Головна Адміністративні послуги Громадське обговорення Оголошення
«Від громади до громади»: Прибужанівська ОТГ.

05/04/2018

На Миколаївщині триває культурна акція «Від громади до громади», ініційована обласним центром народної творчості. Цього разу 4 квітня робоча група проекту знайомилася з потенціалом Прибужанівської об’єднаної громади Вознесенського району. Творчі здобутки яких населених пунктів увібрало нове територіальне утворення, які фахівці очолюють роботу сфери культури однієї з найперспективніших туристичних зон Миколаївщини? Про це та багато чого іншого — далі в статті.

Про громаду

У результаті процесу з децентралізації, у 2017 році на Вознесенщині відбулося добровільне об’єднання сільських рад в одну велику громаду, у яку увійшли 6 сіл. На території селищної ради діють і успішно розвивають творчий потенціал населення Прибужанівський, Мартинівський, Новосілківський, Тімірязєвський, Дмитрівський, Яструбинівський будинки культури та центр дозвілля.

При сільських будинках культури працюють:

·       читці та вокальні солісти Тімірязєвського СБК;

·       вокальний ансамбль «Зорі над Бугом» Прибужанівського СБК;

·       ансамбль баяністів Прибужанівського СБК;

·       вокальний ансамбль «Вербиченька» Яструбинівського СБК.

У кожному із закладів культури клубного типу працюють одна чи дві особи, які забезпечують культурно-освітню діяльність населення.

Що зробили

Заступник голови Прибужанівської сільської ради Мирослава Зайва розповіла, що за час існування громади в рамках проекту «Добре» в кожен будинок культури придбали акустичну апаратуру, екран, проектор, настільні та спортивні ігри, ноутбук.

Голова Прибужанівської ОТГ Олександр Тараненко зазначив, що в цьому році планується реалізація проектів з проведення опалення в будинках культури та ремонту дахів.

Також у перспективних планах громади першочерговим завданням є створення комфортних умов для проведення дозвілля людей різного віку в центрах культури: теплих, затишних та осучаснених.

Культурне багатство

Клубні заклади Прибужанівської ОТГ мають велику вагу в залученні найширших верств населення до надбань традиційної культури та мистецького аматорства. Вони є основними осередками, які, спрямовуючи свою роботу на збереження й розвиток традиційного народного мистецтва, задоволення культурних, естетичних потреб населення шляхом залучення до участі в культурно-дозвіллєвій та культурно-освітній роботі, пропонують культурні послуги в різних селах громади та в районному центрі.

Колективи художньої самодіяльності громади — це та перлина, яка сьогодні вже є найголовнішою прикрасою громади. У цьому  робоча група проекту «Від громади до громади» пересвідчилася під час концертної програми, підготовленої колективами Прибужанівської ОТГ. Вокальний ансамбль «Зорі над Бугом» виконали українську народну пісню «Стояла в лісі береза», демонструючи прекрасну манеру хорового співу. До глибини душі кожного присутнього зміг доторкнутись 15-річний Євген Баймайстрюк, який так зворушливо читав «Благословен будь поступ!». Здивував учасників заходу своєю яскравою та запальною грою ансамбль баяністів. Привернули увагу комісії вокальні таланти ансамблю «Вербиченька» своїми жартівливими народними піснями. Закінчився концерт незабутніми виступами вокалістів Ольги Вокалюк та Тимофія Полащанюка, які підготували для гостей свої улюблені пісні.

На завершення зустрічі члени робочої групи проекту «Від громади до громади» поспілкувалися з керівниками творчих колективів Прибужанівської ОТГ. Начальник управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА Михайло Димитров закликав керівників громади не бути байдужими до своїх односельчан та запропонував допомогу в розвитку культури в Прибужанівській громаді. Директор Миколаївського обласного центру народної творчості, заслужена артистка України Наталія Баштова подякувала громаді за теплий прийом та бажання співпрацювати для успішного осучаснення сфери.

 

Всі події →