Головна Адміністративні послуги Громадське обговорення Оголошення


Управлінням культури, національностей та релігій облдержадміністрації постійно проводиться аналіз та прогнозування міжконфесійних відносин, на основі чого розробляються та корегуються заходи взаємодії органів виконавчої влади та управліннями релігійних організацій і віруючими.

Релігійна мережа Миколаївської області становить 750 релігійних організацій 32 конфесії, напрямків, течій, з яких 730 – релігійні громади.

Забезпеченість релігійних громад служителями культу складає 78,6 %.

Релігійні громади мають у власності 222 типові культові та пристосовані під ці цілі споруди, а враховуючи будівлі, що надано віруючим місцевими органами влади, підприємствами та організаціями у довгострокове користування чи безоплатну оренду, їх кількість становить 503 споруди.

2014 року збудовано 1 культову споруду (релігійною громадою УПЦ) в селі Нечаяне Миколаївського району. З 1992 року в області збудовано 60 культових споруд: 20 у містах та 40 в селах.

В області релігійними спільнотами започатковано видання 7 газет. Газета «Голос православ’я» видається єпархіальним управлінням УПЦ накладом 7000 екземплярів російською мовою. Вознесенською єпархією УПЦ видається офіційне друковане видання газета «Джерело віри». 2014 року видано 12 номерів зазначеного часопису. Іудейською релігійною громадою «ХАБАД» у місті Миколаєві започатковано газету «ЯХАД». У 2014 році видано 12 номерів означеного часопису. Релігійною громадою Нового Заповіту у місті Миколаєві започатковано газету «Краеугольный камень» накладом 6000 екземплярів.

Порушень чинного законодавства України про свободу совісті у Миколаївський області, за які передбачено дисциплінарну, адміністративну чи кримінальну відповідальність не зафіксовано. Рішення державних органів релігійними громадами у судовому порядку не оскаржувалися, релігійна ситуація в області є стабільною. Фактів гострого міжконфесійного протистояння та конфліктів на релігійному грунті не зафіксовано.