Головна Адміністративні послуги Громадське обговорення Оголошення
Обласний семінар - практикум в обласній бібліотеці для дітей ім. В.О.Лягіна.

04/11/2015

Відповідно до наказу управління культури. національностей та релігій облдержадміністрації 03 листопада в обласній бібліотеці для дітей ім. В.О. Лягіна відбувся обласний семінар-практикум для заступників директорів ЦБС області по роботі з дітьми та працівників бібліотек для дітей «Бібліотека для дітей-сучасний ресурс освіти і розвитку дітей в інформаційному світі».

         Зважаючи на те, що у сучасному мінливому світі, з  його новими викликами і реаліями, бібліотека не може не опікуватися новою генерацією молодого покоління, бібліотечна спільнота присвятила своє спілкування сучасним проблемам у вихованні дітей і підлітків та новітнім, креативним шляхам їх розв’язання.

Семінар відкрила заступник начальника управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Лариса Олександрівна Поддубна. Продовжила роботу семінару-практикуму директор обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна Тетяна Анатоліївна Жайворонок, яка присвятила свій виступ темі «Соціалізація юної особистості – важлива місія бібліотеки в умовах сьогодення». Далі відбувся професійний брифінг, на якому було розглянуто основні питання щодо обслуговування дітей книгою в області.

         До семінару приєдналися в інтерактивному он-лайн спілкуванні,     т.в.о. завідувача відділу обслуговування дітей дошкільного та молодшого віку Національної бібліотеки для дітей Коваленко Юлія Петрівна. Тема її виступу: «Патріотичне виховання молодших школярів у бібліотечному просторі».

         З надзвичайно цікавою лекцією: «Покоління Z: читать нельзя смотреть» виступила кандидат педагогічних наук,  доцент, завідувач кафедри мовно-літературної та художньо-естетичної освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Гич Галина Миколаївна. Слухачі одержали нові знання з питань наукової класифікації читачів, психологічних особливостей різних груп споживачів інформації і методів залучення дітей до читання. Василь Іванович Шуляр, професор кафедри мовно-літературної та художньо-естетичної освіти, директор Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти присвятив свій виступ темі «Медіаосвіта і формування інформаційної культури школярів: час нових підходів». Жваво пройшла творча зустріч з давнім другом бібліотеки письменницею Л.Я. Чижовою, яка представила свою нову книгу, що ще не вийшла в світ, присвячену історії України і, зокрема, козацтву.

Цікавою для усіх присутніх виявилася інтерактивна скайп-сесія «Схід-Захід: представляємо інноваційні бібліотечні послуги для дітей», під час якої відбулися скайп-знайомство з досвідом роботи Львівської обласної бібліотеки для дітей, який представила директор Лугова Лариса Анатоліївна та Калуської районної бібліотеки для дітей Івано-Франківської області, представлений завідуючою бібліотекою Барнич Лілією Йосипівною. Головна ідея їх виступів не залишатись осторонь від життя громади, не обмежуватися винятково обслуговуванням дітей! Адже є колишні читачі, батьки малих читайликів, волонтери, члени громадських організацій, які залюбки беруть активну участь у роботі бібліотеки і надають їй допомогу.

         Наталя Вікторівна Семілєт, директор ЦБС для дітей м. Миколаєва, поділилася цікавими враженнями про роботу бібліотек Фінляндії, яка гідна наслідування.

         Нагальні проблеми сьогодення-опікування дітьми переселенців зі Сходу України, з Криму про різноманіття цих проблем розповіла Ганна Леонідівна Чмельова, провідний бібліотекар відділу обслуговування читачів-учнів 5-9 класів.  Вона поділилася чималим досвідом обласної бібліотеки для дітей у допомозі дітям - переселенцями із зони АТО, у спілкування з ними.

         З аналітичним оглядом «Методичний моніторинг професійної активності працівників бібліотек для дітей: за підсумками проведення» виступила заввідділом маркетингу та перспективних методик Тетяна Іванівна Нахова. Серед форм, що увійшли до проведення семінару-практикуму, були і світове кафе, і дискусії з різних питань, і виконання практичних завдань, і презентація творчого огляду, що надало учасникам масу неперевершено цікавої інформації для роздумів і подальшої творчої роботи колективів бібліотек для дітей області.

 

 

Всі події →