Головна Адміністративні послуги Громадське обговорення Оголошення
«ЧУДОДІЙНА СИЛА КУПАЛЬСЬКОЇ НОЧІ».

06/07/2018

Івана Купала - одне з найбільш містичних слов'янських свят, яке відзначають в ніч з 6 на 7 липня. Існує безліч традицій та обрядів пов'язаних зі святом Івана Купала. Молодь стрибає через багаття, всі шукають загадковий цвіт папороті,  дівчата плетуть вінки та ворожать на любов та  судженого.  Вінки плетуть  з польових квітів і трав, ставлять на них запалені свічки і пускають такий вінок у воду. За традицією потрібно назбирати 12 різних видів рослин і з них зробити вінок. Якщо він потоне - дівчина не вийде заміж в цьому році; якщо відплив від берега - наречений вже поруч.

     6 липня працівники Братської районної бібліотеки для дітей на зеленому майданчику біля районної бібліотеки організували народознавчу годину та майстер-клас з плетення вінків «Чудодійна сила купальської ночі». Бібліотекар розповіла учасникам заходу історію свята, яке прийшло до нас з давніх – давен та символізує очищення від усього гріховного вогнем та водою. Це свято краси природи, молодості, шляхетності дівочої вроди та жіночої доброти. В цей день за народним повір'ям відбуваються різні дива: трави і квіти набувають магічної сили, земля відкриває свої скарби, сонечко спускається з неба, щоб викупатися  у річці.  Всі святкові дійства відбуваються навколо Купальського вогню, який розпалюють біля річки або ставка. Хлопці заздалегідь дбають про хмиз, адже вогонь повинен горіти цілу ніч, а дівчата в цей час плетуть вінки. Тож  працівники бібліотеки разом з дівчатками  поринули у потаємне вінкоплетіння з польових квітів. Вінок – символ дівочої честі, вроди, сонячної долі, тож плетучи віночок кожна дівчинка вкладала всю свою душу, бо у кожної своя доля, свій вінок у житті. Поетичні рядки відомої Миколаївської поетеси Людмили Чижової зі збірки «Купальська містерія зеленого свята» прийшлися до душі дівчатам, адже вони гармонійно влилися в святковий, радісний настрій. Приємною несподіванкою стала поява на святі маленької  братчанки, яка з задоволенням позувала на радість всім учасникам заходу.

           А завершився захід яскравою фото сесією та гарним святковим настроєм, який поселив в серцях наших дівчаток радість пізнання краси традиції українського народу, дав можливість поринути у світ таємничої купальської обрядовості!!! Зі святом Івана Купала!!!

 

 

Всі події →