Головна Адміністративні послуги Громадське обговорення Оголошення
 

    Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагіна (далі - Музей)  є одним із найстаріших художніх музеїв України. Передумовами його створення стало поширення просвітництва серед народу, зміцнення патріотичних почуттів, меценатські нахили у населення. Велике значення у популяризації гуманістичних ідей образотворчого мистецтва мала активна діяльність художників – передвижників та членів Товариства південноросійських художників, які організували чисельні пересувні виставки в різних губернських і повітових містах України.

          За 100 років свого існування музей став свідком великих звершень та перетворень суспільного життя: від правління останньої царської династії, Жовтневу революцію 1917 року, становлення Влади Рад та епоху геополітичного гіганта СРСР, події Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, післявоєнну відбудову, роки Радянської влади до здобуття незалежності України та генезису нової держави. 

          Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагіна це унікальний заклад зі своїми традиціями, історією та загадками. Заснований у 1914 р., він почесно несе крізь століття ім’я уславленого художника-баталіста середини ХІХ – початку ХХ століття Василя Васильовича Верещагіна. Спадщина митця має не лише значну художню цінність, а й поширює ідеї миру серед народів світу, що залишаються актуальними і в наш час.

          За ці роки музей значно розширив коло своїх інтересів. Окрім цінних творів Василя Верещагіна, гордістю музейної колекції є витвори образотворчого мистецтва XVII-XXI століть, серед яких марини Івана Айвазовського та Руфіна Судковського; пейзажі Ісаака Левітана, Василя Полєнова, Костянтина Крижицького; портрети Федора Рокотова, Івана Крамського, Миколи Ярошенка; батальні картини Павла Ковалевського та Богдана Віллевальде; натюрморти Петра Петровичева, Костянтина Коровіна, Роберта Фалька тощо.

          На сьогодні музейна колекція налічує більше 13 000 експонатів. Це унікальні високохудожні твори образотворчого мистецтва, що становлять гідну частину світової культурної  скарбниці.

          Науковими співробітниками музею проводиться активна робота щодо поповнення музейної збірки. Нелегка, але цікава збиральницька робота  ніколи не закінчується і триватиме доти, доки існуватиме музей, існуватиме мистецтво. Проводиться значна просвітницько-популяризаційна діяльність та наукова робота.

          У музеї вже багато років сумісно з Миколаївським глиноземним заводом діє безпрецедентна програма «Відродження шедеврів», у рамках якої проводиться реставрація картин. Програма «Повернення до України» ініціювала поповнення колекції творами славетної родини Кричевських та художника-ілюстратора Михайла Петренка зі США, а також твори наших земляків з Ізраїлю та Росії.

          Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагіна – це осередок культури та активного дозвілля. Щорічно, у залах музею розгортають свою експозицію цікаві та пізнавальні виставки.

          Плідно співпрацює музей з виховними та начальними закладами міста і області. Співробітники музею проводять різнопланову діяльність щодо популяризації музейної колекції, використовують різноманітні форми та методи музейної роботи, що направлені на індивідуальний підхід до окремої вікової категорії.

          У 2002 р. за значний внесок у зберігання та популяризацію культурної спадщини В.В. Верещагіна музей було нагороджено Золотою медаллю ім. В.В. Верещагіна у зв’язку зі 160-літтям художника від  Російської Академії художеств, студії художників МВС Росії ім. В.В. Верещагіна та Благодійного фонду збереження спадщини В.В. Верещагіна.

         Рішенням Президії Академії мистецтв України у 2009 р. заклад культури відзначено срібною медаллю за творчі досягнення.

        У 2014 році з нагоди 100-річного ювілею музею скарбницю півдня України за значні творчі досягнення нагороджено почесною відзнакою – Золотою медаллю Національної Академії мистецтв України. Нагороду особисто вручив Президент Академії мистецтв України, Народний художник України, ректор Національної академії образотворчих мистецтв і архітектури, лауреат премії ім. І. Огієнка, лауреат Національної премії ім. Т.Г. Шевченка А.В. Чебикін.

         Окрім того, у доробку музею медаль до 10-річчя Незалежності України, Золота фортуна 2002 року. У 2004 році заклад відзначено обласною культурологічною премією М. Аркаса в особах С.М. Рослякова, Л.Є. Твєрітінової, Л.О. Медведєвої та О.С. Мельникової. До вищевказаного варто додати і десятки грамот та дипломів, як українських так і зарубіжних. Але найдорожчими для музею є дві золоті медалі Української Академії мистецтв  та Російської Академії художеств, як найвищі нагороди двох країн за творчі досягнення музею.

          Ці нагороди – гідна оцінка плідної та самовідданої щоденної праці колективу музею. Це підсумок діяльності цілих поколінь: від М.А. Гедройца та В.О. Мурзанова, О.О. Ріттіха, Т.К. Волюшкіної та Г.П. Дем’яненко до С.М. Рослякова.

Директор: Росляков Сергій Миколайович 

Час роботи:         Пн. – вихідний

                            Вт. – 09.00 – 18.00

                            Ср. – 09.00 – 18.00

                            Чт. – 09.00 – 18.00

                            Пт. – 10.00 - 19.00

                            Сб. – 10.00 – 19.00

                            Нд. – 10.00 – 19.00

Адреса музею: 54001 м. Миколаїв,  вул. Велика Морська, 47

тел./факс приймальня:      (0512) 37-23-67;

                                            (0512)  37-08-45.

відділ науково-освітньої роботи: (0512) 37-23-53

Офіційний веб - сайт: www.vereschagin.com.ua

 E-mail : museum0@ukr.net

 

Очаківський музей мариністичного живопису ім.Р.Г.Судковського (територіально виділений відділ обласного художнього музею ім.В.Верещагіна).

   

  Очаківський музей мариністичного живопису ім.Р.Г.Судковського.
Формат: DOCX | Добавлен: 04/12/2017 14:57:34
15Kb Скачать скачать

Вознесенський художній музей Є.А.Кібріка (міській комунальний музей).

 

  Вознесенський художній музей ім.Є.Кібрика
Формат: DOC | Добавлен: 05/12/2017 10:17:22
25Kb Скачать скачать