Головна Адміністративні послуги Громадське обговорення Оголошення
Книжкова виставка «Прощавай, зброє: Друга світова у художній літературі» на вулиці Соборній.

10/05/2019

8 травня українська спільнота відзначила День пам’яті та примирення і 9 травня –  74-у річницю Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв війни. Друга світова війна стала найбільш кривавою в історії людства. Це одна з найбільших катастроф і до сьогодні бентежить людство: про неї знято сотні фільмів і передач, написано тисячі книжок.

          9 травня, в рамках святкової акції на вулиці Соборній Центральна міська бібліотека ім. М.Л. Кропивницького запропонувала городянам та гостям міста ознайомитись з найкращими книжками про Другу світову війну, які експонувалися на книжкових виставках та переглядах.

На книжковій виставці «Прощавай, зброє: Друга світова у художній літературі» були представлені антивоєнні бестселери зарубіжних письменників XX століття – Еріха Ремарка, Ернеста Хемінгуея, Курта Воннегута, Генріха Бьолля  і щоденник дівчинки, яку знає весь світ, Анни Франк, а також пронизливі твори Світлани Алексієвич, Віктора Некрасова, Віктора Астаф’єва, Василя Бикова, Олександра Довженка. Нове покоління усвідомлює жах війни і засуджує війну як явище взагалі. Бібліотека ім. Кропивницького запропонувала увазі городян також вражаючі сучасні твори – це Маркус Зузак «Крадійка книжок», Ентоні Дорр «Все те незриме світло», нобелівський лауреат Патрік Модіано «У кафе втраченої молодості», букерівські лауреати Річард Фленеган «Вузька стежка на далеку північ» і Майкл Ондатже «Англійський пацієнт». І звичайно книжки найкращих сучасних українських  авторів на болючу тему України в Другій світовій: Василь Шкляр «Чорне сонце», Юрій Винничук «Танго смерті», брати Капранови «Забудь-річка», Андрій Кокотюха «Чорний ліс» та інші.

Книжковий перегляд «Друга світова в особах і подіях» представив книги про найбільш значущі воєнні дії та дипломатичні процеси під час Другої світової війни, що вплинули на її хід. Частина книг на перегляді  присвячена миколаївській землі в ході Другої світової війни. Миколаївці мали можливість ознайомитись з виданнями сучасних миколаївських авторів, істориків, краєзнавців – Євгена Горбурова, Юрія Зайцева, Григорія Ковальова, Олексія Пилипчука, Наталії Сугацької, Людмили Ташлай, Валерія Циганова, Валерія Чернявського та інших.

На майданчику Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького діяла «Творча майстерня», де кожен бажаючий міг виготовити червоний мак –  міжнародний символ пам’яті жертв війни та паперовий журавлик – символ миру.

Відвідувачі акції змогли перевірити свої знання під участі у вікторині «Хроніка Другої світової» та пізнавальному інтерактивні «Пам`ять, викарбувана в граніті».

 Миколаївці та гості міста з великою цікавістю відвідали всі локації святкової акції.   

Ми пам’ятаємо і будемо пам’ятати  про трагічні події минулих літ і подвиг наших батьків і прадідів. Миру і злагоди всій Україні!

    

 

Всі події →