Головна Адміністративні послуги Громадське обговорення Оголошення
Інформація про адміністративні послуги, що надає відділ у справах національностей та релігій управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації.

  Адміністративні послуги.
Формат: DOCX | Добавлен: 04/10/2021 11:27:31
15Kb Скачать скачать

 

Миколаївщина – це чарівний та мальовничий край, який має тривалу та самобутню історію, неповторні та своєрідні пам’ятки культури, різногалузевий економіко-виробничий потенціал, представницьку туристичну галузь та високу освітньо-наукову базу. Однак, окрім цього Миколаївська область – це також толерантний та доброзичливий регіон, одним із проявів чого є його поліконфесійний характер.

Так, зокрема, згідно офіційної статистики на теренах області мирно співіснує більше 700 релігійних організацій, які репрезентують більше трьох десятків різноманітних конфесій, напрямів та течій. Серед семи сотень зареєстрованих релігійних організацій левову частку становлять релігійні громади. Також на території області діє ряд релігійних управлінь, центрів, монастирів тощо. Таким чином, можемо з упевненістю стверджувати, що нині конфесійна Миколаївщина в інституційному відношенні є цілком сформованою. Ця теза до речі, знаходить своє підтвердження, й у тому факті, що наразі темпи зростання кількості релігійних організацій в області загалом стабілізувалися.

У цілому ж, якщо характеризувати відносини між державою та релігійними організаціями в Миколаївській області, то вони безперечно є партнерськими та ґрунтуються на конституційно закріпленому визнанні того, що ці суспільні інститути будучи відокремленими та суверенними один від одного в питаннях, що належать до їх виняткової компетенції діють у кінцевому рахунку в інтересах жителів області. З огляду на це, взаєморозуміння та діалог між ними є закономірними та безальтернативними.

Як наслідок, станом на сьогодні релігійна ситуація в Миколаївській області є стабільною та контрольованою, фактів гострого міжконфесійного протистояння чи конфліктів працівниками відділу у справах національностей та релігій не зафіксовано. Кожна із конфесій, що діє в регіоні намагається жити власним життям, концентруючись на вирішенні актуальних проблемах та викликах сьогодення. Тим паче, що цьому всіляко сприяють створені державою комфортні умови, які ґрунтуються на Конституції України та інших галузевих нормативно-правових актах.