Головна Адміністративні послуги Громадське обговорення Оголошення
Підведено підсумки обласного конкурсу читаючих сімей «Сімейні історії»

15/11/2018

 

        Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.О. Лягіна відповідно до наказу управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної державної адміністрації  від  25.05.2018 року  № 124 «Про проведення обласного конкурсу читаючих сімей «Сімейні історії»» та  реєстрації в Головному територіальному управлінні юстиції у Миколаївській області від 05.06.2018 року № 6.1-04/6-6-403 проводила  обласний конкурс читаючих сімей «Сімейні історії».

     Основною метою заходу є формування  позитивного іміджу читаючих сімей у суспільстві, виявлення та заохочення найбільш активних і творчих читаючих  сімей, привернення уваги громадськості до проблеми відродження традицій сімейного читання.

       В  конкурсі взяли участь сім'ї з дітьми незалежно від віку та  кількості членів сім'ї, що є читачами бібліотеки.

        Конкурсні роботи оцінювали за двома номінаціями.  Номінація  «Твори, видумуй, пробуй» - це сімейна літературна творчість (твір, розповідь, вірш, казка, створення міні-твору по улюбленій казці, есе на улюблений твір родини). Номінація « Далі буде…» -  це твір – продовження улюбленої книги родини або твору на вибір.

        Участь у конкурсі взяли читаючі родини з 2- ох  міських бібліотек, 3-ох публічних бібліотек ОТГ Миколаївської області та  28-ми  бібліотек  14 районів Миколаївської області.

       Всього на конкурс було представлено 50 творчих робіт, з них: творів, розповідей, казок, міні-творів, есе – загалом  35, віршів -15.

         В номінації  «Твори, видумуй, пробуй» взяли участь 4 родини з дитячої бібліотеки КЗ « Бібліотечна мережа м. Вознесенська» та Первомайської  міської дитячої  бібліотеки – філії №2 ЦБС  м. Первомайська. Від РБД області  – 9 учасників, бібліотек – філій ЦБС – 23, від трьох ОТГ та їх філій (Коблівська центральна бібліотека  КЗ «Коблівська публічна бібліотека Коблівської сільської ради»,  Нечаянська публічна бібліотека Нечаянської сільської ради  та Куцурубська  ПБ Куцурубської  сільської ради) – 5 родин.    В номінації  « Далі буде…» подали свої роботи 2 родини з РБД області та 7 родин з бібліотек – філій ЦБС.

     Нажаль, у  відношенні до загальної кількості надісланих на адресу конкурсної комісії  робіт,  номінація « Далі буде…» (прийняло участь 9 родин) має найменш низький показник  на фоні творів з номінації  «Твори, видумуй, пробуй»( взяла участь 41 родина).

     Юні автори до оформлення робіт підійшли творчо. Приємне відчуття викликала  поезія, гарно оформлена візуально, та твори з надзвичайно цікавими героями і  несподіваним розвитком подій. Майже всі роботи учасників не лише відповідали всім зазначеним критеріям оцінювання, гармонійно поєднуючи вдале оформлення із якісним внутрішнім наповненням, а й мали кожна свою унікальну особливість, яка вирізнила їх на фоні інших.

         При розгляді робіт журі брало до уваги відповідність умовам конкурсу, оригінальність, індивідуальність стилю роботи, чи присутні в роботі спільна сімейна творчість, позитивний та життєстверджуючий підхід, креативність і наявність фантазії  та майстерність виконання.

Отож, підсумки конкурсу такі:

І. В номінації  «Твори, видумуй, пробуй» переможці:

1.     Черватюк Вікторія (Новобузький р-н)

     Твір «Сила Кобзаревого слова» І місце;

2.     Лященко Михайло (Новоодеський р-н)

   Твір «Казка про трьох сестер»  ІІ місце;

3.     Сой Еліза (Березнегуватський р-н)

Твір «Шкарпетка, яка шукала свою пару» ІІІ місце.

 ІІ.  В номінації  « Далі буде…» переможці:

1.     Григоренко Софія (Березнегуватський р-н)

Вірш «Про курочку рябу» І місце;

2.     Рога Поліна (Єланецький р-н)

Твір – продовження казки І. Франка «Фарбований лис» ІІ місце;

3.     Калашнікова Юлія (Первомайський р-н)

         Продовження  книги В. Нестайка  «Тореадори з Васюківки» ІІІ місце.

      Вітаємо переможців,  бажаємо їм успіхів у навчанні та  реалізації себе як творчої особистості.

Всі події →