Головна Адміністративні послуги Громадське обговорення Оголошення
Козацькі забави «Доки слава козацька жива – живі й козаки» в Березанській центральній районній бібліотеці

11/10/2018


465 років минуло від заснування першої козацької січі та слава про козаків живе і понині. Саме тому напередодні Дня українського козацтва та захисника Вітчизни працівники районної центральної бібліотеки провели для юнацтва козацькі забави, які пройшли під лозунгом «Доки слава козацька жива – живі й козаки». Присутнім було запропоновано заглибитись у історичну подорож до часів заснування козацтва, дізнатись багато цікавих фактів з життя українських козаків, познайомитись з їхнім устроєм життя, законами та звичаями. 

Героями безлічі літературних і мистецьких творів стали звитяжні запорожці. Вольтер захоплювався їхнім героїзмом і намагався знайти паралелі у світовій історії. Гоголь з пафосом писав: «Так ось вона, Січ! Ось це гніздо, звідки вилітають всі ті горді і міцні, як леви, ось звідки розливається воля і козацтво на всю Україну».
Народ ставився до запорожців з повагою і любов'ю, сприймав їх як символ мужності, честі, людської і національної гідності.
Життя на межі лісу і степу вимагало від козаків перебування у постійному тонусі і готовності протистояти будь-якому ворогу. Цей психофізичний тонус набувався і підтримувався різноманітними козацькими розвагами і забавами, що ними завжди славився український народ. Що є гра для того, хто постійно мусить перебувати у стані готовності до війни? Це те ж саме тренування, відмінність тільки у невимушеності і знятті психологічної напруги. Козацькі забави вигадувались для загартування найрізноманітніших якостей козака, це й ігри на фізичну силу, на швидкість реакції, на нестандартне мислення і різноманітні екстремальні розваги та багато інших.
Відроджуючи козацькі традиції, ведуча заходу Свинаренко А.Ф. провела з присутніми ряд ігор на кмітливість та винахідливість, що теж мали місце серед занять козаків. 
Дорогі наші чоловіки - батьки, сини, брати! Сьогодні, напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва та Дня захисника України прийміть наші вітання і будьте завжди нашою опорою та гордістю!

Всі події →