Головна Адміністративні послуги Громадське обговорення Оголошення
Весняний букет.

11/03/2019

Весна – чудова пора року! Природа прокидається, наповнюючись енергією життя! А у творчих людей душі переповнені натхненням, тому вони готові творити, і щедро ділитися своєю творчістю. Саме у цьому вони вбачають свою головну місію.

10 березня в Обласному палаці культури відбувся концерт народної оперно-вокальної студії  (художній керівник Анатолій Сорочан).

Відкрили  концертну програму солісти народного ансамблю бального танцю «Грація» Ангеліна Бахтій та  Мілош Петрович  «Весняним вальсом»  Йоганна Штрауса.

Весна і вальс – це слова синоніми, тому студія приділила багато уваги саме вальсу.

Соліст студії  Олександр Березанський виконав твір Джованні де Ботарі «Знову заспіваю».

Знаменитий романс  Михайла Шишкіна «Ночь светла» надзвичайно красивий.  В ньому плавно ллється  мелодія, поетичний текст передає глибину почуттів і образів. Солісту студії Едуарду Драгану вдалося передати зміст твору слухачам.

Микола Зубов присвятив сорок два  романси відомій співачці ХІХ століття Анастасії Вяльцевій, серед них і романс «Під чарівною ласкою твоєю», який прозвучав у виконанні  Тетяни Герман.

Вальс «Доля» Сідні Байнеса входить до репертуару кращих професійних колективів. Його виконують як інструментальні колективи, так і вокальні. У нашій програмі він прозвучав у виконанні Катерини Гінтер.

«Коли заснули сині гори» Анатолія  Кос-Анатольського  входить до золотого фонду української естради.  Автор сміливо залучає до звукової палітри терпкий присмак гуцульського народного колориту. Слухачі дуже тепло сприймали виступ  Галини Гавриш.

Людина завжди прагнула відобразити у художній формі глибину своїх почуттів, найпотаємніші подихи душі.  Винятковість переживання породжує музичну інтонацію, що стає сутністю художнього образу романсу, який посів помітне місце у мистецькій скарбниці. 

Точний авторський текст жартівливого романсу Олександра Дюбюка «Вулиця, вулиця» не зберігся, але завдяки своїй популярності дійшов до нашого часу  у кількох різних редакціях.  Його виконав військовослужбовець  Дмитро Шиманський, якого  вже встигли полюбити миколаївські слухачі.

 Український романс - це цілюще джерело, з якого ми черпаємо почуття краси, ніжності, вічності. Це трепетний спів серця. Відомий український  композитор Оскар Сандлер писав музику до кінофільмів. У 1959 році на Одеській кіностудії вийшла у прокат лірико-музична комедія «Чорноморочка». Пісня із цього кінофільму «Засихає в степу материнка» популярна і дотепер. У нашій програмі її  виконала   Лілія Шевчук.

Простота і мелодійність – основні риси  музики Чезаре Біксіо. У піснях до кіно композитор використовує характерні елементи неаполітанської народної музики.  Твір «Кораблі» прозвучав у виконанні Валентина Бойка.

Народна оперно-вокальна студія бере до свого репертуару кращі зразки оперного мистецтва та оперет. «Дует Стелли і містера Ікс» із оперети «Принцеса цирку» Імре Кальмана  прозвучав у виконанні Тетяни Герман та Олександра Березанського.

Учасники студії  -  мають різні професій, а в творчості вони черпають натхнення і бажання жити на повну силу. Світлана Ромак  - висококваліфікований лікар, а на сцені вона – прима.  Цього разу у її виконанні прозвучав «Сента - вальс» Альберта Коутса. Як завжди вона збирала букети квітів від вдячних слухачів.

Андрій Стрельцов не дуже давно співпрацює зі студією, проте з кожним виступом росте його майстерність. Він виконав пісню  «Рибак з Позілікко» («Закоханий рибак») Ернесто Тальяферрі.

Пісні Ісака Дунаєвського  переходять із покоління в покоління, їх співають в усьому світі. Це золотий фонд музичної класики. Саме Дунаєвський заклав основи масової пісні. Його добре відому пісню «Мовчання»  виконала Галина Хімченко.

          Для багатьох молодих виконавців участь у роботі народної оперно-вокальної студії є творчою лабораторією, де вони вдосконалюють свою майстерність на оволодівають  секретами роботи на сцені. Слухачі кожного разу купають у своїх оваціях молодих солістів-вокалістів  - Маргариту Горковенко,  Дмитра Віннікова. Олександру Чайковську,  Дениса Печенюка,  Полину Мироненко, Дар`ю Колісан та інших.  За ними майбутнє професійного мистецтва.

          До Лілїї  Круміленко  вже давно прийшло визнання на міжнародних та всеукраїнських конкурсах вокального мистецтва. Сьогодні вона разом з Сорочаном А.О. докладає  зусиль для подальшого розвиту студії.

           Анатолій Сорочан  має велику кількість прихильників  свого таланту. Він є зразком людяності та професіоналізму.  Анатолій Олександрович безмежно вдячний  своєму слухачу.

«Друзья мои, я очень рад,

Что Вы пришли на маскарад,

И прошу Вас всех,

Чтоб царил здесь смех»

 

Так звернувся  Анатолій Олександрович до присутніх словами  одного з  головних героїв оперети Йоганна Штрауса «Летюча миша».

У фіналі прозвучала  «Заздравна»  Ісака Дунаєвського.

Виступи учасників студії супроводжували концертмейстери

Анжеліка Кравецька та  Ольга Пилипенко. Партія віолончелі - Надія Домуз.

          Ця концертна програма  була достойним дарунком до Міжнародного жіночого дня.

          Будемо чекати на нові концертні програми народної оперно-вокальної студії!

    

 

Всі події →