Головна Адміністративні послуги Громадське обговорення Оголошення


150-річчя з дня заснування Південнослов'янського пансіону в м. Миколаєві.

21/04/2017

 21 квітня 2017 року у приміщені Миколаївського обласного Краєзнавчого музею "Старофлотські казарми" з відкриття бюста - пам’ятника  засновнику пансіону Тодору Мінкову, розпочалися заходи з нагоди 150 річниці від часу заснування Південнослов'янського пансіону в м. Миколаєві.

         На урочистостях були присутні та звернулися з привітаннями до учасників заходу: Миколаївській міський Голова Олександр Сенкевіч, народні депутати України Тарас Кремінь та Ігор Бриченко, начальник управління культури, національностей та релігій Михайло Димитров, голова болгарського товариства ім. Івана Вазова Олександр Атанасов, науковці та освітяни Миколаївщини, Харківщини  й Республіки Болгарія.

        Кандидат історичних наук, болгарист Володимир Гамза ознайомив присутніх зі сторінками історії Південнослов'янського пансіону, внеском Тодора Мінкова у формування еліти балканських країн.

 

         Дводенною програмою заходів, в яких планується участь близько 500 осіб, передбачена презентація репринтного видання книги Петра Абрашева "Південнослов'янський пансіон Т. Мінкова. Спогади", прем'єра  фільму "Південнослов'янський пансіон Т. Мінкова у Миколаєві", круглий стіл "Роль Південнослов'янського пансіону у формуванні балканських еліт", ІІ міжнародна конференція "Слов'янські читання" та святковий концерт у Центрі болгарської культури "Софія"в мкр. Тернівка (місці компактного проживання болгар в області).

 

 

     

Всі події →