Головна Адміністративні послуги Громадське обговорення Оголошення
Обласна бібліотека для юнацтва організувала літературно-психологічну дискусію в ЗОШ № 6

11/10/2018

 Що таке поезія? Чи можна поезію ділити на гарну і справжню та погану і штучну? Наскільки відчуття і сприйняття поезії окремою пересічною особою і наукове оцінювання літературним експертом є об'єктивними критеріями? Ці та багато інших питань розглядалися 10 жовтня під час літературно-психологічної дискусії “Поезія: почуття, відчуття, сприйняття, класичні правила і сучасні тенденції” у ЗОШ № 6.

         Директор Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва Наталія Вікторівна Ткаченко, вірші якої знають в Миколаєві під літературним псевдонімом Наталія Іванова, розповіла про своє сприйняття Поезії, поділилася з учнями 9-10 класів таємницями письменницької «кухні». Вона почитала декілька своїх віршів і познайомила з творами яскравих представників сучасних поетичних тенденцій нашого міста: Олега Дороша, Ксани Коваленко, Ольги Сквірської, Анни Шередько. Наталія Вікторівна запропонувала присутнім визначити ідею кожного з них і висловити свою думку щодо почутих “нестандартних віршів”, де відсутні рима, ритм, розмір, стопа, строфа, знаки пунктуації.

         Модератор зустрічі, провідний бібліотекар відділу соціокультурної діяльності молоді юнацької бібліотеки, Андрій Алієв зазначив, що поштовхом до написання і темою вірша може стати будь-що — від погоди за вікном до почутої розмови. Докладно зупинився на сучасних поетичних жанрах, таких як гносеологічний “зном”, притчеві “версети”, квестообразні “квантеми”, гумористичні “порошки” та “пиріжки”. Учениця 10-го класу Даша Григор'єва зголосилася продекламувати власні вірші, дізнатися враження і думку гостей і друзів, отримати поради. На завершення заходу Наталія Вікторівна запросила школярів до участі у поетичному клубі при бібліотеці, який “стартує” з 19 жовтня і керівником якого є Валентина Гаврішко, випускниця саме зош №6, а сьогодні студентка Миколаївського національного університету ім. П. Могили. 

Всі події →