Головна Адміністративні послуги Громадське обговорення Оголошення
«Читай – пізнай свій рідний край!».

16/04/2016

  Під таким гаслом 15 квітня 2016 року, в рамках Року ювілеїв літераторів-краян на Миколаївщині, затвердженого розпорядженням голови Миколаївської облдержадміністрації від 29.01.2016 № 26-р, в усіх бібліотеках для дітей Миколаївської області пройшла обласна літературна Акції – День читання. Перший день Акції був присвячений життю і творчості Е. І. Январьова, Б. М. Мозолевського, В. О. Карпенка, В. П. Бойченка, Г. П. Зонтаг. Організатором виступила Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В. О. Лягіна, яка організувала і провела на своїй базі наступні соціокультурні та просвітницькі заходи.

О 12.00 у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів було проведено День поетичного настрою «Поезії промінчик золотий», на якому бібліотекарі радо поділилися поетичним настроєм з учнями 2-Б класу школи № 59 та познайомили дітей з життям та творчістю миколаївських письменників-ювілярів.

Борис Мозолевський здивував своєю цікавою біографією. Всіх вразила славнозвісна Пектораль. Дуже сподобалося малятам слухати і самим розповідати його вірші для дітей.

Справжнім святом для малечі стала зустріч з Людмилою Чижовою, адже діти полюбляють і знають ії вірші. З превеликим задоволенням діти продекламували деякі з них. Людмила Яківна напередодні склала казку для дітей про подружжя Валерія Бойченка – «Лебедина казка». Ось так легко і невимушено діти дізналися про нього як про людину зі світлою душею, а також  який внесок він зробив у творче життя Миколаївщини. Письменниця читала улюблені вірші зі збірок поезій В. Бойченка. Дуже зворушливо звучали з дитячих вуст поетичні рядки Валерія Бойченка, адже його вірші дарують дітям відчуття безмежної радості.

Не залишила усіх байдужими розповідь про відомого миколаївського поета, журналіста, почесного городянина міста Миколаєва Еміля Январьова. Його вірші сподобались дітям. Зустріч закінчилась приємним акордом: діти подивились відеокліп на пісню «Трамвайчик» (слова Е. Январьова, К. Голубкової), яка сповнена любов’ю до рідного міста. І стверджує: все буде добре!

          О 14.00 відвідувачів відділу обслуговування учнів 5-9 класів чекав літературний флешмоб «Поезії чарівні звуки вустами відомих земляків», до якого були залучені учні 10-11 класів школи № 7, викладачі, громадські активісти та відомі діячі культури і мистецтва м. Миколаєва, а саме: активіст, голова громадської організації «Добре місто» Олена Трифонова, засновник акції «Арт-Добро» Жанна Величко, громадський активіст Миколаївського міського громадського формування «Бастіон» Олексій Перро, миколаївська художниця Юлія Поліщук, волонтер Тетяна Мілевська. Запрошені гості говорили зі школярами про твори  Е. І. Январьова, Б. М. Мозолевського, В. О. Карпенка та В. П. Бойченка, ділились своїми думками про улюблені книги та ставлення до неї, а також читали поетичні рядки разом з дітьми вголос. Для запрошених були організовані показ відеоматеріалів про життя і творчість письменників-ювілярів, презентація книг, літературна виставка та захоплюючі вікторини.

Основна мета проекту – підвищення престижу кращих творів краєзнавчої дитячої літератури, виховання любові до читання і бібліотеки з метою пробудження почуття гордості за рідну землю, поваги до її літературної спадщини, а також пошук нових форматів взаємодії бібліотеки в соціокультурному просторі.  

 

Всі події →