Головна Адміністративні послуги Громадське обговорення Оголошення
        Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Гмирьова (далі – Бібліотека) заснована  у 1881 р. На сьогоднішній день – це провідний просвітницький та культурний центр Миколаївської області, депозитарій краєзнавчих видань, найбільше книгосховище творів друку на півдні України, де зберігається близько 2,5 млн. книг, періодичних видань, аудіовізуальних і образотворчих матеріалів, карт, нот, патентів та інших документів з усіх галузей знань 44 мовами світу. Фондами бібліотеки користуються 28 тис. читачів, яким щороку видається понад 750,0 тис. примірників видань та 5 тис. бібліографічних довідок та консультацій. До послуг користувачів 6 спеціалізованих читальних залів, Центр електронних засобів інформації та Інтернет-центр.

         Сьогодні найбагатшими фондами Бібліотеки користуються понад 26 тис. читачів, яким щорічно надається понад 700 тис. примірників видань і 6,5 тис. бібліографічних довідок та консультацій.
         Універсальний бібліотечний фонд нараховує понад 1 млн патентів, близько 1,1 млн книг, періодичних видань, аудіовізуальних і образотворчих матеріалів, електронних ресурсів, карт, нот та інших документів з усіх галузей знань 44 мовами народів світу.
Бібліотека посідає друге місце серед обласних бібліотек за кількістю видань до 1917 р., яких налічується близько 40 тис. Особливий інтерес представляють цінні зразки писемності XVII – XX ст., серед яких – перші і прижиттєві видання праць видатних учених (М. Ломоносова, М. Карамзіна, М. Пирогова та ін.), прижиттєві і найрідші видання творів знаменитих українських, російських і зарубіжних художників слова (Т. Шевченка, М. Квітки-Основ'яненка, І. Карпенка-Карого, М. Кропивницького, І. Франка, Лесі Українки, О. Пушкіна, М. Лермонтова, Е. Золя, Ч. Діккенса). Найціннішою частиною фонду рідкісних і цінних видань є колекція стародруків XVIII ст., що нараховує 240 примірників.
         У фондах Бібліотеки зібрані колекції періодичних видань, що передплачувалися ще у XIX – на початку XX ст., а також і сьогодні: «Вокруг света», «Киевская старина», «Основа» та ін. Крім того, у фондах зберігається максимально повне зібрання краєзнавчих періодичних видань з 1893 р. і по сьогоднішній день, оскільки Бібліотека – депозитарій краєзнавчих видань (найбільший у регіоні центр інформаційних ресурсів про край).
         З метою надання актуальної та оперативної інформації користувачам бібліотека щорічно передплачує понад 800 назв журналів і газет.
Бібліотека плідно співпрацює з вищими навчальними закладами (Національним університетом кораблебудування імені адмірала Макарова, Національним державним університетом ім. В. О. Сухомлинського, Миколаївським державним аграрним університетом, Чорноморським державним університетом ім. П. Могили, Миколаївською філією Київського національного університету культури і мистецтв та ін.), громадськими організаціями (Миколаївськими обласними організаціями Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України, Національної спілки художників України та ін.).
Бібліотека є місцем проведення міжнародних, всеукраїнських науково-практичних конференцій, базою для обміну інноваціями з колегами з інших бібліотек. У той же час працівники бібліотеки представляють свою установу на професійних заходах різних рівнів: всесвітніх конгресах ІФЛА (Німеччина, Бразилія, Аргентина) і Бібліотечній Асамблеї Євразії (Росія), міжнародних семінарах і стажуваннях (США, Бельгія, Австрія, Польща), щорічних міжнародних кримських конференціях, здобуваючи новий досвід для подальшого його впровадження у практику своєї роботи.
 
Режим роботи: понеділок - четверг 10.00 – 19.00 години.
субота, неділя: 10.00-18.00 години.
вихідний: п’ятниця (влітку – субота)  

Директор: Агаркова Вікторія Вікторівна

Адреса місцезнаходження: 54001   м. Миколаїв,   вул. Московська, 9, e-mail: reglib@trion.mk.ua

тел./факс: (0512) 37-34-78 (fax), (0512) 37-31-38

Офіційний сайт: www.reglibrary.mk.ua