Головна Адміністративні послуги Громадське обговорення Оголошення


Завершення VII Всеукраїнського фестивалю-конкурсу гумору та сатири «Усмішки Глазового».

01/07/2017

 

З 26 по 30 червня на базі санаторію «Борисфен», що у місті Очаків, тривала конкурсна програма VII Всеукраїнського фестивалю-конкурсу гумору та сатири «Усмішки Глазового», у якій взяли участь 58 читців з 12 областей України: Вінницької, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Львівської, Одеської, Полтавської, Сумської, Херсонської, Черкаської, Чернівецької областей. Миколаївщину представили 26 учасників ‒ володарі Гран-прі та лауреати перших місць обласного конкурсу розмовного жанру «Барви надії» та обласного фестивалю дитячої та юнацької творчості «Art-mix. Миколаївський обласний центр народної творчості за сприяння Міністерства культури України, а також управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації щороку надає можливість проявити свої таланти переможцям обласних та регіональних фестивалів розмовного жанру з усієї України. Цього року фестиваль відбувся всьоме. урочистої атмосфери заходу додала ще й ювілейна дата ‒ 95 років від дня народження нашого земляка, ім’я якого не лише увінчало назву фестивалю, а й назавжди увійшло до переліку талановитих особистостей Миколаївщини світового рівня, метра мистецтва гумору та сатири Павла Глазового.

 Свою творчість конкурсанти заявляли у номінаціях:

·       «Читці»;

·       «Співаний гумор»;

·       «Автори-виконавці»;

·       «Танцювальний гумор».

 

Оцінювали виступи учасників почесні члени журі, серед яких яскраві майстри художнього слова:

Анатолій Паламаренко, голова журі, народний артист України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, Герой України;

Сергій Мисечко, директор та художній керівник Житомирського обласного театру ляльок;

Світлана Нікітасенко, провідна актриса Миколаївського українського театру драми та музичної комедії, заслужена артистка України.

 

29 червня, у передостанній день VII Всеукраїнського фестивалю-конкурсу гумору та сатири «Усмішки Глазового», учасники і гості мали можливість відвідати майстер-клас від голови журі Анатолія Паламаренка. Слухайте класичну музику, дивіться красивий живопис, насичуйтесь красою з життя , а головне ‒ багато читайте справжньої літератури. «Наші сучасники забули, що таке тримати в руках книгу»,‒ каже митець,‒ «а книга – це жива істота, яку треба відчути й пронести крізь все єство». Це перший секрет успіху мистецтва художнього читання. Далі майстер зупинився на важливості правильного формування власного образу, адже акторам на сцені допомагають багато факторів: грим, декорації, інші дійові особи, а читець працює з глядачем один на один. Його помічники ‒ талант, харизма та наполеглива праця. Анатолій Паламаренко у практичній формі продемонстрував присутнім механізм народження слова, а ще поділився авторською технікою окреслення головного слова у фразі й пояснив суть поняття «тіньового шлейфу». Що таке наповнене й порожнє слово, як правильно обрати текст, у чому секрет успішного виступу читця гумору ‒ це далеко не весь перелік питань, на які дав відповіді народний артист України під час зустрічі. З великим задоволенням він читав уривки з улюблених класичних творів української та світової літератури, зупинявся, робив коментарі та вів жвавий діалог з учасниками майстер-класу.

За підсумками конкурсної програми члени журі визначили наступних переможців:

Гран-прі

Багрійчук Павло – Чернівецька область;

Воловик Марина – місто Вінниця;

Лапчук Михайло – Івано-Франківська область;

Мельник Юрій – Закарпатська область;

Українець Віктор – Чернівецька область;+

Боришкевич Денис – місто Миколаїв;

 

І місце

Кізім Олександр – Миколаївська область;

Саваріна Зофія – Миколаївська область;

Селезень Марія – Черкаська область;

Бойченко Юлія – Миколаївська область;

Михайлова Лілія – Миколаївська область;

Симоненко Світлана – Черкаська область;

Нечай Богдана – Черкаська область;

Делінкевич Андрій – Львівська область;

Конічик Андрій – Львівська область;

Коробчинський Дмитро ‒ Вінницька область;

Малінська Ірина – Миколаївська область;

Діку Карина – Миколаївська область;

Андрієвська Ксенія – місто Миколаїв;

Стрелецький Єгор – місто Миколаїв;

Василенко Тимур – Одеська область;

Каганюк Микола – Миколаївська область;

 

Під час нагородження конкурсанти отримали від Миколаївського обласного центру народної творчості дипломи фестивалів, пам’ятні подарунки, а також сертифікати про проходження майстер-класів, які тривали протягом фестивальної програми. Незабутні враження й величезну кількість приємних емоцій додали творчі вітання від членів журі, а також директора фестивалю, заслуженої артистки України Наталії Баштової. Бурхливими оваціями глядачі проводжали зі сцени й свого улюбленця Анатолія Паламаренка, який прочитав учасникам та гостям фестивалів кілька своїх улюблених творів.

Захід висвітлювався в ефірі ТК «Миколаїв», радіо «Бузька хвиля», газетах «Рідне Прибужжя», «Вечірній Миколаїв», на сайті МОЦНТ, інтернет-мережі.

Всі події →