Головна Адміністративні послуги Громадське обговорення Оголошення


Дискусійна трибуна «Жінки у Збройних силах України» в обласній універсальній науковій бібліотеці ім.О.Гмирьова

19/04/2017

18 квітня в обласній універсальній науковій бібліотеці ім.О.Гмирьова  проведено дискусійну трибуну за темою «Жінки у Збройних силах України» за участю представників органів місцевої влади, громадських організацій та військовослужбовців.

Начальник відділу по роботі із сім’єю департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації З. Г. Дмитрієва звернула увагу учасників зустрічі на те, що кількість жінок у Збройних силах України з кожним роком збільшується, і позитивним моментом є розширення військово-облікових спеціальностей офіцерських посад саме для військовослужбовців-жінок. Заступник голови Міжнародного благодійного фонду сприяння розвитку демократії «Відродження України»  Н. М. Желєзнова зауважила, що сьогодні в суспільстві відбувається етап становлення жінок у Збройних силах, і все більше жінок бачать себе в армії.  Крім того, державний сектор безпеки згідно з європейськими стандартами, повинен бути відкритим для жінок та відповідати гендерним зобов’язанням України.

Заступник командира бригади по роботі з особистим складом військової частини А-0224 майор Я. М. Калашник зазначив, що сьогодні армія не готова до того, щоб жінки повноправно відчували себе нарівні з чоловіками – це і відсутність умов і медичних послуг, і забезпечення особистих потреб для жінок. З результатами соціологічного дослідження, присвяченого соціалізації жінок у Збройних силах України, присутніх ознайомила консультант психологічної допомоги Миколаївського Національного університету ім. В. О. Сухомлинського Д. С. Гулькова. Вона також закцентувала увагу присутніх на критеріях, рушійних силах та психологічних аспектах жінок, які проходять військову службу. Офіцер-психолог 79-ої Миколаївської окремої десантно-штурмової бригади лейтенант Я. М. Ковалівська відзначила, що жінки в армії постійно вимушені доводити свою рівність з чоловіками, причому рівність для жінок – це відповідальність перед самою собою.     

Своїми спогадами і враженнями про службу в армії поділилася фельдшер медичної служби, молодший сержант в/ч 1795 І. А. Кузьменко.

Учасники заходу активно дискутували щодо питань, що порушувалися під час обговорення, і прийшли до спільного висновку, що основними недоліками є наявність пострадянських стереотипів щодо перебування жінки в армії, відсутність військовослужбовців-жінок на керівних посадах, наявність гендерної дискримінації жінок та недостатність реформ щодо заохочення жінок в збройні сили України.

Увазі присутніх були також запропоновані перегляд відеороликів за темою зустрічі та книжкова експозиція «Жінки та збройні сили: українські реалії».

 

 

Всі події →