Головна Адміністративні послуги Громадське обговорення Оголошення
В Миколаївській обласній бібліотеці для юнацтва навчають основам медіаграмотності.

13/01/2021

 

З 12 січня в Миколаївській обласній бібліотеці для юнацтва розпочався цикл тренінгів “Основи медіаграмотності для молоді”, який діятиме в оффлайн та онлайн форматах і розрахований на різні аудиторії — підлітків, студентів, працюючу молодь до 30 років, вчителів.

          Бібліотека вже має попередній досвід впровадження медіаосвіти: в минулому році учні ліцеїв та студенти коледжів брали активну участь в інтерактивних воркшопах “Інформаційний простір: безпека користування і культура споживання” та практичних тренінгах “Медіакультура”. Також у 2020 році тренерка проєкту, бібліотекарка і здобувачка журналістської освіти Валентина Гавришко успішно пройшла навчання у Школі бібліотечної журналістики на базі Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка, закінчила низку курсів з фактчекінгу, медіаграмотності та тренінгів по боротьбі з кібербулінгом на освітній онлайн-платформі EdEra. Тому бібліотека готова долучитися до запропонованого Міністерством культури та інформаційної політики проєкту з підвищення рівня медіаграмотності та критичного мислення громадян.

          Перший онлайн-тренінг було присвячено безпечному використанню інформації та фактчекінгу. Студенти Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського познайомилися з основними принципами пошуку та перевірки інформації в соціальних мережах, з такими термінами, як “ефект інформаційної бульбашки” та “ефект ілюзії правди”, дізналися, як шукати першоджерела і які саме джерела слід використовувати при фільтрації. З метою перевірки і закріплення отриманих знань учасники заходу пройшли тест, де мали відокремити факти від фейків, з яким блискуче впорались.

          Наостанок студенти отримали домашнє завдання на наступний тренінг у лютому і рекомендаційний перелік корисних електронних ресурсів з медіаосвіти — сайтів, платформ, відео-уроків.

Всі події →