Головна Адміністративні послуги Громадське обговорення Оголошення
Чергове засідання Університету правових знань.

13/02/2020

 

12 лютого в обласній універсальній науковій бібліотеці відбулося правове довідкове бюро «Правове регулювання прав споживачів». У заході, що пройшов у рамках роботи Університету правових знань, взяли участь фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Миколаївській області, регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Миколаївській області, а також студенти Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського, Чорноморського національного університету імені Петра Могили та Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова.

Захід відкрив заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Миколаївській області Мороховець Є. О., який розглянув питання щодо удосконалення українського законодавства про захист прав споживачів, визначив основні правила, що повинен знати кожен споживач. Також він повідомив про послуги, які надає центр, та розповів про платформу правових консультацій «WikiLegalAid», що створена Координаційним центром з надання правової допомоги.

Про права та обов’язки, які повинен знати споживач, шахрайські схеми при інтернет-купівлі та цікаві приклади зі своєї практичної діяльності розповіла виконуюча обов’язки начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області Циган І. М.

Виконуюча обов’язки начальника відділу контролю у сферах захисту споживачів реклами антитютюнового законодавства та пробірного контролю Мандрик Л. П. звернула увагу присутніх на базові права споживачів, такі, як право споживача на гарантійний ремонт техніки та надання послуг. Також вона акцентувала увагу на тих документах, які повинні бути для того, щоб можна було захистити свої права.

Про те, які дії вживаються владою щодо захисту прав людини, зокрема захисту прав споживачів у нашій державі, розповів регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Миколаївській області Жепало В. М. Також він наголосив, що на сьогодні проблема прав громадянина, в тому числі прав у сфері споживання, є надзвичайно актуальною.

Учасники задавали запитання, на які отримали ґрунтовні відповіді. Увазі присутніх була представлена виставка літератури «Права споживачів під захистом закону» з фонду бібліотеки.

 

Всі події →