Головна Адміністративні послуги Громадське обговорення Оголошення
Читаюча дитина – майбутнє України.

28/10/2016

27 жовтня 2016 року в приміщенні Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В. О. Лягіна відбувся Обласний круглий стіл «Найвища технологія ХХІ століття: Дитина, яка читає».

Круглий стіл організований Миколаївською обласною бібліотекою для дітей ім. В. О. Лягіна спільно з Миколаївським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти. Модератором виступила кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри теорії і методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Гич Галина Миколаївна. Метою заходу стало обговорення ефективних методів залучення до читання дітей та визначення стратегічних напрямків розвитку бібліотек для дітей Миколаївщини.

За круглим столом зібралися люди, небайдужі до проблем дитячого читання, які працюють з книгою, дітьми та родиною. В засіданні взяли участь представники влади, громадськості: депутат Миколаївської обласної ради, голова постійної комісії з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту Іванова Н. В., заступник начальника управління культури, національностей і релігій Миколаївської облдержадміністрації, начальник відділу закладів культури та охорони культурної спадщини Поддубна Л. О., заступник начальника управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю – начальник відділу розвитку інформаційної та видавничої сфер Іваненко О. О., заступник директора департаменту освіти і науки - начальник управління освіти та ресурсного забезпечення Удовиченко О. О.; відомі фахівці в області читання: директор ЦБС для дітей м. Миколаєва Семілєт Н. В., директор науково-методичної бібліотеки м. Миколаєва Роскіна Т. І., заступник директора Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова Моісеєва Н. В., миколаївські письменники – члени Національної спілки письменників України Чижова Л. Я. і Марущак В. І., письменники Інесса Зав’ялова, Степан Чегінцев та Ангеліна Кріхелі, а також провідні спеціалісти обласних, міських, районних та шкільних бібліотек Миколаївщини, викладачі вищих та середніх навчальних закладів, видавці, батьки. Також в роботі за допомогою Skype зв’язку взяла участь професор кафедри видавничої справи та редагування Української академії друкарства, доктор наук із соціологічних комунікацій Огар Емілія Ігорівна (м. Львів).

В рамках круглого столу відбулось обговорення проблем сімейного читання, обмін досвідом спільної діяльності сім'ї, школи  та бібліотеки по залученню дітей до читання. В процесі роботи виступаючі торкнулися найактуальніших тем сьогодення: як укомплектувати бібліотеки потрібною, гідною літературою, чи замінить електронна книга паперову, як захопити дитину читанням, які методики читання найефективніші, як піднести книгу, щоб дітям було не лише корисно, а й цікаво, хто це повинен робити і багато іншого. За підсумками роботи учасники прийняли рекомендації, в основу яких включені стратегічні напрямки діяльності за даною темою.

Робота круглого столу транслювалася в он-лайн режимі на відеоресурсі YouTube каналу «Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В. Лягіна», де бажаючі мали змогу залишати коментарі або питання у чаті під час перегляду трансляції.

Всі події →