Головна Адміністративні послуги Громадське обговорення Оголошення
Просвітницький проєкт до 200-річчя П. Куліша в обласній бібліотеці для юнацтва

10/09/2019

   10 вересня фінішував просвітницький проєкт до 200-річчя Пантелеймона Куліша “Нехай мовлять живе слово на всю Україну — і ззовуть усю родину у сім'ю єдину”, реалізований цьогоріч Миколаївською обласною бібліотекою для юнацтва.

         Підсумкова віртуальна візитівка “Читачам з любов'ю від Панька Куліша” була презентована викладачам-філологам — слухачам курсів підвищення кваліфікації Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Протягом 2019 року бібліотекарі разом з викладачами Чорноморського національного університету ім. П. Могили організували для учнів і студентів мовознавчу студію “Кулішівка: перша фонетична абетка для української мови”, літературний перформанс “Світоч письменства Вільям Шекспір в перекладах П. Куліша”, вечір пам'яті “Ми в себе дома, серед своєї рідної сім'ї...”. А військовослужбовці 145-й окремого ремонтно-відновлювального полку поспілкувалися через skype із запорізькою письменницею Ярославою Дегтяренко і провели історичні та літературні паралелі між її романом “Лицарі Дикого поля” і “Чорною радою” П. Куліша. У відкритому доступі на сайті бібліотеки розміщено підготовлені фахівцями бібліотеки медіаресурси: віртуальна виставка “Слово і доля Пантелеймона Куліша”, буктрейлер “НЕпозичена кобза Пантелеймона Куліша”, ігромікси “Життя та творчість Пантелеймона Куліша”, “Пантелеймон Куліш: найцікавіші факти”.

         Провідна бібліотекарка Тетяна Гервасьєва разом з обізнаними в темі фахівцями охарактеризували різноманітну й багатогранну діяльність Пантелеймона Куліша, згадали найзнаковіше з його спадку: перший український історичний роман, переклад Біблії українською, “хутірну” філософію, “кулішівку” тощо. Деякі факти біографії, риси характеру і вчинки викликали емоційні зауваження і цікаві коментарі присутніх. Бібліотекарка Анна Кондрацька запропонувала філологам спробувати свої сили у написанні слів “кулішівкою” та відповісти на питання інтерактивної гри. Освітяни відзначили, що завдяки використанню саме мультимедійних продуктів краще засвоюється інформація і посилюється виховний ефект уроку. На завершення бібліотекарі звернули увагу викладачів на книжкову виставку “Пантелеймон Куліш — великий українець, подвижник і письменник”.

 

Всі події →