Головна Адміністративні послуги Громадське обговорення Оголошення
В юнацькій бібліотеці презентували видання “Історія добровольчого руху від Юнацького Корпуса”.

31/05/2019

  

30 травня в Миколаївській обласній бібліотеці для юнацтва відбувся захід “Національний герой очима молоді”. Приводом став вихід у видавництві “Іліон” брошури “Історія добровольчого руху від Юнацького Корпуса”.

Це спільний проект бібліотеки і Громадської організації “Юнацький Корпус”, реалізований в рамках Програми військово-патріотичного виховання населення Миколаївської області на 2015-2020 роки. Перший випуск вийшов під назвою “Азовська розмальовка” і розрахований на дітей дошкільного віку, учнів початкових і середніх класів, істориків та всіх патріотів, кого цікавить історія становлення і розвитку добровольчого руху в сучасній Україні. Над ним працював молодіжний авторський колектив: редактор та автор ідеї Катерина «Кітті» Прохоренко, художнє оформлення Олени «Ліберті» Владимирової, літературне оформлення Христини Бевз.

Брошура-розмальовка присвячена воїнам полку «Азов», які борються за незалежність і суверенітет нашої країни на південному сході у зоні проведення АТО та ООС. Окремий загін спеціального призначення «Азов» — формування Національної гвардії України, створене 5 травня 2014 року як добровольчий батальйон «Азов». До листопада 2014 — підрозділ патрульної служби міліції особливого призначення МВС України. Звільняв Маріуполь у червні 2014 року, брав участь у боях під Іловайськом, обороняв Маріуполь з кінця серпня 2014, здійснював наступ на Широкине у лютому 2015 року.

Модератор заходу Андрій Алієв представив учням і викладачам Миколаївського професійного суднобудівного ліцею Дениса Янтаря, голову обласної організації партії “Національний корпус”, учасника АТО і запросив присутніх до діалогу. Денис відзначив, що 5 травня “Азов” відсвяткував 5-ту річницю: небайдужі молоді люди з різних куточків України, чимало і уродженців Миколаївщини, згуртувалися для захисту держави від окупантів. Позаду — чималий тернистий шлях від «чорних чоловічків» без військового досвіду до професійного і вмотивованого військового підрозділу. Він розповів, що першим загиблим «азовцем» був миколаївець з позивним «Балаган», що багато добровольців прийшли з осередків футбольних ультрас, наголосив, що у «Азові» були представники різних національностей і віросповідань. Юнаки і дівчата з повагою слухали сповнені жорсткої правди і гіркого гумору історії, які відбувалися на фронті.

На завершення Денис зауважив, що треба завжди бути готовими боронити рідну державу від ворогів, адже «сильну людину ніхто не зможе поставити на коліна», побажав миру, залишив автограф на брошурах бібліотеці і юнакам, а також приєднався до спільного фото. Ведучий заходу Андрій Алієв подарував видання і гостю, а також наголосив, що протягом року видання буде презентуватися в бібліотеках області і безоплатна передаватися до їх фондів.

 

Всі події →