Головна Адміністративні послуги Громадське обговорення Оголошення
Обласна бібліотека для юнацтва запроваджує практикум “Медіакультура”.

08/02/2019

7 лютого фахівці Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва презентували учням Миколаївського професійного ліцею торгівлі та ресторанного сервісу новий бібліотечний проект — освітній практикум “Медіакультура”.

          Інтерактивний тренінг “Моя безпека в медіапросторі” було присвячено виявленню ризиків в мережі Інтернет. Після перегляду відео “Неприємності в мережі та як їх уникнути” учні розглянули на прикладах і визначили позитивні і негативні сторони інтернету, безпечні правила поведінки в соціальних мережах, чатах, під час електронного листування, найпоширеніші види віртуального шахрайства, обговорили реальні загрози віртуального світу життю людини. Учасники тренінгу успішно відповіли на запитання інтерактивної гри з інформаційної безпеки і отримали пам’ятку “Основні правила кібергігієни”.

          У наш час інтернет-технологій багато аспектів життя переноситься в мережу. Не є виключенням і освіта. Давно існує заочна форма навчання студентів, але тільки нещодавно завдяки інтернету стало можливим навчатися дистанційно. Також це розширює можливості для самоосвіти, підвищення кваліфікації. Під час тренінгу “Дистанційна і неформальна освіта” учні розглянули засоби дистанційного навчання, а саме надання навчального матеріалу, контролю успішності, консультацій, інтерактивної співпраці, оцінили можливість оперативного доповнення курсу новою інформацією, коригування помилок, матеріалу. Бібліотекарі підкреслили переваги дистанційної освіти: гнучкість, актуальність, зручність, економічну ефективність, інтерактивність, відсутність географічних обмежень. Окремо зупинилися на “продвинутих” навчальних закладах України, які активно використовують таку форму співпраці зі студентами, на пропозиціях Міністерства освіти і науки України щодо закріплення і розширення такої форми освіти на законодавчому рівні для шкіл, училищ, університетів.

          Співробітники бібліотеки рекомендували молоді не обмежуватися навчальним процесом в стінах закладу, а приділити свій вільний час неформальній освіті, що цікаво, корисно і допоможе будуванню успішної кар'єри. До сфери неформальної освіти належать індивідуальні заняття під керівництвом тренерів чи репетиторів, тренінги та короткотермінові курси, в тому числі онлайн-заняття. Неформальна освіта не має вікових, професійних чи інтелектуальних обмежень щодо учасників. Неформальна освіта в Україні нині переживає підйом: наразі в Україні неформальні проекти не просто заповнюють вакуум, який існував роками, а й намагаються запустити певні процеси оновлення і реформ в різних галузях. Присутні переглянули відео-мотиватори, ознайомилися з  онлайн-платформою Learn Lifelong (Навчайся впродовж життя) та іншими популярними електронними ресурсами, обговорили свою участь у дистанційній та неформальній освіті.

 

Всі події →