Головна Адміністративні послуги Громадське обговорення Оголошення
Нова генерація лідерів: зустріч із співорганізаторами платформи MY ART.

27/12/2019

 

26 грудня в Миколаївській обласній бібліотеці для юнацтва в рамках циклу бенефісів молодіжних стартапів “Нова генерація лідерів” відбулася зустріч старшокласників Миколаївської ЗОШ №28 із співорганізаторами платформи MY ART Дар’єю Фрич-Алчіною і Дмитром Ларченком, які у цьому році за підтримки Українського культурного фонду реалізували в Миколаєві освітньо-мистецьку програму “Дні сучасного мистецтва”.

Дар’я і Дмитро (і відсутній на зустрічі Євген Гомонюк) — менеджери проєктів КУ “Агенція розвитку Миколаєва”, громадські активісти, молоді люди, чиї успішно реалізовані ідеї змінюють сіре провінційне життя Миколаєва на культурно насичене різноманітістю. Вони розповіли про найзнаковіші події, втілені їхньою командою за останні три роки. У 2017 вони організували чотириденний арт-фестиваль Mykolaiv ART WEEK, в рамках якого відбулися виставки, лекції і кінопокази добре відомих в Україні та за її межами авторів.  Наступного року фестиваль набув статусу міжнародного, тривав неділю і  був доповнений форумом за участю спікерів з різних міст України і Німеччини. У 2019, за словами Дмитра, «їх понесло»: березневий кіноклубний фестиваль «Нове українське кіно» фільмів, які отримали винагороди на міжнародних форумах; квітневий фестиваль американського кіно «Незалежність» з показом документальних стрічок мовою оригіналу з українськими субтитрами. Справжньою феєрією культурних заходів і подій стали Дні сучасного мистецтва в Миколаєві — виставки, лекції, дискусії, кінопокази, анімації, перформанси, воркшопи, форум з розвитку креативних індустрій і, звичайно ж, відкриття “Синьої руки” румунського скульптора Богдана Раци, з якої все і почалося. Організатори відзначили, що це був крутий досвід і для них, і для Миколаєва взагалі. Останньою культурною подією року, що минає, від платформи MY ART став фестиваль фільмів жахів «BEST HORROR SHORTS 2019».

Школярі були вражені ентузіазмом гостей, кількістю організованих ними в місті дійсно цікавих подій. Дар’я і Дмитро запросили хлопців і дівчат до участі в їхніх проєктах. Дехто одразу ж зголосився стати не лише глядачем-відвідувачем, а й помічником. До речі, бібліотекарі також запропонували свою допомогу у якості волонтерів, інформаційну підтримку та забезпечення бібліотечних локацій для майбутніх заходів. Аудиторія цікавилася, як городяни реагують на сучасне мистецтво і як зібрати команду, проєктною діяльністю платформи MY ART і співпрацею з Українським культурним фондом, найважчими і найцікавішими втіленими ідеями.

Дар’я запросила всіх бажаючих долучитися в лютому до фестивалю британського кіно, а в квітні відвідувати виставки. Молодь подякувала бібліотекарям, Дар’ї і Дмитру за цікаву зустріч і просування сучасного мистецтва в Миколаєві. Автограф-сесія і спільне фото традиційно завершили останній в цьому році молодіжний стартап, яких у 2020 бібліотека планує провести вдвічі більше, адже у нас в місті стільки активної, креативної, творчої і розумної молоді!

 

 

Всі події →