Головна Адміністративні послуги Громадське обговорення Оголошення
Бібліотека збирає друзів!

12/04/2018

І знову Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.О. Лягіна радо зустріла друзів та влаштувала справжнє свято, в рамках бібліотечної  програми «Дружать діти – дружать народи».

11 квітня працівники відділу обслуговування учнів 5-9 класів знайомили читачів та гостей заходу з культурою, звичаями та традиціями циган, під час рома-мандрівки «Дром довжиною в життя».

Зустріч проводилася спільно  з Миколаївським обласним товариством ромів «Романе Бахт», який очолює заслужений працівник культури України та керівник народного циганського ансамблю «Бахтале» Юрковський  Володимир Олександрович.

Бібліотекарі підготували цікавий відеоряд, який відкрив для гостей  загадковий світ ромської нації.

Діти й дорослі залюбки брали участь у  пізнавальних  інтерактивних завданнях, які знайомили усіх з особливостями ромською культури  -  кросворд «Циганський колорит», гра- збиранка «Ромська народна мудрість» та гра «Чиє це ім’я?» та змогли заробити золоту смачну монетку.

А запрошені діти - учні ЗОШ 13 неймовірно виразно та щиро продекламували вірші зі збірки "Циганські шляхи" ромського поета Ніко Сатхкевічо.

Окрасою свята ромської культури стали виступи юних чарівних красунь -  учасниць колективу «Терне Рома», керівником  якого є Вікторія Чорна.

Дівчата подарували всім гарний настрій,  яскраві емоції  та  незабутні враження від запальних ромських танців.

Щиро та натхненно лідер молодіжного циганського руху Ізаура  Дріма розповіла глядачам про перспективу навчання ромської молоді, яка в майбутньому може досягти професійних висот в різних галузях.

Під час невимушеної розмови глядачі усвідомили, що роми – народ зі своїми звичаями та культурою, які на протязі багатьох століть не загубили своєї унікальності та мудрості, саме цьому варто б навчитися багатьом народам!

 

Всі події →