Головна Адміністративні послуги Громадське обговорення Оголошення
«Точка відліку».

07/12/2017

6 грудня в читальній залі Кривоозерської центральної районної бібліотеки відбулося розширене засідання кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA «Єднання» при Кривоозерській ЦРБ в рамках Всеукраїнського Тижня права. Учасниками засідання стали учні 9 класу Мазурівського НВК, учні 10-х класів Кривоозерських ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та №2 з вчителями медіаосвіти Кобильчак І.В. та Мержієвським Є.Ю. Перед початком засідання перед аудиторією виступила Матвієць І.М.,  завідувач Кривоозерського районного сектору Управління державної міграційної служби України в Миколаївській області. Інна Миколаївна представила молоді новий вид паспорту України, що містить безконтактний електронний носій із біометричними даними власника документу та ознайомила з процедурою отримання електронних паспортів для громадян України.

В якості запрошених експертів у засіданні взяли участь - заступник начальника Кривоозерського бюро правової допомоги Кернасовська О.Ю., головний спеціаліст Кривоозерського бюро правової допомоги Формагей А.П., старший інспектор Кривоозерського районного сектору з питань пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції майор внутрішньої служби Флоренко Т.А. та фахівець з соціальної роботи із суб’єктами пробації Малик А. А. Присутні переглянули документальний фільм«Точка відліку» польського режисера Міхала Щесняка.

Міхал Щесняк – польський кінорежисер. В 2015 році отримав нагороду за фільм «Точка відліку» у Мадриді, на британському фестивалі документального кіно та став переможцем конкурсу DOCU/КОРОТКО Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Головна героїня Анета «бунтувала по повній» у дев’ятнадцять років й опинилася у в’язниці за вбивство бабусі. Щодня Анета виїжджає за стіни в’язниці до будинку спокійної старості, щоб доглядати за хворою з раннього дитинства пані Геленою. Розмови з підопічною помагають Анеті зрозуміти, як багато вона має і допомагають повірити в себе перед важким випробуванням, що чекає на неї.

Фільм демонструвався методом «Стоп кадр», під час якого модератор медіаклубу Коваль А.І. вела дискусію з учасниками, звертаючи їх увагу на певні епізоди. Про порушені головною героїнею права людини вела мову Кернасовська О.Ю. По завершенні перегляду фільму експерти Флоренко Т.А. та Малик А.А. ознайомили присутніх з роботою сектору з питань пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції. Провели паралель як відбувають покарання засудженні в Польщі та в Україні.

Всі події →