Головна Адміністративні послуги Громадське обговорення Оголошення
#Читаємо Чеповецького.

03/04/2019

          2 квітня  2019 року у Міжнародний День дитячої книги відбулася обласна літературна акція «День читання «Читаємо твори Ю.П. Чеповецького» (до 100-річчя  від  дня народження Ю.П. Чеповецького), організатором якої виступила  Миколаївська обласна  бібліотека для дітей ім. В.О. Лягіна.

Основна мета заходу - підвищення інтересу у дітей до читання кращих творів української дитячої літератури, зокрема, популяризація творчості українського письменника Юхима Чеповецького.  На офіційній сторінці  обласної бібліотеки для дітей в Facebook,  у закладинці  «Події»   створено  професійний майданчик Дня читання  з метою накопичення досвіду  та втілення  спільних дій бібліотекарів щодо просування творчості Ю.П. Чеповецького у мережі Інтернет.

         Учасниками акції стали юні читачі  бібліотек Миколаївської області, що обслуговують дітей: Обласної бібліотеки для дітей ім В.О. Лягіна, Центральної міської бібліотеки для дітей ім.  Ш. Кобера і В. Хоменка  та її бібліотек–філій, бібліотек для дітей міст Вознесенська та Южноукраїнська, 10 районних бібліотек для дітей, сільських бібліотек-філій Братської та Снігурівської  ЦБС, 11 бібліотек трьох об’єднаних територіальних громад - Веселинівської та Куцурубської селищних рад, Коблівської сільської ради. Усі бібліотеки розробили  програми Дня читання з низкою цікавих заходів, спрямованих на промоцію книг українського письменника Юхима Чеповецького.

Загалом відбулося понад  60 культурно - просвітницьких заходів за різними формами роботи: лялькові вистави, арт-мастерні, інсценізація творів автора, перегляди літератури, флешмоби,  виставки дитячих малюнків, електронні презентації , голосні читання творів Ю.П. Чеповецького.

В Обласній бібліотеці для дітей ім. В.О. Лягіна  у  відділі обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1-4  відбувся  День читання  для вихованців дошкільного закладу освіти № 115.  Малеча з задоволенням занурилась у казковий світ героїв Юхима Чеповецького  та переглянула  міні виставу «Веселі читання з Кициком і Мициком».

 А у відділ обслуговування учнів 5-9 класів  бібліотекарі запросили своїх читачів -  членів Клубу юних моряків з флотилією  на голосні читання «Мудрий фантазер – Юхим Чеповецький», де їх познайомили  з життям і творами  українського письменника.

У бібліотеках області пройшли в цей день:

·       бібліотечний майстершеф «Смаколики від Мицика», медіа – літературний подіум «Мудрий фантазер, винахідливий казкар Юхим Чеповецький», марафон з голосного читання «Читаємо твори Чеповецького» тощо (Центральна міська бібліотека для дітей                            ім.  Ш. Кобера і В. Хоменка  та її бібліотеки–філії)

·       ювілейна виставка – компас «Веселі пригоди Юхима Чеповецького» (дитяча бібліотека Комунального закладу «Бібліотечна мережа                         м. Вознесенська»)

·       голосні читання «Книги Чеповецького обираємо – з задоволенням читаємо» («КЗ  Міська бібліотека для дітей» м. Южноукраїнська)

·       бібліошопінг «Світ казковий і прекрасний» (Арбузинська РДБ) 

·       міні-інсценізація «Невтомний вигадник, веселий фантазер, знавець дитячих душ» (Баштанська РДБ)

·       шаховий турнір солдата Пєшкіна (Березанська РДБ)

·       флешмоб «Читаємо твори Чеповецького» (Єланецька РДБ)

·       Подорож казкових героїв сторінками творів Ю.Чеповецького: «Чеповецького читаємо, настрій гарний завжди маємо!» (Новобузька РДБ КЗ «Новобузька ЦБС»)

·       голосні читання книги  Юхима Петровича Чеповецького  «Веселі пригоди Мицика і Кицика» (Первомайська РДБ)

·       казковий калейдоскоп «У пошуках Мицика, Кицика  та їхніх друзів» (Снігурівська РДБ)

Більше інформації про хід проведення Акції можна дізнатися за її хештегом в Інтернеті  #ЧитаємоЧеповецького

          Підводячи підсумки акції «День читання «Читаємо твори                           Ю.П. Чеповецького», висловлюємо слова вдячності за активну участь її учасникам.

 

 

Всі події →