дню рідної мови. Цього дня до книгозбірні на захід завітали друзі та активні користувачі бібліотеки, директор Баштанської ДМШ О.М. Сушицький, викладач музичної школи Л.С.Шулюк, співробітники бібліотеки. Вікторина відбулась у затишній святковій атмосфері читального залу. Гарний настрій всім присутнім створювала сучасна українська пісня «Мова Єднання», яка звучала під час заходу у залі.

Бібліотекар відділу обслуговування дорослих користувачів В.Г.Стоянова здійснила для присутніх невеликий екскурс в історію цього свята і нагадала, що його запровадили 1999 року на 30-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО. А в Україні це свято відзначають з 2002 року, коли для зміцнення державотворчої функції української мови та сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України було видане розпорядження «Про відзначення Міжнародного дня рідної мови». Так, 21 лютого, всі народи світу щорічно відзначають Міжнародний день рідної мови.

В рамках мовознавчої вікторини бібліотекар провела для всіх присутніх цікаві конкурси «Народ скаже, як зав'яже», «Відповідь у книзі», «Знайди пару» та веселі ігри «Словникар», «Подорож Україною», «Відгадайко», «Цікаві ребуси». Учасники заходу змогли зайвий раз переконатися у тому, що українська мова мелодійна, як пісня солов'я, прекрасна і барвиста, наче дощова веселка.

В читальному залі була організована книжкова виставка-інсталяція «До рідного слова торкаюсь душею», яка доповнила та розкрила красу і велич рідної мови. Присутні із задоволенням переглянули представлені на ній популярні та рідкісні видання української довідкової та художньої літератури, поетичні збірки місцевих авторів. Цікавим і незвичайним елементом виставки було слово «МОВА», майстерно викладене із книг серії «Бібліотека Шевченківського комітету».

Цінуймо мову – це той дар, який нам дано з неба. Де б ми не були, куди б не занесла доля, скрізь ми відчуваємо поклик рідної землі та хвилюватимемося до сліз, зачувши рідне слово.

 

«Яке прекрасне рідне слово! Воно – не світ, а всі світи».

Володимир Сосюра

Першоджерело статті за посиланням.

Всі події →