Головна Адміністративні послуги Громадське обговорення Оголошення
Управлінням культури, національностей та релігій облдержадміністрації постійно проводиться аналіз та прогнозування міжконфесійних відносин, на основі чого розробляються та корегуються заходи взаємодії органів виконавчої влади та управліннями релігійних організацій і віруючими.

Станом  на 01 січня 2018 року становить 799 релігійних організацій 32 конфесії, напрямків, течій, з яких 751 – релігійна громада.

В області діють 10 центрів та управлінь. Наказом Міністерства культури України від 06 грудня 2012 року №1431 було зареєстровано статут релігійної організації “Управління Вознесенської єпархії Української Православної Церкви”.

В області діють релігійні управління: Миколаївських єпархій УПЦ та    УПЦ КП, Вознесенська єпархія УПЦ, обласні об’єднання ЄХБ, ХВЄП, Південна конференція ХАСД, незалежних християнських церков, управління об’єднання незалежних (повноєвангельських) християнських церков “Хліб Життя”, об’єднання іудейських релігійних громад та організацій Миколаївського регіону, Миколаївське обласне управління релігійного центру Божої церкви християн віри євангельської.

В області зареєстровано статути 4 монастирів: 1 чоловічий в селі Костянтинівка Жовтневого району, який налічує 4 ченця (настоятель –архімандрит Варнава (Гладун) та жіночий в селі Пелагіївка Новобузького району (настоятельниця ігуменя Серафима (Шкара) налічує 17 черниць. Монастирі входять до складу УПЦ.

Жіночий монастир УПЦ КП в селі Матіясовому Березанського району з 1994 р. не діє.  Також З 2003 року не діє жіночий монастир РКЦ “Сестер Адораток крові Христової” у місті Миколаєві. Монастирі не діють через відсутність потреб та необхідних кадрів.

Забезпеченість релігійних громад служителями культу складає 83,5 %,

Поза реєстрацією статуту в області діє коледж  біблійної теології (вечірня форма навчання) при харизматичній релігійній громаді “Хліб життя”, який налічує 40 слухачів.

Релігійними громадами започатковано роботу 270 недільних шкіл для дітей та дорослих.

В області релігійними спільнотами започатковано видання 7 газет. Газета “Голос православ’я” видається єпархіальним управлінням УПЦ накладом  7000 екземплярів російською мовою. 2017 року видано 12 номерів зазначеного часопису. Іудейською релігійною громадою “ХАБАД” у місті Миколаєві започатковано газету “ЯХАД”. У 2017 році видано 12 номерів означеного часопису. Релігійною громадою Нового Заповіту у місті Миколаєві започатковано газету “Краеугольный камень”, яка видається російською мовою накладом 6000 екземплярів. Газети “Шалом” та “Святая доброта”, які започатковані релігійними громадами ХВЄП і церквою “Божої Матері, що преображається” 2017 року не видавались.

Вознесенською єпархією УПЦ видається офіційне друковане видання газета “Джерело віри”.

З метою ознайомлення читацького загалу з канонами православної віри, релігійними святами та обрядами, створено єпархіальні веб сайти УПЦ – Вознесенська єпархія (voznesensk.orthox.ru) та Миколаївська єпархія (eparhia.mk.ua) та сайт Миколаївської єпархії УПЦКП (http://hram-nikolaev.com).

Релігійні громади мають у власності 244 типові  культові  та пристосовані під ці цілі споруди, а враховуючи будівлі, що надано віруючим місцевими органами влади, підприємствами та організаціями у довгострокове користування чи безоплатну оренду, їх кількість становить 697 споруд.

Релігійна ситуація в Миколаївській області э стабільною. Не зафіксовано фактів гострого міжконфесійного протистояння, спроб силового вирішення проблем щодо правонаступності культових споруд та майна, релігійні свята, обряди та церемонії проведено без порушень чинного законодавства України.

 

  РЕЛІГІЙНА МЕРЕЖА МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ. Станом на 01 січня 2018 року.
Формат: DOC | Добавлен: 02/04/2018 13:58:38
1563Kb Скачать скачать