Головна Адміністративні послуги Громадське обговорення Оголошення
До Міжнародного дня голокосту ромів

01/08/2018

 Щороку 2 серпня, в Україні, на увічнення пам'яті депортованих і страчених в роки Другої світової війни представників ромського етносу відзначається Міжнародний день голокосту ромів.

Геноцид циган був частиною загальної політики націонал-соціалістів із знищення євреїв, ромів, політичних опонентів, гомосексуалістів, невиліковно хворих, душевнохворих, наркоманів. За останніми дослідженнями, кількість жертв геноциду ромів, який був організований і здійснений нацистами в 1935-1945 роках на території Німеччини, країн-союзників Третього рейху та окупованих країн становить 200 000 – 1 500 000 осіб.

Першими жертвами геноциду ромів в Україні стали п'ять таборів, які розміщувалися навколо Києва. За кілька днів вересня 1941 року ці табори, були цілковито знищені нацистами.

У каральних акціях окупаційного режиму в Україні було знищено порядку 19 000 — 20 000  осіб ромської національності. Тільки у Бабиному Яру окупанти розстріляли 10 000 ромів. У Миколаївській області, а саме в с. Красненьке Кривоозерського району було закатовано близько 5 000 карпатських ромів.

Цьогоріч, за ініціативи міжнародної громадської організації ромів «КЕТАНЕ» та Ромської ради України при підтримці Міністерства культури України, Київської міської державної адміністрації, Ромської програми Міжнародного фонду «Відродження», 2 серпня в м. Києві пройдуть заходи з вшанування пам’яті жертв голокосту, в яких візьме участь делегація  громадської організації «Миколаївське обласне товариство ромів «Романі Бахт» на чолі з головою, заслуженим працівником культури України Володимиром Юрковським.

В рамках заходу відбудеться:  жалобний мітинг у Національному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр»,  покладання жалобного вінка в води  Дніпра на Рибальському острові, вечір пам’яті та скорботи у Маріїнському парку «Циганські романси над Дніпром».

 

Всі події →