Головна Адміністративні послуги Громадське обговорення Оголошення


«Афганістан: повік болить у наших душах».

17/02/2017

Є дати, які сумними рядками, гіркими спогадами закарбувалися в наших серцях. Ми добре пам’ятаємо той час, коли через десятки років після Великої Вітчизняної в мирне життя тисяч юнаків увірвалася жорстока війна, пам’ятаємо і те тривожне слово «Афганістан». Скількох красивих, здорових молодих людей вона скалічила фізично, скільком коштувала життя… І це в найкращу пору юності - час великих планів і надій, першого кохання.

16 лютого в читальній залі Кривоозерської центральної районної бібліотеки зібралися юнаки та дівчата – учні 7 та 11 груп Кривоозерського професійно-аграрного ліцею з викладачами Ткач Ю.М. та Салабай В.В. на урок історичної правди «Афганістан: повік болить у наших душах», присвячений Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Бібліотекарі Гончарук В.М. та Кузьмінська В.В. ознайомили молоде покоління з трагічною сторінкою нашої історії, розповіли про земляків Галку Володимира Йосипович та Рейваха Юрія Васильовича, які служили і загинули під час виконання військових операцій в Афганістані. Розповідь супроводжувалася мультимедійною презентацією та переглядом відеороликів. Бібліотекар читального залу Вусатенко Р.К. презентувала тематичну книжкову виставку "На їхню долю випала війна".

Глибоко в народну пам’ять врізалася саме неоголошена афганська війна. За кожним воїном-афганцем – доля, життєвий подвиг, крок у безсмертя. Там серед моторошних смертей, коли життю щохвилини загрожувала небезпека, вони мужніли і загартовувалися. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх загиблих воїнів-інтернаціоналістів.

 

Війна. Чужа. Неждана. Непотрібна.

 Геройство. Біль. Дочасна сивина.

 Прокляття чаша випита до дна.

 Жорстока тиша. Вибухоподібна.

 

 Ніхто не забутий,

 На попіл ніхто не згорів…

 Солдатські портрети

 На вишитих крилах пливуть.

 І доки є пам’ять людей

 І живуть матері,

 Доти й сини, що спіткнулись об кулі,

 Живуть.

Всі події →