Головна Адміністративні послуги Громадське обговорення Оголошення
В бібліотеках області, що обслуговують дітей, пройшов другий етап обласної літературної Акції – День читання «Читай – пізнай свій рідний край», присвяченої творчості літераторів-краян – ювілярів 2016 року.

16/09/2016

15 вересня 2016 року в усіх бібліотеках області, що обслуговують дітей пройшов другий етап обласної літературної Акції – День читання «Читай – пізнай свій рідний край», присвяченої творчості літераторів-краян – ювілярів 2016 року. Акція проводиться в рамках Року ювілеїв літераторів-краян на Миколаївщині, затвердженого розпорядженням голови Миколаївської облдержадміністрації від 29.01.2016 № 26-р. Організатором виступає Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В. О. Лягіна. Цього разу бібліотекарі знайомили читачів з творчістю миколаївських письменників К. О. Голубкової, Дніпрової Чайки (Л. О. Березіної-Василевської), А. М. Топорова, А. В. Харлановича. У рамках зазначеної Акції в обласній бібліотеці для дітей ім. В. О. Лягіна відбулися:

Ø  День поетичного настрою «Поезії промінчик золотий» (відділ обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1-4 класів). Читачі-учні 3-А класу ЗОШ № 59 стали учасниками письменницького перфомансу – театралізованого дійства – сама Дніпрова Чайка завітала до них, щоб поспілкуватися зі своїми маленькими читачами, розповісти про своє життя і творчість та продекламувати вірші. В свою чергу школярі довели поетесі, що вони читають і вивчають її твори і зробили незвичайний подарунок – яскраву інсценізацію дитячої комічної казки «Коза-дереза».

              Під час заходу дітей привітали і наші колеги – бібліотекарі Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки за допомогою скайпу. Вони поділилися з нашими читачами цікавими фактами життя відомої землячки і пограли з ними в інтерактивну гру «Справа №2: Дніпрова Чайка».

Ø  Голосні читання «Читаймо рідне, читаймо найкраще!» (відділ обслуговування учнів 5-9 класів), присвячений творчості Катерини Голубкової і Анатолія Харлановича. Учасниками літературного свята були учні Першої української гімназії та їх викладачі. До бібліотеки завітали Миколаївські письменники – Ольга Сквирська і Степан Чігінцев. Ведучі свята Тетяна Мальцева і Вікторія Доній за допомогою медіапрезентації та відеороликів познайомили дітей з творчістю К. Голубкової і А. Харлановича. Ольга Сквирська прочитала вголос свої улюблені вірші Катерини Голубкової, а потім поділилася своїми секретами народження поезій та власним досвідом. Вірші Анатолія Харлановича прочитала бібліотекар Світлана Кулакова. Степан Чігінцев розповів про свої рецепти щастя та радості, виконав на гітарі свої улюблені мелодії, які надихають його на творчість. Зустріч пройшла дуже жваво. Учні розгадували ребуси, анаграми, відповідали на питання вікторин, задавали питання молодим миколаївським літераторам, уважно слухали їх настанови і поради, адже серед присутніх на святі було немало юних дарувань, які щойно відкривають свою пробу пера.

Ø    Година пізнання «Мистецька спадщина письменників-краян» (відділ масової роботи і естетичного виховання) для учнів 8-9 класів Миколаївського класичного ліцею та учнів 8 класу ЗОШ №13. Миколаївська земля подарувала не тільки Україні, а й світові багатьох видатних письменників: Дніпрова Чайка, Олесь Бердник, Спиридон Черкасенко, Микола Вінграновський тощо. Але ці особистості відомі не тільки у літературі, але й в мистецтві. Микола Вінграновський – письменник, кінорежисер, актор. Олесь Бердник – за його твором знято найпопулярніший у 20 ст. фантастичний фільм. Спиридон Черкасенко – письменник, драматург. Дніпрова Чайка – письменниця, створила лібрето опер «Коза-дереза», «Пан Коцький» та ін. Діти мали змогу прослухати уривок з опери «Коза-дереза» і проаналізувати, чим відрізняється звичайна казка від опери. Багато пісень написано на вірші нашого земляка Спиридона Черкасенка. Одну з таких пісень, «Тихо над річкою» можна було почути на заході. А про Миколу Вінграновського і говорити годі: письменник, актор, режисер… «Величальна колискова» на вірші Миколи Вінграновського у виконанні Ніни та Тоні Матвієнко стала прикрасою зустрічі. Діти мали змогу переглянути уривок з кінострічки «Назустріч мрії», за мотивами повісті Олеся Бердника «Серце Всесвіту».

Всі події →