Головна Адміністративні послуги Громадське обговорення Оголошення
Книжкова виставка-реквієм в бібліотеці.

17/02/2021

 

До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 32-ій річниці виведення військ колишнього СРСР з Афганістану в Баштанській публічній бібліотеці з 12 по 18 лютого була організована книжкова виставка-реквієм «Афганістан: біль та пам’ять».

З 1979 року до 1989 року близько ста п’ятдесяти тисяч українців пройшли через горнило афганської війни. З них 3360 не повернуться додому ніколи. 12 українців були удостоєні звання Героя Радянського Союзу.

Книжкова виставка-реквієм «Афганістан: біль та пам’ять» є даниною пам'яті й шани усім воїнам, долю яких обпалила жорстока війна у далекій гірській країні. На виставці представлені історико-документальні матеріали, публікації з періодичних видань, світлини, матеріали з особистих архівів учасників бойових дій, а також художні та публіцистичні твори про афганську війну.

Такі спогади, як: «Афганистан болит в моей душе…», нариси «В горах Афганістана», «Час синів», «Звезды славы боевой», «Афганистан в нашей судьбе»; художньо-документальні повісті «Аист» О. Дмитренка, «Необъявленная война» К. Селихова; романи «Дерево в центре Кабула» О. Проханова, «9 рота» Ю. Короткова, Д. Грунюшкина та інші видання присвячені воїнам, які виконували свій інтернаціональний обов’язок в Афганістані.

Користувачі бібліотеки з великим щемом у серці перегорнули сторінки краєзнавчих видань: «Великая миссия», «Афган: боль и пам'ять», «Афган, прописаний у серці», «Слава героям», які розповідають про всіх учасників афганської війни, які проживають на Миколаївщині. Ця історично-документальна література про земляків, учасників тих страшних подій, зворушила активного читача бібліотеки, учасника АТО Віктора Чернова, який завітав разом з дружиною на презентацію цієї виставки.

Неможливо викреслити з пам’яті воїнів, ні тих, хто загинув, ні тих, хто пройшов через пекло афганської війни і для кого вона триває й досі. У книгах, спогадах, у снах, у думках… Пам'ять про ці події завжди залишиться в пам'яті українського народу та буде прикладом для молодого покоління.

 

Оригінал статті за посиланням

Всі події →