Головна Адміністративні послуги Громадське обговорення Оголошення
        Миколаївський обласний краєзнавчий музей – один із найстаріших музеїв України.

       Офіційною датою відкриття музею вважається  15 (28) грудня 1913 року. Миколаївський обласний краєзнавчий музей– це  справжній центр краєзнавчих досліджень.

         Наприкінці січня 2012 року відреставрований музейний комплекс «Старофлотські казарми» було прийнято в експлуатацію. Офіційне відкриття відбулося 28 серпня 2012 року за участі прем'єр-міністра України. Після введення в дію лише першої черги Старофлотських казарм експозиційна площа краєзнавчого музею збільшиться в 30 разів. 18 експозиційних залів із сучасним дизайном, центральним кондиціюванням та спеціальним освітленням, ігровий і музичний двір та інше. Загальна кількість експонатів основного фонду Миколаївського обласного краєзнавчого музею налічує понад 200 тисяч. Найбільш давні датовані епохою пізнього палеоліту, наймолодші – сьогоднішнім днем. Це унікальні колекції предметів археології та етнографії, зброї та стародруків, документальних джерел та пам’яток природи.
      Сама будівля музею, яку споруджено в стилі пізнього англійського класицизму, сьогодні являє собою пам'ятник архітектури національного значення. Будівля, в якій колись розташовувалися флотські екіпажі, була побудована в 1840-1841 роках за проектом архітектора Карла Акройда. Виконуючи реконструкцію споруди, будівельники максимально зберегли в первозданному вигляді його фасад.

Науковці музею є авторами майже двох десятків книг. Їх імена відомі у Москві і Санкт-Петербурзі, таких країнах Європи як Франція та Болгарія, а також у Сполучених Штатах Америки. Одна з робіт була репрезентована в Сорбоні. Стала вже традиційною наукова краєзнавча конференція «Історія. Етнографія. Культура. Нові дослідження», що проходить на базі музею один раз на два роки.

Директор: МИХАЙЛОВ Володимир Анатолійович

Місцезнаходження:   м. Миколаїв,  вул.Набережна,29 54001 Е-mail: museumskr@mail.ru

Тел: (0512) 37-37-06

         (0512)  37-09-20

www.museum.mk.ua

Територіально виділені відділи музею


Музей суднобудування і флоту
Первомайський краєзнавчий музей
Музей „Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині у роки Великої Вітчизняної війни. 1941-1945”
Очаківський військово-історичний музей ім. О.В.Суворова
Кримківський музей „Партизанська іскра”