Головна Адміністративні послуги Громадське обговорення Оголошення


Народні читання 2017

05/09/2017

 Учбовий рік в недільній школі, яка функціонує при Миколаївському обласному товаристві поляків розпочався "Народними читаннями", які були започатковані колишнім Президентом Республіки Польща Броніславом Коморовським у 2012 році.

"Народні читання 2017" відбулися у 130 країнах світу під патронатом президента Польщі Анджея Дуди. Таким чином, керівництво держави звертає увагу на багатство польської літератури, пропагує її, піклується про польську мову та укріплює почуття самоідентичності.

З-поміж чотирьох творів щороку учасники акції на сайті обирають один. Цього року це – "Весілля" Станіслава Виспянського, один зі знакових творів польської літератури. Вперше п’єса поставлена на сцені Краківського театру ім. Ю. Словацького. Твір описує реальну подію - весілля поета Луціана Риделя із селянкою Ядвігою Міколайчикувною. Драма висвітлює основні проблеми польського суспільства на шляху до здобуття незалежності. "Весілля" прославило ім'я Виспянського, а критика і спільнота назвали його четвертим пророком польського народу.

Миколаївське обласне товариство поляків вже вдруге взяло участь у "Народних читаннях". Більше 20 учнів зіграли персонажів "Весілля". Учасники були одягнені у краківські костюми, костюми міста, де драма була написана і вперше представлена у театрі. Після читання учні разом з вчителькою Кристиною Ксенжопольською, яка вже шість років навчає мешканців Миколаївщини польській мові і літературі, пили чай і ділилася своїми враженнями про твір Виспянського та красу польської літератури.

Всі події →