Головна Адміністративні послуги Громадське обговорення Оголошення
Сійся, родися, жито, пшениця і всяка пашниця!

14/01/2020

 

Україна – самобутня держава, яка славиться своїми народними традиціями, творчістю та культурою, які є тією високою поезією, без якої душа людини не може повноцінно розкритися.

В усіх народів світу існує повір’я, що той хто забув звичаї своїх батьків, карається людьми і Богом. Він блукає по світі, як блудний син, і ніде не може знайти собі притулку та пристанища, бо він загублений для свого народу.

Звичаї народу — це ті прикмети, по яких розпізнається народ не тільки в сучасному, а і в його історичному минулому.

Українські народні традиції передаються від покоління до покоління не одну тисячу років.

Колядування та щедрування належать до найдавніших народних дійств у слов’янській культурі, які виникли задовго до Різдва  Христового.

Всі елементи дійства: пісні,  рухи  і слова віють на серце кожного із нас чаром рідної стихії і є для душі живильним бальзамом, який сповнює  її могутньою силою.

13 січня в Україні з давніх давен відзначали день Маланки, а 14 - святого Василя.  Ці свята, зазвичай,  супроводжуються веселими народними гуляннями з переодяганнями у тварин і фольклорних персонажів. Щедрувальники співають величальні тексти господарям, а ті, в свою чергу, обдаровують їх смачними гостинцями та грошима. Віра в те, що щирі побажання добробуту, щастя, здоров’я, висловлені саме в цей день, обов’язково здійсняться, є  в народі непохитною.

13 січня в Обласному палаці культури відбулося театралізоване дійство «Маланка ходила, Василька просила»  за участю хору ветеранів війни та праці (керівник кавалер ордену «За заслуги» Володимир Горбенко). Цього дня щедрувальники  привітали весь колектив Палацу зі святом.

Як годиться,  на свято завітали улюблені персонажі - Маланка, Василь,  Коза, Циган, Циганка, Лікарі та інші.

Серед найактивніших учасників дійства – Наталія Коваль, Микола Ємченко, Олексій Ємченко, Ольга Власенко, Ольга Косирєва, Ольга Філічєва, Тетяна Ларіна, Ніна Мленарж, Любов Бєзуглова,  Людмила Стріха, Андрій Коломієць, Валентина Серебрянська, Юрій Федоршин та інщі.

У програмі прозвучали щедрівки «Добрий вечір, тобі господарю», «Маланка ходила, Василька водила» тощо. Щедрувальникам вдалося  передати не лише сам текст, а й святковий настрій.

Учасники хору ветеранів  представляють старше покоління, яке  є основним носієм кращих зразків нашої нематеріальної культурної спадщини. Вони добре пам’ятають традиції і звичаї краю, де вони народилися, традиції сімей, в яких вони виховувалися. Зараз передають їх своїм дітям та онукам, радо діляться з однодумцями.

Нематеріальна культурна спадщина є ключовою складовою самозбереження нації, впливовим чинником формування єдиної національної ідентичності та утвердження об’єднуючих цінностей у суспільстві, тому творчий колектив Обласного палацу культури надає виключного значення  збереженню духовності, кращих народних традицій та обрядів.

 

Всі події →