Головна Адміністративні послуги Громадське обговорення Оголошення
Робоча нарада на базі обласного краєзнавчого музею «Старофлотські казарми».

29/07/2020

 

29 липня заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Тетяна Стахевич провела робочу нараду на базі Миколаївського обласного краєзнавчого музею «Старофлотські казарми» з керівниками управління капітального будівництва облдержадміністрації, управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації, Миколаївського обласного краєзнавчого музею «Старофлотські казарми» та представниками проєктної організації з метою обговорення стратегії реставрації другого корпусу музею та реалізації великого проєкту «Музейне містечко» в межах Національної програми Президента України «Велике будівництво» у 2021-2024 роках.

На початку наради заступник голови Миколаївської облдержадміністрації акцентувала увагу присутніх на тому, що зазначений музейний комплекс є дійсною перлиною Миколаївщини. По-перше, саме розташування музею вже досить цікаво. Він розташований в центральній частині міста в так званих Старофлотських казармах – частина комплексу будівель Адміралтейства. Казарми були побудовані в середині ХІХ століття і призначалися для матросів. По-друге, багата унікальна різноманітність експонатів не залишає байдужим нікого, а отже керівництво та структурні підрозділи облдержадміністрації повинні докласти зусиль для розвитку такого потужного туристичного магніту Миколаївської області та Півдня України. Завдяки ініціативі Президента України в рамках Національної програми «Велике будівництво» стало можливим відновлення робіт з реалізації великого проєкту «Музейне містечко», який включає в себе комплексну реставрацію другого корпусу музею (2 казарми), яка є пам’яткою архітектури національного значення, благоустрій внутрішньої та зовнішньої території, будівництво тематичного кафе, міні театру та інші цікаві локації та зон відпочинку на території музейного комплексу для мешканців та гостей міста.

Під час проведення наради заступником голови ОДА було перевірено технічний стан другої казарми з комплексу «Старофлотські казарми», стан внутрішніх та зовнішніх приміщень корпусу в якому сьогодні розташований Миколаївський обласний краєзнавчий музей та прилеглої території.

За результатами наради були визначенні термінові першочергові заходи, окресленні основні етапи стратегії відновлення музейного комплексу для реалізації проєкту «Музейне містечко».

В найкоротші терміни буде виготовлена 3D модель проєкту оновленого музейного містечка з об’ємною візуалізацією всіх складових музейного комплексу та прилеглої території, як унікальної культурної, туристичної та історичної локації Миколаївщини. Також 3D модель надасть змогу ознайомитись з тематикою експозиційних залів, які плануються для відкриття в другому відреставрованому корпусі музею. Крім того, на території музейного містечка заплановано відкриття Миколаївського обласного туристичного інформаційного центру, мультикультурного простору та Миколаївського обласного молодіжного центру.

 

 

Всі події →