Головна Адміністративні послуги Громадське обговорення Оголошення
Про підсумки обласного творчого огляду «Ми - Українці» (до 25-річчя незалежності України).

07/09/2016

З метою формування у дітей любові до рідної землі, національної гідності, розвитку інтелектуальних та творчих здібностей дітей, підтримки професійної майстерності бібліотечних працівників, на честь 25-річчя незалежності України з ініціативи Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В. О. Лягіна, за сприяння управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації, в січні-серпні 2016 року в Миколаївській області пройшов обласний творчий огляд «Ми - Українці». Огляд проводився у трьох номінаціях: І – «Омріяна Україна очима дітей» (дитячі творчі роботи за напрямками: літературна творчість, декоративно-прикладне  та образотворче мистецтво, електронний медіа ресурс), ІІ – «Люби рідне, читай – українське» (творчі  звіти бібліотечних закладів Миколаївщини про проведення для дітей заходів патріотичної спрямованості), ІІІ – «Усі ми діти твої, Україно!» (проведення інтерактивних скайп-зустрічей читачів-дітей Миколаївщини з дітьми з різних куточків України). Учасники огляду – діти, дитячі творчі колективи, а також бібліотекарі та колективи районних і сільських бібліотек – готували власні конкурсні проекти (літературні твори, малюнки, плакати, різноманітні вироби, електронні медіаресурси, творчі звіти з патріотичного виховання дітей, описи підготовки та проведення скайп-зустрічей), в яких відзначали особливе ставлення до Батьківщини, любов до природи, сім'ї, рідного міста, виняткове розуміння патріотичного виховання дітей.

У січні-травні цього року майже в усіх районних бібліотеках для дітей Миколаївської області пройшли районні (міські) відбіркові етапи Огляду,

На адресу обласного журі в номінації «Омріяна Україна очима дітей» надійшло 141 робота дітей-учасників – переможців районних турів, з них: 44 поетичних та прозаїчних творів, 55 малюнків, 38 виробів декоративно-прикладного мистецтва та 4 електронних медіа ресурси. Всі надіслані конкурсні роботи дітей-учасників відповідали умовам Огляду, тобто самостійно і оригінально виконані та відтворювали патріотичний настрій. Діти в свої роботах зобразили українське село, створили образ майбутньої України, в якій вони хочуть жити, висловили свої бажання бачити мир на рідній землі та поділились почуттям гордості і поваги до неї. Всі учасники дуже добре попрацювали, але найголовніше, що вони ще раз для себе задумалися над словом «Батьківщина», глибше відчули його сенс.

В номінації «Люби рідне, читай українське!» брали участь колективи районних (міських) бібліотек для дітей області, фахівці сільських бібліотек-філій районних Централізованих бібліотечних систем, які надіслали на розгляд журі 31 творчий звіт про проведення для дітей заходів патріотичної спрямованості. Діяльність бібліотек нерозривно пов'язана з духовно-моральним, естетичним і патріотичним вихованням. Що б не робила бібліотека, головна її мета - залучення до читання, до рідного слова, до історії і сучасного життя України. Сьогодні соціальне партнерство і проектна діяльність бібліотек дали можливість зробити сучасну бібліотеку соціально значущої організацією. Бібліотеки підкреслюють тісний зв'язок між патріотичним і моральним вихованням, а саме формування в молодій людині поваги до себе і оточуючих.

В рамках Огляду в номінації «Усі ми діти твої, Україно!» відбулося проведення конкурсних інтерактивних скайп-зустрічей читачів-дітей Миколаївщини з дітьми з різних куточків України. 15 районних бібліотек, що обслуговують дітей і 1 сільська бібліотека філія надіслали свої конкурсні роботи-описи про підготовку та проведення скайп-спілкування. Сучасні комп`ютерні технології та Інтернет дали можливість бібліотекам 39 разів об’єднати дітей, незважаючи на географічні відстані між ними. Було підготовлено та проведено скайп-зустрічі з читачами районних бібліотек Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Одеської, Полтавської, Сумської, Херсонської,  Хмельницької областей. Основною темою скайп-спілкування було святкування 25-річчя Незалежності України, під час якої діти-учасники вітали один одного, декламували вірші, проводили різноманітні майстер-класи з представленням місцевого колориту та ділилися своїми думками, мріями про майбутнє України. Кожен зміг розповісти про свою маленьку Батьківщину, навчальний заклад, свої захоплення та улюблені книжки, висловити щире почуття любові до всієї України. На завершення учасники обмінялися побажаннями нових творчих досягнень та запрошували одне одного в гості. Отож, онлайн-спілкування дали можливість дітям з різних куточків України познайомитись, подружитись і посприяли формуванню у дітей почуття єдності та любові до рідної землі.

Протягом липня-серпня обласне журі Огляду оцінювало всі подані конкурсні роботи. До складу журі входили представники організаторів Огляду, творчих спілок, керівники обласних закладів культури, провідні фахівці бібліотечних установ міста і області. Були визначені переможці у відповідних номінаціях, які були нагороджені дипломами управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної державної адміністрації та символічними подарунками. Ними стали:

у  номінації  «Омріяна Україна очима дітей»:

Напрямок «Літературна творчість»:

І Вікова категорія (6-10 років):

І місце – Яремчук Анна, 8 р. (Новобузька районна бібліотека для дітей);

ІІ місце – Єрсак Рустам, 10 р. (Станіславчицька сільська бібліотека-філія Первомайської ЦБС);

ІІІ місце – Руденко Ольга, 7 р. (Бібліотека № 4 КЗ «Бібліотечна мережа м. Вознесенська»);

ІІ Вікова категорія (11-14 років):

І місце – Мохова Христина, 11 р. (КЗ «Міська бібліотека для дітей», м. Южноукраїнськ);

ІІ місце – Мирун Назар, 14 р. (Березнегуватська сільська бібліотека-філія Новобузької ЦБС);

ІІІ місце – Каражей Тетяна, 13 р. (Краснянська сільська бібліотека-філія Березанської ЦБС);

Напрямок «Образотворче мистецтво»:

І Вікова категорія (6-10 років):

І місце – Устінченко Володимир, 7 р.(Дитяча бібліотека КЗ «Бібліотечна мережа м. Вознесенська»);

ІІ місце – Шавідзе Сніжана, 9 р. (Чорноморська сільська бібліотека-філія Очаківської ЦБС);

ІІІ місце – Суботяк Вероніка, 7 р. (Доманівська районна бібліотека для дітей, Центр соц. реабілітації дітей-інвалідів);

ІІ Вікова категорія (11-14 років):

І місце – Рогалінська Єлизавета, 11 р. (Березнегуватська сільська бібліотека-філія Новобузької ЦБС);

ІІ місце – Варшавський Андрій, 13 р. (Новоселівська сільська бібліотека-філія Арбузинської ЦБС);

ІІІ місце – Воробйов Андрій, 12 р. (Н-Костянтинівська сільська бібліотека-філія Братської ЦБС);

Напрямок «Декоративно прикладне мистецтво»:

І Вікова категорія (6-10 років):

І місце – Бецало Ілля, 8 р. (Софіївська сільська бібліотека-філія Новобузької ЦБС);

ІІ місце – Васілішина Вікторія, 10 р. (Коблівська сільська бібліотека-філія Березанської ЦБС);

ІІІ місце – Колива Володимир, 6 р. (Галаганівська сільська бібліотека-філія Снігурівської ЦБС);

ІІ Вікова категорія (11-14 років):

І місце – Деркач Катерина – «Стежка до рідного дому», 13 р. (Михайлівська сільська бібліотека-філія Веселинівської ЦБС);

ІІ місце – Читацьке об’єднання «Домовичок» - «Ти моя пісня, ти моя мрія, рідна Вкраїна моя» (Маложенівська сільська бібліотека-філія Єланецької ЦБС);

ІІІ місце – Мішкой Дар’я, 12 р. (Новобузька міська бібліотека-філія № 5);

Напрямок «Електронний медіа-ресурс»:

І місце – Авраменко Дар’я , 16 р. (Березнегуватська районна бібліотека для дітей);

ІІ місце – Вагіна Анастасія, 12 р. (Єланецька районна бібліотека для дітей);

ІІІ місце – Лавриненко Валерія, 14 р. (Казанківська районна бібліотека для дітей);

у  номінації «Люби рідне, читай – українське!»:

серед колективів міських і  районних бібліотек, що обслуговують дітей:

І місце – Новоодеська районна бібліотека для дітей;

ІІ місце – Новобузька районна бібліотека для дітей;

ІІІ місце – Березанська районна бібліотека для дітей;

серед колективів сільських і міських бібліотек філій:

І місце – Новоодеська міська бібліотека-філія;

ІІ місце – Костянтинівська міська бібліотека-філія Арбузинської ЦБС  ;

ІІІ місце – Коблівська сільська бібліотека-філія Березанської ЦБС.

у номінації «Усі ми діти твої, Україно!»:

І місце – Веселинівська районна бібліотека для дітей;

ІІ місце – Казанківська районна бібліотека для дітей;

ІІІ місце – Братська районна бібліотека для дітей.

 

Організатори конкурсу вітають переможців, висловлюють щиру подяку всім учасникам Огляду і бажають нових творчих злетів.

Відвідувачі виставки творчих конкурсних робіт дітей-учасників, яка до кінця вересня працює в читальній залі Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В. О. Лягіна, мають змогу отримати чудові враження від яскравої творчості дітей, які продемонстрували свої таланти в літературному, образотворчому та декоративно-прикладному мистецтві.

 

 

Всі події →