Головна Адміністративні послуги Громадське обговорення Оголошення
Обласна бібліотека для юнацтва відзвітувала перед громадськістю.

14/02/2020

13 лютого 2020 року в Миколаївській обласній бібліотеці для юнацтва відбувся публічний звіт перед громадськістю за підсумками роботи у 2019 році. Під час заходу бібліотекарі звітували, а гості “пазлували” і коментували найбільші досягнення, найцікавіші проєкти й найуспішніші інсайти, які наприкінці, як пазлики, склалися в цілісну картину минулого бібліотечного року.

    Директор бібліотеки Наталія Ткаченко зазначила, що в сухих річних цифрах показників — користувачів, заходів, бібліографічних записів, методичних видань, вебінарів, буктрейлерів, виступів на радіо і телебаченні, відряджень — невтомна щоденна праця всього колективу, професійність і творчість, а головне, задоволені вдячні читачі. Модератори заходу — завідувач відділу Андрій Алієв і провідний бібліотекар Тетяна Гервасьєва — зупинилися на найбільш важливих вже реалізованих проєктах та нових ідеях.

 Працівники бібліотеки протягом 2019 року вдосконалювали знання з проєктної діяльніості, вивчали можливості трансформації закладів культури в сучасні хаби і креативні форми запровадження медіаосвіти, медіаграмотності, digital і багато іншого під час семінарів, конференцій, тренінгів, форумів, навчання і окремих Шкіл керівника, молодого бібліотекаря, молодіжного працівника, бібліокараванів і ретритів, які проходили в Запоріжжі, Києві і на Київщині, Харкові і Луцьку, в рідному Миколаєві і на Рівненщині, і навіть польській Познані. З 15 відряджень з метою підвищення кваліфікації і обміну досвідом лише на 3 було використано бюджетні кошти, інші 12 відбулися за рахунок організаторів і власним коштом.

 Бібліотечний майданчик став одним із центрів всеукраїнської “тихої вечірки” з Сергієм Жаданом і радіо “Сковорода” для миколаївської молоді, яка разом з усією країною читала, танцювала, підспівувала, робила стріми і спілкувалася. Бібліотека зібрала шанувальників творчості на зустріч з відомим Андрієм Кокотюхою і здійснила його дитячу мрію: знаний письменник і невідбувшийся бібліотекар наклеював на власні книги кишеньки, штампував сторінки і розставляв книги.

  Минулого року бібліотекарі разом з юристами і поліціянтами “вдарили” тимбілдингом по булінгу в рамках оголошеної Міністерством юстиції України кампанії #СтопБулінг. Комунікаційні тренінги формували командний дух і згуртовували колективи груп студентів вишів, коледжів, учнів професійно-технічних училищ, здружували ліцеїстів і школярів.

  Реалізовано масштабний обласний бібліотечно-просвітницький проєкт “Трикутник агентів змін”: читацька компетенція бібліотекарів, вчителів і молоді” спільно з Миколаївською обласною організацією Національної спілки письменників України. В рамках всеукраїнських опитувань і обласних анкетувань вивчали читацькі інтереси і літературні вподобання молоді, вчителів, бібліотекарів. Залучили до проєкту працівників публічних бібліотек Миколаївщини — учасників обласного професійного конкурсу на кращу віртуальну книжкову виставку “Що читати: радить Влада і Громада”, вчителів-філологів міста і області — слухачів практикумів “Бібліотека — Новій українській школі”. Займалися промоцією читання і обговорювали сучасні жанри зі студентством і учнівською молоддю на літературно-просвітницьких воркшопах, під час молодіжного фестивалю в Новій Одесі, виїзних інформаційних сесій в школах с. Мішково-Погорілове, Нечаянської і Ольшанської ОТГ. Рекомендували книги і письменників в буктрейлерах, інтерактивних іграх, інших мультимедійних продуктах на сайті бібліотеки, в соціальних мережах і ЗМІ. Підсумки проєкту підвели на брейнстормінгу, який став майданчиком для обговорення актуальних питань читання в колі зацікавлених: читачів, письменників, видавців, творчої молоді, лідерів творчих спілок, бібліотекарів різних відомств.

  Допоміг розкрити, який багатий талантами наш край, обласний молодіжний конкурс “Творимо імідж громади разом”: письменники, краєзнавці, майстри, народознавці, фотографи, музиканти тощо, які в більшості залишалися невідомими широкому загалу. А завдяки конкурсу їхні життєписи, творчість, досягнення, світлини і відео, бібліографічні та архівна інформація розміщені у відкритому доступі на нашому сайті. Продовжував знайомити широкий загал із цікавими особистостями цикл молодіжних стартапів “Нова генерація лідерів”: стартаперами 2019-го стали громадські активісти і художники, кондитери і кулінари. А наші друзі з літературно-музичного об'єднання Молодість у віршах” і надалі проводили в стінах бібліотеки поетичні і музичні батли, вечори авторської поезії, творчі квартирники, літературні вечори.

  Сприяла бібліотека і розвитку інтелектуального руху: було організовано 13 інтелектуальних ігор за участю студентів і членів Миколаївського обласного клубу інтелектуальних ігор, міжрегіональний студентський інтернет-міст “Терра інтелекту” спільно з Херсонською центральною міською бібліотекою ім. Лесі Українки,  студентський кубок серед 6 факультетів Миколаївського національного університету ім. В. Сухомлинського.

 Кульмінацією досягнень року стала подія, заради якої весь колектив багато працював і на яку очікував не один рік. Відкриття Молодіжного простору стало реальністю завдяки перемозі в грантовому конкурсі “Місто інновацій — 2019”. Простір, який створювався для неформальної освіти і самореалізації молоді, для комунікації і культурного відпочинку, відкрився 26 грудня, і відразу зібрав молодь на дебютну презентацію виставки акварельного живопису Андрія Горбачова. Яскраву мультимедійну фотопрезентацію підсумків року доповнювали позитивні мотиватори з бібліотечними пухнастими помічниками.

  Бібліотекарі довірили складати Пазл року активним читачам, партнерам закладу, “героям” бібліотечних подій: заступнику керівника з особистісного розвитку Миколаївського осередку Української академії лідерства Глібу Стрижку, керівнику Центру психологічної служби МНУ ім. В. Сухомлинського Гульковій Дар'ї, старшому інспектору відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Миколаївській області Хитько Анні, викладачу кафедри історії МНУ ім. В. Сухомлинського Морозан Олені, голові Студентської ради МНУ ім. В. Сухомлинського Кабалю Михайлу та  студенткам Анастасії Островській і Дарині Яремій, кондитерці, власниці бренду “Алла ВоронаМихальченко Аллі, провідному бібліотекарю бібліотеки-філії для юнацтва ЦБС для дорослих Яцкевич Дар’ї, керівнику поетично-музичного об’єднання “Молодість у віршах” Гавришко Валентині і його активній учасниці Саші Ра, переможцю обласного молодіжного конкурсу Денисюку Андрію з Катеринівки і його бабусі, “героїні” творчої роботи, поетесі, краєзнавиці Ніні Іванівні, голові Миколаївської обласної організації Національної спілки письменників України Марущак Вірі Іванівні.

  Почесну місію поставити завершальний елемент і розсекретити Пазл року — Молодіжний Простір — виконала директор закладу Наталія Вікторівна, яка вручила окремим гостям Сертифікати друга, що засвідчують успішне складання ними іспитів на ентузіазм і альтруїзм, мудрість і витримку, повагу до ідеалів колективу і підтримку проголошених бібліотекою цінностей. Наостанок головний спеціаліст управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА Галина Кожущко визнала звіт бібліотеки задовільним, колектив — творчим і креативним і побажала подальших здобутків і здійснення всіх професійних мрій.

 

Всі події →